V Çevrimdışı

Volkank1453

Yeni Üye
21 Eki 2020
9
42
Arkadaşlar Merhaba
Vestel 65U9400 TV aldım ve 2 ay içinde defalarca bazı uygulamalardan çıkış yapamamak cihazı kapatamamak gibi sorunlar yaşadım.
Vestel değişim kararı ile 65U9500 teklif etti kabul etmedim.
Mantıklı bir fark ile 65UA9800 android TV değişim yaptık.
Cihaz kurulum yapıldı,
Şuan daha iyi bir cihaz diye düşünüyorum, android TV arayüz tasarımı çok başarılı değil ama seri bir cihaz,
Panel bilgisi için detaylar paylaşacağım.

Ürünün arkasında durması gerektiğini kadarıyla duran Vestel,Bu Yolda bir çok firmaya göre önde,ama Avrupa kalitesinde hizmet vermek adına, Yolun Başında diyelim.

Herşey e Rağmen yaşadığım tecrübe ile şunu söylemek istiyorum,fiyat performans ürünü aldıgim ve yüksek rakamlara TV alıp satış sonrası hizmet sorunu yaşamadığım için sevgili Adem Helvacı Adem Helvacı bey ve formun diğer paydaşlarına Teşekkürler...

Saygılarım, Sevgiler...

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
50
Arkadaşlar merhaba aşağıdaki tv leri A101 satıyor. Panellerini öğrenebilirsem çok sevinirim. 2 si arasında kaldım teşekkürler.

69704214-E1DB-4265-A37C-B636BEE5F5F0.jpg
3E0B5BE8-91A1-4544-9E26-86EFD80D2CC3.jpg

H Çevrimdışı

Hasan baran

Yeni Üye
7 Ocak 2021
3
42
Arkadaşlar hayırlı günler sorum başta albanez usta olmak üzere herkese.

Albanez usta Panasonic 42gt50 TV var. 7 8 sene olmuştur tam hatirlamiyorum.plazma iyi durumda fakat bozulma ihtimaline karşı TV arayışına girdim dolarda fazla firlamadan oled TV veya projeksiyon almak istiyorum.sadece 1080p ve 4k ham Blu-ray izlenecek.yanliz bazı sorulara cevap verirsen çok mutlu olurum.

1 - çok az kullanılmış sağlam veya sıfır plazma bulma şansım varmi.varsa nereden bulurum

2 - projektörlerin display response time gibi bir değeri varmı.varsa kaçtır ve plazmadan veya oled TV den hizlimidir.sanirim plazmanın 0.001 idi ms'si.

3 - plazmada film izlerken intelligent frame creation özelliğini ( orta derecede ) açarak izliyorum 23.976 film 50fps veya 60fps gibi gosteriyo.boyle bir özellik projeksiyon da varmıdır.varsa bana hangi projeksiyonu önerirsin marka ve model olarak.

4 - eğer oled TV almam gerekirse LG ve Sony den hangi modeli önerirsin.

5 - aradığım başlıca 2 özellik var hem projeksiyon hemde TV anlamında bunlardan 1.HIZ 2.SİYAH GOSTERME BASARİSİ

6 - ekran yanığı umrumda değil fakat LG ve Sony arasında bu konu hangisinde daha başarılıdır.

7 - bütçem 15.000 - 20.000 TL dir.

Teşekkür ederim şimdiden herkese iyi forumlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Arkadaşlar hayırlı günler sorum başta albanez usta olmak üzere herkese.

Albanez usta Panasonic 42gt50 TV var. 7 8 sene olmuştur tam hatirlamiyorum.plazma iyi durumda fakat bozulma ihtimaline karşı TV arayışına girdim dolarda fazla firlamadan oled TV veya projeksiyon almak istiyorum.sadece 1080p ve 4k ham Blu-ray izlenecek.yanliz bazı sorulara cevap verirsen çok mutlu olurum.

1 - çok az kullanılmış sağlam veya sıfır plazma bulma şansım varmi.varsa nereden bulurum

2 - projektörlerin display response time gibi bir değeri varmı.varsa kaçtır ve plazmadan veya oled TV den hizlimidir.sanirim plazmanın 0.001 idi ms'si.

3 - plazmada film izlerken intelligent frame creation özelliğini ( orta derecede ) açarak izliyorum 23.976 film 50fps veya 60fps gibi gosteriyo.boyle bir özellik projeksiyon da varmıdır.varsa bana hangi projeksiyonu önerirsin marka ve model olarak.

4 - eğer oled TV almam gerekirse LG ve Sony den hangi modeli önerirsin.

5 - aradığım başlıca 2 özellik var hem projeksiyon hemde TV anlamında bunlardan 1.HIZ 2.SİYAH GOSTERME BASARİSİ

6 - ekran yanığı umrumda değil fakat LG ve Sony arasında bu konu hangisinde daha başarılıdır.

7 - bütçem 15.000 - 20.000 TL dir.

Teşekkür ederim şimdiden herkese iyi forumlar.
Can abiyi kızdırdılar ,uzun süredir girmiyor foruma ,ama ben yine de etiketliyeyim bakalım online olursa cevap verebilir :ok

albanez albanez abim, ne dersin :alala

H Çevrimdışı

Hayretinn

Yeni Üye
31 Ara 2020
8
37
Selamlar..Telefox 43tfh4300 modeli hakkında bilgisi olan varmı.İps kanel kullanıldığını yazmış bi arkadaş forumda?..

F Çevrimdışı

Fatih__

Yeni Üye
17 Şub 2020
31
Merhabalar, birkaç gün önce LG 43Nanocell796 ile Samsung 43TU8000 ve 43TU8500 modellerini karşılaştırmak için Vatan Bilgisyar'a gittim. Oradaki çalışan LG yi biraz fazla övdü ve LG'yi satmaya çalışıyor gibi geldiği için , Samsung için söyledikleri hakkında emin olamadım, Samsung'un TU serisinin çerçevesiz tasarımından dolayı çerçevenin kenalarında zamanla açılmalar oluyormuş ve o kısımlardan ışık görünüyormuş. Acaba bu doğrumu Samsung TU8000 ve TU8500 kullananlar böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

E Çevrimdışı

Emrw7492

Yeni Üye
24 Ara 2020
40
32
Abilerim 10bin 11.500₺ arası 65" tv önerirmisiniz? Kullanımı oyun harici her kulvar salon geniş yan açılardan görüntü kalitesi bozulmayacak bir ürün istiyorum teknosadan alacağım teknosa çalışanlarına bakarsak Philips pus 9435 öneriyorlar ama Adem Helvacı Adem Helvacı nın dediği birçok sebep beni Philipse karşı soğuk tutuyor Adem Helvacı Adem Helvacı hocama her zaman güveniyorum

B Çevrimdışı

Bilgehan

Yeni Üye
20 Ara 2020
19
32
slm 65 inç için 1-2 tane ölü piksel veya rahatsız etmeyecek kadar ise kullanmaya bakın en pahalı oled vs teknoljiye sahip samsung sony ve lg televizyonların hepsinde de bu konuda hassas biri olarak incelediğimde ölü piksel vardı yok diyen marka yalan söyler o yüzden boşuna zaman harcamayın isterseniz vatan veya media mark ta tüm markalara bakın hepsinde var ,belki küçük ekranda olmayabilir ama 55 ve yukarısında olmayan yok pikseller rahatsız etmeyecek yerde ve büyüklükteyse idere edin anlayacağınız çünkü diğer marklarda 15-20 bin verip ölü piksel yüzünden televizyonunuzu değiştirmezler verem olursunuz.
Şöyle bi durumda var. Ekranın siyah çerçevesinde köşede de ufak bir boya atmasıda var çizik ve güneş lekesi gibi. Sıfır televizyonda nasıl böyle bişey var benim aklım almıyor.

S Çevrimdışı

seb89

Yeni Üye
29 Eki 2020
3
35
Merhabalar arkadaşlar, burdan sormamda sakınca var mı bilemedim, o yüzden öncelikle lütfen kusuruma bakmayın.
Bir kaç gün önce Samsung 43TU8500 tv aldık. Servis geldi kurulumu yaptı gitti. Fakat tv.yi her açtığımızda ekranın sağ üst köşesinde bir bildirim çıkıyor; "Please go into service mode and setup below options. - Type, Local Set, Front Color Option" diye. Altında "Tamam" yazıyor, basınca gidiyor ama dediğim gibi tv.yi her açtığımızda çıkıyor bu bildirim. Ne yapmam gerek bilemedim. Çözümü basitse ve eğer benim yapabileceğim bir şey ise servisi durduk yere rahatsız etmeyim diye düşündüm. Bilen, anlayan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt