F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Buradan devam ediniz

IMG_20201213_095129.jpg

D Çevrimdışı

DarkeR28

Yeni Üye
13 Ara 2020
8
31
Arkadaslar merhaba odama yeni bir TV alacagım LG marka alacagım modelide kafamda belirledim fakat aynı modelde 55 ve 65 arasında kaldım TV ile aramda yaklasık 2.2 metre civarı olacak TV yi kanallar icin degilde Netflix,Youtube ve indirdigim filmler icin kullanacagım internet hızimda 4k yı rahatlıkla kaldırıyor , internetteki tablolarda 4k icin 2 metreden 65 inci öneriyor fakat bu tablolar ne derece dogrudur bilemedim , bu mesafeden 65 inc alırsam gözümü agrıtmasından cok büyük gelmesinden kafamı cevirmekten korkuyom , sizce kac inc almalıyım , bu mesafeden 65 inc kullanan arkadaslar var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim .

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Hangisi tavsiye etti acaba ,gidip kemiklerini kırayım da bir daha yapmasınlar,tabii albanez albanez can abinin kemiklerini kıramam ,büyüğümdür :kiskis

Acaba o fotoda parmakla panale bastırılıyor mu,yoksa gerçekten açık mı :alala , "neden sordun" dersen,tvyi salla bakalım panel içinde oynayacak mı ,tak-tak-tak diye :alala
Ne güzel artık ben de ağzımı açmıyorum emmim, kendileri çalıp oynasın arkadaşlar, biri benim kemikler sana feda olsun ?

M Çevrimdışı

mayyk22

Yeni Üye
3 Ara 2020
19
39
Yine ben :tara:tara:tara

Elektronik işi şans işi. Burada albanez albanez Aragorn Aragorn mightythor mightythor Adem Helvacı Adem Helvacı dünyanın en iyi tv sini önerir. Kimsede sorun çıkmaz gelir içimizden birini bulur. Ayrıca dedikleri gibi son karar kullanıcının.

Örneğin mightythor mightythor hocam git Q70T al kurtar bizi dedi ama ben hala gizli gizli mesajları okumaya devam ediyorum :hihi
O yüzden 55Q70T ile sony 55xh9096' arasında yine kaldım. Hangisi alınabilir? Ya da siz olsanız hangisini alırdınız?

D Çevrimdışı

DarkeR28

Yeni Üye
13 Ara 2020
8
31
2.2 metreden 65 inc izleyen varmı arkadaşlar bu mesafeden nasıl olur sizce

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
herkesin tercihi farkli olur ben 55 inch tv yi 3-4 metre mesefeden izliyorum bence optimal seviye daha büyük olsa ekranda farkli noktlara bakmak icin gözlerini hareket etmen gerekir.
farkli bir noktaya da dikkat etmek gerekli izlediginiz icerik ne olacak tv yayinlarinda ekran ne kadar büyükse ve siz ne kadar yakindan izliyorsunuz görüntü okadar kötü görünüyor ama ultra hd vs kaliteli icerikde sinemada film izliyormussunuz gibi oluyor sadece mesefe degil izlenilecek genel icerik de hesaba katilmali

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamun aleyküm arkadaşlar Q60R tv aldım form yönetim tavsiyesi üzerine ama gel gelelim kimse panel açıklığından bahsetmemiş merak ediyorum bu konu hakkında düşünceleri nedir tavsiye üzerine aldım ama 14 geçti ve 14 sonunda hoop forma bir daha girdiğimde bide ne göreyim Q60R kusurluymuş meer bizim haberimiz yokmuş şimdi sorum şu değerli yöneticiler tavsiye eden arkadaşlar yanlış anlamayın ama sizin bu konudan haberiniz yokmuydu yada kimse demedi ekran açıklığına dikkat et dememiş tavsiye edilmiş ama bu konuya ilişkin hiçbir bilgi yok şimdi benim maduriyetim nasıl giderilir bir bilgi rica ediyorum yada bu açıklık başıma iş Açar mı acaba bu konuda görüşleriniz nelerdir acaba??? Adem Helvacı Adem Helvacı albanez albanez F fikoloji Aragorn Aragorn

Bak yaaaaaa, tüh, gitti şimdi bizim bütün komisyonlar :(

Beyler, albanez albanez Aragorn Aragorn F fikoloji Q60R defolu satışlarından gelen komisyonların listesini çıkartalım hemen, adam başı aramızda toplayıp iadesini yapalım bakın o kadar gizlemeye çalıştık, yine de vatandaş yakalamış görüyormusunuz, rezil olduk.

Hatta sırf bu tarz durumları ANLAMASINLAR, test edip ekrandaki hataları GÖRMESİNLER, ışık sızması, çerçeve açıklıkları, bulutlanma gibi sorunları FARKETMESİNLER diye uygulama bile yazdırıp ücretsiz reklamsız kullanıma sunduk ama yine de farketmişler.

Ben size dedim, ''bakın anlarlar, rezil oluruz'' dedim dinlemediniz beni.

Hatta sırf bunları görmesinler, aldıkları mal ellerinde çöp olsun diye uğraşıp o kadar konu açtık yine de başaramamışız

Aslına bütün sorumluluk Sota Sota Ahmetin.

Ben kendisine söyledim, ''Bak Ahmet, Türkiyede evine tv montajı yaptıran herkesin evine gidip montaja bizzat refakat etmemizi sağlayan bütçede kesintiye gitmen hiç yakışmadı sana'' dedim dinlemedi beni.

Düşündüm de, başkalarını suçluyorum ama en büyük kabahat benim. Her yeni tv alana mutlaka ''AMMAN HAAAAA, PANELİ TEST ETMEYİ UNUTMA'' diye yazmıyorum.

Yani yazılanları okuyunca, yazılan yazının içeriği ile eşdeğer ölçüde mantığa sahip bir cevap verme gereği duydum, ortaya bu çıktı.

Dostumuz mesajıma cevap verdiğinde olması gereken cevabı yine yazarım seve seve.

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Hangisi tavsiye etti acaba ,gidip kemiklerini kırayım da bir daha yapmasınlar,tabii albanez albanez can abinin kemiklerini kıramam ,büyüğümdür :kiskis

Acaba o fotoda parmakla panale bastırılıyor mu,yoksa gerçekten açık mı :alala , "neden sordun" dersen,tvyi salla bakalım panel içinde oynayacak mı ,tak-tak-tak diye :alala
Hocam büyük ıhtimal sallanmiyordur. Sallansa Samsung da kabul eder. Fotolardan anlaşılan sadece açıklık var ama bayağı bir açık. Ileride sorun olur mu ? Toz girerse ledler bozulur mu diye endişeler var.

sanuzi Çevrimdışı

sanuzi 

Yeni Üye
11 Kas 2020
11
39
Değerli hocalarım, ustalarım tüm tavsiye forum üyelerine selamlar,

Nacizane olarak sizin görüşlerinize ihtiyacım var, Philips 55PUS6412/12 tercihini yaptığım televizyonumuzun ekranı kaza sonucu kırıldı.
televizyonun tamiri için Philips servisini aradığımda tamir bedelinin televizyon fiyatına tamir bedeli çıkardılar üzülerek televizyonumuzu depoya kaldırdım.
bugün bildirimlerde yerli olarak takip ettiğim 65 U 9500 TV (HBuradan 5.268,00 TL)'ye gözüm çarptı, 55 - 65'' olarak önereceğiniz 4K Tv öneriniz var ise
önerileriniz ve tavsiyelerinize ihtiyacım var bu arada Adem Helvacı Adem Helvacı abimiz ve F fikoloji kardeşimizin Youtube kanallarında ki videoları bizlere iyi bir kılavuz oldu, iyi ki sizler gibi şeffaf ve kullanıcıları bilinçlendiren Ustalar var. ?

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Yine ben :tara:tara:tara

Elektronik işi şans işi. Burada albanez albanez Aragorn Aragorn mightythor mightythor Adem Helvacı Adem Helvacı dünyanın en iyi tv sini önerir. Kimsede sorun çıkmaz gelir içimizden birini bulur. Ayrıca dedikleri gibi son karar kullanıcının.

Örneğin mightythor mightythor hocam git Q70T al kurtar bizi dedi ama ben hala gizli gizli mesajları okumaya devam ediyorum :hihi
O yüzden 55Q70T ile sony 55xh9096' arasında yine kaldım. Hangisi alınabilir? Ya da siz olsanız hangisini alırdınız?
55XH9096 modelinin rakibi Q80T dir.Tercihiniz XH9096 olmalıdır.

D Çevrimdışı

DarkeR28

Yeni Üye
13 Ara 2020
8
31
herkesin tercihi farkli olur ben 55 inch tv yi 3-4 metre mesefeden izliyorum bence optimal seviye daha büyük olsa ekranda farkli noktlara bakmak icin gözlerini hareket etmen gerekir.
farkli bir noktaya da dikkat etmek gerekli izlediginiz icerik ne olacak tv yayinlarinda ekran ne kadar büyükse ve siz ne kadar yakindan izliyorsunuz görüntü okadar kötü görünüyor ama ultra hd vs kaliteli icerikde sinemada film izliyormussunuz gibi oluyor sadece mesefe degil izlenilecek genel icerik de hesaba katilmali
hocam tv kanallarını izlemeyi düşünmüyorum genel olarak netflix,youtube ve indirdiğim filmleri izleyeceğim internet hızımda 4K'yı rahatça kaldırıyor , 2.2 metreden 65 inc izlersem sürekli gözlerim hareket etmek zorundamı kalır .

M Çevrimdışı

mertcan78

Yeni Üye
12 Ara 2020
32
31
Arkadaşlar 4000-4500tl aralığındaki bütçe için 4 tv ye kadar düşürdüm aradıklarımı sizce en mantıklısı hangisi..
Vestel 58U9500 - 4300TL
Vestel 50U9500 - 3700TL
Vestel 49UA9800 - 4200TL
TCL 50P8M- - 4000TL
yada sizin bu bütçe için önerebileceğiniz başka tv mevcutmu acaba

Geri
Üst Alt