T Çevrimdışı

TheMfk

Yeni Üye
23 Şub 2021
3
28
Merhabalar Grundig 55 GEU 7830 B 55" modelini almayı düşünüyorum fiyatı ürün çıktığından beri en ucuz fiyat diyebiliriz ürünle ilgili tavsiyesi olan var mıdır ve 2.5m izleme mesafesi için 55 inç doğru tercih olur mu acaba şimdiden teşekkürler.

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Cümleten SelâmınAleyküm...
Hayırlı kandiller...
Adem beyin güzel yorumlamalarına YouTube de denk geldim ve formunuza üye oldum.
Sizlerden biraz daha detaylı teknik bilgi paylaşılmasını rica ederim.

LG 49 Nano 866 serisini aldım. Daha gelmedi hala kargo sürecinde. Sizce cihaz nasıldır? İyi mi yaptım yoksa kötümü?
Elektromarketlerde baktığım kadarıyla renk konusunda tatmin eden bir cihaz.
Kullanan varmıdır?
Eski tv Samsung 40C750 idi ve panel arızası yapılamadı... Bununda bir tamiri varsa ileriki zamanlarda düşünebilirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler...
İyi yaptın, güzel, görüşlerini de bekleriz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam selamlar forumda yeniyim nerden soracağımı bilemedim o yüzden burdan yazıyorum. Grundig 40 gef 6950b televizyonunda hangi marka panel var? Panel kalitesi ve tv iyi mi önerir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim size
%90 IPS'tir.

Onvo OV55350 55 bu televizyonu almak istiyorum. Daha önce de belirtmiştim, fiyatı çok cazip, smart özelliği benim için önemsiz. Sorum şu; bu cihazı şimdi almak istiyorum çünkü doların veya ülke ekonomisinin ne duruma geleceği belirsiz. Cihazı şimdi alacağım fakat 6 ay sonra kullanmaya başlayacağım. Cihazı alıp, servisi çağırıp kurulumunu yaptırıp, bir sorun yok ise kutusunda saklama planım var. Bu sizce mantıklı mı?

Değil, öyle bir şey yapma başın ağrır, ne zaman kurulacaksa o zaman al.

Merhabalar,
Aranıza yeni katıldım.
Toshiba 50UL2A63DTA alınır mı?
Teknik özellikleri nedir?
Ya da 50UL3A63DT, Philips 50PUS7505, Vestel 49UD9390 mı tercih edelim?
Ayrıca Toshiba TV de DT ve DTA arasındaki fark nedir?
Bunların dışında önereceğiniz model var mı?
Salı günü nasipse almayı planlıyoruz.
Teşekkürler
Toshiba dediğin şey Vestel aslında eski marka prestijini silin aklınızdan, her şey vestel.

Boe panel kaliteli mi peki yani grundig alınır mı ekran ve malzeme kalitesi olarak iyi mi fiyat olarak 3 bin civarı çünkü. Cevabınız için teşekkürler yeniden
Ben olsam almazdım.

Adem Helvacı Adem Helvacı

Değerli büyüğüm, sizleri you tubu aracılığı ile tanımış oldum, oradaki videolarınızın bir kısmını inceledim ve tarafsız olarak incelemelerinize hayran kaldım.

şimdi gelelim konumuza 55" büyüklüğünde bir TV almak istiyorum, 1 ay kadardır araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim,
pandemi olmasaydı mağazara gideceğim ama malesef gidip incelemede yapamıyoruz (hafta içi çalıştığım için bir yere gidemiyorum hafta sonu da kapalı zaten)

kullanım amacım genel olarak TV nin kendi uydusundan izleme, şimdilik yok ama ileriki süreç için bir oyun konsoluda düşünüyorum, ( 6 yaşında oğlum var baba oğul karşılıklı oynarız yakın bir zamanda inşallah, istemeye başladı şimdiden )

şimdi Samsung ve LG arasında çok gidip geldim IPS mi VA panel mi VA daha canlı onlara bak dedim videoları izledikçe, sonra sony geldi karşıma biraz pahalı tabi, Philips aklımdan geçiyor ama onuda alma diyorlar, tabi bir de, 50hz 100 hz olayı, edge led, direck led, full array falan derken benim kafa iyice yandı,

hz olayında ilerisi ve oyun konsolu için 100hz tercih etmek daha mantıklı geliyor, nacizane olarak bu konuda çok da bilgim yok tabi,

samsung da TU8000 ve TU8500 serilerine bakıp duruyorum bunlardan biri al diye, bir de Q serisi var ta bunlar 100hz olanlar Q70 Q80 e göre biraz daha ucuz ama ona da o kadar para verilir mi tamamen soru işareti benim kafamda, Q60 ın da R olanı 100hz ama o da piyasada yok,

LG de nano serilerine baktım, 796, 816, 866, 916 derken orada da tamamen işin içinden çıkamaz oldum,

Philips de de bütçeye göre 100hz TV bulamadım,

yani değerli abim sizin anlayacağınız ben iyice karıştım, 5.000 TL - 6.000 TL aralığında 55" olan bir TV önerisi arıyorum,
uydudan kanal yayınları izleme, You tube, ilerde de nasip olursa oyun konsolu almak istiyorum, bu kullanım senaryoma göre bana uzun vadede masraf çıkartmayacak 10 yıl kadar :) önereceğiniz bir TV var mıdır,

en önmelisini söylemedim tabi bizim TV günlük çalışama süresi çok kısa öyle çok TV izleyen biri değiliz o yüzden 10 yıl dedim, normal kullananlar 5 yılda TV çöpe gider ama bende 9 yıldır aynı TV var, Grundig smart olmayan lcd TV,

değerli yorumlarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.
6500'e 55XH8096 en isabetli model.

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
İyi yaptın, güzel, görüşlerini de bekleriz.

%90 IPS'tir.

Değil, öyle bir şey yapma başın ağrır, ne zaman kurulacaksa o zaman al.

Toshiba dediğin şey Vestel aslında eski marka prestijini silin aklınızdan, her şey vestel.

Ben olsam almazdım.

6500'e 55XH8096 en isabetli model.
Yanıtınız için teşekkür ederim yalnız Adem Helvacı Adem Helvacı üstad alabilirsin dediği için ürünü satın aldım hatta kurulum için bekliyorum.

S Çevrimdışı

sempotech

Yeni Üye
24 Şub 2021
10
42
Merhabalar,
Adem Helvacı Adem Helvacı Adem abi seni uzun zamandır youtube'dan takip ediyorum ve paylaşımların benim için çok faydalı oldu bunun için teşekkür ederim. Tv tavsiyesi rica edecektim, bu sebeple forumu kullanmak istedim. Beklentilerim 50inç ve üzeri olması, en önemli beklentim dayanıklılık ve uzun ömürlü olması, yani servis konusunda güven vermesi ve IPTV kullanacağım için iptv özellikli olması. Bütçem 4.500TL - 5.500TL aralığındadır. Önerini sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılarımla.

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Vestel bayisi kampanya var normal fiyat 3100 kampanyalı 2600 dedi nasıl bişey acaba panel filan alınırmı

20210224_131803.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar,
Adem Helvacı Adem Helvacı Adem abi seni uzun zamandır youtube'dan takip ediyorum ve paylaşımların benim için çok faydalı oldu bunun için teşekkür ederim. Tv tavsiyesi rica edecektim, bu sebeple forumu kullanmak istedim. Beklentilerim 50inç ve üzeri olması, en önemli beklentim dayanıklılık ve uzun ömürlü olması, yani servis konusunda güven vermesi ve IPTV kullanacağım için iptv özellikli olması. Bütçem 4.500TL - 5.500TL aralığındadır. Önerini sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılarımla.
Değerli kardeşim hoşgeldin.

Biliyorum 50'' ve üzeri olsun istiyorsun lakin ben yine de konuya 4699tl den satışta olan 49RU7100 ile başlamak istiyorum (hazır halen bulunabiliyor durumda iken.)

Zira artık bu üretimleri bulamıyoruz, yakın zamanda adı sadece eski bir efsane olarak kalacak bu modellerin.

Buna ilaveten 50TU8500 de yine size önerebileceğim ve 5195tl ye satın alabileceğiniz bir modeldir.

Yine de daha büyük ekranlı olsun isterseniz ekran boyutu büyür, kaliteden minik bir gıdım feragat eder ve Vestel üretimi uygun bir model de bakabiliriz dilerseniz. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vestel bayisi kampanya var normal fiyat 3100 kampanyalı 2600 dedi nasıl bişey acaba panel filan alınırmı

20210224_131803.jpg
Eğer size gerçekten KAPALI KUTU ürün vereceklerse ve piyasa araştırması yaptığınızda rakamı gerçekten uygun görüyorsanız ok

Ancak eğer açıktaki bir üründen bahsediliyor ise Vestel bayisinin yaptığı kampanyanın altından insani ve hayırlı bir sonuç çıkmaz.
Hiç bir bayi insanlık olsun diye indirimli ürün vermez lütfen bunu unutmayın.
Uzun süreli teşhirde kullanım olasılığı
Yetkili servisin içinden geçici kart tedariki sağlamış olma olasılığı (Yıllardır yapılır bu durum)
Bayinin geçici olarak halasının oğluna emanet verdiği ürün olma olasılığı
Sattıkları bir ürünün başkası tarafından beğenilmediği için geri getirilip iade alınmış olma olasılığı

vs vs

yani size her ne kadar SIFIR diye satılsa da o üründe mutlaka bir şey vardır ki size cazip gösterip satmaya çalışıyorlardır.

S Çevrimdışı

sempotech

Yeni Üye
24 Şub 2021
10
42
Değerli kardeşim hoşgeldin.

Biliyorum 50'' ve üzeri olsun istiyorsun lakin ben yine de konuya 4699tl den satışta olan 49RU7100 ile başlamak istiyorum (hazır halen bulunabiliyor durumda iken.)

Zira artık bu üretimleri bulamıyoruz, yakın zamanda adı sadece eski bir efsane olarak kalacak bu modellerin.

Buna ilaveten 50TU8500 de yine size önerebileceğim ve 5195tl ye satın alabileceğiniz bir modeldir.

Yine de daha büyük ekranlı olsun isterseniz ekran boyutu büyür, kaliteden minik bir gıdım feragat eder ve Vestel üretimi uygun bir model de bakabiliriz dilerseniz. :ok

Kıymetli bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim abi. Aslında vestel ilgimi çekmiyor değil zira dediğim gibi benim için en önemli konu dayanıklılık ve ömür. Sanırım vestel servis ve teknik destek konularında yetersiz kalıyor samsunga nazaran. Bu konu da arada uçurum farklar var mı abi?

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Eğer size gerçekten KAPALI KUTU ürün vereceklerse ve piyasa araştırması yaptığınızda rakamı gerçekten uygun görüyorsanız ok

Ancak eğer açıktaki bir üründen bahsediliyor ise Vestel bayisinin yaptığı kampanyanın altından insani ve hayırlı bir sonuç çıkmaz.
Hiç bir bayi insanlık olsun diye indirimli ürün vermez lütfen bunu unutmayın.
Uzun süreli teşhirde kullanım olasılığı
Yetkili servisin içinden geçici kart tedariki sağlamış olma olasılığı (Yıllardır yapılır bu durum)
Bayinin geçici olarak halasının oğluna emanet verdiği ürün olma olasılığı
Sattıkları bir ürünün başkası tarafından beğenilmediği için geri getirilip iade alınmış olma olasılığı

vs vs

yani size her ne kadar SIFIR diye satılsa da o üründe mutlaka bir şey vardır ki size cazip gösterip satmaya çalışıyorlardır.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim usta iki aydır araştırıyorum aldığımdan değil fikir amaçlı sordum başda ilk tercih lg32lm 6300
Toshiba 32 LA3B63DT
Philips 32PFS5803 VE 6805
Bunlar benim kağıt üzerinden tercihlerim alacağım tv de smart olmasada olur ama FULL HD IPS panel öncelik anakartıda tabiki bu konularda sen Adem Helvacı Adem Helvacı usta bana uygun 32 inç televizyon tavsiyeni bekliyorum ilk defa zor bela bir Led tv alacağım nasip olursa iyi bişey olsun sorunsuz uzun vade götürsün istiyorum keyfi her zaman televizyon değiştirme imkanım yok usta

S Çevrimdışı

Serdar altun

Yeni Üye
26 Ocak 2021
2
45
Merhabalar , Adem Helvacı Adem Helvacı abimin youtube videolarından sonra hayatımda ilk defa bir foruma üye oldum. 65 inç tv arayışındayım, samsung Q80T almak istiyorum ama fiyat çok yüksek, gerçi zorlasam alırım ama birkaç sene sonra bu kadar para verip aldığım bir tv nin sorun çıkarmasını istemiyorum. O yüzden bu kadar para vermeyip RU7400 serisini yönlensemmi ? Ya da başka tavsiyeleriniz olur mu? Ağırlıklı olarak digitürk ve netfflix kullanıcısıyım bazen de youtube, dediğim gibi ilk kez böyle bir forumda yazdığım için bir hatam olduysa kusura bakmayın lütfen,

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
82
36
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam merhaba, LG OLED 65"BX televizyonum için ve sadece tv'den başka cihaz takılmayacak şekilde, F/P bir interaktif regülatör ürünü önerir misiniz rica etsem ? hiç anlamıyorum interaktif regülatör işinden... Sadece TV ile kullanılacak.

Geri
Üst Alt