E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
arkadaşlar... 70000 tl i geçmeden ekonomik 65'' arayışım sürüyor...
BU 2 modele odaklandım.

LG 65UN7300... IPS, Türkçe sesli komut, Akıllı kumanda, DTS yok..... 6.600 TL e alınabiliyor.
PHİLİPS 65PUS7805... IPS, Ambiant ışıklandırma, DOLBY ATMOS, DTS var. bluetooth yok, sesli komut yok, akıllı kumada yok... 6.900 TL.

hangisi alınır sizce... ?

hangi tv ile ilgili yorum okusam illaki bir sürü olumlu ve olumsuz yorum oluyor... böyle giderse hiç bir şey alamayacağım...

C Çevrimdışı

Coolnquiet

Yeni Üye
29 Mar 2021
1
30
Herkese merhabalar.
Forumda yeniyim. Babaannem için 32 inç tv arayışındayım. Konulacağı odanın yapısından dolayı yan açılardan görüş açısı kötü olmamalı. Aklımda Onvo OV32101 / OV32100 modeli veya LG 32MN19HM modeli var. LG'de uydu alıcı olmadığından yanına Nextstar Kanky gibi bir uydu alıcı alacağım Görüntü kalitesi ve sağlamlık açısından hangisini önerirsiniz? Bunlar haricinde 1300 TL civarlarında başka modeller de önerebilirsiniz. Çok teşekkürler.

B Çevrimdışı

Baht_

Yeni Üye
12 Mar 2021
12
Keyifle kullanmanızı dilerim.
Bende aynı cihazı bu sabah (müşteri hizmetleri ve iade işlemlerinin kolaylığı yüzünden) amazon'dan satın aldım.
Panel bilgisine ulaştınız mı ?
Cihazdan memnun musunuz ?
Panel Samsung. Yanlardan görüntü aynen Adem Helvacının dediği gibi kötü. İdeal renk ayarı arayışım hala sürüyor. Uygulama mağazasında bir çok ürün var. Geniş açı özelliği var diye bunu almıştım ama istediğim gibi çıkmadı.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
arkadaşlar... 70000 tl i geçmeden ekonomik 65'' arayışım sürüyor...
BU 2 modele odaklandım.

LG 65UN7300... IPS, Türkçe sesli komut, Akıllı kumanda, DTS yok..... 6.600 TL e alınabiliyor.
PHİLİPS 65PUS7805... IPS, Ambiant ışıklandırma, DOLBY ATMOS, DTS var. bluetooth yok, sesli komut yok, akıllı kumada yok... 6.900 TL.

hangisi alınır sizce... ?

hangi tv ile ilgili yorum okusam illaki bir sürü olumlu ve olumsuz yorum oluyor... böyle giderse hiç bir şey alamayacağım...
Led tv lerde sorun ya da eksik bitmez en sorunsuz en iyi led tv ler Sony 9X serileri.Bahsettiğin tv lere gelecek olursak ben Lg markasında UN7400'ü en alınabilir model olarak görüyorum 7300 hakkında bilgim yok malesef.
Philips'de güzel,görüntü kalitesi olarak tavsiye ederim ama smart özellikleri çok kısıtlı,aldıktan sonra bir sorun olursa servisle sıkıntı yaşama ihtimalin de var,hoş Lg'de bu konuda çok iyi değil ama parlaklık değerleri,ses kalitesi,smart arayüzü açısından UN7400'e yönelmeni tavsiye ederim.Tabii eğer bütce olarak müsaitsen.

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
Led tv lerde sorun ya da eksik bitmez en sorunsuz en iyi led tv ler Sony 9X serileri.Bahsettiğin tv lere gelecek olursak ben Lg markasında UN7400'ü en alınabilir model olarak görüyorum 7300 hakkında bilgim yok malesef.
Philips'de güzel,görüntü kalitesi olarak tavsiye ederim ama smart özellikleri çok kısıtlı,aldıktan sonra bir sorun olursa servisle sıkıntı yaşama ihtimalin de var,hoş Lg'de bu konuda çok iyi değil ama parlaklık değerleri,ses kalitesi,smart arayüzü açısından UN7400'e yönelmeni tavsiye ederim.Tabii eğer bütce olarak müsaitsen.
TEŞEKKÜRLER ÜSTAD. Şimdi EPEY den 7400 ve 7300 ü karşılaştırdım. sanırım aynı panel ve hemen hemen çoğu özellik aynı. amazon alexia, text to spech vs farlkar var.
ikisi de direct led ve IPS panel. akıllı kumada.... sanırım LG lerde DOLBY ATMOS ve DTS yok.. bunlar büyük eksi midir sizce?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
TEŞEKKÜRLER ÜSTAD. Şimdi EPEY den 7400 ve 7300 ü karşılaştırdım. sanırım aynı panel ve hemen hemen çoğu özellik aynı. amazon alexia, text to spech vs farlkar var.
ikisi de direct led ve IPS panel. akıllı kumada.... sanırım LG lerde DOLBY ATMOS ve DTS yok.. bunlar büyük eksi midir sizce?
Eğer bu ses kodekleri senin için önemliyse yani bu sesteki filmler için ses sistemi de kuracaksan örn.Dolby Atmos & DTS destekli bir soundbar gibi.O zaman tamam bunu destekleyen markalar Sony,Philips ve Lg nin diğer üst modelleri(NANO'lar sanırım).

Ama genel olarak Dolby Digital piyasaya hakim ve bu konuda Lg'nin bu modelleri seni çok uzun süre götürür.
Ayrıca Atmos için tam bant genişliğinde Hdmi 2.1 earc çıkışlı tv ve ses sistemlerine bakman lazım.(Philips'in 2021 modellerinde orta ve üst serilerde bu olacak)

Philips'deki Atmos desteği 2020 modellerinde Dolby Digital Plus üzerinden gerçekleşiyor buda Hdmi 2.0b girişinden veriliyor.Bunun yeterli olduğu söyleniyor ama bence Dolby Atmos & Vision için Hdmi 2.1 earc li modelleri beklemek lazım.

Bence bu ıvır zıvırlar baya bir yatırım çok meraklısı değilsen bu işlere hiç girme.Dolby Atmos & DTS-X gibi formatlarının çevreleyen ses etkisini soundbarlardan tam anlamıyla alamazsın çünkü bu formatlar için odanın tavanları da dahil bir çok hoparlör yerleştirmen lazım.

Soundbarların en pahallı modelleri bu işleri tavandan yansıtma ile halletmeye çalışıyor o da kısmen etkili,bir dünya da para açıkçası.

Son düşüncem şöyle Philips'de ses formatı desteği daha çok ve güncel,Lg 7400 için konuşuyorum parlaklık değeri olarak Philips 7805'den daha yüksek diye biliyorum.En iyisi bu tv leri Teknosa gibi yerlerde bir kere de kendi gözünle test etmen.

H Çevrimdışı

Hakan0691

Yeni Üye
28 Mar 2021
6
44
Aldığınız yer, bulunduğunuz yer ile alakalı muhtemelen gerçi bilmiyorum benimki nasıl olur, henüz kargo şehre ulaşmadı, şirket horoz nakliyat, şehir Ş. Urfa göreceğiz bakalım ben de direk servisin getirip kurulum yapmasını isterdim
  • Az once kurulum gerceklesti olu piksel bulutlanma filan goremedim ama kutusunun altindaki acma aparatlari yerine şerit kablo gibi seylerden atmislar ve tv nin arka paneli esniyor bu normalmi.bilemiyorum sizin urun geldiginde bilgi verirseniz sevinirim

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Msi monitörü sadece vestel 22f8500 ile kıyaslamınızı rica ediyorum. vestel 22f8500 de 1300 civarı. Fiyatlar birbirine yakın. Görüntü kalitesi ve ses seviyesi açısından. Msi dan vestel 22f8500 görüntü kalitesini alabilir miyim televizyon olarak. Tam karşıdan değil ge yanlardan bakıldığında görüntü bozulur mu.
Ben olsam monitörü alırdım zira 21 22 bunlar çok ufak artık, hem monitör daha slim ve şık.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Herkese merhabalar.
Forumda yeniyim. Babaannem için 32 inç tv arayışındayım. Konulacağı odanın yapısından dolayı yan açılardan görüş açısı kötü olmamalı. Aklımda Onvo OV32101 / OV32100 modeli veya LG 32MN19HM modeli var. LG'de uydu alıcı olmadığından yanına Nextstar Kanky gibi bir uydu alıcı alacağım Görüntü kalitesi ve sağlamlık açısından hangisini önerirsiniz? Bunlar haricinde 1300 TL civarlarında başka modeller de önerebilirsiniz. Çok teşekkürler.

32lere dandik panel koyuyorlar herhalde 2 tane deneyimledim IPS değildi, açıyla görüntü bozuluyordu, 40 bak istersen.

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
71
31
IMG_20210330_0012415ecc516dae8480c8.jpg

Şu tvlerden hangisini almalıyım sizce şu an fiyatları indirimde daha çok film için kullanacağım.

Geri
Üst Alt