U Çevrimdışı

uns70

Yeni Üye
29 Ara 2020
10
54
VA panel seviyorsan neden olmasın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

300 500 fazla vermeyip ucuz Vestel'e kaçan kullanıcı yorumu, işte tam da bu yüzden asla önermiyorum.

Yanlış anlaşılmasın fiyat ile ilgili bir durum değil bu, benim alacağım ürün 43 " olmak durumunda, şu halde tavsiyeniz ne olurdu acaba.

B Çevrimdışı

boraAE

Yeni Üye
22 Ara 2020
7
28
Merhaba, Philips 65pus8505 dün elime ulaştı ve kurulumu yapıldı. Gündüz piksel testlerinde bir sıkıntı çıkmadı fakat hava kararınca malesef kenarlardan ışık süsmeleri ortaya çıktı. Teknosayı aradığımda değişim için philips yetkili servisinin gelip kusurlu olduğuna dair rapor tutması gerektiğini söyledi. Philips servisini aradığımda; "ışık süsmesinin gece görünüyor olması garanti kapsamına girmiyor, sadece sabah belli oluyorsa değişim yapılabilir, merkez böyle diyor" dendi. Şaşırdım açıkçası, ışık süzmesi nasıl gündüz görünür ki... Yetkili servise bu fotoğrafları ve faturayı yolladım, merkeze ileteceklerini fakat değişim olacağını düşünmediğini belirttiler.

Bu konuda ne yapmalıyım? Böyle bir deneyiminiz olduysa yazarsanız sevinirim

WhatsApp-Image-2021-01-05-at-14.52.11-1.jpg
WhatsApp-Image-2021-01-05-at-14.52.11.jpg
WhatsApp-Image-2021-01-05-at-14.52.12.jpg

M Çevrimdışı

marki

Yeni Üye
26 Ara 2020
5
58
Geçen Aralık ayı sonunda sipariş verdiğim 55xh9096 bugün kuruldu. Ölü piksel çıkmadı. Işık sızması sorunuyla da karşılaşmadım. Netflix, Youtube, Amazon prime gibi uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Kurulum yapan arkadaşlar son sürümü de yüklediler. TVnin kendi uydu alıcısından kanalları kontrol ettim. Görüntülerde sıçrama, atlama göremedim. TV'nin sesi çok eleştiriliyordu ama ben kötü bir ses ile karşılaşmadım. Tabi bu durum beklentilerle ilgili. Daha önce çok daha iyi ses kalitesi olan cihazları kullananlar beğenmeyebilir, ama standart bir TV için bence yeterli bir ses kalitesi var. TV'nin en çok renklerini beğendim. Bence fiyat performans açısından çok iyi bir televizyon. Umarım ve inşalllah kullandıkça sorunlarla karşılaşmam. Burada bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
Geçen Aralık ayı sonunda sipariş verdiğim 55xh9096 bugün kuruldu. Ölü piksel çıkmadı. Işık sızması sorunuyla da karşılaşmadım. Netflix, Youtube, Amazon prime gibi uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Kurulum yapan arkadaşlar son sürümü de yüklediler. TVnin kendi uydu alıcısından kanalları kontrol ettim. Görüntülerde sıçrama, atlama göremedim. TV'nin sesi çok eleştiriliyordu ama ben kötü bir ses ile karşılaşmadım. Tabi bu durum beklentilerle ilgili. Daha önce çok daha iyi ses kalitesi olan cihazları kullananlar beğenmeyebilir, ama standart bir TV için bence yeterli bir ses kalitesi var. TV'nin en çok renklerini beğendim. Bence fiyat performans açısından çok iyi bir televizyon. Umarım ve inşalllah kullandıkça sorunlarla karşılaşmam. Burada bana yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
Hocam kendi uydu alıcısında göz kırpma sorunu farkettiniz mi? Forumlarda bu sorundan çok şikayet eden gördüm. Benimde alma isteğim vardı fakat bu sorundan ötürü biraz çekindim. Şuan belkide indirim görürsem alabilirim.

M Çevrimdışı

marki

Yeni Üye
26 Ara 2020
5
58
Hocam kendi uydu alıcısında göz kırpma sorunu farkettiniz mi? Forumlarda bu sorundan çok şikayet eden gördüm. Benimde alma isteğim vardı fakat bu sorundan ötürü biraz çekindim. Şuan belkide indirim görürsem alabilirim.
5-6 saatlik kullanımda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Benim karşılaşmamam sorun olmadığı anlamına gelmez tabiki. Belkide ayarlarla ilgili olabilir bu durum. Ki ben göz kırpma sorunu çıkmasını göze alarak cihazı aldım, en kötü harici bir uydu cihazı alır sorunu çözerim diye düşündüm.

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
Hocam kendi uydu alıcısında göz kırpma sorunu farkettiniz mi? Forumlarda bu sorundan çok şikayet eden gördüm. Benimde alma isteğim vardı fakat bu sorundan ötürü biraz çekindim. Şuan belkide indirim görürsem alabilirm
5-6 saatlik kullanımda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Benim karşılaşmamam sorun olmadığı anlamına gelmez tabiki. Belkide ayarlarla ilgili olabilir bu durum. Ki ben göz kırpma sorunu çıkmasını göze alarak cihazı aldım, en kötü harici bir uydu cihazı alır sorunu çözerim diye düşündüm.
Sanırım bazı kişilerde motionflow açıkken yapıyormuş. Sizde olmaması sevindirici. Bakalım bende duruma göre belki alabilirim. Teşekkürler cevap için.

meziatto Çevrimdışı

meziatto

Yeni Üye
2 Ocak 2021
6
44
Regal markası, müdürlere para yetiştireceğim diye farkı tüketicilere yüklemeyi tercih ettiği için ben 2-3 yıl önce öneri listemden çıkartım o markayı (İstisna durular hariç)

Eskiden bu marka distrbütördeydi, o zamanlar Vestel 3000 ise Regal 2600 2700 olurdu. Güzel dönemlerdi. Sonra Regali bu firmadan alıp Vestele bağlı ne iş yaptıklarını anlamadığım müdürlere verdiler o günden beri teknolojisinde hiç bir değişiklik olmadan fiyatları Vesteli geçer oldu.

O nedenle Regali baştan eleyelim.
Yorumlarınızdan belli ki kartalgözsünüz, Her ne kadar görmezden gelirim desenizde bence gelemezsiniz.
Bu nedenle 55 Vestel yerine 50'' nanocell aslında sizce de daha makul bir tercih olmaz mı ?

Biliyorum ekran küçülüp fiyat büyüyor fakat hem mühendislik kalitesi artıyor hem de nanocell panele sahip oluyorsunuz.

Bakın düşünün ki benim gibi adam size LG öneriyor. Kolay kolay LG den tv önermem ben. :)

Yok illa ki Vestel olsun, 55 olsun diyorsanız o zaman ekonomik IPS Toshibalardan ve direkt VESTEl ana markasından ürün bakarız size :)
Adem Helvacı Adem Helvacı üstat cevap için teşekkür ederim. Kartalgöz sayılmam ama bazı kusurları görüyorum, bazılarını da göremiyorum. Görebildiklerimin sebebi günümün neredeyse tamamının çift monitör karşısında geçiyor olması sanırım. Bu mesajda bilgi paylaşacağım, sorularım sonraki mesajımda.

Doğrudan TV konusu ile alakalı değil ama TV seçerken bazı kullanıcılara ışık tutar diye nasıl monitör seçimi yaptığımı paylaşayım. Monitör dünyası da TV dünyası gibi: Seçenek, kalite ve fiyat sınırsız. Öncelikle kullanım amacıma uygun şekilde özellikleri üç gruba ayırıyorum. Aşağıda bu grupları ve örnek olarak benim gibi çok yazan ve okuyan, çok nadir oyun oynayan birinin ihtiyaçlarına örnekler sıraladım.
  1. Vazgeçilmez. (Örneğin: Yazıların çok keskin olması, uniform aydınlık, okuyabileceğim harf boyutlarında en çok yazının ekrana sığması, mat ekran, çift monitör kullandığımdan monitörün en kenarına epey yan açıdan bakıyorum, yan açılardan keskinliğini kaybetmemesi çok önemli.)
  2. Olursa iyi olur. (Örneğin: Düşük tepkime süresi, yüksek tazeleme hızı, ergonomi yani ayağının tilt, rotation ve swivel destekli olması.)
  3. Önemsiz. (Örneğin: Renk skalası genişliği, kalibrasyon desteği.)
Bir grafiker ya da baskı işleri ile uğraşsaydım Adobe RGB desteği gibi 3. gruptaki örnekler 1. grupta olurdu. Sık oyun oynasaydım 2. gruptaki örnekler 1. grupta olurdu.

Basite indirgersek, benim örneklerimde birbirine zıt iki şey gözüküyor: 1. gruptaki özellikler IPS panel gerektirirken, 2. gruptaki özellikleri en iyi karşılayan paneller VA veya TN paneller. Aynı şekilde birinci gruptaki örnekler monitörün iyi bir mühendislikle üretilmiş olmasını da gerektiriyor. Bu durumda en iyi seçeneğim bütçeye uygunsa hızlı bir IPS panelli kaliteli bir monitör, mümkün değilse yavaş ama kaliteli bir IPS panelli monitör.

Tabii ki bu anlattığım kadar basit değil ama okuyanlar ana fikrimi anlamışlardır. Ben yüksek kalitede hızlı bir IPS bulamadığım için kendi ihtiyacıma göre 6 yıldır DELL'in oldukça iyi olan UltraSharp serisinden 27" 2K olan U2713H ve U2713HM monitörleri ile birlikte ortanın üstü 32" 4K Benq BL3201PT model monitörler kullanıyorum.

Önceki Mesajım:
  • Yan açılardan izlenebilmeli. Asacağım yer hafif yanda kalıyor. (Sanırım tek seçenek IPS panel oluyor bu durumda)
  • Bluetooth kulaklık bağlantısı sorunsuz olmalı (yan odada bebeğim uyuyor)
  • Kullanım amacı (TV kanalları izlemeyeceğim)
    • Netflix
    • Amazon TV
    • SSport Plus (Mümkün mü bilmiyorum, maçlarda topun motion blur'unu azaltabilirse ilk tercihim o TV olur)
    • Plex (FullHD ve 4K filmler)
  • Görüntü kusurlarını gözüm çok rahat fark eder ama uygun maliyetli bir şey baktığımdan bazı kusurları görmezden gelebilirim. (Ölü piksel hariç)
  • Roku, eski Apple TV ve Mi Box var ama altta ünite olmayacağından mecbur kalmadıkça ikinci bir elektrik ve kutuyu vs. sabitlememeyi tercih ederim.

Adem Helvacı Adem Helvacı tavsiyelerinizi inceledim. TV modeline geçmeden önce bazı konularda fikrinizi merak ediyorum. Karışmasın diye maddelere ayırdım.
  1. İlk mesajımda atlamışım yatak odasında seyir mesafem 4 metre. Salonda da aynı mesafe var. 4 metreden 60" seyrediyorum
    a. 50" alt yazıları da düşünürsek sanırım küçük kalacaktır ne dersiniz?
    b. İlk mesajda 58" modelleri hiç yazmadım, çünkü eğer yanlış hatırlamıyor isem sizin bir videonuzda ya da mesajınızda 58" panel üreten bir iki üretici olduğunu onların da panellerinin tercih edilmeyeceğini söylemiştiniz. Eğer yanlış hatırlıyorsam 58"'leri tercih ederim.
  2. İlk mesajımda yer sorunu nedeniyle yan açıdan izleyeceğim için IPS istediğimi belirtmiştim. (Yaklaşık 20-30 derece). Ama SSport Plus ile streaming futbol seyrederken motion blur'un çok rahatsız ettiğini söylemiştim. Açı sorununu yana döndürülebilen bir askı aparatı ile çözebileceğimi farkettim. Bu durumda sanırım tavsiyeniz VA panel olacaktır değil mi?
  3. Streaming yayın ile futbol seyrederken oluşan motion blur'u seçilecek TV ile gidermek mümkün mü, yoksa yayın böyle olduğu için hangi TV olursa olsun sonuç değişmez mi? (S Sport Plus izlemediyseniz, DigiTurk Play'deki maç yayınları da aynı şekilde). Aynı TV'de normal Digiturk ile uydudan izlerken bu motion blur olmuyor ya da çok az oluyor.
Eğer vaktiniz olursa şimdiden teşekkür ederim ve tavsiyelerinize göre bir sonraki mesajda modelleri danışırım.

Son düzenleme:
meziatto Çevrimdışı

meziatto

Yeni Üye
2 Ocak 2021
6
44
EDIT: Önceki mesajımı alıntıladım. (okuyanlar aramak zorunda kalmasın diye).
EDIT 2: 58" üreticisi panel mi TV'mi belli değildi. Panel üreticisi diye açıkça düzelttim.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
213
31
Göz kırpma problemi hdmı kablosu ile alakalı bende öyle sorun çok yaşadım halbuki hdmı ile uyumsuzluk problemi çıktı Marka vermek yasakmi bilmiyorum ama hiremco 4k hdmı alin sorun düzelir ben öyle yaptım

Göz kırpma problemi hdmı kablosu ile alakalı bende öyle sorun çok yaşadım halbuki hdmı ile uyumsuzluk problemi çıktı Marka vermek yasakmi bilmiyorum ama hiremco 4k hdmı alin sorun düzelir ben öyle yaptım
Ben harici uydu alıcısı için söylemiştim

M Çevrimdışı

mertcan78

Yeni Üye
12 Ara 2020
32
32
4200 TL ye almis oldugum TCL 55P8M bugun kuruldu televizyonu gercekten begendim VA panel kurulumda hic bir sorunda olmadi Adem beyin test programiylada test edince anladimki tam yandan bakinca ve acik renklerde ekranda iki tane islak gibi duran bolge var ama karsidan gozukmuyor ve tv izlenirken anlasilmiyor neden kaynaklanir ne yapmaliyim lutfen yardim edin

IMG-20210106-WA0007.jpg

IMG-20210106-WA0005.jpg

IMG-20210106-WA0006.jpg

IMG-20210106-WA0003.jpg

IMG-20210106-WA0000.jpg

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Merhaba arkadaşlar,
Awox B205800s bu model ile ilgileniyorum. Awox B205000S 50 İnç 126 Ekran İzlenimlerim. bu başlıkta arkadaşımız 50 inç olanıyla ilgili fikirlerini belirtmiş. Android var, play store olduğu için uygulama yüklenebiliyor. En çok istediğim özellik olan browser seçeneği mevcut. Mouse bağlanıyormuş cihaza o halde klavye de bağlanıyordur ve bu durumda nette gezinmek için de yeterli bir cihaz gibi görünüyor. Aradığım özellikler bunlar. Tavsiyeniz nedir? Ayrıca fiyat olarakta benim bütçeme uygun.

C Çevrimdışı

cacazx

Yeni Üye
27 May 2020
7
40
merhaba;
daha önce yazmıştım ancak cevap alamadım. umarım mesaj kirliliği yaratmam.
ben hdr10 wcg hb özelliği beraber barındıran 50 inc 4k vestel veya vestel üretimi bir tv arıyorum. hangi modellerinde wcg var acaba?

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gokhankvs

Yeni Üye
6 Ocak 2021
3
44
Merhabalar ben iki kere regal 65R7540UA almıştım ikisindede ölü piksel hatası çıktı sonra Vestel 65U9500 önerdiler oda geldi ondada aynı problemler var sonra son olarak ellerinde bi tane kaldığı söylenen Toshiba 65UL3063DT seçtim onuda deneyeyim diye geldi ondada aynı sorun çıktı. Ben şimdi ne yapmalıyım hangi televizyonu seçmeliyim araştırmalarıma göre toshiba aralarında en iyisi. (Sizde fikrinizi söylerseniz sevinirim) Toshiba kalmadı yok derlerse (öyle bi hakları var mı bilmiyorum) ne gibi bir yol izlemeliyim ne istemeliyim mağduriyetimin giderilmesi için. Ben çözüm merkezine hangi modelleri söyleyebilirim önerebilirim tv seçerken. Bilgilendirirseniz sevinirim. F fikoloji Adem Helvacı Adem Helvacı
slm 65 inç için 1-2 tane ölü piksel veya rahatsız etmeyecek kadar ise kullanmaya bakın en pahalı oled vs teknoljiye sahip samsung sony ve lg televizyonların hepsinde de bu konuda hassas biri olarak incelediğimde ölü piksel vardı yok diyen marka yalan söyler o yüzden boşuna zaman harcamayın isterseniz vatan veya media mark ta tüm markalara bakın hepsinde var ,belki küçük ekranda olmayabilir ama 55 ve yukarısında olmayan yok pikseller rahatsız etmeyecek yerde ve büyüklükteyse idere edin anlayacağınız çünkü diğer marklarda 15-20 bin verip ölü piksel yüzünden televizyonunuzu değiştirmezler verem olursunuz.

Geri
Üst Alt