mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Uzun süre derken. ne kadarlık bir süreden bahsediliyor?
Bunun net bir yanıtı yok malesef.Ben böyle bir tv alıp onu normal tv yayını için riske atmazdım.

Üreticilerin oled yanığıile ilgili yazılımsal çalışmalar yaptığını okumaya başladık,anlıyoruz ki bir iki nesil öncesine göre ilerleme var.Ama dediğim gibi hala kesin net bir sonuç yok ortada.

Mesela Samsung Qled'leri hakkında oled yanığı olmadığının garantisini veriyor ama oled üreticilerinden böyle bir garanti almak şu an mümkün değil.

Yani bir kaç saat x bir kanal üzerinde kalıp tv izlerseniz Tv logosunun izi kalıcı olabilir.

A Çevrimdışı

aykurth

Yeni Üye
29 Kas 2020
13
29
Aragorn Aragorn mightythor mightythor regal 55R7560UA ile philips 55pus7805 arasında kaldım, philips 800 tl daha pahalı. genelde maç ve akşamları film izleyeceğim için ambilight özelliği çekici gelmiyor değil :) ama o fiyat farkına değer mi ve görüntü kalitesi olarak da philips fazla para ödemeyi hak eder mi sizce? bu konuda fikrinizi almam mümkün mü?

H Çevrimdışı

hain.kostok

Yeni Üye
3 Ara 2020
23
28

Sadece uydu kanalları izlenecekse Q60R olmasına gerek yok. Yine de siz bilirsiniz. Maddi durumunuz elverirse ne ala. Anne-baba için feda edilebilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

55Q60R ile ilgili Müşteri hizmetlerinden değişim talep ettim, hikayeye devam ettiler. Kısa kesip iade etmek istiyorum dedim. Gerekli kaydı oluşturdular. Fakat tekrardan risk alıp sipariş vermeyi düşünüyorum. Bunun sebebi ise TV yi gerçekten çok beğenmiş olmam. Ayrıca forumdaki üstadlar da öneriyor. Panel açıklığı hususuna gelince bu durumu bilmeyen yok gibi. Bunun için önerenlere sitem etmeyi doğru bulmuyorum.Öneriler ışığında kendi çapımda araştırmamı yapıyorum. Nihayetinde ürünü ben kullanacağım. Yetkili servis, ileri sürdüğüm hiçbir şeyi kabul etmiyor. Tv de ışık sızması var diyorum, ben görmüyorum diyor?Ayrıca belirtmek isterim ki TV panel test uygulamasını bizlere ulaştıran, katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Kullandım faydasını da gördüm açıkçası.
Hocam ben de aynı şekilde iade edip tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum. Siyah performansını özellikle beğendim. Sanırım son kez bir şansımı denicem.

N Çevrimdışı

Nekşfiliş

Yeni Üye
11 Ara 2020
8
34
Philips bazı konularda Q60T'nin önünde,futbol için Samsung Q60T'ye göre biraz daha iyi bir performans sergiliyor.
Ayrıca Dolby Vision desteği var.Yani tüm HDR formatlarını eksiksiz destekliyor
Benim izlenimlerime göre Philips'in P5 işlemcisi detaylarda ve karanlık sahnelerde ve genelde daha iyi resim işliyor.

Samsung oyun konusunda input lag da Philips'den daha iyi.20 milisaniyeye karşı 10 milisaniye.
Philips aldığınızda Ambilight da bonus oluyor☺️

İki tv nin yan yana kıyaslaması (rusça)
Özellikle karanlık sahnelerdeki detaylara dikkat

Karanlık sahnelerde Philips de daha fazla detay görünüyor hocam.Samsun'da her ne kadar siyahlar daha siyah olsada detay kaybı var.Ambilight ve Dolby nin de olması galiba tercihim beli?

M Çevrimdışı

mertcan78

Yeni Üye
12 Ara 2020
32
31
.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar yeni evlendim ve 32 inç bekarlıktan kalma bi tv kullanıyordum ancak 1 hafta kadar önce bozuldu ve o süredir tv araştırıyorum ancak kararsız kaldım bütçem kısıtlı o sebeple en iyi F/P ürününü almak istiyorum. Vatan , teknosa , migros , carrefoursa falan hep gezdim aklımda birkaç model belirdi aklıma yatan bunlar arasında yada başka önerebileceğiniz bir ürün mevcutmudur. Elimden geldiğince en iyi fiyat performans ürünlerini seçmeye çalıştım ama burada takılıp kaldım dediğim gibi ne yapacağımı bilemedim lütfen yardımcı olun :)
Philips 50pus7805 4600 TL
Philips 50pus7505 4000 TL
Samsung 50nu7400 4500TL
Vestel 58U9500 4300 TL
Vestel 58UA9600 4900 TL
Vestel 49UA9800 4200 TL
Vestel 50U9500 3700 TL
SEG 55SBU710 3300 TL
GRUNDİG 55GEU7900B 4000TL
GRUNDİG 50GCU8900B 3000TL
AXEN AX49DIL27-TNR 2200 TL ( TEŞHİR)
Aragorn Aragorn mightythor mightythor albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı
arkadaşlar yardımcı olabilecek varmı acaba

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Aragorn Aragorn mightythor mightythor regal 55R7560UA ile philips 55pus7805 arasında kaldım, philips 800 tl daha pahalı. genelde maç ve akşamları film izleyeceğim için ambilight özelliği çekici gelmiyor değil :) ama o fiyat farkına değer mi ve görüntü kalitesi olarak da philips fazla para ödemeyi hak eder mi sizce? bu konuda fikrinizi almam mümkün mü?
55 PUS7805 IPS paneldir..Va panellere göre zayıf kontrast ve siyahlar sıkı filmcileri hayal kırıklığına uğratabilir.50 veya 58 olanını düşünebilirsiniz.
İzleme alışkanlığınız yani tv karşısında oturma açınız direkt karşıdan ise daha iyi kontrast ve siyahlar için 50 inch leri tercih edin.

Regal hakkında bilgi sahibi değilim Adem Helvacı Adem Helvacı müsait olursa cevap verir.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Şu iki tv arasında sizin tercihiniz hangisi olur?

Sony 55XH9096​

Samsung 55Q70T
Sony daha iyi bir hdr performansına sahiptir.

Sony 720 nit parlaklığa sahip Samsung 500 nit.
Sony 4800:1 kontrast Samsung 7100:1 (burda Samsung önde ama Sony'nin kontrast oranı oldukça yetrli)

Aslında her iki tv de çok güzel şunu al demek zor.Samsung'da çalışmış olan arkadaşım Q70 için süper tv diyor öve öve bitiremiyor.

Ben burada şu tavsiyeyi vereyim bu cihazlar az para değil son kararı kendi gözünüzle verin.Harddiske bir kaç film kaydederek bu tv leri test edin.

H Çevrimdışı

Hakes0645

Yeni Üye
12 Ara 2020
3
35
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir TV ihtiyacım nedeniyle nette araştırma yaparken foruma denk geldim yazılan yaklaşık son 20 sayfayı inceledim . Herkese yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler.

Uzun zamandır laptop üzerinden izleme yapıyordum sıkıldım artık. Piyasaya da bilmediğim için ön hazırlık amaçlı biraz mağazaları dolaştım. Ancak doğru bilgilere sahip olmayınca insan işin içinden çıkamıyor. Birde satış elemanlarına 3500 diyoruz 4400 e çıkarsan şu var diyor bir yerde, diğer yerde 3200 tlye şu teşhirdeki ürün tam senlik yinede üstüne bir indirim daha yaparım sana teşhir istemem diyorum ama bak sıfır fiyatı bu kadar diye ısrar ediyor tabi gösterdiği diğer fiyat aynı markanın büyük boyutu fiyatı yersen turizm yapıyorlar insanlara neyse

Öncelikle İPS panel ( 20 dereceden fazla yan açıdan izlenecek )
43 inç den 55 inç'e kadar olabilecek 3500 TL bütçe ile Tv yayınları ve internet amaçlı günlük kullanacağım bir TV'ye ihtiyacım var.
Marka takıntım yok ancak servisi problemsiz, ve özellikleri ve fiyatı ile fiyat performans ürünü olarak nitelendirebileceğimiz bir TV tavsiyeniz olursa hemen almayı düşünüyorum.

Şimdiden ilgi alaka ve cevaplarınız için teşekkürler

Geri
Üst Alt