Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
TV tavsiyesi :) :( En uzak mesafenin 5,5 metre (karşı açıdan) olduğu yandan da Tv nin izleneceği bir odam için Tv almak istiyorum. Ip tv kullanmak, internetten film dizi izlemek, Netflix kullanmak, belgesel, maç seyretmek istiyorum oyun konsolu kullanmıyorum. Android box ım yok. Bu şartlar altında alabileceğim tavsiyelere şimdiden teşekkür ediyorum. Fiyat limitim en yüksek 8 bin liradır. 55 inc düşünüyorum.
Bu piyasada en iyi çözüm Samsung 55Q60R

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
TV tavsiyesi :) :( En uzak mesafenin 5,5 metre (karşı açıdan) olduğu yandan da Tv nin izleneceği bir odam için Tv almak istiyorum. Ip tv kullanmak, internetten film dizi izlemek, Netflix kullanmak, belgesel, maç seyretmek istiyorum oyun konsolu kullanmıyorum. Android box ım yok. Bu şartlar altında alabileceğim tavsiyelere şimdiden teşekkür ediyorum. Fiyat limitim en yüksek 8 bin liradır. 55 inc düşünüyorum.
Bence Kasım 27 indirimlerini bekleyin derim.Q60R ve bu sene onun muadili olan Q70T modelide mantıklı bir seçim olabilir..

B Çevrimdışı

Brssahn

Yeni Üye
14 Kas 2020
11
28
SAVE_20201115_224749.jpg

Grundig 50GCU8900B almaya karar verdim Grundig resmi sitesinde ve Vatan computer sitesinde 3.750tl fiyatı vardı bende vatanın internet sitesinden stoğun olduğu mağazalara bakarken bulunduğum şehirdeki vatandada stok olduğunu gördüm ve aradım mağazayı stok varmı diye baktı çalışanlar ve var dediler fiyat ne diye sordum 3.450tl dediler tamam dedim.. herhalde yanlış ürün koduna baktılar o yüzden bu fiyatı verdiler dedim içimden.. neyse atladım arabaya almaya gittim mağazaya mağazada baktım 50GCU8900B doğru ve fiyat 3.450tl hemen aldım bende....Velhasılı kelam internetten 3.750₺ye ve yaklaşık 1 hafta kargo süresi bekleyerek alacağım ürünü şansımın yaver gitmesi ile bulunduğum yerdeki vatandan 3.450₺ye ve aynı gün teslim olarak aldım.Bakalım deneyip göreceğiz..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

B Brssahn
SAVE_20201115_224749.jpg

Grundig 50GCU8900B almaya karar verdim Grundig resmi sitesinde ve Vatan computer sitesinde 3.750tl fiyatı vardı bende vatanın internet sitesinden stoğun olduğu mağazalara bakarken bulunduğum şehirdeki vatandada stok olduğunu gördüm ve aradım mağazayı stok varmı diye baktı çalışanlar ve var dediler fiyat ne diye sordum 3.450tl dediler tamam dedim.. herhalde yanlış ürün koduna baktılar o yüzden bu fiyatı verdiler dedim içimden.. neyse atladım arabaya almaya gittim mağazaya mağazada baktım 50GCU8900B doğru ve fiyat 3.450tl hemen aldım bende....Velhasılı kelam internetten 3.750₺ye ve yaklaşık 1 hafta kargo süresi bekleyerek alacağım ürünü şansımın yaver gitmesi ile bulunduğum yerdeki vatandan 3.450₺ye ve aynı gün teslim olarak aldım.Bakalım deneyip göreceğiz..

Ek olarak bana bu konuda fazlası ile yardımcı olan albanez albanez Horizon707 Horizon707 kullanıcı adlı forumdaşlarıma içtenlikle teşekkürlerimi sunarım Allah razı olsun.

S Çevrimdışı

Srmpd

Yeni Üye
15 Kas 2020
3
35
Açtığınız konu rağbet görmediği için değil ana tavsiye konusunu kullandığımız için buraya yönlendirildiniz. Sorunuza gelirsek bu tu serisi için güzel şeyler söylenmiyor. İkisi de 50 hz, bunun yerine bulabilirseniz 55Q60R 100hz Samsung sitesinde 7000 liraya bulunabiliyor 2019 model ama bunlardan iyidir. Bütçe uygunsa değerlendirin.
Teşekkürler.

Açıkçası bütçem en fazla 5500, belki kara cumada indirimle biraz yüksek fiyat olanlar bu aralığa düşer diye ümid ediyorum.

İyi şeyler söylenmemesini biraz açabilir misiniz? ve LG ya da Samsung başka öneri var mı? (7000 bütçem yetmez diye tahmin ediyorum)

55TU8500 nasıl?

S Çevrimdışı

Skaynet

Yeni Üye
6 Kas 2016
20
neye göre bunları belirledin?

Q60R OK dir

866 için,çok şey yazdım,kısaca herkese tavsiye etmiyorum hem fiyat olarak hemde IPS olarak!
Sizin yorumlarınıza göre hocam daha önce dedim size anlatmıştım tv yana pek şansım yok çocuk fonksiyonu olunca sağlam bir şey arama derdine düştüm

S Çevrimdışı

silvershark

Yeni Üye
12 Eki 2020
13
52
Nano866 dan "doğal gelmedi" derken,bu dikkatimi çekti,zira IPS paneller daha doğal/natural daha doğru
resim kalitesi verirler VA lara göre(her serisi değilse bile çoğu veya en azından üst serileri böyledir)

IPS derken hepsini aynı kefeye koyamam ancak IPS lerin genel yapıları daha düzgün/doğru resim üretmesidir!

"Derinlik duygusu" derken,zaten olması gereken de budur!

gözler de bir problem yoksa veya zevkler-renkler konusu da hariç olmak üzere,ben olayı tam anlamadım şimdi:hmm

866 veya NANO ların 8/9 serilerinin tamamı "resim işleme" konusunda çok iyidir!

Uydu yayını nereden?? dahiliden ise,genel de LGE lerin dahili alıcıları da çok iyidir!

++
Samsung Q6 panel sana daha uygun geldiyse veya bir şekilde bunu daha çok beğendiysen,bu da alınabilir tabiki
Arkadaşım yeni aldı bu televizyonu digitürk kullanıyor harici olarak .Bana renkler çok canlı gelmedi. Teknik olarak konuşmak haddime değil zaten ama mesala bir dizi seyrediyorlardı Atv den bana doğal olmayan bir görüntü hissi verdi. Sanki farklı bir kamera açısından seyrediyorum hissi verdi. Belki ben yanıldım sadece ilk hislerim böyle oldu.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Sizin yorumlarınıza göre hocam daha önce dedim size anlatmıştım tv yana pek şansım yok çocuk fonksiyonu olunca sağlam bir şey arama derdine düştüm
kardeşim çocuk varsa bir de velet arıza ise ona panelmi dayanır yaw:kiskis

"sağlam" nereden çıktı takılma böyle şeylere şimdi,sağlam filan da olamaz zaten bunlar
daha olmadı paneli duvara biraz da yükseğe takarsın

Samsung Q6R beğendiysen alabilirsin
866 yı unut gitsin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Arkadaşım yeni aldı bu televizyonu digitürk kullanıyor harici olarak .Bana renkler çok canlı gelmedi. Teknik olarak konuşmak haddime değil zaten ama mesala bir dizi seyrediyorlardı Atv den bana doğal olmayan bir görüntü hissi verdi. Sanki farklı bir kamera açısından seyrediyorum hissi verdi. Belki ben yanıldım sadece ilk hislerim böyle oldu.
göz zevki veya kısaca "zevkler ve renkler" v.s diye olaya bakarsak o zaman haklısın derim
netice de alacak kişinin göz zevki esasdır,biz ne desek boş

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Arçelik Grubunun kendi sitelerine girip de fiyat araştırması yapmayın!
"TV" olarak(OLED leri de dahil) Arçelik/Beko/Grundig markaları olarak
ki hepsi de aynı mal dır sadece seri/model KOD ları değişiktir!

Fiyatları da hep yüksekdir piyasaya göre! örneğin sayfayı bir tarihte düzenlerler veya güncellerler
sonra da 1 yıl geçer hatta daha fazla da geçebilir;herifler unutur giderler o sayfayı:haha

Bayileri de aynı mok bunların,TV leri genel de yüksek rakamlar dan satmak isterler!

Sonuç olarak net den satış yapan yerler veya malum mağazalara giderek daha ucuza
alabilirsiniz,arada "OLED" leri de dahil çok tatlı indirimleri de oluyor,bana hala denk gelmedi
ama olduğunu şahsen biliyorum ayrıca herkes te sanırım biliyordur

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Merhabalar. 3000 liraya kadar bir bütçem var. 43 inç FHD Smart TV arıyorum. Netflix ve YouTube özellikleri benim için önemli. 19 Kasım'da A101e Toshiba 43LL2A63DT model bir TV gelecek. Bunu alıp almama konusunda kararsız kaldım. Aradığım özellikleri karşılar nitelikte ancak yine de sizden bir tavsiye istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Bu modeli bilmiyorum ama 43ll3a63dt modelini begenmeyip iade için geri yolladim. Ekranda lekeler vardi. Smart performansı berbat ötesi idi. Kutudan cikmasindan itibaren bir saat bile olmadan kendiliğinden kapanip açıldı.belki bana sorunlusu denk geldi bilmiyorum ama toshibadan soğuttu beni.başka tv arayisindayim.karar verirseniz buraya yazin. Ben de bir bakayım

E Çevrimdışı

elektrotman

Yeni Üye
12 Eyl 2019
17
32
Merhaba Sn Tavsiye forum üyeleri ve Adem Helvacı Adem Helvacı Hocam
55inç smart tv alacak olsanız paneliyle Ana kartıyla hızıyla smart özelliğiyle sıkıntı çıkarmayacak paranın boşa gitmeyeceği ilerde de LED değişecek olsa sıkıntısız değişebilecek bir TV tavsiyeniz ne olurdu tşk ederim.
İyi çalışmalar.

Geri
Üst Alt