Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abicim; biraz araştırma yaptım AWOX hakkında ve gerek FHD oluşu gerekse MH konusundaki olumsuz referansları sebebiyle pek kanım ısınmadı açıkçası.

Sanırım 4K isteyince, Smart'sız da fazla ürün alternatifi olmayınca; işin içine SMR değerinin yüksek olması gerekliliği giriyor.

Bu durumda, hem görüntü kalitesi hem de stabilite konusunda "iyi/güzel" verim alabileceğim ürünler varsa, yeni önerilerini bekliyorum abicim.

Bu koşullaraki bütçe nedir peki?

A Çevrimdışı

Air34

Yeni Üye
18 Haz 2018
9
Merhabalar, 40 yada 43 inch ebatlarında dahili 4 K uydu alıcısı olan, genellikle hd kanalları izleyen 2000-2500 TL lik bütçeme uygun tv önerileriniz ne olur acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Not : Vestel 43UD9300 modeli nasıldır acaba ?

M Çevrimdışı

MaxiSky

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Helvacı Ado, hocam merhaba,
Foruma yeni katıldım ama yaklaşık 10-15 gündür ara ara girip okuyorum bazı başlıkları.
5500-6000 civarı bir bütçem var. PS4 ve HDD'den film izleme için 55 inch 4K TV arıyorum. Biraz takıntılıyım, 55MU9000 almıştım, 10 gün önce cayma hakkımı kullanarak iade ettim. siyah ekranda hissedilen bulutlanma vs vardı hiç hoşuma gitmedi. Bana ne önerirsin model, marka?

M Çevrimdışı

MaxiSky

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Helvacı Ado, hocam bugün yarın almak istiyorum bir TV, yardımcı olabilir misiniz? Dün gece LG C7 almak üzereyken standart olarak vertical banding olduğunu görünce ondan da vazgeçtim. 6-7 bin liraya 65" tv varsa onu da düşünebilirim.

Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado , hocam merhaba,
Foruma yeni katıldım ama yaklaşık 10-15 gündür ara ara girip okuyorum bazı başlıkları.
5500-6000 civarı bir bütçem var. PS4 ve HDD'den film izleme için 55 inch 4K TV arıyorum. Biraz takıntılıyım, 55MU9000 almıştım, 10 gün önce cayma hakkımı kullanarak iade ettim. siyah ekranda hissedilen bulutlanma vs vardı hiç hoşuma gitmedi. Bana ne önerirsin model, marka?

M Çevrimdışı

meyyup

Yeni Üye
19 Haz 2018
1
44
Arkadaskar, LG 43UJ701V - Samsung 43MU7000 maç ve tv den film izlemek için hangisi doğru tercih olur. 2700 civarı fiyatları ustalar fikir verebilir mi ikisinden de birer kutu kalmış bir iki güne almam lazım teşekkürler şimdiden.

Seph-y Çevrimdışı

Seph-y

Yeni Üye
2 Haz 2018
12
hocam va panelle alakası yok puslu görüntünün.tv görüntüyü netleştiremiyor sanki.

Adem Helvacı Ado, G gurel,

50UD8800 modeli daha önce paylaştığım linkten alındı. Araya bayram girdiği için bu pazartesi ulaştı, ve ailemi ikna edemediğim ve 2 gündür şehir dışında olduğum için kurulumu Vestel yetkili servisi tarafından bugün yapıldı.

Sehpaya kurulum ücreti olarak 45 TL verdim, önceden bilgilendirilmiştim zaten duvara kurulum ücreti sanırım 55 TL. Vestel doğrudan fiyat vermiyor sanırım hangi yetkili servisin taktığına göre fiyat değişiyor. Kurulum yapacak firmadan öğreniyorsunuz fiyatı.

Üretim kodu: V10112060 olarak geldi.

İlk izlenimlerim gayet olumlu. (Hayatımın amacını bir TV'den beklemememin de bu algıda rolü var)

+ Panel de ölü piksel vb yoktu, life time kontrolüde 6dk olarak çıktı.
+ HD kanallar oldukça güzel
+ Normal kanallarda idare edecek düzeyde.
+ Genelde TVyi 1 - 2 kişi karşıdan izlediği için siyah derinliği, kontrast vb güzel oldu.
+ Tam karşıdan ve 30-45 dereceye kadar görüntü ve renklerden bozulma belli olmayacak derecede.
+ Salon ışık alan bir konumda(TV ışık kaynağına 45 derece ile bakıyor) olmasına rağmen karşıdan bakılınca ciddi bir yansıma sorunu yok
- 45 derece 60 derece arası renklerden soluklaşma var
- 60 dereceden sonra soluklaşma daha da bariz
- 30-45 dereceden sonra ışık yansıma yapabiliyor. Özellikle ışık kaynağının tam ters tarafından izlendiğinde bu bariz.

Vaktim olunca detaylı açıklama resim vb. paylaşırım. 4K içerik denemedim. Ado üstada teşekkürü borç bilirim.

M Çevrimdışı

mehmetkaya1974

Yeni Üye
20 May 2018
29
50
55mu7400 samsung tv aldım... test ettim...ölü piksel ışık sızması ...hiçbir sorunu yok... ancak HDR AÇIK OLUNCA GÖRÜNTÜ kötü oluyor hdr kapatınca çok güzel oluyor neden acaba?

G Çevrimdışı

gurel

Yeni Üye
29 May 2018
29
54

50UD8800 modeli daha önce paylaştığım linkten alındı. Araya bayram girdiği için bu pazartesi ulaştı, ve ailemi ikna edemediğim ve 2 gündür şehir dışında olduğum için kurulumu Vestel yetkili servisi tarafından bugün yapıldı.

Sehpaya kurulum ücreti olarak 45 TL verdim, önceden bilgilendirilmiştim zaten duvara kurulum ücreti sanırım 55 TL. Vestel doğrudan fiyat vermiyor sanırım hangi yetkili servisin taktığına göre fiyat değişiyor. Kurulum yapacak firmadan öğreniyorsunuz fiyatı.

İlk izlenimlerim gayet olumlu. (Hayatımın amacını bir TV'den beklemememin de bu algıda rolü var)

+ Genelde TVyi 1 - 2 kişi karşıdan izlediği için siyah derinliği, kontrast vb güzel oldu.
+ Tam karşıdan ve 30-45 dereceye kadar görüntü ve renklerden bozulma belli olmayacak derecede.
+ Salon ışık alan bir konumda(TV ışık kaynağına 45 derece ile bakıyor) olmasına rağmen karşıdan bakılınca ciddi bir yansıma sorunu yok
- 30-45 dereceden sonra ışık yansıma yapabiliyor. Özellikle ışık kaynağının tam ters tarafından izlendiğinde bu bariz.

Vaktim olunca detaylı açıklama resim vb. paylaşırım. 4K içerik denemedim. Ado üstada teşekkürü borç bilirim.
güle güle kullanın,memnun kalmanıza sevindim

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

nasıl ücretsiz kurulum yapmıyorlarmı dünya para vereceğim birde sehpaya bile kurmak için üste para vereceğim kesinlikle vermem.

O Çevrimdışı

omearfr

Yeni Üye
12 Ara 2017
17
55mu7400 samsung tv aldım... test ettim...ölü piksel ışık sızması ...hiçbir sorunu yok... ancak HDR AÇIK OLUNCA GÖRÜNTÜ kötü oluyor hdr kapatınca çok güzel oluyor neden acaba?
Görüntü kaynağı HDR mi? HDR olmayan kaynaklarda açarsanız öyle oluyor. Ayrıca panelin WCG desteğiyle de alakalı bir durum. WCG olmayan panellerde HDR pek önermiyorlar.

O Çevrimdışı

Onnnn

Yeni Üye
27 May 2018
9
32
Adem Helvacı Ado, Hocam
JVC LT-43VU73T 43
tv hakkında ne düşünüyorsunuz 1899 liradan satılıyor. İndirimle 1800 eder mi bu tv?
Yada bime gelme ihtimali var mı?

Geri
Üst Alt