Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ben de 40-43 inç tv bakıyorum. istediklerim, widi miracast olsun. görüntü kalitesi iyi olsun. mibox takıp film ve dizi belgesel izleyeceğim sadece. futbol yok. konsol yok. her türlü markaya açığım. yeter ki görüntü kalitesi iyi olsun.
4k, smart tv, 3d gereksiz.

AWOX AWX10943ST İnceleyebilirsiniz. 2 yıl garantili olması dezavantajdır. Paneli kalitelidir ancak anakart ve mühendislik beklentiniz çok yüksek olmamalıdır. (WİDİ yoktur)

REGAL 43R6520 İnceleyebilirsiniz, 3 Yıl garanti, Yaygın servis, Kaliteli müşteri hizmetleri ve VESTEL güvencesi avantajdır. MB211 anakart ile beklentilerinizin de üzerinde bir sonuç almanız olasıdır. Buna paralel ekonomik üründür.

LG 43LJ594 inceleyebilirsiniz, Ekonomik değildir ancak miracest widi beklentilerinizi oldukça karşılayabilecek düzeydedir.

SAMSUNG 40J5270 İnceleyebilirsiniz. Çok hızlı sahnelerde büyük beklentiniz olmasın ancak (LG içinde aynı bilgi geçerlidir) diğer tüm beklentilerinizi karşılayabilir.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
AWOX AWX10943ST İnceleyebilirsiniz. 2 yıl garantili olması dezavantajdır. Paneli kalitelidir ancak anakart ve mühendislik beklentiniz çok yüksek olmamalıdır. (WİDİ yoktur)

REGAL 43R6520 İnceleyebilirsiniz, 3 Yıl garanti, Yaygın servis, Kaliteli müşteri hizmetleri ve VESTEL güvencesi avantajdır. MB211 anakart ile beklentilerinizin de üzerinde bir sonuç almanız olasıdır. Buna paralel ekonomik üründür.

LG 43LJ594 inceleyebilirsiniz, Ekonomik değildir ancak miracest widi beklentilerinizi oldukça karşılayabilecek düzeydedir.

SAMSUNG 40J5270 İnceleyebilirsiniz. Çok hızlı sahnelerde büyük beklentiniz olmasın ancak (LG içinde aynı bilgi geçerlidir) diğer tüm beklentilerinizi karşılayabilir.
hocam teşekkürler. regal 6520 düşünüyorum. bunun hakkında sorularım var.
paneli dled lg ips mi, değilse ne?
dahili wifi var mı yok mu? mesela n11de şu satıcıda, özellikle dikkat wifi yoktur yazmış
bazı yerlerde yazılımsal hz 600, bazılarında 800 görünüyor.
bir de bu modelde vesteldeki diğer tvler gibi farklı kartlar ve paneller kullanılması söz konusu mu yoksa tamamı aynı mı?

B Çevrimdışı

Baran

Aktif Üye
14 May 2018
50
53
Merhaba.Tv konusunda daha Önce Adem Bey'den yardım istemiştim.Fakat yoğunluktan benden istediği doneleri yazamamıştım.
Tv nin kurulacağı evde uydu anteni kurma imkanı teknik olarak yok.
Kablo Tv mevcut.Ama onda da kanal sayısı az.Türksat kablodan uygun bir paket alacağım.
Tv nin izleneceği alan kare.Tv köşede ve duvara paralel duracak.ancak çapraz da koyulabilir.
Tv nin bulunacağı yerin karşısı tamamen cam.
İzleme mesafesi 2-3 ,5 mt arası değişiyor.
Yandan da izlenecek.
Tv nin duracağı yer açısından 43 inç arıyorum.
Fiyat performans ürünü varsa değerlendirebilirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Oda-plani.png

B Çevrimdışı

Baran

Aktif Üye
14 May 2018
50
53
Belirtmeyi unuttum.Modül girişi olmalı tv de.Kumanda çokluğu sıkıntı olur kullanacak için.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam teşekkürler. regal 6520 düşünüyorum. bunun hakkında sorularım var.
paneli dled lg ips mi, değilse ne?
dahili wifi var mı yok mu? mesela n11de şu satıcıda, özellikle dikkat wifi yoktur yazmış
bazı yerlerde yazılımsal hz 600, bazılarında 800 görünüyor.
bir de bu modelde vesteldeki diğer tvler gibi farklı kartlar ve paneller kullanılması söz konusu mu yoksa tamamı aynı mı?

43R6520 model ürün MB211 MB211S ve MB110S anakartlar ile üretilmiştir. hepsinde de dahili wifi ve widi desteği mevcuttur. MB211 olan 600, MB211S ve MB110S olan 800hz dir.

Ürünler LG IPS paneldir (MB110 olanda BOEDİSPLAY) Panel tipi DLED dir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba.Tv konusunda daha Önce Adem Bey'den yardım istemiştim.Fakat yoğunluktan benden istediği doneleri yazamamıştım.
Tv nin kurulacağı evde uydu anteni kurma imkanı teknik olarak yok.
Kablo Tv mevcut.Ama onda da kanal sayısı az.Türksat kablodan uygun bir paket alacağım.
Tv nin izleneceği alan kare.Tv köşede ve duvara paralel duracak.ancak çapraz da koyulabilir.
Tv nin bulunacağı yerin karşısı tamamen cam.
İzleme mesafesi 2-3 ,5 mt arası değişiyor.
Yandan da izlenecek.
Tv nin duracağı yer açısından 43 inç arıyorum.
Fiyat performans ürünü varsa değerlendirebilirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Oda-plani.png

Selamlar

O alana kesinlikle duvara sabit montaj yaptırmayın lütfen. Çok pahalı değil 43'' için uyumlu bir mafsallı aparat fiyatı ortalama 60-80TL civarıdır. Eğer güvenli bir montaj yapılacağından eminseniz 40-50TL lik aparatlar dahi işinizi görür (İnternette ONUR TV askı aparatı yazsanız görürsünüz) (Bu marka şart değildir, örnek olarak yazdım)

TV olarak size yukarıdaki arkadaşımıza yazdığım 43R6520 ve LG43LJ594 incelemenizi tavsiye edebilirim.

Siz bunlara bakın sonra yine sohbet edelim :ok

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Arkadaşlar selam,
Hali hazırda 42" fullhd bir TV kullanıyorum. Boyutu arttırmak istiyorum bu nedenle 65" ve üzeri tvlere bakıyorum fakat bu boyutlarda tüm paneller 4K çözünürlüğe sahip. Ben ağırlıklı olarak Film ve dizi izleyicisiyim. Bunları da malum yöntemlerle elde ediyorum (TV yayınlarını ben izlemiyorum) fakat sunumlarda, bırakın dizileri filmlerde bile 4k seçeneği yaygınlaşmadı. Doğal olarak genellikle filmlerde fullhd dizilerde ise duruma göre 720p'lere kadar düşüyorum.

Durum böyle olunca da TV yerine projeksiyon mu alsam diye kendime sormadan edemiyorum. Projeksiyon konusunda ise aklımdaki model xiaominin yeni çıkacak olan "XGIMI H2" modeli fiyatının aşağı yukarı 1000$ civarı olmasını bekliyorum.

Üstadlardan ve projeksiyon kullanıcılarından yorum alabilirsem sevinirim.

Öne Çıkan Özellikleri:
  • 1080p Gerçek çözünürlük (4K HDR 10Bit steği)
  • 1350 ANSI LÜMEN
  • Otofokus
  • Otomatik Keystone (Ekran düzeltme)
  • Dahili HARMAN/KARDON Ses i
  • Android 6.0 İşletim Sistemi
  • Otomatik Lens Kapağı
  • Cam Lens (Multi-coated)

Gözden kaçtı sanırım.

Adem Helvacı Ado,

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Gözden kaçtı sanırım.

Adem Helvacı Ado,

Selamlar;

Aslında okumuştum yazınızı lakin PJ ler konusunda çok iyi bir gözlem ve tecrübeye sahip değilim, Can abimiz olsaydı o döktürürdü size ancak o da benim gibi sanırım yoğun bu aralar ki gelemiyor pek.

Bilmediğim ve en önemlisi kendim tecrübe etmediğim konularda ise biliyormuş gibi yapmak adına derme çatma oradan buradan bilgi çalıp buraya yazmak da benim tabiatımda yok o nedenle yardımcı olamadım lkusura bakmayınız lütfen :ok

B Çevrimdışı

Baran

Aktif Üye
14 May 2018
50
53
Selamlar

O alana kesinlikle duvara sabit montaj yaptırmayın lütfen. Çok pahalı değil 43'' için uyumlu bir mafsallı aparat fiyatı ortalama 60-80TL civarıdır. Eğer güvenli bir montaj yapılacağından eminseniz 40-50TL lik aparatlar dahi işinizi görür (İnternette ONUR TV askı aparatı yazsanız görürsünüz) (Bu marka şart değildir, örnek olarak yazdım)

TV olarak size yukarıdaki arkadaşımıza yazdığım 43R6520 ve LG43LJ594 incelemenizi tavsiye edebilirim.

Siz bunlara bakın sonra yine sohbet edelim :ok

Adem Bey, tüplü tv mevcut orda, onun yerine tv sehpasına koyacaktım..
Dediğiniz gibi duvara hareketli aparatla montaj daha iyi olacak,uyarınız için çok teşekkürler.
Regal daha uygun fiyatlı olduğundan tercihim o olur.
Annem (82 yaşında) kullanacağı için modül olsun, tek kumandayla idare etsin istedim.Modül girişi de var.
Askı aparatına da baktım.Tek ve çift kollu modeller var.Bu konuda tavsiyeniz nedir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey, tüplü tv mevcut orda, onun yerine tv sehpasına koyacaktım..
Dediğiniz gibi duvara hareketli aparatla montaj daha iyi olacak,uyarınız için çok teşekkürler.
Regal daha uygun fiyatlı olduğundan tercihim o olur.
Annem (82 yaşında) kullanacağı için modül olsun, tek kumandayla idare etsin istedim.Modül girişi de var.
Askı aparatına da baktım.Tek ve çift kollu modeller var.Bu konuda tavsiyeniz nedir?

Çok net hatırlamamakla birlikte 15kg civarıydı o tv, yani eğer duvar kısmı sağlam montei edilirse tek kollusu dahi oldukça rahat taşır, kaldı ki tek kollulara çok montaj yaptım, güvenilir duvar olsun yeter. :ok

Geri
Üst Alt