Q Çevrimdışı

qurizsma

Yeni Üye
26 Mar 2021
25
34
İyi forumlar herkese,

Bu ay içerisinde indirimden faydalanarak [ 4500TL ] TOSHİBA 58'' 58UA3A63DT TV aldım ancak, Vestel Üretimi altında olması + Panda Panel + Kötü Yorumlar (Donma,Kasma vb.) dahilinde ürünü iade etme noktasına geldim. Kutulu Vaziyette duruyor, ürünü canlı olarak tecrübe etme imkanım olmadı.

Bahsedilenler gerçeği yansıtıyor mu?

Fiyat aralığımı 5000TL - 6000TL çıkarıp diğer markalara yönelsem mi?
akşam hepsiburadada samsung 65" tv indirime giriyor bak istersen gercek indirim olursa tabii

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
8196 veya nasıl ayak, renk beğeniyorsan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bence en fp TCL, metal kasa vs.

Arkadaşlar ilgilenen olursa Philips 32PHS5505/62 modelini 1550₺ ye verebilirim, jelatinleri üstünde, sorunsuz olduğu denendi.

canlı olarak inceleme fırsatım olmadı o yüzden tam olarak nasıl durur bilmiyorum.

Merhaba arkadaşlar,

uzun süredir TV arayışındayım o bu şu derken hiçbirşeye karar veremedim.

aşağıdaki modellere bakıyorum ama bir türlü karar veremedim. sizlerinde tecrübeleri ile birine karar vermek istiyorum.

kullanım şekillerim genelde uydu üzerinden TV kanalları, çocuk you tube kullanır, birde şimdilik değil ama playstation almak gibi bir niyetim var,
bu kullanımlara göre tavsiye edeceğiniz hangi TV olabilir acaba, aklımdan geçen 55" bazı markalarda 58" olarak var
şu an evde 10 yıllık 32" Grundig LCD TV var, o yüzden ne alırsam alayım vana çok güzel gelecektir. ama almışken beni 10 yıl kadar götürecek bir TV almak istiyorum.
Edge-led, Direct led, VA panel, IPS panel, Hz olayı led sayısı vs. kafam iyice uçtu gitti

ilk aklımda olan modeller Sony XH9096 (55XH9077) ve Samsung 55Q70T - 55Q80T var ama fiyat olarak buralara çıkamıyorum.

bunlar kadar üst seviye olmasada beni üzmeyecek olan aşağıdaki modeller arasında gidip geliyorum,

bu modeller haricinde önerilere açığım, tavsiye edebileceğiniz modeller varsa

Sony 55XH8196 - 55XH8096 - 55XH8077 (sanırım özellik olarak hepsi aynı sadece renk farkı var)
Samsung 55TU8500 (aklımda birde 55RU7440 var)
Philisp 58PUS8505
Vestel 55UA9800

şimdi arkadaşlar ben hala TV alamadım :) bu gidişle de ne zaman alırım bilemiyorum valla :)

bende 100 hz olan sony 55xh9096 modeli almak istiyorum ama fiyatı 10K ya yakın indirim vs ile 8,5 - 9 lara düşüyor ama o da benim için çok yüksek,

internette dolanırken TCL markasını gördüm aslından aklımda olan bir model değildi ama incelik olsun indirimdeki fiyatları olsun beni biraz cezbetti.

Bütçe olarak alabileceğim TV ler aşağıdaki gibi oldu siz benim yerimde olsanız hangisini tercih ederdiniz. ya da incelediğiniz ürünler içerisinde varsa özellik ve kullanım açısından uzun ömürlü olası açısından hangisini öerirsiniz.

TCL 55C715 - indirimde 5.400 TL (metal, gri çerçeve ve diğer tv lere göre daha ince ve çerçeveleri yok gibi)
SONY 55XH8096 - 8196 - 8077 - şu an 6.300 ama indirimde 5.700 lere iniyor.
PHİLİPS 58PUS8505 - şu an 6.500 civarı sanırım indirimde 6.000 lere iniyor.

bu TV lerin hepsi android, dediğim gibi ben daha önce smart TV kullanmadım, android, webos, tizen hangisi daha kullanışlı olur onu da bilemiyorum.
LG lerin akıllı kumandası vs. olarak daha kullanışlı olduğunu çok kez duydum ama fiyatlar modele bazlı olarak yükseliyor, birde nano serisini kimse önermedi yorumları incelediğimde

konu ile ilgili değerli üstadların yorumlarını beklerim. Adem Helvacı Adem Helvacı BlackSea BlackSea

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
canlı olarak inceleme fırsatım olmadı o yüzden tam olarak nasıl durur bilmiyorum.

şimdi arkadaşlar ben hala TV alamadım :) bu gidişle de ne zaman alırım bilemiyorum valla :)

bende 100 hz olan sony 55xh9096 modeli almak istiyorum ama fiyatı 10K ya yakın indirim vs ile 8,5 - 9 lara düşüyor ama o da benim için çok yüksek,

internette dolanırken TCL markasını gördüm aslından aklımda olan bir model değildi ama incelik olsun indirimdeki fiyatları olsun beni biraz cezbetti.

Bütçe olarak alabileceğim TV ler aşağıdaki gibi oldu siz benim yerimde olsanız hangisini tercih ederdiniz. ya da incelediğiniz ürünler içerisinde varsa özellik ve kullanım açısından uzun ömürlü olası açısından hangisini öerirsiniz.

TCL 55C715 - indirimde 5.400 TL (metal, gri çerçeve ve diğer tv lere göre daha ince ve çerçeveleri yok gibi)

bu TV lerin hepsi android, dediğim gibi ben daha önce smart TV kullanmadım, android, webos, tizen hangisi daha kullanışlı olur onu da bilemiyorum.
LG lerin akıllı kumandası vs. olarak daha kullanışlı olduğunu çok kez duydum ama fiyatlar modele bazlı olarak yükseliyor, birde nano serisini kimse önermedi yorumları incelediğimde

konu ile ilgili değerli üstadların yorumlarını beklerim. Adem Helvacı Adem Helvacı BlackSea BlackSea
Hocam üstad değilim.ama Sony al geç diyor herkes.... 5700 e.kacmaz diolar...
Mağazada baktığımda 58pus8505 çok canlı ve karizmatik göründü.... ama Philips markası seviş ağı vs sorunlar yasaniyormus....
TCL i bı kenara biraz bence. 58pus veya xh80 olur....
Almışken büyük olsun dersen ekonomik 65'' .... 6800 TL gibi pus7805 veya un7300 .....

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29

Hocam ben de çıkmazdayım, mayıs haziran gibi yeni modeller gelecek deniyor belki bu baktıklarımızın fiyatında oynamalar da olur ama bir yandan kur aldı başını gidiyor ne yapsam bilemiyorum bende.

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
Hocam ben de çıkmazdayım, mayıs haziran gibi yeni modeller gelecek deniyor belki bu baktıklarımızın fiyatında oynamalar da olur ama bir yandan kur aldı başını gidiyor ne yapsam bilemiyorum beyeni modellerin çıkacağından dolayı biraz daha bekleme taraftarıyım ama dediğiniz bizim ülkemizde kur dengesi diye birşey olmadığından sorun

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
Hocam üstad değilim.ama Sony al geç diyor herkes.... 5700 e.kacmaz diolar...
Mağazada baktığımda 58pus8505 çok canlı ve karizmatik göründü.... ama Philips markası seviş ağı vs sorunlar yasaniyormus....
TCL i bı kenara biraz bence. 58pus veya xh80 olur....
Almışken büyük olsun dersen ekonomik 65'' .... 6800 TL gibi pus7805 veya un7300 .....
İşte o 65 olan modeller IPS olmasa gözümü karartıp alacağım da karanlık sahne film dizi çok izliyorum. Sony hiç araştırmadım paneli nasılmış? Şuan ben de en çok 58pus8505 e yakınım fakat TV nin şuan acelesi de yok bana ağustos gibi kurulumu yaptıracağım beklemem daha mı hayırlı olur acaba?

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
İşte o 65 olan modeller IPS olmasa gözümü karartıp alacağım da karanlık sahne film dizi çok izliyorum. Sony hiç araştırmadım paneli nasılmış? Şuan ben de en çok 58pus8505 e yakınım fakat TV nin şuan acelesi de yok bana ağustos gibi kurulumu yaptıracağım beklemem daha mı hayırlı olur acaba?
3-4 tane teknoloji market gezdim. 7000 TL civarına.......

58pus5808 Parlak, afilli android, iyi işlemci. Ama 58'' yerine 65'' alıp pişman olmamak var....

65pus7805 7000tl ve 10 taksit yapıyor Media Markt. Daha mat, DTS vs var akıllı kumanda yok... İPS

LG65UN7300 7000 TL. Akıllı kumanda var, pus7805 den daha parlak, DTS yok.... IPS...

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
3-4 tane teknoloji market gezdim. 7000 TL civarına.......

58pus5808 Parlak, afilli android, iyi işlemci. Ama 58'' yerine 65'' alıp pişman olmamak var....

65pus7805 7000tl ve 10 taksit yapıyor Media Markt. Daha mat, DTS vs var akıllı kumanda yok... İPS

LG65UN7300 7000 TL. Akıllı kumanda var, pus7805 den daha parlak, DTS yok.... IPS...
70un70 radarınızda mı? Hazirana bu fiyatlar nasıl olur acaba...

M Çevrimdışı

Mesutyel

Yeni Üye
11 Şub 2021
18
41
Samsung’tan aradilar isik sizmasi sikayetimden dolayi. Tv’nizi tamir edelim size de 2557tl para iadesi verelim ve butun haklariniz da devam etsin dediler ben de onayladim.
aradan 1 saat gecti tekrar aradilar, tv’nizi tamir etsekte degistirsekte yine isim sizmasi mevcut olacak dediler bu yuzden ya bu sekilde ya da iade alalim dediler. Ben de iade ediyorim dedim.
Verdigim toplam ucret 8.800tl, param gelsin yeni tv arayisindayim.
Bilmeyenler icin yaziyorum aldigim tv 65TU8500
Tovbeler tovbesi bi daha almam bu seriden.

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
Hocam benim olayım Netflix, mubi ve seyirturk ten film izlemek. Premier lig den maç. Philips 7805 in biraz mat ama.net görüntüsü film izlemek için iyi göründü. 8505 in Fazla parlak ve doğal görünmeyen bir ışıkla sanat filmi izlemek... 65'' te IPS ekranda izleme daha iyi olabilir ama.bilmiyorum tabi....

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Samsung’tan aradilar isik sizmasi sikayetimden dolayi. Tv’nizi tamir edelim size de 2557tl para iadesi verelim ve butun haklariniz da devam etsin dediler ben de onayladim.
aradan 1 saat gecti tekrar aradilar, tv’nizi tamir etsekte degistirsekte yine isim sizmasi mevcut olacak dediler bu yuzden ya bu sekilde ya da iade alalim dediler. Ben de iade ediyorim dedim.
Verdigim toplam ucret 8.800tl, param gelsin yeni tv arayisindayim.
Bilmeyenler icin yaziyorum aldigim tv 65TU8500
Tovbeler tovbesi bi daha almam bu seriden.
Tu8500 ü de beğenmediyseniz mümkün değil daha iyisini bulmanız zor yani oled bakın bence

M Çevrimdışı

Mesutyel

Yeni Üye
11 Şub 2021
18
41
Tu8500 ü de beğenmediyseniz mümkün değil daha iyisini bulmanız zor yani oled bakın bence
Oled logo yaniklari var diye uzak duruyorum.
2 aydir 24” pc monitorunu tv diye kullaniyorum. Tu8500 2 kere degisti ve yine sorunlu oldugu icin iade ettim. Iyiki de samsung cozum merkezinden tutun servisine kadar cok ilgili hic bir sorun yasamadan iade kabul ettiler. Olmadi 1-2 ay daha monitorle idare ederim elbet ki alacagiz bi tv kismetimiz artik

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Oled logo yaniklari var diye uzak duruyorum.
2 aydir 24” pc monitorunu tv diye kullaniyorum. Tu8500 2 kere degisti ve yine sorunlu oldugu icin iade ettim. Iyiki de samsung cozum merkezinden tutun servisine kadar cok ilgili hic bir sorun yasamadan iade kabul ettiler. Olmadi 1-2 ay daha monitorle idare ederim elbet ki alacagiz bi tv kismetimiz artik
oled yeni teknoloji gibi görünse de aslında plazmanın halefi diyelim .maalesef yanık sorunu oluyor

Geri
Üst Alt