T Çevrimdışı

TK_41

Yeni Üye
18 Haz 2018
9
37
Merhabalar hocam

Bana annem ve babam için özelliği sadece tv yayını olan 42'-50' arası bir tv önerebilir misiniz?

- Aradığım özellik sadece sorunsuzluk. Ne wifi ne smart ne dahili uydu alıcısına gerek yok.

-1500 lirayı aşmayacak öneriniz varsa çok mutlu olurum.

NOT: Philips 43bdl4012n ürünü için ne dersiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado abicim; öncelikle hâlin, keyfin yerindedir inşallah.

Sana vereceğim bilgiler doğrultusunda bana bir tv önermeni rica ediyorum:

Marka takıntım yok.

Limitim 2300 Lira ama zorlayarak 2500'e çıkabilirim.

Ekran boyutu olarak 43 - 50 inç olabilir.

Bolca film ve maç izleyeceğim. Ekstra bir durum yok.

Örnek olarak bugün gezdiğim Vestel bayisindeki satıcı bana "Smart için ekstra 400-500 lira para vermeye gerek yok" diyerek, ısrarla UD6300 önerdi.

Selamlar Kardeşim;

Herşey yolunda çok şükür, Umarım sizin de keyfiniz yerindedir :ok

Ben bayilerin belli bir mantığa dayanmadan ''Boşver onu, Sen bunu al'' yaklaşımlarından oldum olası nefret etmişimdir zira biliyorum ki amaç elindeki ürünü, depodaki bitirmek istediği ürünü, teşhirdeki son ürünü veya X bir nedenle bir ürünü satmak için bu cümleleri kurarlar.

UD 6300 ciddi görüntü kalitesi olan ancak smr değeri kısmen düşük bir tv dir.

Eğer smart özelliğini umursamıyorsak, marka takıntımız da yok ise, üstüne bir de ekonomik olsun dersek neden CMO panelli bir AWOX tv almayalım ki ? :alala

Siz AWOX ürün inceleyin sonra tekrar konuşalım (2 Yıl garantili olduğunu unutmayınız)

T Çevrimdışı

TK_41

Yeni Üye
18 Haz 2018
9
37
Selamlar TV ye yakın olan koltukların, TV ye yakın olan köşelerinden de izleme yapılmayacaksa 50UD6300 incelemenizi öneririm.

Cevabınıza/Duruma göre başka modeller de seçebiliriz.

Merhaba hocam

Bana annem ve babam için özelliği sadece tv yayını olan 42'-50' arası bir tv önerebilir misiniz?

- Aradığım özellik sadece sorunsuzluk. Ne wifi ne smart ne dahili uydu alıcısına gerek yok.

G Çevrimdışı

gurel

Yeni Üye
29 May 2018
29
54
Henüz sipariş ulaşmadı. Bayrama takıldı.

Ado Hocamızın yazdıklarına bakarak 50ud8800 versiyonunda iki panel var ikisi de VA. Biri CMO biri AUO ikisi de iyi panellermiş. Ben hangisi olduğunu bilmesem de birini Teknosa'da görüp beğenmiştim. Sadece anakartın MB120 olma ihtimali canımı sıkıyor. Bir de teşhir ürünü yollamış olabilirler. Ona da life time dan bakacağım ürün gelince.

49ud8800 versiyonunda ise biri Samsung VA panel biri de IPS panel var sanırım. Sizinki VA olan. Renkleri beğenmediğinize göre Regal 7020u veya ud8400 gibi IPS panelli bir modeli tercih edersiniz.

50ud8800 de kesinlikle VA olacağına göre sizin beklentilerinize cevap vermeyecektir. Gelince ekran görüntülerini vb. buraya yüklerim.
hocam va panelle alakası yok puslu görüntünün.tv görüntüyü netleştiremiyor sanki.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar hocam

Onun yerine Dahili uydu alıcısı olan 43'' AWOX tv yi 1200TL gibi bir rakama alabilirsiniz, Aynı zamanda 43'' olması nedeniyle ücretsiz montaj hizmeti de mevcut. CMO panel ile gayet tatminkar görüntü alabiirisniz ancak ultra mega beklentileriniz olmasın.

Bunu beğenmezseniz 43R6520F ürünü 3 yıl garanti ve ücretsiz montaj hizmeti ile de alabilirsiniz :ok

T Çevrimdışı

TK_41

Yeni Üye
18 Haz 2018
9
37
Onun yerine Dahili uydu alıcısı olan 43'' AWOX tv yi 1200TL gibi bir rakama alabilirsiniz, Aynı zamanda 43'' olması nedeniyle ücretsiz montaj hizmeti de mevcut. CMO panel ile gayet tatminkar görüntü alabiirisniz ancak ultra mega beklentileriniz olmasın.

Bunu beğenmezseniz 43R6520F ürünü 3 yıl garanti ve ücretsiz montaj hizmeti ile de alabilirsiniz :ok

Çok teşekkür ederim hızlı cevabınız için.

K Çevrimdışı

keremagic

Yeni Üye
18 Haz 2018
7
38
Adem Helvacı Ado hocam çok teşekkür ederiz amme hizmeti yapıyorsunuz tamamen :) .. Benim sorum şu daha önce yazmışsınız ama kafam karıştı.

49ud8800 alırken MB120 olanı mı yoksa MB130 olanı mı tercih edeceğiz. Vatanda bu ayrımı nasıl test edebiliriz.

Çok teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam çok teşekkür ederiz amme hizmeti yapıyorsunuz tamamen :) .. Benim sorum şu daha önce yazmışsınız ama kafam karıştı.

49ud8800 alırken MB120 olanı mı yoksa MB130 olanı mı tercih edeceğiz. Vatanda bu ayrımı nasıl test edebiliriz.

Çok teşekkür ederim.

MB120 anakart çok çok stabil, donanımı çok yüksek bir anakarttır ancak yakın zamanda destek kesilir bu nedenle ben ibreyi MB130 a çevirdim.

Teşhirdekini anlamak kolay MENÜ4725 yapıp servis menüye girer bakarsınız en üstte yazıyor zaten

Ancak size gelecek olan ürün o ürün olmayacağı için risk olur o nedenle hangi ürün gelecekse o kutudaki barkodu ve seri numarasını bana yollarsanız kontrol ederim :ok

Mehmet Z. Çevrimdışı

Mehmet Z.

Aktif Üye
13 Şub 2018
53
Selamlar Kardeşim;

Herşey yolunda çok şükür, Umarım sizin de keyfiniz yerindedir :ok

Ben bayilerin belli bir mantığa dayanmadan ''Boşver onu, Sen bunu al'' yaklaşımlarından oldum olası nefret etmişimdir zira biliyorum ki amaç elindeki ürünü, depodaki bitirmek istediği ürünü, teşhirdeki son ürünü veya X bir nedenle bir ürünü satmak için bu cümleleri kurarlar.

UD 6300 ciddi görüntü kalitesi olan ancak smr değeri kısmen düşük bir tv dir.

Eğer smart özelliğini umursamıyorsak, marka takıntımız da yok ise, üstüne bir de ekonomik olsun dersek neden CMO panelli bir AWOX tv almayalım ki ? :alala

Siz AWOX ürün inceleyin sonra tekrar konuşalım (2 Yıl garantili olduğunu unutmayınız)

Abicim; biraz araştırma yaptım AWOX hakkında ve gerek FHD oluşu gerekse MH konusundaki olumsuz referansları sebebiyle pek kanım ısınmadı açıkçası.

Sanırım 4K isteyince, Smart'sız da fazla ürün alternatifi olmayınca; işin içine SMR değerinin yüksek olması gerekliliği giriyor.

Bu durumda, hem görüntü kalitesi hem de stabilite konusunda "iyi/güzel" verim alabileceğim ürünler varsa, yeni önerilerini bekliyorum abicim.

K Çevrimdışı

keremagic

Yeni Üye
18 Haz 2018
7
38
Adem Helvacı Ado hocam kusura bakma yine birşey soracağım.

Tv izleyecek olan annemle babam smartla falan ilgileri yok onlar için sadece görüntü güzel olsun (4k maç için yoksa FHD alırdım 49FD7350) birde uzun süreli kullanımı olsun MB120 anakart stabil yazmışsın acaba daha iyi mi olur stabil olması? Güncelleme sonuçta onları çok ilgilendiren birşey değil gibi (Sadece application olarak güncelleme ise).

49FD350 daha az sorun çıkarma potansiyeline sahipse o tv'yi önerir misiniz?

Vatan uçak bileti verdiği için vatandan almak istiyorum:
Vatanda
49FD350=1.919 TL.
49UD8800=2.199 TL.

nebigil25 Çevrimdışı

nebigil25

Yeni Üye
18 Haz 2018
1
38
Adem Helvacı Ado hocam kusura bakma yine birşey soracağım.

Tv izleyecek olan annemle babam smartla falan ilgileri yok onlar için sadece görüntü güzel olsun (4k maç için yoksa FHD alırdım 49FD7350) birde uzun süreli kullanımı olsun MB120 anakart stabil yazmışsın acaba daha iyi mi olur stabil olması? Güncelleme sonuçta onları çok ilgilendiren birşey değil gibi (Sadece application olarak güncelleme ise).

49FD350 daha az sorun çıkarma potansiyeline sahipse o tv'yi önerir misiniz?

Vatan uçak bileti verdiği için vatandan almak istiyorum:
Vatanda
49FD350=1.919 TL.
49UD8800=2.199 TL.
hocam vatanda ud8800 göremedim ama link atar mısınız, ben de babama arıyorum da

Geri
Üst Alt