N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
71
31
Selamün aleyküm arkadaşlar, 2 aya evleniyorum, TV arayışı içerisindeyim belirlediğim bir kaç model var. Vestel 49ua9800, Toshiba 50ua3a63 ve Philips 8505. Fiyat olarak aralarında 500.600 TL civarı fark mevcut Philips e doğru kayıyorum ancak internet te çok şikayet var biraz çekindim açıkçası, Vestelin Samsung ve panel olması beni kendine çekti Toshiba da biraz uygun oluşu. Vestel ve Toshibanın panel ve işlemci bilgilerini biliyorum ancak Philips 8505 in paneli ve işlemcisi hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Ayrıca bu 3 TV arasında önerebiliceğiniz varmı. Farklı marka modelde önerebilirsiniz. Teşekkür ediyorum iyi günler.
Ben de senin gibiydim evleneli 4 ay oldu hâlâ alamadım ?

A Çevrimdışı

akusta042

Yeni Üye
12 Mar 2021
8
28
M Çevrimdışı

molenis

Yeni Üye
15 Mar 2021
1
34
Bilgi sahibi arkadaşlardan rica ediyorum. 3000-5000 TL arası kaliteli VA panel 50 inç civarları (yani 49 veya 55 de olabilir) bir TV arıyorum. Youtube ve mağazalar gerçekten çöplük. Adamlar panelin türünü bile söylemiyor, sadece üreticinin verdiği specleri okuyan gerizekalılarla dolu internet.

Kullanım şeklim: Netflix, Youtube, 4K film izleme vb. TV veya oyun düşünmüyorum.

Düşündüğüm modellerden bazıları: , , , .

Bunları panel kalitesi ve performans açısından kıyaslayabilir misiniz acaba? Veya daha iyi bir model de olabilir. Limit 5000 tl.

Son düzenleme:
Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Bilgi sahibi arkadaşlardan rica ediyorum. 3000-5000 TL arası kaliteli VA panel 50 inç civarları (yani 49 veya 55 de olabilir) bir TV arıyorum. Youtube ve mağazalar gerçekten çöplük. Adamlar panelin türünü bile söylemiyor, sadece üreticinin verdiği specleri okuyan gerizekalılarla dolu internet.

Kullanım şeklim: Netflix, Youtube, 4K film izleme vb. TV veya oyun düşünmüyorum.

Düşündüğüm modellerden bazıları: , , , .

Bunları panel kalitesi ve performans açısından kıyaslayabilir misiniz acaba? Veya daha iyi bir model de olabilir. Limit 5000 tl.
Hocam model önerisi için değil de boyut için önerim var. Kesinlikle 55 inç alın. Ben bir ara kararsızlık yaşadım. Fark etmez ha 49 ha 55 dedim ama çok fark ediyor. 55 inç candır:)

A Çevrimdışı

akusta042

Yeni Üye
12 Mar 2021
8
28
Daha fazla kararsız kalmayıp Philips 50pus8505 modelini Amazondan sipariş ettim 5190 liraya. Umarım sorun çıkartmaz. Televizyon geldiğinde izlenimlerimi paylaşacağım.

M Çevrimdışı

Maksut

Yeni Üye
2 Şub 2020
36
28
Hayırlı akşamlar herkese
Yeni tv alıcaz ve tavsiyelerinize ihtiyacımız var.
Maximum 5800 tl ye kadar tv bakiyoruz.
Kullanipta memnun oldugunuz artilariyla eksileriyle tavsiyelerini bekliyorum
Teşekkür ediyorum simdiden
İyi forumlar

M Çevrimdışı

Mesutyel

Yeni Üye
11 Şub 2021
18
41
8A1B9C3B-200F-46C3-9A84-F6EA581A1C8E.png

fevri davranmim diyorum ama dun tv’nin degisimi oldu yeni tv geldi kurulumu yapildi ancak gec saatte inceleme firsati buldum.
Salon isigi yanik oldugu zaman belli olmuyor yalniz kapattigin zaman karanlik ortamda tv’nin sag ust kosesinde isik sizmasi var. bir onceki arizali olan tvde de sol ust kosede vardi fakat bu kadar belirgin degildi.
Film aciyorum ekranin alt ve ust kosesi komple siyah serit olur ya hani film moduna gecer ekran. Tabi siyah serit sabit oldugundan sag kosedeki inanilmaz rahatsiz ediyor. Tam ekran baska bir sey izledigimde ise o kose kismina siyah bir sey denk gelirse yine belli oluyor. Elimden geldigi kadar video cektim teknik servise gonderdim oglen 13 civari geri donus yapacagiz dediler ben de hala bekliyorum. Yani siz benim yerimde olsaniz boyle bir cihazi kullanmaya devam eder misiniz ? Cidden beni sag ust kose cok rahatsiz etti. Isik kapali film izleyemez oldum resmen. Bir de yine sag kosenin 10-15cm soluna dogru pixel hatasi var. o pixel hatasini umursamiyorum da kose kismi beni benden aldi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

DC03B80C-2748-4215-8448-D6B2B4521FF3.jpg

Hatali pixel’in de resmi burada. Yani dedigim gibi pixel bana ileride ne kadar sorun cikarir bilmiyorum ama kosedeki ciddi isik sizmasi aksamlari cok ama cok kotu gozukuyor. Gunduzleri belli bile olmuyor

B Çevrimdışı

Baht_

Yeni Üye
12 Mar 2021
12
Adem Helvacı Adem Helvacı 'nın videoları ile sitenizle tanışmış oldum. emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Son 3 yıldır içinde tahta ile çalışan LG 42LH3000 kullanıcısı olarak yaklaşık 1 haftadır LCD TV arıyorum.

Sanırım bir grup bilgisayar ve diğer sarf malzemelerinin ekmeğini yiyip bitirdikten sonra tüm yatırımlarını TV'lere yaptılar ve fiyatlar uçmuş.

Adem Helvacı Adem Helvacı 'nın videoları ile iyice kafam karıştı ama baya bilgi edindim.
Kullanıcı Profili: Yan Açı'dan (~150°) futbol maçları izliyorum. D-Smart ve Turkcell TV kullanıcısıyım. Android olmayan ama içinde Turkcell TV uygulaması olan ve tarayıcıdan takılmadan dizi/film izleyebileceğim Tvleri tercih ederim. Android için bu Tvler neden yetersiz anlamış da değilim. normal bir telefon da bile 4 gb ram ve 32/64 gb bellek varken koca TV'de 1,5 gb ram ve 8gb bellek bana çok saçma geliyor. Maaliyeti arttırmamak için diyeceğim ama sanırım asıl sorun anakart ile alakalı olabilir?

Bütcem yaklaşım 5 bin ₺. Videolardan o kadar çok kafam karıştıki 100 hz ve full hd bir TV alıp konuyu kapatayım dedim :) ama öyleTVde kalmamış.

Mevcut TV yaklaşık 4-5 sene önce ekranda dikey çizgiler oluşmuştu. interneten bulduğum yabancı bir videoda üstteki bantın sağ tarafına bastırınca görüntü düzeliyordu. Ben de oraya soğutucu band yapıştırdım bir süre böyle devam ettik ve zaman içinde yaklaşık 3 sene önce o bölgeye bir tahta çakıp olayı kapatmıştım :) Şimdi ekran 2 ye bölünmüş ve sağ tarafta nispeten görüntü biraz daha koyu ama sağlam. sol taraf ise karıncalı bazen sorunsuz da çalışabiliyor. durum bundan ibaret.

Ekleme: 49-55" TV bakıyorum
D-Smart ve Turkcell TV kullanıcısı olduğum için TV arayışlarıma içinde Turkcell TV+ uygulaması olan TVler önceliğim oldu. D-Smart'ı da Modüllü kullanırsam 2 kutu ve kumandalardan kurtulmuş olurum.
Özellikle Grunding'de TV+ uygulamalı TVler mevcut. Grundingler de en uygun fiyatlı olarak Teknosa'da gözüküyor.
Araştırmaya devam.

Yeni Grundig'lerde ekran sanırım kırılmaya çok müsait baya bir şikayet okudum Buna da dikkat edeceğim tabiki.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
merhaba arkadaşlar birkaç tv arasında kaldım fiyatlar hemen hemen aynı aralarında tercihde bulunmam gerekiyor hangısını önerirsiniz.

samsung 55tu8500-- lg 55nano796yada 816- sony 55xh8196

günlük kullanım youtube netflix için olacak.
Ben olsam Sony tercih ederdim.Daha iyi görüntü işlemcisi,direct led panel.

Samsung va panel tamam ama edge led.

Lg Nano 796'yı ışık sızması,düşük kontrast olayından dolayı ele gitsin.

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
peki 55xh8196 mı yoksa 55pus8505 mi bunlar arasında ne dersiniz ?
Hocam öncelikle şunu belirtmeliyim ben de edge led panel sevmem. Ancak edge led paneller VA yapı tipinde IPS kadar ağır sorun yaratmaz.

Dikey parlama , bilinen adiyla ışık sızması sorunu her iki panelde de local dimming " bölgesel karartma" özelliginin kapatılmasıyla çözülür. Ancak IPS panellerin kontrastı çok düşük olduğundan local dimming uygulanmadiginda panelden gerçek siyah renk alamazsınız parlak bir ekran kalır önünüzde.

VA paneller kontrast olarak başarılı olduğundan local dimming özelliğinin kapalı olması çok fazla etkilemez. Ancak bunun da panel ömründen götürebileceği ve daha fazla enerji harcama ihtimallerini unutmamak gerekir.

Son olarak sony ve philips arasında kalsam, bir philips kullanıcısı olarak hiç düşünmeden Sony tercih ederdim :)

O Çevrimdışı

Oguzozblgn

Yeni Üye
27 Tem 2020
2
32
İyi günler herkese. 10k ya kadar televizyon düşünüyorum. Lg Oled55bx ile Samsung 55q80t arasında kaldım. Görüntü kalitesi olarak tabiki oled çok daha iyi ama normal bir kullanımda oled yanar mı yanmaz mı çok kestiremedim. Akşamdan akşama dizi , film izlenecek sadece. Ps almayıda düşünüyorum ama yine aynı şekilde çok uzun süreli oynamayı düşünmüyorum. Hangisi iyi bir tercih olur.

Geri
Üst Alt