Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
merhabalar herkese. an itibariyle üye oldum 1 haftadir TV için araştırma yapıyorum.
100 hz. & hdmi 2.1 oled olmayan oneriniz nedir? samsung 55q80t ile sony 55xh9096 arasinda kaldim ama illa bunlar olacak gibi bi ısrarimda yok. yardimci olabilirmisiniz lütfen?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

peki sony 55xh9096 mi samsung 55q80t mi ikisi arasinda kaldim bende
80t nasıldır bilmiyorum ama Sony 9096 çok üyi bir televizyon, pişman etmez.

G Çevrimdışı

gendarme35

Yeni Üye
19 Mar 2021
13
56
Toshiba 55UL3B63dt'yi HepsiBurada'dan 4200 ₺'ye aldım ve bu stresten kurtuldum. Diğer arkadaşlarda gönüllerine göre TV'yi bulmalarını diliyorum.
TV'de yapılacak çok ayar var...
Toshiba'nın marketinde TV+ var D-smart go da Appstore diye bir yerde var oradan indirip ana sayfaya almayı henüz beceremedim ama appstoreda açabiliyorum. Bunları yapınca TV'nin güç kablosu dışında ortalıkta kablo kalmadı herkes mutlu :)

WhatsApp-Image-2021-03-28-at-17.12.58.jpg
Keyifle kullanmanızı dilerim.
Bende aynı cihazı bu sabah (müşteri hizmetleri ve iade işlemlerinin kolaylığı yüzünden) amazon'dan satın aldım.
Panel bilgisine ulaştınız mı ?
Cihazdan memnun musunuz ?

F Çevrimdışı

fatih7934

Yeni Üye
1 May 2020
23
44
Hocam biraz daha fazlasına Sony dururken çok cesur bir tercih olmuş.
üstat! haklısın da biraz da bütçe meselesi. sony geçende indirime girmişti almaya çalıştım bankadan kaynaklanan bir sorun yüzünden alışverişi tamamlayamadım. bir daha indirime girmeyince, bütçe de buna müsait olunca tercih bu oldu.

B Çevrimdışı

Baykal Kent

Yeni Üye
13 Mar 2021
1
22
Merhabalar. En fazla 8000 TL olacak şekilde bir televizyon önerebilir misiniz? Genel olarak Netflix'ten dizi izlenilecek ve PS4 oynanacak. Aklımda Q70T var.

H Çevrimdışı

Hakan0691

Yeni Üye
28 Mar 2021
6
44
Vatan'da akşam kampanya vardı sony 55xh8096'yı 5689tl'ye aldım geçtim hayırlısı bakalım inşallah içime siner.
Merhaba bende ayni urunden aldim kargo takip no.su bekliyordum bi numara arayip sony servisiyiz evdeyseniz yarim saate tv yi getiriyoruz kurulumu yapacaz dediler sizdede buna benzer biseu oldumu acaba

Vatan'da akşam kampanya vardı sony 55xh8096'yı 5689tl'ye aldım geçtim hayırlısı bakalım inşallah içime siner.
  • Merhaba bende ayni urunden aldim kargo takip no.su bekliyordum bi numara arayip sony servisiyiz evdeyseniz yarim saate tv yi getiriyoruz kurulumu yapacaz dediler sizded

M Çevrimdışı

mimtd

Yeni Üye
28 Mar 2021
2
43
Merhabalar!
Mutfakta izlemek üzere 22" ila 24" televizyon alacağım. Aynı boyutlarda televizyon yerine IPS ekranlı monitör tavsiye eder misiniz?
1. Vestel 22F8500 (22 inch dahili uydu alıcılı tv)
2. MSI Pro MP242 (23.8 inch IPS panelli dahili hoparlörlü monitör harici)+harici uydu alıcı

M Çevrimdışı

Mehmettrko

Yeni Üye
6 Şub 2021
7
31
Arkadaşlar selamlar birkaç gun once hepsiburadadan lg 65un8100lb televizyon aldım
Sol ut kisimda bir adet ölü piksel ve resimlerde gorundugu gibi bi durum var ışık sızması denen durum galiba
Bu durum sizce nekadar kablu edilebilir gunduz tabikinservis kurulum yaparken belli olmuyor
Ölü piksel icinde 11 adetten fazla olması durumunda işlem
Yapabildiklerini soylediler sizce
Bu durum bu sefmentte bir tv icin kabul edilebilir mi
Normalmidir yoksa iade etmelimiyim ?
Genel kullanım olarak guzel ama 7650 tl ye bu boyutta daha iyi bisey alinabilirmiydi bilemedim

1C15B039-9B33-4A2A-BE01-E517704E62A8.jpg
2FD3F86F-CDDA-43E6-9A7C-BCE64BF28A96.jpg
E1EE5660-76E0-4C7D-AF47-238F70A92CFB.jpg
C66A1411-8271-498A-9AAE-3AAD1EBB1ADA.jpg
22E8AF02-A31A-4762-A05D-76CB25EEEC1F.jpg
444155CF-024F-4109-9CCD-2B33FA2EF5C7.jpg
8559BCCB-B2F1-4055-B1F4-C04ADC9AA4D4.jpg
7795B8FD-7F82-44E9-93B8-75404E2ED370.jpg
Spamlıyormuşum gibi olmasın ama dünden beri girip bakıyorum yorum önderi gelmişmi diye :)
Yanlış yeremi yazdım acaba :)

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Spamlıyormuşum gibi olmasın ama dünden beri girip bakıyorum yorum önderi gelmişmi diye :)
Hocam bende de 55Un7400 var. 11 taneyi geçmesi şart değil. 1 tane bile ölü piksel olsa ayıplı mal sayılıyor ama bence 1 tane problem edilmez. Çok olsaydı iade edilirdi. Işık sızması bende yok. Sizin ışık sızması bir film yada dizide görüntüyü engelliyorsa iade edin hocam. Ama filmlerde rahatsız etmiyorsa devam edin bence.

20210329_011946.jpg

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
üstat! haklısın da biraz da bütçe meselesi. sony geçende indirime girmişti almaya çalıştım bankadan kaynaklanan bir sorun yüzünden alışverişi tamamlayamadım. bir daha indirime girmeyince, bütçe de buna müsait olunca tercih bu oldu.
Hayırlı olsun kardeşim, yorumlarını yaz okuyalım aklımızda kullanıcı yorumu kalsın.

Forumlarda genelde şöyle bir algı var, bu paraya sadece bizim dediğimiz en iyisi, bunun dışında alırsan hata etmiş olursun!

Böyle bir şey yok, kimsenin bütün bu tv'leri model model deneyimleme şansı yok, ben kendi adıma iyi niyetle yardımcı olmak için teknik veri yorumlarım varsa yabancı dilde yazılmış yorumu, detayına bakar görüşümü söylerim fakat bundan sonrası alacak kişiyi bağlar, işin içinde bir sürü etmen var ki en önemlisi maalesef PARA, sonra çevresel koşullar, nereden ne uzaklıkta, hangi içerik izlenecek... diye uzar gider velhasıl belki sen aldığın ile çok mutlu olacaksın, yıllar sonra iyiki almışım diyeceksin, bunu kimse bilemez.

Bunlar arkadaş özelinde genele yazılmıştır.

Kardeşim selam, benim gibi teknoloji sevdalıları giriş seviye olan modelleri bir türlü sevemez, bildiğin boyutu dışında hiçbir özelliği olmayan çöpler oluyor yani paran yoksa alma gibilerinde, bana sorsan mutlaka 55'e düşüp daha kaliteli model aldırırdım

İlk iki resim baya rahatsız edici, yani sürekli böyle filmlerde oluyorsa ve sen bunları sık izliyorsan bu çekilmez bence.

İnternetten almadın mı? 14 gün içinde koşulsuz iade hakkın var babalar gibi, sonuçta sen bunu alırken göremedin, deneyemedin, bu kanun kuralı.

11 ölü piksel ne kardeşim yok daha neler, sen bana bunu alırken söyledin mi herhangi bir yerde? ben 3-4 tanesinde bile anında iade ettim, sana resmen sallamışlar.

Eğer iade etmeye karar verirsen dediklerimi söyle, ışık sızması beni çok rahatsız ediyor o kadar para verdiğim üründen yarım hizmet almak akıl kârı değil, iade edeceğim de, kem küm yaparlarsa anında hakem heyetine başvuracağını söyle ve izle gör sonucu.

Merhabalar!
Mutfakta izlemek üzere 22" ila 24" televizyon alacağım. Aynı boyutlarda televizyon yerine IPS ekranlı monitör tavsiye eder misiniz?
2. MSI Pro MP242 (23.8 inch IPS panelli dahili hoparlörlü monitör harici)+harici uydu alıcı

Ederiz etmesine de çok para farkı var, birde receiver parası eklenecek.

Bunda senin kullanım amacın öne çıkar, monitörü başka yere alır mısın ona göre karar ver yoksa 24" awoxlar 600 700 civarıyken söylediğin msi 1200 civarı, kaldı ki o kadar etmez, benim uzmanlık alanlarımdan biride monitördür, 241 modelini de kullanıp satmışımdır. ?

Merhabalar!

Bunda senin kullanım amacın öne çıkar, monitörü başka yere alır mısın ona göre karar ver yoksa 24" awoxlar 600 700 civarıyken söylediğin msi 1200 civarı, kaldı ki o kadar etmez, benim uzmanlık alanlarımdan biride monitördür, 241 modelini de kullanıp satmışımdır. ?

Merhabalar. En fazla 8000 TL olacak şekilde bir televizyon önerebilir misiniz? Genel olarak Netflix'ten dizi izlenilecek ve PS4 oynanacak. Aklımda Q70T var.

Sony KD-55XH8196​

Gönül isterdi ki daha fazla bütçe olsa 9 serisi baksanız :) sony'nin sitesinde bazı modelleri incelerken görmüştüm PS ile daha uyumlu falan diye yazıları vardı, reklamda olabilir ama %10 20 faydası olsa bile artıdır, kaldı ki Sony güvenilir, adamlar sitede bütün bilgileri açık açık yazmış, güncelleme varsa onu koymuş benim en sevdiğim tarz, bazı markalar gibi koca koca reklam yazıları yazıp asıl önemli olan teknik bilgileri ufak yazan veya hiç yazmayanlardan nefret ediyorum.

FALD panel olarak alt başlık var şaşırdım, diğer markalar böyle şeyleri açık açık 5 10 sene sonra belki yazar :)))

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mimtd

Yeni Üye
28 Mar 2021
2
43

Msi monitörü sadece vestel 22f8500 ile kıyaslamınızı rica ediyorum. vestel 22f8500 de 1300 civarı. Fiyatlar birbirine yakın. Görüntü kalitesi ve ses seviyesi açısından. Msi dan vestel 22f8500 görüntü kalitesini alabilir miyim televizyon olarak. Tam karşıdan değil ge yanlardan bakıldığında görüntü bozulur mu.

F Çevrimdışı

fahoge

Yeni Üye
25 Mar 2021
13
41
Merhaba bende ayni urunden aldim kargo takip no.su bekliyordum bi numara arayip sony servisiyiz evdeyseniz yarim saate tv yi getiriyoruz kurulumu yapacaz dediler sizdede buna benzer biseu oldumu acaba

• Merhaba bende ayni urunden aldim kargo takip no.su bekliyordum bi numara arayip sony servisiyiz evdeyseniz yarim saate tv yi getiriyoruz kurulumu yapacaz dediler sizded
Aldığınız yer, bulunduğunuz yer ile alakalı muhtemelen gerçi bilmiyorum benimki nasıl olur, henüz kargo şehre ulaşmadı, şirket horoz nakliyat, şehir Ş. Urfa göreceğiz bakalım ben de direk servisin getirip kurulum yapmasını isterdim

Geri
Üst Alt