E Çevrimdışı

Erdem Ekiz

Yeni Üye
19 Şub 2021
13
40
Sağolun hocam teşekkür ederim, Birazdan kuruluma gelecekler , bekliyorum :)

WhatsApp-Image-2021-02-19-at-21.08.24.jpg
Hayırlı olsun hocam ? Güle güle eskitin?

A Çevrimdışı

atay78

Yeni Üye
23 Şub 2021
9
35
Peki sony mi lg mi sizce
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arçelik beko altus grundig markalarında kullanılan panel tedarikçi bi firma tabi bunların dışında başka markalarda kullanıyor son zamanlarda özellikle telefonlarda da kullanılan bi panel markası kimilerine göre kötü kimilerine göre iyi fakat görüntü açısından pek göze kötü gelmeyen güzel hd yayın veren bi panel olduğunu söyleyebilirim malzeme kalitesi iyi şuan piyasada dolaşan binbir çeşit markalara nazaran(büyük markalar hariç) baya kaliteli malzemesi var plastiği iyi dediğim gibi çerçevesi ince yani bu paneller yapıştırma oluyor kasaya bi teknoloji marketinde inceleyin derim ona göre karar vermeniz daha iyi olur Rica ederim

Lg nano866 şuan 7500₺ civarında sanırım
Sony xh8196 6600-7000₺ civarı bu ürün de
Peki sony mi acaba yoksa lg mi

S Çevrimdışı

stosun28

Yeni Üye
21 Şub 2021
9
38
Dikkatinizi çeken UD9390 aslında seçenekleriniz içerisinde aldığı parayı hak edecek bir model lakin ah bir de edge led olmasaydı :)

Samsung Paneli
MB130 ailesinden anakartı
1800hz rate değeri
HDR DV PİX panel destek unsurları ile alınır bir model

VA paneldir bilginiz olsun ciddi almayı düşünürseniz panel detaylarını daha da irdeleriz.

TOSHİBA tv leri severim lakin bu modellerde paneller iyice çorba oldu artık. Alternatifim var ise ilk tercihlerim olmazlar.
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam kesin televizyon alacağız. Fiyat bandı 4500 civarı.
BU fiyatta baktıklarımız dışında pek kaydadeğer bir TV gözümüze çarpmadı. 50UL2A63DTA bu model özellik olarak hoş gibi gözükse de tamamen sürpriz gibi gözükmekte. Çünkü net bir özellik listesi ya da inceleme videosu bulunmamakta. 49UD9390 ise panel olarak edge led dediğiniz için genel izleyiciye sıkıntı çıkarır mı? Genelde film ve normal TV yayını izlemek için kullanılacak.
Teşekkür ettik hocam.

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Üst düzey bir beklentim olmadığı için Onvo OV55350 Tv aldım. Kargo kısmı memnun etti zira Ups ile çalıştıkları için hafta sonunu saymazsak 1 günde teslim edildi cihaz. Fakat bugün sabahtan bu yana distribütör firma olan Atmaca Elektronik'e ulaşmaya çalışıyorum ve şirketin servis ve genel numaraları çalışmıyor. Dakika 1 gol 1 diye buna deniyor sanırım. Bir firmanın telefonu çalışmıyor... Genel bir sorun vardır düşüncesiyle bugün bekleyeceğim, bakalım ne olacak.

U Çevrimdışı

Uqurckr

Yeni Üye
25 Ocak 2021
14
28
Peki sony mi lg mi sizce

Peki sony mi acaba yoksa lg mi
Bende iki model arasında kaldım fakat lg biraz daha baskın geliyor metal kasa baya ince tasarım akıllı kumanda 100 hz yenileme hızı sanırım benim tercihim lg den yana olucak

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam kesin televizyon alacağız. Fiyat bandı 4500 civarı.
BU fiyatta baktıklarımız dışında pek kaydadeğer bir TV gözümüze çarpmadı. 50UL2A63DTA bu model özellik olarak hoş gibi gözükse de tamamen sürpriz gibi gözükmekte. Çünkü net bir özellik listesi ya da inceleme videosu bulunmamakta. 49UD9390 ise panel olarak edge led dediğiniz için genel izleyiciye sıkıntı çıkarır mı? Genelde film ve normal TV yayını izlemek için kullanılacak.
Teşekkür ettik hocam.
Salonumda kullandığım televizyonum edge led. Evimdeki şu an edge olan tek tv de o, Önümüzdeki ay yine tv leri değiştireceğim o ayrı konu.

Vatandaş olarak izlediğimde açık konuşmak gerekirse hiç bir şey dikkatimi çekmiyor.

Adem Helvacı olarak baktığımda ise ışığın kaynağının çıkış noktasını bildiğim için özellikle loş ortamda karanlık sahneli yapımlarda ışıma durumunu görmekten kendimi alamıyorum elbette.

Estetik açısından, duvara asıldıklarında yağlı boya tablo gibi duran bu tv ler, ne yazık ki profesyonel film hastaları için bana göre uygun olmaz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üst düzey bir beklentim olmadığı için Onvo OV55350 Tv aldım. Kargo kısmı memnun etti zira Ups ile çalıştıkları için hafta sonunu saymazsak 1 günde teslim edildi cihaz. Fakat bugün sabahtan bu yana distribütör firma olan Atmaca Elektronik'e ulaşmaya çalışıyorum ve şirketin servis ve genel numaraları çalışmıyor. Dakika 1 gol 1 diye buna deniyor sanırım. Bir firmanın telefonu çalışmıyor... Genel bir sorun vardır düşüncesiyle bugün bekleyeceğim, bakalım ne olacak.

admin@tavsiyeforumu.com adresine iletişim bilgilerinizi yollarsanız yardımcı olmaya çalışırım :)

S Çevrimdışı

stosun28

Yeni Üye
21 Şub 2021
9
38
Salonumda kullandığım televizyonum edge led. Evimdeki şu an edge olan tek tv de o, Önümüzdeki ay yine tv leri değiştireceğim o ayrı konu.

Vatandaş olarak izlediğimde açık konuşmak gerekirse hiç bir şey dikkatimi çekmiyor.

Adem Helvacı olarak baktığımda ise ışığın kaynağının çıkış noktasını bildiğim için özellikle loş ortamda karanlık sahneli yapımlarda ışıma durumunu görmekten kendimi alamıyorum elbette.

Estetik açısından, duvara asıldıklarında yağlı boya tablo gibi duran bu tv ler, ne yazık ki profesyonel film hastaları için bana göre uygun olmaz.
Teşekkür ettim ilginiz için.

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
Adem Helvacı Adem Helvacı

Değerli büyüğüm, sizleri you tubu aracılığı ile tanımış oldum, oradaki videolarınızın bir kısmını inceledim ve tarafsız olarak incelemelerinize hayran kaldım.

şimdi gelelim konumuza 55" büyüklüğünde bir TV almak istiyorum, 1 ay kadardır araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim,
pandemi olmasaydı mağazara gideceğim ama malesef gidip incelemede yapamıyoruz (hafta içi çalıştığım için bir yere gidemiyorum hafta sonu da kapalı zaten)

kullanım amacım genel olarak TV nin kendi uydusundan izleme, şimdilik yok ama ileriki süreç için bir oyun konsoluda düşünüyorum, ( 6 yaşında oğlum var baba oğul karşılıklı oynarız yakın bir zamanda inşallah, istemeye başladı şimdiden )

şimdi Samsung ve LG arasında çok gidip geldim IPS mi VA panel mi VA daha canlı onlara bak dedim videoları izledikçe, sonra sony geldi karşıma biraz pahalı tabi, Philips aklımdan geçiyor ama onuda alma diyorlar, tabi bir de, 50hz 100 hz olayı, edge led, direck led, full array falan derken benim kafa iyice yandı,

hz olayında ilerisi ve oyun konsolu için 100hz tercih etmek daha mantıklı geliyor, nacizane olarak bu konuda çok da bilgim yok tabi,

samsung da TU8000 ve TU8500 serilerine bakıp duruyorum bunlardan biri al diye, bir de Q serisi var ta bunlar 100hz olanlar Q70 Q80 e göre biraz daha ucuz ama ona da o kadar para verilir mi tamamen soru işareti benim kafamda, Q60 ın da R olanı 100hz ama o da piyasada yok,

LG de nano serilerine baktım, 796, 816, 866, 916 derken orada da tamamen işin içinden çıkamaz oldum,

Philips de de bütçeye göre 100hz TV bulamadım,

yani değerli abim sizin anlayacağınız ben iyice karıştım, 5.000 TL - 6.000 TL aralığında 55" olan bir TV önerisi arıyorum,
uydudan kanal yayınları izleme, You tube, ilerde de nasip olursa oyun konsolu almak istiyorum, bu kullanım senaryoma göre bana uzun vadede masraf çıkartmayacak 10 yıl kadar :) önereceğiniz bir TV var mıdır,

en önmelisini söylemedim tabi bizim TV günlük çalışama süresi çok kısa öyle çok TV izleyen biri değiliz o yüzden 10 yıl dedim, normal kullananlar 5 yılda TV çöpe gider ama bende 9 yıldır aynı TV var, Grundig smart olmayan lcd TV,

değerli yorumlarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.

T Çevrimdışı

tahayasinaslan

Yeni Üye
27 Kas 2020
6
28
Adem Helvacı Adem Helvacı

Değerli büyüğüm, sizleri you tubu aracılığı ile tanımış oldum, oradaki videolarınızın bir kısmını inceledim ve tarafsız olarak incelemelerinize hayran kaldım.

şimdi gelelim konumuza 55" büyüklüğünde bir TV almak istiyorum, 1 ay kadardır araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim,
pandemi olmasaydı mağazara gideceğim ama malesef gidip incelemede yapamıyoruz (hafta içi çalıştığım için bir yere gidemiyorum hafta sonu da kapalı zaten)

kullanım amacım genel olarak TV nin kendi uydusundan izleme, şimdilik yok ama ileriki süreç için bir oyun konsoluda düşünüyorum, ( 6 yaşında oğlum var baba oğul karşılıklı oynarız yakın bir zamanda inşallah, istemeye başladı şimdiden )

şimdi Samsung ve LG arasında çok gidip geldim IPS mi VA panel mi VA daha canlı onlara bak dedim videoları izledikçe, sonra sony geldi karşıma biraz pahalı tabi, Philips aklımdan geçiyor ama onuda alma diyorlar, tabi bir de, 50hz 100 hz olayı, edge led, direck led, full array falan derken benim kafa iyice yandı,

hz olayında ilerisi ve oyun konsolu için 100hz tercih etmek daha mantıklı geliyor, nacizane olarak bu konuda çok da bilgim yok tabi,

samsung da TU8000 ve TU8500 serilerine bakıp duruyorum bunlardan biri al diye, bir de Q serisi var ta bunlar 100hz olanlar Q70 Q80 e göre biraz daha ucuz ama ona da o kadar para verilir mi tamamen soru işareti benim kafamda, Q60 ın da R olanı 100hz ama o da piyasada yok,

LG de nano serilerine baktım, 796, 816, 866, 916 derken orada da tamamen işin içinden çıkamaz oldum,

Philips de de bütçeye göre 100hz TV bulamadım,

yani değerli abim sizin anlayacağınız ben iyice karıştım, 5.000 TL - 6.000 TL aralığında 55" olan bir TV önerisi arıyorum,
uydudan kanal yayınları izleme, You tube, ilerde de nasip olursa oyun konsolu almak istiyorum, bu kullanım senaryoma göre bana uzun vadede masraf çıkartmayacak 10 yıl kadar :) önereceğiniz bir TV var mıdır,

en önmelisini söylemedim tabi bizim TV günlük çalışama süresi çok kısa öyle çok TV izleyen biri değiliz o yüzden 10 yıl dedim, normal kullananlar 5 yılda TV çöpe gider ama bende 9 yıldır aynı TV var, Grundig smart olmayan lcd TV,

değerli yorumlarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederim.
Ben de sizin gibi aynı düşüncelerle gidip geliyorum, tam olarak karar vermek çok zor ciddi paralar dökülüyor sonuçta.

Samsung 58Q60T
Samsung 55TU8500
LG 55NANO796
Sony KD-55XH8196

Muhtemelen 10 bin defa bunların karşılaştırılması yapılmıştır ama bu işten anlayan üstatlar fikirlerini belirtirlerse çok sevinirim, teşekkürler.

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Dogru diyorsun Usta şans işi 32 pfs 5803 ve 6805 modelleri hangi paneli kullanıyor birde panel sorunu çıktı kaç çeşit panel var forumda VA ve IPS kıyaslaması var ikisinin de kendine göre iyi yanları vardır elbet yapan mühendisler essek değil herhalde
Evet öyle, araştırmak size kalıyor.

IPS olması gerek.

50 ve 58 hariç IPS olur genelde.

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Bugün 75xh8096 yı teşhirde inceledim. Ürün ips panel. Benim baktığım sitelerde 75 ve 85 inçler va yazıyordu. Sonra bazı sitelerde ips bazılarında va. Anladığım kadarıyla TR’dekiler ips. Görüntü kalitesi biraz mat geldi. Hatta bir diğer teşhir lg 75un71 serisiydi o bile sony den daha güzel geldi. İlginç olan 65xh80 75’e göre de daha parlak. Temsilci her ikisininde ayarlarının aynı olduğunu söylüyor. Anlam veremedim. Eğer ücret iadesi alabilirsem muhtemelen 75un85006 alacağım. Birde bunu denemek lazım diyorum. Bu durumda Samsung ve Sony xh90 serisi dışında va panel olan 75 inç yok ki bunlarda fiyat skalası olarak min. 5bin farktan başlıyor. Değer mi bilemedim.
Direct led olması nedeniyle LG 75un85006 modelinin genel anlamda daha uygun olduğunu düşünüyorum ( tabii ki görüntü olarak tatmin sağladıysa) 5 bin TL civarı farklar değmez bence.

Geri
Üst Alt