Ö Çevrimdışı

Ömerhoca

Yeni Üye
20 Şub 2021
9
32
TCL 50P8M hakkında ne düşünüyorsunuz abilerim Toshibaya göre daha uygun ve dünyada hatrı sayılır bir tv. Lütfen yardımcı olur musunuz? Sürekli kafam karışıyor birinde karar kılacağım.

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
71
31
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam bu ürün hakkında bilginiz var mı acaba

IMG_20210304_184013.jpg
Bunu ben de merak ediyorum

A Çevrimdışı

Achina 

Yeni Üye
2 May 2020
10
46
Arkadaşlar merhaba.
32 inch TV tavsiyesi alabilir miyim acaba?
Dayım resim çerçeveleri yapıyor. İş yaparken kullanacak.
Mümkün olduğu kadar fiyat performans ürünü bakıyorum.
A101 de 3 tane TV gördüm. Bunlardan birini tavsiye eder misiniz yoksa başka bir ürün mü tavsiye edersiniz
LG 32MN19HM 32" 82 Ekran Led Monitör 1319
Elton EL32DAB3037 32" Uydu Alıcıll... 1.299
Hi Level 32HL550 32" Uydu Allcllı...1.299
En sonuncu mantıklı geliyor bana.
Bir de
var 1699 TL. Android 39 inch TV.
Bunu alırsak mutfakta kullanılacak. Mutfaktaki 24 inch TV dükkana gidecek.

Screenshot_20210307-141807_Chrome.jpg

Şimdiden teşekkür ederim.

Y Çevrimdışı

YılmazK61

Yeni Üye
6 Mar 2021
2
36
Herkese merhaba.Kullanim amacı ps4,netflix,youtube ve dijitürk olan tv alicam yarın.Android veya smart olması önemli değil xiaomi box var..izleme acısı 2m ve karşıdan.
Toshiba 43ua3a63dt
43ul3b63dt
Vestel 43ua9600 arasindayim.hangisi ips veya va panel yardımcı olurmusunuz veya ps4 kullanımında ips veya va panel çok farkeder mi?Vestel kullananlarin sesten memnun olmadığını görüyorum,toshiba onkyo var bir + olabilir mi?Toshiba Kullanan varsa yorumlarını merak ediyorum.Farkli alternatif sunacaklara da şimdiden teşekkür ederim..

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
TCL 50P8M hakkında ne düşünüyorsunuz abilerim Toshibaya göre daha uygun ve dünyada hatrı sayılır bir tv. Lütfen yardımcı olur musunuz? Sürekli kafam karışıyor birinde karar kılacağım.

O Çevrimdışı

ostalgie

Yeni Üye
5 Şub 2021
9
35
Kardeşim bende almayı düşünüyorum, kullanmaya başladınız mı?
evet başladım. daha önce android tv kullanmamıştım yazılım alanında memnun kaldım.

yalnız canımı sıkan bir konu var. direct led olması cezbetmişti fakat köşeler karanlık. 4 köşenin hepsinde var bu durum. bu serinin kronik sorunu mu yoksa bana mı öyle denk geldi merak etmiyor değilim.

YeniDamat Çevrimdışı

YeniDamat

Yeni Üye
9 Mar 2021
26
27
D1149D62-377E-49F4-B721-E84CB45521C8.jpg

renklerin belirgin olması önemli benim için dolbyvision hepsinde var. Philips için tvde herkes küfürler ediyor. Sizce ne yapmalıyım bu ürünler içerisinde değerli hocalarım arada kaldım?

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
evet başladım. daha önce android tv kullanmamıştım yazılım alanında memnun kaldım.

yalnız canımı sıkan bir konu var. direct led olması cezbetmişti fakat köşeler karanlık. 4 köşenin hepsinde var bu durum. bu serinin kronik sorunu mu yoksa bana mı öyle denk geldi merak etmiyor değilim.
Hocam baska kişilerden de aynı şikayeti duydum. H hain.kostok yakın zamanda Sony x900 serisi aldı. Onda böyle bir sorun var mı soralım.

S Çevrimdışı

saneresmer

Yeni Üye
9 Mar 2021
1
38
Bakma sen plazma yazdığıma o benim hatam. OLED ler plazma tabanlı teknoloji olduğu için benim yaşlı kafam oralara gidiyor hep :kiskis

Linkteki olur. Yine de tavsiyem, her zaman ihtiyaç olanın bir üstünü alın rakamsal olarak sizi zorlamayacak ise :)

(Linktekini ucuz görünce coştum) :kop
Adem Bey, öncelikle gerek tüketici bilinçlendirilmesi gerek yardımlarınız iççin yazdıklarınızdan videolarınızdan çok sey öğrendim çok teşekkür ediyorum.

Ben 65 ya da tercihen 75" bir tv almak istiyorum. Yeni evlenmek üzereyim tabi evime ara sıra ailem de geldiği için 4-5 kişi olarak izlenebilecek, hem karşıdan hem yan açılardan da izlenebilecek olması iyi olur diye düşünüyorum.
Futbol maçı-spor izleyicisi değilim. Oyun konsolum yok ve yüksek grafik gerektiren oyunlarla oynayacak zamanım da maalesef pek olmuyor. Belki ileri de tek tük bir kaç oyuna sararsam o da tv vasıtasıyla olabilir ama genel olarak bir gamer değilim.

Belgesel izlerim tabii ama esasen Sinema filmlerini büyük keyifle izlemeyi seviyoruz. Alacağımız tv netflix-amazon-disney gibi platformlarda bizi tatmin etsin en büyük isteğimiz bu. Bir de tabii mümkün mertebe 10-15 yıl sıkıntı çıkarmasın :)

Obsesif kompulsif değiliz :) ama gerek menü geçiş hızları ve yazılımsal tarafına alışık olduğumdan gerek sizin ve çevremin yorumlarından dolayı bir samsung isteği içimde var. Browser kullanan biriyim. Hatta işim gereği (radyoloji hekimliği) sık sık uzak masa üstü bağlantısı yapabiliyorum. Bu durumlarda kendi bilgisayarımı tvye bağlanayıp veya direk tvden hastaneye bağlanma imkanım olursa bunu yapabilirim. Zaman zaman telefonumdan hastaneye bağlanıp telefon görüntüsünü bilgisayara aktarıyorum. Bu görüntüler, oyun gibi çok yüksek çözünürlük ya da maç gibi harekete çok duyarlı olmasını gerektiren görüntüler değil ama browser hızı açısından önem teşkil ediyor diye yazdım. Çünkü teletıp sistemi dediğimiz sistem browser içinden çalışan bir sistem.

Arada ailem geliyor 1-2 ay kalıyor. Onlar uydu yayınından başka bir şey izlemiyorlar zaten (Fox dizi falan filan). Büyük bir ekranda düşük bir çözünürlükle karşı karşıya kalmasınlar bana yeter.

Bütçe olarak 6000-10000 arasını gözden çıkarabilirim (sizin değerlendirmelerinize göre). Fakat nihayetinde 100 hz panelin (sizce) gereksiz düşündüğünüz yerde bu panele de para vermek istemem.

Şu ana kadar yazdıklarınızdan ve anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla benim gibi bir profil için 100 Hz bir panele gerek olmayacağı 50 Hz in yeterli olacağını, IPS teknolojisini tercih etmem gerekeceğini yazacağınızı tahmin ediyorum.
Sinema-film izleme keyfinden dolayı 20watt az mı gelir bilemiyorum ama subwoofer olması sanırım sinema-ses keyfi açısından daha iyi oluyor ?
Ekstra ses sistemi almamak da önemli bir avantaj olabilir diye düşünüyorum.

Samsung 75TU7100 75" - 9894 TL -
Samsung70TU7100 70" - 8596 TL
Samsung TU serilerini çok önermemişsiniz ama gene de sormuş olayım :) kumandaları tuşlu (akıllı değil) benim için kötü ama babamlar için falan güzel :) karar veremedim.

Samsung 75TU8000 75" - 12740 TL değer mi bilemedim.

Samsung 70RU7100 70" - 9075 TL (bu model sanırım 2019yılı)

Samsung 65TU7000 - 6900 TL -Tuşlu kumanda
Samsung 65TU8000 - 7600 TL
Samsung 65TU8500 - 7955 TL - Bunun ayaklığı tv üniteme uygun
Samsung 65RU7400 - 8000 TL - 2019 Model - Ayaklığı tv üniteme uygun
Samsung 65Q60T - 8710 TL

Bu yukardikelerin maalesef hiçbirinin subwooferı yok ve 20W.Bunlar haricinde

Samsung 65Q70R (2019 model) 11.300 TL - amka 100 Hz ve 40w Sbwf var ama enerji sınıfı B (Bir düşük Enerji sınıfı çok tüketimi kayda değer değiştirir mi bilemedim).

Samsung 65LS03T - 12.200 TL Bunun enerji sınıfı A ve Sbw var 40w ve 100Hz

65NU8000 maalesef artık stoklarda yok.

Tavsiyelerinizi bekliyor şimdiden çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Geri
Üst Alt