Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
55nano916 televizyon için hareketli tv askı aparatı ne önerirsiniz acaba Aragorn Aragorn Adem Helvacı Adem Helvacı
Vogels kullanıyorum evimde fakat feci pahalı ve gereksiz inanın.

Ticari olarak Onur marka üretimler kullandım, kırılma kopma yamulma vs olmasa da, ürünün köşe montajlarındaki ihtiyaç duyulan düzlem hareketini sağlayacak dizaynı yok ona dikkat edin lütfen.

Vontech test ettim, metal kesiti (sac kalınlığı) tatmin edici düzeyde değil, Esneme yapıyor bariz şekilde. Sabitlerini şu an halen kullanıyorum ancak hareketli olanı beklediğim performansı vermedi

Çok pahalı gelmez ise Sonorus da araştırabilirsiniz. Şu an size yazı yazdığım tv nin asılı olduğu sehpa da sonorus, yıllardır kullanıyorum ki bu sehpaya montajlı bir hareketli aparat. Yani hem hareketli aparat hem de sehpa anlamında.

B Çevrimdışı

bekir79

Yeni Üye
6 Ara 2020
10
45
burada az zamanda prarikte basta adem helvacı olmak uzere gurup yoneticileri ve bilgi birikimiyle bizlere destek aciklma yapan emek veren ustdlara cok tesekkür ederim. gayet net ve acıklayıcı cümleler kuruluyor. isteyen istifade eder tekil anlamda ürün anlamında bazen hatalı urünlerde olsa top yekünü baglamaz ve bu bir platform tavsiye verilir isteyen istedigi aklıyla hareket eder. emeğe saygı gostermek gerekir. bana verilen tavsiyeden memnunum. ister alacağım ürünüm arızalı isterse arızasiz olsun bu beni bağlar burada hersey her makina 4dortlük olsa kimse kimseden tavsiye almasına gerek kalmaz. tesekkurler EMEGİ GECEN ABİLERİME KARDEŞLERİME

A Çevrimdışı

aykurth

Yeni Üye
29 Kas 2020
13
29
TCL nin 55 inç televizyonu kuponla 4500 e geliyor. Bu fiyata alınır mı? Alternatifi Toshiba 55ul3b63 veya Toshiba 58ua modeli
Ben de bu fiyatı görünce almaya niyetlendim. Tcl firması satış sonrası hizmetlerde ve garanti süresinde handikaplı olsa da bu fiyat aralığında Vestel, Regal, Toshiba ile kıyaslayınca alınabilir gibi duruyor. Özellikle 55p8m modeliyle ilgili internette teknik detay bulmak çok zor, üstadlar bilgi sahibiyse yardımcı olurlar umarım. Regal 55R7560 ile TCL 55P8M arasında kaldım özellikle.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben de bu fiyatı görünce almaya niyetlendim. Tcl firması satış sonrası hizmetlerde ve garanti süresinde handikaplı olsa da bu fiyat aralığında Vestel, Regal, Toshiba ile kıyaslayınca alınabilir gibi duruyor. Özellikle 55p8m modeliyle ilgili internette teknik detay bulmak çok zor, üstadlar bilgi sahibiyse yardımcı olurlar umarım. Regal 55R7560 ile TCL 55P8M arasında kaldım özellikle.
İleri düzey teknik detay kime bilmiyor hocam. Kimse bizim gibi meraklı da değil açsın baksın incelesin vs.

Servisliğini yapan bir arkadaşla görüştüm, ürün hakkında zerre kadar bilgisi yok ''Abi kurup geçiyoruz biz'' diyor.

Yine de Toshiba ve Regal kıyaslamasında size katılıyorum. Tabi gözüme halen Samsung Lg ye karşı bir üstünlüğü yok.

Eskiden Samsung LG derken şimdi Samsung LG TCL diyeceğiz bizim açımızdan değişen br şey olmadı. TCL beklentimi karşılamadı açıkçası. Çok isterdim bu iki Koreliye alternatif olabilmesini lakin TCL önereceğime LG öneririm daha iyi konumuna getirdiler beni.

D Çevrimdışı

DarkeR28

Yeni Üye
13 Ara 2020
8
32
Mesafe - Boyut konusunda; piksel sayısı - büyüklüğü baz alınıyor. Sizin durumunuzdaki birisi için(2.2 mt), 1080P içerik söz konusuysa minimum 40"-45" bir ekran tavsiye ediliyor. 4K içerik içinse minimum 60"-65" bir ekran tavsiye ediliyor. İçerik kalitesine bağlı olmak koşuluyla, boyut büyüdükçe ekrana yakınlaşma durumu söz konusu. Mantıken ters ve saçma gibi geliyor fakat bu durumu da şöyle açıklıyorlar; Piksel sayısı arttıkça, piksel boyutu küçülür. Bir görüntü ne kadar çok pikselden oluşuyorsa o kadar çok detay sunar. Fakat bu küçük pikselleri, dolayısıyla detayları görebilmek mesafe uzadıkça zorlaşır. O yüzden daha yakın oturmak detayları farketmeniz açısından önemlidir. Daha az sayıda ve daha büyük pikselleri ise uzak mesafeden görmeniz daha kolaydır. Kalitesiz bir içeriği, daha büyük bir ekrandan, daha yakından görüp keyfinizi kaçırmak da istemezsiniz. 480P bir içeriği 65" bir ekrana yaydığınızı hayal edin.. İğrenç oldu değil mi :)

Öneriler böyle. Bu standartları belirleyenlerin bir bildikleri vardır diyelim ve sonuca gelelim :)

Kısacası 2.2 metreye kadar 60" bir televizyon sizi memnun edebilir. Daha sonra küçük oynatmalar yapar, 2.5 metrelere çıkarım derseniz 65" i de düşünebilirsiniz.
anladım hocam yani normalde 65 inc 2.2 mt civarı bütün izleyeceğim herşey 4k olursa uygun olabilir değil mi ama izleyeceklerimin çogu belkide 1080p olacak o yüzden o mesafede max 60 inc olmalı diyorsunuz peki 55 alırsam nasıl olur hocam 4k nın detaylarını o mesafeden görebilirmiyim sonuçta bu konudaki ilk tabloya göre 4k 55 inc tv icin 1.7 metreden izlemelisiniz diyor tabi 2.atılan tabloada durumun biraz daha farklı .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

anladım hocam yani normalde 65 inc 2.2 mt civarı bütün izleyeceğim herşey 4k olursa uygun olabilir değil mi ama izleyeceklerimin çogu belkide 1080p olacak o yüzden o mesafede max 60 inc olmalı diyorsunuz peki 55 alırsam nasıl olur hocam 4k nın detaylarını o mesafeden görebilirmiyim sonuçta bu konudaki ilk tabloya göre 4k 55 inc tv icin 1.7 metreden izlemelisiniz diyor tabi 2.atılan tabloada durumun biraz daha farklı .
hocam aslında mesafemi tekrar ölçtümde nerdeyse tam 2 metre civarı oluyor

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

Uğur.U

Yeni Üye
13 Haz 2020
26
44
Oturacağınız yer veya televizyonu koyacağınız yer sabit değilse neden sorun olsun ki :)

Hani odanın eni, boyu 2 metre olur da uzaklaşmak mümkün olmaz ama ekran küçültüp yakınlaşmak her zaman mümkün. Duruma göre yaklaşır, uzaklaşırsınız.

K Çevrimdışı

kenandkaya

Yeni Üye
13 Ara 2020
1
43
Merhaba 2 model arasında kaldım 3-4 gündür karar ve çıkamadım :) tavsiyenizi ve önerinizi bekliyorum

TCL 50P8M Ultra HD (4K) TV
Philips 50PUS7805 Ultra HD (4K) TV

fiyat farkı 500 tl philps daha fazla

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

DarkeR28

Yeni Üye
13 Ara 2020
8
32
Oturacağınız yer veya televizyonu koyacağınız yer sabit değilse neden sorun olsun ki :)

Hani odanın eni, boyu 2 metre olur da uzaklaşmak mümkün olmaz ama ekran küçültüp yakınlaşmak her zaman mümkün. Duruma göre yaklaşır, uzaklaşırsınız.
hocam benim odada TV'yi duvara koyacağım sabit duracak yani uzanma mesafemle tam 2 metre oluyor eşyaları daha fazla hareket ettiremiyorum duruma göre uzaklaşma yakınlaşma yok yani bende sabit 2 metre :) he uzanarak değilde oturacaksam tabi biraz daha yaklaşabilirim

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Sadece hepsiburada da mevcut bu tv taksit fiyatı ile 4000 binlere dayanıyor anladığım kadarıyla bu bütçede eldeki imkanlar dar bütçeyi 4000 tl yapsak ips panel özellikli tv skalamız artar mı peki?
43 lerde benim beğendiğim tv ler Lg un7400 ve Philips pus7505.Parasından bağımsız olarak 7400 al derim açıkçası ama o zaman da 4.000'i geçiyorsun.

Uygun bütce için Vestel'in u9400,9402,9500 serilerine bakın.

Bunlar sizi kesmiyorsa 43 pus 7505 görüntüsünü beğendiğim ikinci ips tv dir.Ben de ips tv almak istiyordum araya başka şeyler girince erteledim.Listemdeki ilk tv pus7505 ikincisi fiyatından dolayı un7400.

U Çevrimdışı

Uğur.U

Yeni Üye
13 Haz 2020
26
44
9400 serisi VA panel olmalı. Diğerlerini bilemiyorum. Ben de 40U9400 e göz kırpıyorum gibi. Samsung 40T5300 e nazaran 4K ve SPVA panel.

Geri
Üst Alt