H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
evet başladım. daha önce android tv kullanmamıştım yazılım alanında memnun kaldım.

yalnız canımı sıkan bir konu var. direct led olması cezbetmişti fakat köşeler karanlık. 4 köşenin hepsinde var bu durum. bu serinin kronik sorunu mu yoksa bana mı öyle denk geldi merak etmiyor değilim.
Hocam aynı durum bende de var. Pixel testinde farkettim ama çok ciddi bir şekilde belirgin değildi. Normal kullanımda zaten hiç farketmedim. O yüzden sorun etmedim. Benim dikkatimi local diming çekti. YouTube üzerinden local diming test yaptım ve sorun olduğunu gördüm. Normal kullanımda siyah sahnelerde böyle bir sorun dikkatimi çekmedi. Siyah performansı bana iyi geldi. Ama dediğim gibi testte local diming olduğu ortaya çıkıyor. Normal kullanımda ne local dimingi ne de 4 köşedeki karartıyı farkedemedim.

O Çevrimdışı

ostalgie

Yeni Üye
5 Şub 2021
9
35
Hocam aynı durum bende de var. Pixel testinde farkettim ama çok ciddi bir şekilde belirgin değildi. Normal kullanımda zaten hiç farketmedim. O yüzden sorun etmedim. Benim dikkatimi local diming çekti. YouTube üzerinden local diming test yaptım ve sorun olduğunu gördüm. Normal kullanımda siyah sahnelerde böyle bir sorun dikkatimi çekmedi. Siyah performansı bana iyi geldi. Ama dediğim gibi testte local diming olduğu ortaya çıkıyor. Normal kullanımda ne local dimingi ne de 4 köşedeki karartıyı farkedemedim.
Ben de Local Diming Testi yaptım bende de biraz sorunluydu fakat karanlık sahnelerdeki performans cidden çok iyi.

Bu arada mesajı ilk yazdığım günden itibaren köşelerdeki karanlık kısımlar ciddi derecede azaldı. Fakat şimdi de ışık süzmesi oluyor. Sony’nin kendi sitesinde “Işık süzmesi yeni TV’lerde daha çok görülmektedir” diye bir ibare gördüm. Bakalım neler olacak. Eğer sorun 2-3 aya düzelmezse servis sürecini de yazarım buraya.

Genel olarak Sony 55XH8096 hakkında bir değerlendirme yapacak olursam...

-TV’yi genelde karşıdan ve 4 metre gibi bir mesafeden izliyorum. Boyut son derece güzel. (55 inç)
-TV için Android gayet iyi bir yazılımmış. Daha önce LG Webos kullanmıştım, rezillikmiş. Yalnız Webos’la uyumlu telefona indirdiğim kumanda uygulaması cidden çok iyiydi. Android için kumanda uygulamaları olsa da çok fazla reklam içeriyor ve pek de kullanışlı değiller. Android’in kendi kumanda uygulamasında ise ses açıp kapama dahi yok. Çok yetersiz.
-Digiturk (Kutulu) kullanıcısıyım ve maçlardaki performans cidden çok iyi.
-Maç haricinde Netflix, Prime Video, Blutv gibi platformları ve (Digiturk Kutudan) BBC Earth belgesellerini izliyorum. Görüntü adına şu anlık şikayetim yok. Yukarıda bahsettiğim ışık süzmesi çok rahatsız edici boyutlarda değil. Özellikle karanlık sahne performansını çok beğendim. Altyazı geldi mi öyle ekranın tümü aydınlanmıyor.
-Öğlen saatlerinde güneşin çok parlak olduğu saatler dışında ekranda yansıma olmuyor.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Adem Bey, öncelikle gerek tüketici bilinçlendirilmesi gerek yardımlarınız iççin yazdıklarınızdan videolarınızdan çok sey öğrendim çok teşekkür ediyorum.

Ben 65 ya da tercihen 75" bir tv almak istiyorum. Yeni evlenmek üzereyim tabi evime ara sıra ailem de geldiği için 4-5 kişi olarak izlenebilecek, hem karşıdan hem yan açılardan da izlenebilecek olması iyi olur diye düşünüyorum.
Futbol maçı-spor izleyicisi değilim. Oyun konsolum yok ve yüksek grafik gerektiren oyunlarla oynayacak zamanım da maalesef pek olmuyor. Belki ileri de tek tük bir kaç oyuna sararsam o da tv vasıtasıyla olabilir ama genel olarak bir gamer değilim.

Belgesel izlerim tabii ama esasen Sinema filmlerini büyük keyifle izlemeyi seviyoruz. Alacağımız tv netflix-amazon-disney gibi platformlarda bizi tatmin etsin en büyük isteğimiz bu. Bir de tabii mümkün mertebe 10-15 yıl sıkıntı çıkarmasın :)

Obsesif kompulsif değiliz :) ama gerek menü geçiş hızları ve yazılımsal tarafına alışık olduğumdan gerek sizin ve çevremin yorumlarından dolayı bir samsung isteği içimde var. Browser kullanan biriyim. Hatta işim gereği (radyoloji hekimliği) sık sık uzak masa üstü bağlantısı yapabiliyorum. Bu durumlarda kendi bilgisayarımı tvye bağlanayıp veya direk tvden hastaneye bağlanma imkanım olursa bunu yapabilirim. Zaman zaman telefonumdan hastaneye bağlanıp telefon görüntüsünü bilgisayara aktarıyorum. Bu görüntüler, oyun gibi çok yüksek çözünürlük ya da maç gibi harekete çok duyarlı olmasını gerektiren görüntüler değil ama browser hızı açısından önem teşkil ediyor diye yazdım. Çünkü teletıp sistemi dediğimiz sistem browser içinden çalışan bir sistem.

Arada ailem geliyor 1-2 ay kalıyor. Onlar uydu yayınından başka bir şey izlemiyorlar zaten (Fox dizi falan filan). Büyük bir ekranda düşük bir çözünürlükle karşı karşıya kalmasınlar bana yeter.

Bütçe olarak 6000-10000 arasını gözden çıkarabilirim (sizin değerlendirmelerinize göre). Fakat nihayetinde 100 hz panelin (sizce) gereksiz düşündüğünüz yerde bu panele de para vermek istemem.

Şu ana kadar yazdıklarınızdan ve anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla benim gibi bir profil için 100 Hz bir panele gerek olmayacağı 50 Hz in yeterli olacağını, IPS teknolojisini tercih etmem gerekeceğini yazacağınızı tahmin ediyorum.
Sinema-film izleme keyfinden dolayı 20watt az mı gelir bilemiyorum ama subwoofer olması sanırım sinema-ses keyfi açısından daha iyi oluyor ?
Ekstra ses sistemi almamak da önemli bir avantaj olabilir diye düşünüyorum.

Samsung 75TU7100 75" - 9894 TL -
Samsung70TU7100 70" - 8596 TL
Samsung TU serilerini çok önermemişsiniz ama gene de sormuş olayım :) kumandaları tuşlu (akıllı değil) benim için kötü ama babamlar için falan güzel :) karar veremedim.

Samsung 75TU8000 75" - 12740 TL değer mi bilemedim.

Samsung 70RU7100 70" - 9075 TL (bu model sanırım 2019yılı)

Samsung 65TU7000 - 6900 TL -Tuşlu kumanda
Samsung 65TU8000 - 7600 TL
Samsung 65TU8500 - 7955 TL - Bunun ayaklığı tv üniteme uygun
Samsung 65RU7400 - 8000 TL - 2019 Model - Ayaklığı tv üniteme uygun
Samsung 65Q60T - 8710 TL

Bu yukardikelerin maalesef hiçbirinin subwooferı yok ve 20W.Bunlar haricinde

Samsung 65Q70R (2019 model) 11.300 TL - amka 100 Hz ve 40w Sbwf var ama enerji sınıfı B (Bir düşük Enerji sınıfı çok tüketimi kayda değer değiştirir mi bilemedim).

Samsung 65LS03T - 12.200 TL Bunun enerji sınıfı A ve Sbw var 40w ve 100Hz

65NU8000 maalesef artık stoklarda yok.

Tavsiyelerinizi bekliyor şimdiden çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
Selamlar.
Adem Helvacı Adem Helvacı müsait olursa cevaplar ama ben şunu belirteyim listenizdeki tv ler karşıdan izlemek için uygundur.Yan açılardan da seyredilecek ise hem direct led hem ips panel (yan açılardan izlenebilen panel) olması sebebiyle Sony 65 XH8096 yı takip etmenizi öneririm.

A Çevrimdışı

antalya07

Yeni Üye
12 Ağu 2020
13
41
evet başladım. daha önce android tv kullanmamıştım yazılım alanında memnun kaldım.

yalnız canımı sıkan bir konu var. direct led olması cezbetmişti fakat köşeler karanlık. 4 köşenin hepsinde var bu durum. bu serinin kronik sorunu mu yoksa bana mı öyle denk geldi merak etmiyor değilim.
Duruma çözüm bulabidiniz mi? Bir de siyahlar nasıl onu soracaktım.

S Çevrimdışı

sadankaz

Yeni Üye
10 Mar 2021
3
30
Merhabalar yaza inşallah evleneceğim 1.5 aydır tv bakıyorum. 5000-6000 tl bütcem var. Genelde Netflix ve maç izlemek için kullanacağım. 55 inç tv önerisi lazım. Tv'lere bakmaktan kafam yandı yardımcı olursanız çok sevinirim. Adem Helvacı Adem Helvacı hocam değerli görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

Greylights Çevrimdışı

Greylights

Aktif Üye
13 Haz 2019
56
26
Toshiba 58ul3a63dt kullanıyorum. Mb130t anakartlı, usb üzerinden harddisk bağlasak görür mü? 64GB NTFS bellek taktım gördü, fakat boyut sınırı var mı bilmiyorum. Yada diski modeme bağlasam medya sunucusu olarak bunu görebileceğim bir uygulaması var mı vestelin? Hdd 1TB kapasitede.

T Çevrimdışı

taco_mj

Yeni Üye
10 Mar 2021
5
38
Herkese merhaba,
5000-5500 civarı bütçemle 50" civarı bir tv arayışım var. Genellikle loş ortamda belgesel ve film izliyoruz. İzleme açısı da en fazla 60' olur.
Biraz araştırdım ve Philips 50PUS8505 modeline karar verdim. Önerilen bir tv midir? Onun yerine bunu al, daha iyidir diyebileceğiniz bir model var mıdır?

Teşekkürler şimdiden.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Merhabalar yaza inşallah evleneceğim 1.5 aydır tv bakıyorum. 5000-6000 tl bütcem var. Genelde Netflix ve maç izlemek için kullanacağım. 55 inç tv önerisi lazım. Tv'lere bakmaktan kafam yandı yardımcı olursanız çok sevinirim. Adem Helvacı Adem Helvacı hocam değerli görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.
Hocam o fiyat aralıklarında 55 inç olarak
55TU8000 var, 55UN7400 var. 6 bin tl yi biraz geçerseniz Sony 55Xh8096-8077-8196( üçü aynı tv renkleri farklı) tv ler var. Bir de 55TU8500 var.

I Çevrimdışı

Inescapable

Yeni Üye
11 Mar 2021
16
37
Merhaba arkadaşlar.

50" 55" TV araştırıyorum bilgili ustalardan yardım talep ediyorum.

Bütçe 3500₺ civarı

Kullanım amacı :
Normal izleyici kullanımı
Netflix 4K izleme ( bazı modellerde lisans problemi olduğunu okudum)
YouTube vs.
Çoğu cihazda standart olan özellikler :))

Bu TV sürekli karşıma çıkıyor :sirit

Birde dikkaimi çeken Regal marka ürünler var

50" olanı 3299₺
55" olanı 3799₺ alabiliyorum
Herkes için geçerlimi bilmiyorum ama Hepsiburada bana Özel indirim sunuyormuş.

Bütçeme uygun daha iyi ürünler varsa tavsiye alabilirim.

Yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkürler :)

YeniDamat Çevrimdışı

YeniDamat

Yeni Üye
9 Mar 2021
26
27
57C2B72B-81DA-40F3-B5C7-883C6DBE8621.jpg

Adem Helvacı Adem Helvacı değerli hocam ve değerli forum arkadaşlarım.

Yeni ev diziyorum.5 bin ve max 6 bin civarlarında TV önerisi alabilirmiyim?
Oturma açıları fotoğraftaki gibi karşı duvara monteletmeyi düşünüyorum.
-Film/Dizi/Youtube/Belgesel izlemeyi ve detayları ve renkleri görmeyi çok seviyorum. Ama açı olarak salon oturma düzenim düzgün mü görüntüde sıkıntı yaşarmıyım sonuçta tam karşıdan izlemeyeceğim?
55” inç minimum olması gerekiyor. 55TU8000 mantıklı mıdır? Değerli Adem hocamın TU serisini pek sevmediğini görmekteyim.
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Geri
Üst Alt