S Çevrimdışı

smallboys123

Yeni Üye
11 Mar 2021
4
29
Herkese merhaba, yeni ev kuran biri olarak 1-2 haftadır tv arayışındayım.
Kafamdaki plan şu, tv ne olursa olsun xiaomi mi box yada stick alacağım (2si arasındaki farkı araştırıp eleme yapmadım daha). Uzman biri gerek yok derse belki vazgeçerim :)
Odamın boyutu için 55" birşey bakıyorum. Üstü altı olarak bikaç inç oynayabilir. 60"e kadar yolu var.
Bütçe 4500 civarı. Ekstrem bir özellik katan durum olursa 5000-5200 bandına çıkabilirim sanırım.
Bilgisayarı aktif kullanan biriyim tvye bağlama vs sanırım sık kullanırım. Tvde oyun oynamak gibi bağımlılığım olmayacak.
Daha çok Film-Belgesel vs aktif kullanırım. Marka takıntısı olan biri değilim.
Teknik özellik yeterliliği-Performans-Uzun ömürlülük üçgeninde tatmin etmesi yeter :)

Öneri - Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

YeniDamat Çevrimdışı

YeniDamat

Yeni Üye
9 Mar 2021
26
27
YeniDamat YeniDamat,
Herkese merhaba,
5000-5500 civarı bütçemle 50" civarı bir tv arayışım var. Genellikle loş ortamda belgesel ve film izliyoruz. İzleme açısı da en fazla 60' olur.
Biraz araştırdım ve Philips 50PUS8505 modeline karar verdim. Önerilen bir tv midir? Onun yerine bunu al, daha iyidir diyebileceğiniz bir model var mıdır?

Teşekkürler şimdiden.
kesinlikle almayın ben de bakıyorum ama çok fazla şikayet var

R Çevrimdışı

RMZNH

Yeni Üye
26 Şub 2021
23
71
55" IPS ekran azami 5.000₺ TV tavsiyeniz olur mu? Olmazsa olmazım BLUETOOTH özelliği olması.

YeniDamat Çevrimdışı

YeniDamat

Yeni Üye
9 Mar 2021
26
27
Ben sadece panel acikligi sikayeti okudum. O da benim icin cok sorun degil. Baska ne sikayetleri vardi?
Genel baktığımda çoğu kişi olumsuz yorum bıraktı o yüzden marka olarak sildim ben ama siz tabiki düşünebilirsiniz.
Benim pek bir bilgim yok. Ama samsung toshiba lg sony daha güvenilir geliyor

R Çevrimdışı

RMZNH

Yeni Üye
26 Şub 2021
23
71
Ama ben yerli olsun istiyorum. En azından işçiliği yerli olsun benim insanımın emeği değerlensin, diyorum.

D Çevrimdışı

DemirVtnsvr

Yeni Üye
4 Eyl 2020
16
43
Arkadaşlar 55" bir android tv almayı düşünüyorum. 5k kadar da bir bütçem var. Bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhabalar. Bir teyzemize 40_42-43 inç bir TV almak istiyoruz. Normal fhd va panelli Vestel üretimi olması önceliğimiz.
Adem abi 40 u9400 ü beğeniyor bende beğendim ancak TV 3400 TL şuan.

2500-3000 fiyat aralığında bir TV öneriniz varmıdır.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Hocam 55pus8505 ve 55tu8500 arasında kalmıştım şimdi bununla kafamı karıştırdın ya.?? Direct led olması güzel ne diyorsun bu tv hakkında
Hocam önceki tv im 55Q60R idi. Şimdiki ise 55UN7400. Sorun olduğu için iade ettim. Güzel tv idi.Aslinda Adem Helvacı Adem Helvacı üstadın dedikleri çıkıyor. Burada mesele tv kullanım amacımız. Ayda kaç kez film izliyorsun? Pc ye kaç kez bağlıyorsun? Netflix,uydu kanalları ne kadar izliyorsun? gibi sorulara cevap bulunca seçimde kolaylaşıyor.
Samsung tv ler daha yapay renklere sahipti.Daha canlı görünüyordu. Lg daha pastel renklere sahip. Lg nin kumandasını çok sevdim. Gerçekten güzel bir kumanda ve çok işlevsel tıpkı mouse gibi. Hocam philips in 8505 i ızledim gerçekten güzeldi ama philips i eledim. Çünkü philips in yedek parça sorunu var. Mesela tv i aldık ve çokta güzel ama 2 yıl sonra sıkıntı olursa ortada kalırız çünkü yedek parça yok.
55TU8000 ve 8500 ü teknosada gördüm hoşuma gitmedi. Sarımsı görünüyordu. Samsung Ru serisi güzel ama fiyat uçmuştu. Sony görüntü kalitesi çok iyi diyorlar ama o kadar para vermek yerine 5-6 bin tl arası tv almak istediğim için ondan da vazgeçtim. Yerli urunlerden toshiba ,vestel vs var ama nornalde 3700 tl olan tv leri 5200 tl ye satıyorlar. Ondan da vazgeçtim.Lg ler ips panele sahip. Nanacell olan 55nano796 ile 55UN serisi hemen hemen aynı fiyataydı. Albanez üstat demişti ki ips alıyorsanız direct led olsun. Hem 796 için çok fazla eleştiri vardı. Ben de UN7400 u seçtim memnunum tv den. Film moduna alınca hem ses hem görüntü değişiyor. Smart bölümü de güzel. Tabii siyahları Sony gibi değil o kadar beklemeyin. Bu kadar hocam :)

Geri
Üst Alt