mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir TV ihtiyacım nedeniyle nette araştırma yaparken foruma denk geldim yazılan yaklaşık son 20 sayfayı inceledim . Herkese yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler.

Uzun zamandır laptop üzerinden izleme yapıyordum sıkıldım artık. Piyasaya da bilmediğim için ön hazırlık amaçlı biraz mağazaları dolaştım. Ancak doğru bilgilere sahip olmayınca insan işin içinden çıkamıyor. Birde satış elemanlarına 3500 diyoruz 4400 e çıkarsan şu var diyor bir yerde, diğer yerde 3200 tlye şu teşhirdeki ürün tam senlik yinede üstüne bir indirim daha yaparım sana teşhir istemem diyorum ama bak sıfır fiyatı bu kadar diye ısrar ediyor tabi gösterdiği diğer fiyat aynı markanın büyük boyutu fiyatı yersen turizm yapıyorlar insanlara neyse

Öncelikle İPS panel ( 20 dereceden fazla yan açıdan izlenecek )
43 inç den 55 inç'e kadar olabilecek 3500 TL bütçe ile Tv yayınları ve internet amaçlı günlük kullanacağım bir TV'ye ihtiyacım var.
Marka takıntım yok ancak servisi problemsiz, ve özellikleri ve fiyatı ile fiyat performans ürünü olarak nitelendirebileceğimiz bir TV tavsiyeniz olursa hemen almayı düşünüyorum.

Şimdiden ilgi alaka ve cevaplarınız için teşekkürler
Toshiba 43 UL3B63DT bu bütcelerde fp üründür.

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Sony daha iyi bir hdr performansına sahiptir.

Sony 720 nit parlaklığa sahip Samsung 500 nit.
Sony 4800:1 kontrast Samsung 7100:1 (burda Samsung önde ama Sony'nin kontrast oranı oldukça yetrli)

Aslında her iki tv de çok güzel şunu al demek zor.Samsung'da çalışmış olan arkadaşım Q70 için süper tv diyor öve öve bitiremiyor.

Ben burada şu tavsiyeyi vereyim bu cihazlar az para değil son kararı kendi gözünüzle verin.Harddiske bir kaç film kaydederek bu tv leri test edin.
Çok teşekkür ederim. Kafamda biraz daha netleşti. Dediğiniz gibi gidip kendimiz film götürüp bakmak en güzeli.

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28
Hocam iade işlemlerini başlattınız mı? Prosedür bundan sonra nasıl işleyecek?
Hocam başlatmadım daha pazartesi halletmeyi düşünüyorum. Müşteri hizmetleri ile görüşmüştüm. Ürünü kutusuna bütün ekipmanları ile geri koymamızı söyledi. Eğer kendin yapmak istemiyosan o işlemi servis yolluyoruz dedi. Tvyide evden kendileri alcakmış. Sonrasında iade ne kadar süreye oluyor orasını bilmiyorum.

U Çevrimdışı

Uğur.U

Yeni Üye
13 Haz 2020
24
43
Merhaba, iyi geceler.

En son 7 ay önce Toshiba 50ul3a63dt ve Hi Level 50uhl960 arasında kararsız kalıp televizyon alma işini biraz ertelemiştim. Evdeki baskı artınca tekrar gündeme almak zorunda kaldım :) Şimdi de Samsung 40t5300 ve Vestel 40u9400 arasında kaldım. Bir televizyon almak istiyorsunuz ve o kadar çok değişken giriyor ki işin içine okuyup araştırmaktan kafayı yiyecek duruma geliyorsunuz. Sorulara cevap vermek için çalışan arkadaşları düşünemiyorum bile :)

Bakalım bu kez alıp kurtulabilecek miyim :) İzleme açısını falan da bıraktım artık. Homojen bir aydınlatma, sızmasız, hüzmesiz, dalgasız, bulutsuz, siyah bir siyah için hangisini tercih edebilirim acaba? Samsung VA ve SPVA olduklarını öğrendim bu arada.

Z Çevrimdışı

zydn07

Yeni Üye
12 Ara 2020
7
25
TV alacağım. Benim için TV'nin uzun ömürlü olması çok önemli. TV Tavsiyesi olan var mı?
a101'e toshiba gelmiş. 49' alınır mı? Ama fiyatı biraz pahalı geldi. 3000TL

49' ve üstü olması ve fiyatının 3000TL civarı olması yeterli. Ve uzun ömürlü olması.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Benim cevabı
A Adem Helvacı, Aragorn Aragorn, mightythor mightythor. Sony 55xh9096 ile Philips 55PUS9435 televizyonlarından hangisini önerirsiniz?

Philips PUS 9435 görünümlü XH9096 tv im olsun isterdim.

Teknik olarak 9096 daha iyi tabiki.Daha yüksek brightness değerine sahip,120 hz ekran tazeleme oranı.Playstation 5'ehazır.

Philips'in artısı Bowers & Wilkins ses sistemi.Ayrıca bu ebatta normalde Ips panel kullanılır ama bunda direct led va panel kullanmış.Philips tabiki çok güzel ama Sony daha iyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba, iyi geceler.

En son 7 ay önce Toshiba 50ul3a63dt ve Hi Level 50uhl960 arasında kararsız kalıp televizyon alma işini biraz ertelemiştim. Evdeki baskı artınca tekrar gündeme almak zorunda kaldım :) Şimdi de Samsung 40t5300 ve Vestel 40u9400 arasında kaldım. Bir televizyon almak istiyorsunuz ve o kadar çok değişken giriyor ki işin içine okuyup araştırmaktan kafayı yiyecek duruma geliyorsunuz. Sorulara cevap vermek için çalışan arkadaşları düşünemiyorum bile :)

Bakalım bu kez alıp kurtulabilecek miyim :) İzleme açısını falan da bıraktım artık. Homojen bir aydınlatma, sızmasız, hüzmesiz, dalgasız, bulutsuz, siyah bir siyah için hangisini tercih edebilirim acaba? Samsung VA ve SPVA olduklarını öğrendim bu arada.
Samsung 40T5300 öneririm.

L Çevrimdışı

lafonten

Yeni Üye
7 Ara 2020
11
57
Benim cevabı

Philips PUS 9435 görünümlü XH9096 tv im olsun isterdim.

Teknik olarak 9096 daha iyi tabiki.Daha yüksek brightness değerine sahip,120 hz ekran tazeleme oranı.Playstation 5'ehazır.

Philips'in artısı Bowers & Wilkins ses sistemi.Ayrıca bu ebatta normalde Ips panel kullanılır ama bunda direct led va panel kullanmış.Philips tabiki çok güzel ama Sony daha iyi.

Samsung 40T5300 öneririm.
Teşekkür ederim.

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Şu iki tv arasında sizin tercihiniz hangisi olur?

Sony 55XH9096​

Samsung 55Q70T
kesinlikle sony...

A Adem Helvacı Aragorn Aragorn mightythor mightythor
5-6 bin tlden başladığım anne-baba TV arayışında 8 binlere çıktım artık. Samsung q60r-ru7400-q70t derken, en son sony 55xh9096'ya karar verdim gibi. 100hz, FALD VA panel olması, DV, HDR, DTS desteği en büyük artısı samsunga göre. bir de samsungun q60r ve q70t modellerinin sunny montaj olması, q60r'deki kasa açıklığı (donanım haberde ayrı bir konusu var bu kasa açıklığının, baya da insan şikayetçi) soğuttu samsungdan. DV ve des olmaması da içime sinmiyordu.
Siz ne dersiniz?

Sadece uydu kanalları izlenecekse Q60R olmasına gerek yok. Yine de siz bilirsiniz. Maddi durumunuz elverirse ne ala. Anne-baba için feda edilebilir.

55Q60R ile ilgili Müşteri hizmetlerinden değişim talep ettim, hikayeye devam ettiler. Kısa kesip iade etmek istiyorum dedim. Gerekli kaydı oluşturdular. Fakat tekrardan risk alıp sipariş vermeyi düşünüyorum. Bunun sebebi ise TV yi gerçekten çok beğenmiş olmam. Ayrıca forumdaki üstadlar da öneriyor. Panel açıklığı hususuna gelince bu durumu bilmeyen yok gibi. Bunun için önerenlere sitem etmeyi doğru bulmuyorum.Öneriler ışığında kendi çapımda araştırmamı yapıyorum. Nihayetinde ürünü ben kullanacağım. Yetkili servis, ileri sürdüğüm hiçbir şeyi kabul etmiyor. Tv de ışık sızması var diyorum, ben görmüyorum diyor?Ayrıca belirtmek isterim ki TV panel test uygulamasını bizlere ulaştıran, katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Kullandım faydasını da gördüm açıkçası.
sadece uydu değil hocam..netflix, amazon prime da izlenecek...

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

bekir79

Yeni Üye
6 Ara 2020
10
45
samsung 55Q60r butun yabancı sitelerde inceledim. panel acıklığı ve ışık sızmasıyla ilgili hiç sorun yok. bizde turkiye bu sorun olduğuna gore anlaşılan samsung türkiye pazarında calışmaması gereken bence firmayla anlaşma yapmış sunyy tesislerinde bu ürünü toplaması bence kozmatik anlamda hata atmaca gurubu olan firmanın beceriksizligi. hiç degilse vestell alsaydı gam yemezdim. ssamsung marka degerinin ne yazıkkı sunny firmasina vererek hayatinın hatasını yapmış evde kapalı kutu 55q60r duruyor kurdurmadan geri teslim etmeyi düşünüyorum..

teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,338
64
Selamun aleyküm arkadaşlar Q60R tv aldım form yönetim tavsiyesi üzerine ama gel gelelim kimse panel açıklığından bahsetmemiş merak ediyorum bu konu hakkında düşünceleri nedir tavsiye üzerine aldım ama 14 geçti ve 14 sonunda hoop forma bir daha girdiğimde bide ne göreyim Q60R kusurluymuş meer bizim haberimiz yokmuş şimdi sorum şu değerli yöneticiler tavsiye eden arkadaşlar yanlış anlamayın ama sizin bu konudan haberiniz yokmuydu yada kimse demedi ekran açıklığına dikkat et dememiş tavsiye edilmiş ama bu konuya ilişkin hiçbir bilgi yok şimdi benim maduriyetim nasıl giderilir bir bilgi rica ediyorum yada bu açıklık başıma iş Açar mı acaba bu konuda görüşleriniz nelerdir acaba??? A Adem Helvacı albanez albanez F fikoloji Aragorn Aragorn
Hangisi tavsiye etti acaba ,gidip kemiklerini kırayım da bir daha yapmasınlar,tabii albanez albanez can abinin kemiklerini kıramam ,büyüğümdür :kiskis

Acaba o fotoda parmakla panale bastırılıyor mu,yoksa gerçekten açık mı :alala , "neden sordun" dersen,tvyi salla bakalım panel içinde oynayacak mı ,tak-tak-tak diye :alala

D Çevrimdışı

DarkeR28

Yeni Üye
13 Ara 2020
8
31
Arkadaslar merhaba odama yeni bir TV alacagım LG marka alacagım modelide kafamda belirledim fakat aynı modelde 55 ve 65 arasında kaldım TV ile aramda yaklasık 2.2 metre civarı olacak TV yi kanallar icin degilde Netflix,Youtube ve indirdigim filmler icin kullanacagım internet hızimda 4k yı rahatlıkla kaldırıyor , internetteki tablolarda 4k icin 2 metreden 65 inci öneriyor fakat bu tablolar ne derece dogrudur bilemedim , bu mesafeden 65 inc alırsam gözümü agrıtmasından cok büyük gelmesinden kafamı cevirmekten korkuyom , sizce kac inc almalıyım , bu mesafeden 65 inc kullanan arkadaslar var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim .

Geri
Üst Alt