H Çevrimdışı

Hakes0645

Yeni Üye
12 Ara 2020
3
36
43 lerde benim beğendiğim tv ler Lg un7400 ve Philips pus7505.Parasından bağımsız olarak 7400 al derim açıkçası ama o zaman da 4.000'i geçiyorsun.

Uygun bütce için Vestel'in u9400,9402,9500 serilerine bakın.

Bunlar sizi kesmiyorsa 43 pus 7505 görüntüsünü beğendiğim ikinci ips tv dir.Ben de ips tv almak istiyordum araya başka şeyler girince erteledim.Listemdeki ilk tv pus7505 ikincisi fiyatından dolayı un7400.
Lg fiyat olarak bütçe üzeri.
43pus7505 yerine 50pus7505 4000 civarı fiyatlarda ama panel bilgisi göremedim ips panel midir acaba?
En son tercih olarak vestel serileri var aklımda ama sanırsam onların da 9500 serisi için sıkıntılı diye hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltin.

Z Çevrimdışı

zydn07

Yeni Üye
12 Ara 2020
7
25
hitachi 50ht8060ud almayı düşünüyorum da acaba hitachi markasını tavsiye eder misiniz? sağlammıdır?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

50HT8060UD bu televizyonu almayı düşünüyorum ama bu markayı tavsiye eder misiniz?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Lg fiyat olarak bütçe üzeri.
43pus7505 yerine 50pus7505 4000 civarı fiyatlarda ama panel bilgisi göremedim ips panel midir acaba?
En son tercih olarak vestel serileri var aklımda ama sanırsam onların da 9500 serisi için sıkıntılı diye hatırlıyorum yanlışım varsa düzeltin.
50 pus7505 va paneldir.
Evet 9500 serisi için hareketli sahnelerde sorun yaşadığını söyleyenler oldu.Bu da şundan kaynaklıdır tepkime süresi yüksektir,
Bütceden dolayı Lg UN7100'e yönelmeniz daha doğru olur.Neden ilk önce Philips değil de Lg çünkü daha iyi bir işletim sistemine sahip.
Sorun şu aslında,asla paramızın karşılığını tam alamıyoruz.Düşünsenize 2016 da çekmiş olduğum bir videoda Philips PUS6501 100 hz tv 2.600 TL idi.
Bugün geldiğimiz durumlara bakın ne hale geldik.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba 2 model arasında kaldım 3-4 gündür karar ve çıkamadım :) tavsiyenizi ve önerinizi bekliyorum

TCL 50P8M Ultra HD (4K) TV
Philips 50PUS7805 Ultra HD (4K) TV

fiyat farkı 500 tl philps daha fazla
Tavsiye veremiyorum ama şöyle bir video buldum

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
69
31
55XH8077 hakkında ne düşünüyorsunuz. Samsung 55q60r mi alırdınız yoksa sony 55XH8077 mi? Fiyat olarak aynı sayılır ayrıca sony android. Yenileme hızları da aynı 100.

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
2019 model samsung ru serisinden memnun du kullananlar, neden 2020 model tu serisine bu kadar mesafeli herkes, neden bu markalar her yeni model üründe kaliteyi düşürüyor ki anlamak mümkün değil. Demek ki 2021 model tv ler çıkınca da tu serisini arayacağız. Şaka gibi.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
55XH8077 hakkında ne düşünüyorsunuz. Samsung 55q60r mi alırdınız yoksa sony 55XH8077 mi? Fiyat olarak aynı sayılır ayrıca sony android. Yenileme hızları da aynı 100.
Sony 50 hz IPS panel,Samsung 100 hz va panel yani tamamen birbirinden ayrı yapılar.

Sony'yi salonun yan koltuklarından da rahat seyredersiniz, kontrast ips paneller için tipik 1000:1 olduğu için sıkı filmcileri üzebilir.Gece karanlık ortamda film seyretmeye pek uygun olmayabilir.(va panellere göre)

Samsung Q60R'ı direkt karşıdan izleyebilirsiniz, film severler için daha uygun.Panel tazeleme 100 hz,kontrast çok daha yüksek 6000:1.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,583
64
Hocam büyük ıhtimal sallanmiyordur. Sallansa Samsung da kabul eder. Fotolardan anlaşılan sadece açıklık var ama bayağı bir açık. Ileride sorun olur mu ? Toz girerse ledler bozulur mu diye endişeler var.
Açık-aralık diye yazılınca ilk aklıma gelen "panelin içeride sallanması" oluyor,işin aslı ben o mesajı ,verilen cevaba "kara mizah" olarak yazdım :)
Yok üstüne ben de eklendim, adama pazarlamacı dediler sen olsan yazar mısın
Sevgili özgür ,bari sen yapma mubarek ,iyi ki bir kemik kırdım yani ,şimdi beni suçlayacaklar iyimi :)

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
69
31
Sony 50 hz IPS panel,Samsung 100 hz va panel yani tamamen birbirinden ayrı yapılar.

Sony'yi salonun yan koltuklarından da rahat seyredersiniz, kontrast ips paneller için tipik 1000:1 olduğu için sıkı filmcileri üzebilir.Gece karanlık ortamda film seyretmeye pek uygun olmayabilir.(va panellere göre)

Samsung Q60R'ı direkt karşıdan izleyebilirsiniz, film severler için daha uygun.Panel tazeleme 100 hz,kontrast çok daha yüksek 6000:1.
Mediamarktta tarama hızı 100 yazıyor yanlış yazmışlar o zaman

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Açık-aralık diye yazılınca ilk aklıma gelen "panelin içeride sallanması" oluyor,işin aslı ben o mesajı ,verilen cevaba "kara mizah" olarak yazdım :)

Sevgili özgür ,bari sen yapma mubarek ,iyi ki bir kemik kırdım yani ,şimdi beni suçlayacaklar iyimi :)
Senle ne alakası var emmim sen baştacısın, hem ben kim Can abi kim biz küssek ne olacak cürmümüz kadar yer yakarız?, kendi çapımda izlediğim, incelediğim kadar fikrimi paylaşıyorum sadece neyse ki kadir kıymet bilen arkadaşlar da var sağolsunlar. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,583
64
Senle ne alakası var emmim sen baştacısın, hem ben kim Can abi kim biz küssek ne olacak cürmümüz kadar yer yakarız?, kendi çapımda izlediğim, incelediğim kadar fikrimi paylaşıyorum sadece neyse ki kadir kıymet bilen arkadaşlar da var sağolsunlar. ?
Bana yapılanları burada yazsam ,bir daha asla forumlara girmezdin :)
Bu yüzden ilk başlarda bizim hanım da açıp okuyordu forumda bana verilen cevapları ,şimdi okumuyor artık :)

EK:
Bana yapılanlar derken bu forumdan bahsetmiyorum :ok

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Bana yapılanları burada yazsam ,bir daha asla forumlara girmezdin :)
Bu yüzden ilk başlarda bizim hanım da açıp okuyordu forumda bana verilen cevapları ,şimdi okumuyor artık :)

EK:
Bana yapılanlar derken bu forumdan bahsetmiyorum :ok
Bakma sen ben de eski forumcu sayılırım az kavga etmedik malum forumda, burada aile ortamı bulduk bozulsun istemiyorum

Geri
Üst Alt