Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Ben de q60r için aynı şeyi düşüyorum bu yüzden alamadım. Eminim açıklık sorunuyla ilgili çok iade eden oldu ve bana da kesin bu iade edilenlerden gönderirler diyorum.
Hocam sıkıntı Türkiye'de. Kore'de panel açıklığı olan Tv leri fabrikaya getirip yeniden üretirler. Nitekim birçok firma hatalı arabaları geri çağırıyor. Ama Türkiye de işler farklı işliyor. Hatalı olanları kabul etmek yerine tekrar satıyorlar ki belki bilmeyen anlamayan hakkını aramasını bilmeyenler alır düşüncesindeler. Hatta 2017 yılıydı galiba Türkye dr üretilen Honda civic lerde arabanın üst direklerinde bulunan çelik pamuk gibi göçüyordu. Peki Türkiye'deki sorumlular ne yaptı? Kullanıcı hatası dedi. Sonra ortaya çıktı ki çelikler kontrol edilmeden kullanılmış. Mahkemeye verdi insanlar öyle kabul edildi hata. Vw emisyon skandalını hatırlayın lütfen. Binlerce vw araç iade edildi. Çölde duruyor. Bir ara dendi ki vw Türkye de fabrika kurarsa bu araçlar Türkiye'de satılacak. Neyse ki olmadı öyle birşey. Rusya ya domates yolluyoruz Ruslar test yapıyor hormonlu olduğu için vazgeçiyorlar. Ne oluyor o domatesler yüksek fiyat ile Halka yedirildi hormonlu ürünler. Tüm iş bizim insanımızda bitiyor. Nereye ne tepki göstereceğini bilmiyor ? Bilinçli değil. Doktor serum takmadı diye gidip doktor dövüyor ama böyle durumlarda tepki gostermiyor.

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Hocam sıkıntı Türkiye'de. Kore'de panel açıklığı olan Tv leri fabrikaya getirip yeniden üretirler. Nitekim birçok firma hatalı arabaları geri çağırıyor. Ama Türkiye de işler farklı işliyor. Hatalı olanları kabul etmek yerine tekrar satıyorlar ki belki bilmeyen anlamayan hakkını aramasını bilmeyenler alır düşüncesindeler. Hatta 2017 yılıydı galiba Türkye dr üretilen Honda civic lerde arabanın üst direklerinde bulunan çelik pamuk gibi göçüyordu. Peki Türkiye'deki sorumlular ne yaptı? Kullanıcı hatası dedi. Sonra ortaya çıktı ki çelikler kontrol edilmeden kullanılmış. Mahkemeye verdi insanlar öyle kabul edildi hata. Vw emisyon skandalını hatırlayın lütfen. Binlerce vw araç iade edildi. Çölde duruyor. Bir ara dendi ki vw Türkye de fabrika kurarsa bu araçlar Türkiye'de satılacak. Neyse ki olmadı öyle birşey. Rusya ya domates yolluyoruz Ruslar test yapıyor hormonlu olduğu için vazgeçiyorlar. Ne oluyor o domatesler yüksek fiyat ile Halka yedirildi hormonlu ürünler. Tüm iş bizim insanımızda bitiyor. Nereye ne tepki göstereceğini bilmiyor ? Bilinçli değil. Doktor serum takmadı diye gidip doktor dövüyor ama böyle durumlarda tepki gostermiyor.
İmzamı atarım hocam ne güzel yazmışsınız. Elinize sağlık.

L Çevrimdışı

lafonten

Yeni Üye
7 Ara 2020
11
58
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam, tam Sony 55xh9096 almaya niyetlendim. Sizin servis sorunları nedeni yüzünden Sony yerine Samsung alma önerisi olan videonuzu izledim ve kafam karıştı. Bu durumda size bazı sorular soracağım izninizle:
1. Elektronik eşya şans işidir. Ben 30 yıl 3 tane Arçelik tv kullandım hiç servis sorunum olmadı. Ne olur ne olmaz düşünerek yine de Sony tv almaktan vazgeçeyim mi?
2. Biraz paraya kıyarak Samsung QE-55Q95T tv alayım mı?
3. Yoksa bana önereceğiniz başka bir tv var mı?
NOT. Yazdıklarımı okurken sakın size sitem ettiğimi sanmayın.
Şimdiden vereceğiniz yanıtlar için teşekkür ederim.

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
Başka bir marka ile mukayese yapmadıysanız o zaman alakası yok diyemezsiniz . Çok alakası var .
Haklısınız. Peki neden PS4 için kötü olduğunu söyler misiniz? Ben gayet memnun kaldım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

HDR özelliğinin oyunları daha güzel gözükmesini sağladığını sanıyordum. Aktif ettiğimde oyunun genel parlaklığı düşüyor, Kontrast oranı çok artıyor ve siyah alanlar aşırı karanlık gözüküyor. Ne kadar ayar yaptıysam da tutturamadım. Soldaki HDR kapalı, sağdaki açık. Yanlış bir şey mi yaptım acaba siz kullanıyor musunuz? (Üstteki fotoda çok parlak gözükmüş telefondan çekince. Normalde o kadar parlak değil ve göz yormuyor.)

131895580_3571055216348592_4260190662460287979_n.jpg
131891578_3571055396348574_2915621619553321370_n.jpg

Son düzenleme:
cumarbaz Çevrimdışı

cumarbaz

Aktif Üye
27 Tem 2019
67
33
Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam merhabalar severek takip ediyorum ve emekleriniz için teşekkür ediyorum öncelikle. Sizden tv seçimi konusunda yardım istemek için yazdım, biraz fazla takıntılı ve bilinçli bir tüketiciyim özetle.
Sizin tavsiye için sorduğunuz soruları cevaplayayım öncelikle;
1-İzleme açısı nedir?
- Tv tam karşıdan izlenecek ve tek kişi olarak kullanılacak
2-izleme alışkanlıkları nelerdir?
- Normal tv izlemem hatta muhtemelen bağlantısını bile yapmam. Yüksek kaliteli blu-ray 4k film izlemek için kullanırım sık sık (60-80 gb). Youtube de video izlerim. Netflix kullanırım. Bazen pc yi bağlayıp oyun oynayabilirim.
3-futbol severmisiniz?
- Kesinlikle futbol izlemem zerre alakam yoktur :)
4-oyun konsolu kullanırmısınız?
- Oyun konsolum yok ama hdmi bağlantısıyla elimdeki bilgisayar kasasını bağlayıp oyun oynayabilirim zaman zaman, gecikmenin de bir nebze daha iyi olması tercihim olur panel de.

Sizin tavsiyeleriniz benim için çok önemli hocam bana uygun panelin VA olduğunu düşünüyorum öncelikle kontrast oranı daha iyi oluyor diye biliyorum. Siyahların siyaha daha yakın olması ve ışık sızmasının az olması benim için önemli noktalardır. Hocam minumum 55" ekran istiyorum 58" de olabilir, 65" ler çok pahalı geldiği için onlar pek bakamıyorum açıkcası. :)

Bütce 3500-4000 max. hocam, marka takıntım yok. İsteğim uygun fiyata yüksek özellikleri bünyesinde toplayabilmiş bir ürüne konmak açıkcası. :) Tercihim Vestek grubunun ürettiği alt markalar genel olarak hem fiyat olarak daha uygunlar hemde bir kalite standartları var sunny vb, üretimlere göre. birçok marka var bildiğiniz gibi üstat, tavsiyelerinizi bekliyorum, benim gibi ince eleyip sık dokuyan birine ne uygun olabilir? A101'zaman zaman gelen vestel üretimi Hi-Level tv leri bekleyip onlardan almamı önerirmisiniz acaba? Toshiba ve Regal de ilgimi çekmiyor değil.

M Çevrimdışı

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Arkadaşlar iyi forumlar bir arkadaşımda samsung curved tv var çocuğu ekranı kırmış 3500 tl masraf çıkardılar kendisi yeni tv almak istiyor bütcesi maksimum 3000 TL ne önerirsiniz acaba?

A Çevrimdışı

Axiboy

Yeni Üye
16 Ara 2020
8
32
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1 haftalık TV arama serüvenimi tamamlamış bulunmaktayım.

Eski TV um Panasonic Plazma 2011 P46GW30 du, oğlumuz plastik bir parça atınca kırıldı, kızımızın da büyüyüp yaramazlık yapacağını düşünerek MAX 3000 TL ile arayışım başladı.

İlk önce BIM / A101 markalarına yöneldim, Dijitsu, Hi-level, Axen gibi markaların SUNNY grubu olmasından dolayı (servis ve panel kalitesi endişesiyle) ve buradaki yorumlarla eledim. HI-LEVEL Vestel üretimi olanlar da vardı, bulamadım.

Mecburen yöneldiğim baz 3000-4000 bandına çıkmış oldu. Bu bazda karşımıza 3 marka çıkıyor, VESTEL üretimi bu fiyat bandını domine etmiş durumda.
VESTEL, TOSHIBA ve SEG

vestel bu markaları konumlandırırken VESTEL=TOSHIBA>SEG gibi bir konumlandırma dikkat çekiyor ve TV lerin panelleri genellikle aynı, SEG marka TV lerde bir kaç özellik eksiltilmiş halde sunuluyor.

Bu forumdan özellikle panel bilgisi konusunda çok yardım aldım, buradan yardım eden üstadlara çok teşekkür ederim.

İlk yöneldiğim model ve muadilleri aşağıdadır (benzer modeller)
SEG 55SBU710 Samsung/lg/hkc/boe/Aauo panel, mb230 ana kart => Fiyat carrefour: 3450 TL
SEG 55SBU725 samsung panel mb130s anakart => Kadıköy ve Kozyatağı Carrefourda bulamadım, stok sormak gerekti (üstteki model ile değişmiş)
(Bu modeli sırf samsung panel diye ekledim)
Vestel 55u9500 lg/auo/boe/samsung/hkc panel MB230 anakart => Fiyat hepsiburada: 4050 TL

Carrefourda gezerken dikkatimi SEG 58 inch android modeli çekti, Vestel ve Toshiba muadilleri forumda çok konuşuluyordu.

SEG 58SUA900 Panda Panel MB170 Anakart => Carrefour: 4050 TL
(özellikle bu model çok kafamı karıştırdı fiyatı çok uygun ve Android TV, Vestel den farkı kumanda da sesli arama yok, bu da olsa iyiydi)
Vestel 58UA9600 Chot panel Mb170 ana kart => Vestel sitesi: 6000 TL / Trendyol: 5200 TL
Toshiba 58UA3A63 Panda panel Mb170 android ana kart => Carrefour: fiyatını hatırlayamadım üzgünüm Vestelden daha ucuz 4500TL sanırım

Özellikle 58inch Android modellerin Panda ve Chot panel olması, forumda bir kaç yorumda hareketli görüntülerde sıkıntı olması dolayısıyla eledim.
Ancak halen fiyat performans olarak SEG modelini herkese öneririm.

SEG 55SBU710 modelinin birçok seri numarasını foruma göndererek bilgi aldım, hepsi BOE panel çıkmıştı.
Teknik bilgim yok arkadaşlar tamamen SEG olursa eğer, bari samsung/LG panel olsun mantığında ilerledim, yoksa BOE iyidir veya kötüdür diyemem.
Ayrıca bu modeli incelediğimde ayak sehpası kısmını beğenmedim, 2 HDMI olması canımı sıktı. Yine de samsung panel çıksa alır geçerdim sanırım.

Kadıköy Carrefour'da Toshiba 55ul3b63dt modeli dikkatimi çekti, samsung panel olması, 3yıl garanti + marka => SEG ile 800 TL fark eder mi?
Toshiba 55ul3b63dt SAMSUNG/lg/boe PANEL MB230 ANAKART => Fiyat Carrefour: 4250 TL

Axess 150TL chip para kampanyası ile Toshiba 55ul3b63dt => 4100 TL ye satın aldım. (carrefour)
SEG 58 Android ve SEG 55 ile çok arasında kaldım, dediğim gibi teknik bilgim yok buradan edindiğim izlenim ile Panda panel olmasın Samsung panel de iyidir mantığı ile bu TV de karar kıldım.

Servise whatsappdan ve web uygulamasından hızlıca randevu oluşturabildim. Yarına randevu verdiler (Bu bağlamda beklentimi aştılar, ben daha çok bekleriz diye düşünmüştüm)

Forumda yardım eden üstatlara, yazılarını okuduklarıma çok teşekkür ederim.
By_Trol By_Trol, F fikoloji, Adem Helvacı Adem Helvacı albanez albanez

1 haftalık süreçte;
Bu arada fiyat bandımı yukarı çıkardığımda en uygun alınası model Android TV olarak Philips 58 PUS8505 (Amazon - 6350 TL) dikkatimi çekmişti. Servisle ilgili bir bilgim yok burada ondan çok dem vurulmuş. Ancak hatırlatmalıyım servis kalitesi çok görece bir konu.
OLED bandında Arçelik 65 10.000 TL ye satıldı, çocuklar büyümüş olsa bunu alar geçerdim, güzel kampanya idi.
Üstat aynı benim durumu yaşamışsın şu an bende 3 ü arasında kararsızım ama marka tercihim fiyattan dolayı SEG olcak smart modeli mi (55sbu710) yoksa android
(58Sua900) mü ? Arada 700 TL fark var ekran boyutu ve android olması avantaj mı dezavantaj mı işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız sevinirim bilgili kişilerden cevap bekliyorum lütfen

B Çevrimdışı

Buffet

Yeni Üye
18 Ara 2020
1
38
Arkadaşlar iyi akşamlar. Forumda yeniyim Teknolojiden çok iyi anladığım söylenemez salonuma 55 inç 140 ekran bir tv almak istiyorum maksimum bütçem 3500 sizin tecrubelerinizden faydalanmak isterim. A101in sattığı, hı levellerin bir vestel üretimi olan bir de sunny üretimi olanlar varmış. Ama bu hangisi bilmiyorum. Bunlar Android diye geçiyor ama play store var mı programları sorunsuz indirip sağlıklı bir şekilde kullanabilir miyim Android sürümü daha sonraki zamanlarda güncelleme alır mı malum bazı programlar Android sürümünün yükseltilmesini gerektiriyor. İlla bu marka olacak diye birşey yok başka markalar da olabilir tavsiyelere açığım. Şimdiden teşekkür ederim. Not (maç oyun yok sadece ip tv kurup film izlemek istiyorum. Amacım playstoreye sahip bi tv almak. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Haklısınız. Peki neden PS4 için kötü olduğunu söyler misiniz? Ben gayet memnun kaldım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

HDR özelliğinin oyunları daha güzel gözükmesini sağladığını sanıyordum. Aktif ettiğimde oyunun genel parlaklığı düşüyor, Kontrast oranı çok artıyor ve siyah alanlar aşırı karanlık gözüküyor. Ne kadar ayar yaptıysam da tutturamadım. Soldaki HDR kapalı, sağdaki açık. Yanlış bir şey mi yaptım acaba siz kullanıyor musunuz? (Üstteki fotoda çok parlak gözükmüş telefondan çekince. Normalde o kadar parlak değil ve göz yormuyor.)

131895580_3571055216348592_4260190662460287979_n.jpg
131891578_3571055396348574_2915621619553321370_n.jpg
blaki blaki ve ben baştan beri bu konuda sana bilgi verdik. Vestel PlayStation için uygun birşey değil ?
için video mevcuttu fakat bulamadım. Hdr de maksat parlaklığı kısarak daha kontrast bir görüntü sağlamaya çalışıyor. Bu nedenle karanlığa geçiyor. Hani bir yorumun vardı hdr siyahlari daha siyah göstermek amaçlı. Aynen öyle.

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
blaki blaki ve ben baştan beri bu konuda sana bilgi verdik. Vestel PlayStation için uygun birşey değil ?
için video mevcuttu fakat bulamadım. Hdr de maksat parlaklığı kısarak daha kontrast bir görüntü sağlamaya çalışıyor. Bu nedenle karanlığa geçiyor. Hani bir yorumun vardı hdr siyahlari daha siyah göstermek amaçlı. Aynen öyle.

Hocam Vestel TV'mde rahatça oynuyorum ben hiçbir sorun yok. Gecikme yok, görüntü kalitesi güzel ee bunun neresi Playstation için uygun değil?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam Vestel TV'mde rahatça oynuyorum ben hiçbir sorun yok. Gecikme yok, görüntü kalitesi güzel ee bunun neresi Playstation için uygun değil?
Ya biz kötü demiyoruz. Daha iyisi var diyoruz. Hani görüntüden sikayetcisin ya, diyorum ki Vestel bu tarz konsol larda cortluyor, amacım polamik değil koskoca Adem hoca bile PS için uygun değil diyorsa vardır bildiği. Bizde diyoruz ki senin şikayetin PS vestelin performansı bu anlatabildim mi ?
U9400 güzel cihaz yok sattirdim ben bu ürünü u9500 den sonra çıkmasına rağmen çoğu yerde stok yok nedenini düşündün mü ? Nedeni biz.
U9500 almayın dedik her yerde. U9400 bı tık daha iyi dedik ama vestelde de çok iyi değil bu model, diğer markalara kıyasla PS de hiç iyi değil
Anlaştık mı ?

Bedirhan08 Çevrimdışı

Bedirhan08 

Aktif Üye
5 Ara 2020
102
Ya biz kötü demiyoruz. Daha iyisi var diyoruz. Hani görüntüden sikayetcisin ya, diyorum ki Vestel bu tarz konsol larda cortluyor, amacım polamik değil koskoca Adem hoca bile PS için uygun değil diyorsa vardır bildiği. Bizde diyoruz ki senin şikayetin PS vestelin performansı bu anlatabildim mi ?
U9400 güzel cihaz yok sattirdim ben bu ürünü u9500 den sonra çıkmasına rağmen çoğu yerde stok yok nedenini düşündün mü ? Nedeni biz.
U9500 almayın dedik her yerde. U9400 bı tık daha iyi dedik ama vestelde de çok iyi değil bu model, diğer markalara kıyasla PS de hiç iyi değil
Anlaştık mı ?
Hocam ben gayet memnunum. 16 yaşında öğrenciyim, odama aldık bunu. 50 inç kocaman TV hem oyunumu oynuyorum hem dizi filmimi izliyorum. Memnunum yani. Tabiki çok daha iyileri var ama bu benim beklentim karşılıyor.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Hocam ben gayet memnunum. 16 yaşında öğrenciyim, odama aldık bunu. 50 inç kocaman TV hem oyunumu oynuyorum hem dizi filmimi izliyorum. Memnunum yani. Tabiki çok daha iyileri var ama bu benim beklentim karşılıyor.

Farzedelimki opel yada volkswagen bir arabaya biniyorsunuz. Bu arabaların kötü olduğunu kim söyleyebilir fakat mercedes ve bmw daha iyi bir araba . Belki anlamanıza daha iyi yardımcı olur. :ok

Geri
Üst Alt