By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,514
ben de bisey demedim ki zaten. lg olduğu icin yanit alamadigimi dusundum sadece. belki lg icin baska bir yer vardır, orda sorayım diye dusundum.

ne kadar negatif yorumlamissin yazdıkları mi? kelime seçmişsin yazdıklarımdan.

hiç bu tepkiyi vermenize gerek yoktu.

bence adem helvacı icin ayrı bir sayfa olsun biz oraya soralım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

siz uçmuşsunuz dostum. kolay gelsin bye
Kötü bir şey yazmadım paşa gönlünüz bilir.

K Çevrimdışı

kaizen

Yeni Üye
1 Ocak 2021
18
36
albanez albanez ustat bana yan acilardan izlendiginde goruntunun bozulmayacagi panele sahip bir tv gerekiyor. Yerli, ithal, marka takintim yoktur. Zaten butcem de belli. 5500 e kadar cikabilirim ama 6000 ustu olsun istemiyorum. Hatta butcemin altinda olursa cok daha memnun olurum. Onerilerini rica ederim.

F Çevrimdışı

Fatih__

Yeni Üye
17 Şub 2020
31
LG SM8200 (2019)
LG NANO796 (2020)
Samsung TU8000 (2020)
Modelleri arasından hangisini tercih etmek daha mantıklı olur?

LG'ye akıllı kumandasının kullanışlı oluşundan dolayı daha sıcak bakıyorum ama Işık sızması sorunu olduğu söyleniyor, kafam çok karıştı hangisini alsam diye, yardımlarınızı bekliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam sizden hala tavsiye bekliyorum ??

Saygılarımla
Bazen o kadar saçma gelebilecek bakış açılarım oluyor ki, bu anlamda eleştiri de alıyorum ister istemez lakin benim kıyas mantığım biraz değişik işliyor.

Şöyle bir örnek verelim; Mesela verdiğiniz teknik detaylarda A55 Cortek 1100Mhz 4 Çekirdek işlemci kullanılmış, ''TCL gibi dünya devi bir markaya yakışır'' demek istiyor insan, Öte yandan bir bakıyorsun daha dünkü çocuk gözüyle bakabileceğimiz, kurulalı bir yıl olmuş/olmamış bir şirketin ürettiği, hem de alt segment üretim yapan bir şirketin ürettiği NORDMENDE marka televizyonda adamlar CORTEX A53 1500mhz 4 Çekirdek işlemci kullanmış. Öte yandan TCL nin 2gb kullandığını bu adamlar 1,5gb kullanmış vs.

Detaylar farklı, bir tarafta yine TCL/İnnolux panel varken diğer taraf HKC kullanmış, Mesela henüz sizin bilmediğiniz (Çünkü daha satışa sunulmadı) şu an benim incelediğim ONVO marka televizyonda adamlar SAKAİ marka panel kullanmış. Kimdir bu SAKAİ? SHARP panel üretim tesislerini satın alan ancak Türkiye'de bilinen ÇİNLİ mantığı ile değil, SHARP markasının üretim ilkelerinden sapmadan aynı fabrikada üretim yapan bir panel üreticisi.

Yahu daha dünkü çocuk dediğimiz MEHMET ATMACA ELEKTRONİK üretimindeki alt segment dediğimiz televizyonlarda dahi bu donanım kullanılıyor ise, sizce benim TCL markasından daha büyük beklentilerim olması anormal bir durum mu?

Ben TCL için ''Kötü'' demiyorum. Sadece görmek istediğim farkı göremediğim için üzüntümü dile getiriyorum.

Alt segment üretim yapan adamın ürettiği tv ile kıyaslıyorsak eğer, bu bizim değil TCL nin ayıbıdır.

O zaman bunların hangisi Alt segment, biz neye göre karar verelim?

Bu nedenle TCL yerine ısrarla LG diyorum, SAMSUNG diyorum hatta SONY diyorum, pahalı mahalı ama en azından bilinen bir politikaları var adam gibi.

TCL nin satış sonrası hizmet anlayışındaki rezaletin yansımaları bana ufak ufak gelmeye başladı. Daha çok örneklerini de zamanla göreceğiz.

Dolayısı ile madem bize HİZMET anlamında bir fark yaratamadı, DONANIM anlamında da alt segment dediğimiz üretimlerden (En azından belirtilen model bazında) aman aman bir fark göremiyorsak, TCL nin bizim için nasıl bir ayrıcalığı olabilir ki?

Bence aramalara devam :kiskis

meziatto Çevrimdışı

meziatto

Yeni Üye
2 Ocak 2021
6
44
Merhabalar,

Öncelikle zaman ayırıp bilgisini paylaşan ve emeği geçen herkese teşekkürler. Forumda 808 sayfayı değil ama epey fazla sayfa ve yorum okudum. TV anakartları (en azından MB130 vs MB230), karma panel nedir vs hakkında da epey bilgi edindim. Mesajımı da ayrıntılı yazdım ki belki başkalarına da faydası dokunur.

Sorum bazı mesajların tekrarı gibi görünebilir ama bir kaç hafta içinde güncel fiyatlar o kadar çok değişti ki, bu fiyatlarla yeniden değerlendirmeyi hak ediyor diye düşünüyorum.

Salonda uzun yıllardır Plazma TV kullanıyorum ve çok memnunum. Yatak odası için ilave bir TV'ye ihtiyacım var. İhtiyaçlarım şu şekilde:
  • 3.500 - 4.750 TL bandında
  • 55"
  • Yan açılardan izlenebilmeli. Asacağım yer hafif yanda kalıyor. (Sanırım tek seçenek IPS panel oluyor bu durumda)
  • Bluetooth kulaklık bağlantısı sorunsuz olmalı (yan odada bebeğim uyuyor)
  • Kullanım amacı (TV kanalları izlemeyeceğim)
    • Netflix
    • Amazon TV
    • SSport Plus (Mümkün mü bilmiyorum, maçlarda topun motion blur'unu azaltabilirse ilk tercihim o TV olur)
    • Plex (FullHD ve 4K filmler)
  • Görüntü kusurlarını gözüm çok rahat fark eder ama uygun maliyetli bir şey baktığımdan bazı kusurları görmezden gelebilirim. (Ölü piksel hariç)
  • Roku, eski Apple TV ve Mi Box var ama altta ünite olmayacağından mecbur kalmadıkça ikinci bir elektrik ve kutuyu vs. sabitlememeyi tercih ederim.
Forum yorumlarını okudukça tercihlerim değişti. Daha çok tavsiye edilen ve bir zamanlar ekonomik olan modellerin fiyatları çok değiştiği için elemek zorunda kaldım. Sona kalan listem, güncel fiyatlar ve düşüncelerim şu şekilde:
  • Vestel 55U9500 4.300 TL: Fiyatı son 6 ayda epey arttı. Forumda MB230 olması olumsuz bulunmuş MB230 olması benim yukarıdaki koşullarımı engellemiyor yanlışım yoksa.
  • Vestel 55UA9600 4.700 TL: Fiyatı 6 ay öncekine yakın. Android olması sanki uygulama seçeneklerimi artırıyor ama normal smart TV'ler bile yavaşken android ne verimde çalışır bilemiyorum.
  • Regal 55R7550UA 4.000 TL: Fiyatı yakın zamanda çok arttı.
  • Regal 55R7560UA 4.400 TL: Fiyatı yakın zamanda çok arttı.
  • Özel durum: Regal 55R8560 online bir mağazada 4.100 TL'ye var ama mağaza yorumları karışık olduğu için güvenemedim, diğer yerlerde 5.100 TL
İlk önceleri Vestel'in yan markası Regal'e Vestel'e yakın paralar vermek mantıklı gelmiyordu. Forumdaki olumlu yorumlardan sonra Regal ilk tercihim olmuştu. Ancak ben araştırma yaparken 1-2 hafta içerisinde Regal'in fiyatları çok arttı ve Vestel'i geçti. Şu anda bu fiyatlarla Vestel mi Regal mi bilemiyorum.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler,

Edit: IPS yazacağıma VA yazmışım, düzelttim.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kaizen

Yeni Üye
1 Ocak 2021
18
36
Ayni sebeplerden dolayi ben de ips panelli modellerin tavsiyesini bekliyorum. Yerli, ithal farketmez.

N Çevrimdışı

niko2575

Yeni Üye
16 Ara 2020
8
56
Kıymetli ustalar tv alma arifesindeyim 2016 aldığım philips 49 pus 6501 şu zamana kadar katlandım katlandım diyom benim için olmasa olmazım resim kalitesi kulandığım uydu cihazı vu 4K bir türlü şu lanet anroid tv ile barışamadım ışık sızması tv panelin arkası toz dolu hangi hatasını yazayım bir daha kesinlikle philips almam ilgilendiğim tv samsung 50 inç tu 8000. ile tu 8500 ikisinin arasındayım vitrinde iki yerde izleme şansım oldu tu 8000 nin resim kalitesi çok daha iyi geldi bana biri duğal led falan yazıyor değerli ustalar iki tv nin resim kalitesi olarak hangisini tavsiye edesiniz saygılar

E Çevrimdışı

e.akdogan

Yeni Üye
1 Ocak 2021
9
27
Youtube sayfasinda Adem Helvacı Adem Helvacı beyi takip ediyordum cok faydalı oldu benim için. Bu forumu da oradan öğrendim, herkesin emeklerine sağlık öncelikle. Televizyon seçme işi benim için de detay öğrendikçe zorlaştı. Sizlerin fikirlerini almak istedim.
Televizyonda daha çok youtube amazon prime video izlenecek, bilgisar baglanip oyun oynanacak. Normal tv yayinlarini pek izlemiyoruz. Tv cogunlukla karsidan izleniyor. Teknolojik bir alet tabi ama sorunsuz olmasini tercih ederim mümkün oldugunca. Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.
Bana da yardımcı olabilir misiniz? Geride kalmış biraz ?

Forumdaki arkadaslardan tavsiye bekliyorum. 65 inç onceligim. Eksik yazdığım bir bilgi varsa da sorabilirsiniz.

Geri
Üst Alt