P Çevrimdışı

placebo

Yeni Üye
22 Eki 2020
10
52
Tüm yorumlar için teşekkür ederim. Albanez Hocam inanın ben de çok kararlı bir sekilde IPS istemiyorum ama alternatif bulamıyorum. 6 metre mesafem var ve yıllar önce sizlerin yorumları ile Panasonic 55WT50 almıstım. Plazma istemediğim ama alınabilecek en iyi LCD alternatiflerden biri olarak önerildiğini için. Televizyonu Yenilemek zorundayım ve 65 inc cıktıgım zaman da butcemi zorlamadan alabileceğim bir alternatif bulamıyorum. Tüm önerilerinize açığım. Sevgi ve saygılarımla

A Çevrimdışı

avastos

Yeni Üye
22 Eki 2020
14
36
Bütçek max. 3500 lira, 49-55 inç arası, 4K, Smart olacak. Marka takıntısı yok, ancak panel Samsung veya LG olacak (IPS olsa daha iyi ama VA da olur, sorun değil).

P Çevrimdışı

placebo

Yeni Üye
22 Eki 2020
10
52
yaw 65lik panelin 50Hz olanımı alınır??? markasını yiyeyim:haha
55 bile olsa bence 50 defa düşünün!
42den büyük 50Hz olmaz/alınmaz,ama mecburen alınıyor artık!
elini sallasan bütün paneller 50lik,ama 50lik kesmiyor yaw,100lük lazım:kiskis

markaya sakın para vermeyin:hayir
o işler 10 sene önce bitmiştir!
MARKA mı kaldı yaw,hepsi Çin malı,sadece birilerinin adı başka ama Çin li de artık sahada:haha1

"IPS" alacaklar bazı gerekçeler sunsunlar???

kendimden örnek veriyorum;ben alırım zaten aldım ve de kullanıyorum,sonra bir daha aldım,sonra sattım
bir daha aldım sattım en Grundig idi sattığım,şu anda elimde bir tane daha var 42lik(2011 model)
bunu satmam nerede trak orada bırak olur kendisi artık:hihi

VA derseniz ok dir,fazla eşelemeyin,alın gitsin ama yok 65 isterim derseniz yok 75 filan derseniz orada durun derim!
IPS derseniz o zaman da;şundan bundan v.s diye sayın bakalım??? nedir IPS ile olan ilişkiniz neden IPS

Bir de bu IPS muhabbetlerini özellikle DH de üyeyseniz orada yapıyormusunuz acaba??
bence yapın,çok güzel ve teknik v.s cevaplar alırsınız ama fazla cart-curt ederseniz illa IPS diye
adamı orada döverler benden uyarması:sopa1

++

Adam DolbyVision soruyor;abi sen bunu MODA olduğu içinmi sormaktasın diye adama sormak lazım öncelikle!
Adam DolbyAtmos varmı diyor hatta illa olmalı diyor,ama ne AVR den ne de Speak.dan haberi yok hatta bunlarla
hiç işi bile olmayacak ama DA illaki olacak diyor!

HDR den nasıl yayın izlenir bunuda bilmiyor,hadi öğrendi diyelim,aldığı panel hesap da HDR işliyor!

2.1 HDMI yok diyor;bunun da ucu açık olduğunu pek bilmiyor!

Üreticiler malı gazlıyabilmek için zaman zaman bir sürü şeyler çıkarıyor! balıklama bunların üstlerine atlanıyor!

50Hz lik panel modası bitti yaw,ülen 2010 da bile olsak yine bitmişti yıl 2020 hala 50!
bu arada 2009/10 da ise Samsung ve LGD ile AUO da CMO da 200Hz lik paneller de vardı!

Sharp bir ara 400(480Hz)panel üretti ama talep görmedi,"pahalı" diye
yaw Sharp bu işin atası yaw,tabiki pahalı mal üretecek:haha

200Hz lik(240Hz)panelleri de aslında beceremediler çaktırmdan bitirdiler seriyi!
100Hz de yine sorun varmı?? bence var,en iyisi 50lik yapalım,fazla başımız ağrımasın dediler
gerisini de "yazılımla" yırtarız dediler ve öyle yapıyorlar!

Sizin "MARKA" dediğiniz adamlar işte böyle! Çin lide aynen bu yoldan geliyor!
Sharp hariç bir tane adam yok bu işte tam doğru üretim yapacak beceride olan!
o da Foxxcona satıldı(TV işleri) Amerika kıtasında ise komple bu işlerini HiSense ye sattı!

ortada "adam" yok,olanların da bazıları OLED ile yola devam ediyorlar ki OLED de bence hepsi de çok iyiler!

manyak rakamlara "LCD" satılıyor yaw! işin tuhafı bunları alanlarda var tabiki,gel sana OLED verelim diyoruz
bu manyak paralara o zaman da abi "yanarım" diyor?
Aynen dediğiniz diyaloğu gercekleştirdik DH’de. ‘Teşekkür ederim. Herkes filmci ve oyuncu olmak zorunda degil. Artı sizden ders istemedim , nazik bir sekilde forumdan iki secenek arasında tavsiye istedim. Bu ikisi arasında tavsiye vermeyecekseniz her konuya atlamayın. Tutturmussunuz bir black uniformity. Benim umrumda değil siyahların netliği, arka detaylar belki de. Sizi hiç ilgilendirmez ve üzerinize vazife değil her onune gelene ders verir gibi abuk sabuk kaba saba yazmak. Sorum tercih ettiğim iki IPS panel arasında tercihiniz ne olur? Buna yorumunuz varsa yaparsınız yoksa sizin uslubunuzla yazayım cenenizi kapatır, oturur , onünüze gelene de ahkam kesip satasmazsınız. Biz de biliyoruz ve arastırıyoruz spesifikasyonları, detayları, ek ozellikleri. Anlamanız için tekrar yazayım. İki panel ve dolayısı ile BU iki televizyon arasında tercih ne olur?’

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar merhaba

Regal 55R7560UA 55" 139 Ekran 4K Ultra HD Smart LED TV hepsi burada da 3560 lira. Sizce bu paraya alınırmı bu TV. Vestel u 9400 serisinden daha iyi gibi geldi özellikleri.​

M Çevrimdışı

Miralp

Yeni Üye
21 Eki 2020
2
46
Arkadaşlar Merhaba.

1- Arkadan aydınlatma, yandan aydınlat vs hangisinde daha kaliteli görüntü alırız ?

2- HDR10 veya HDR10+ destekleyen TV'lerin hepsinin parlaklığı 1000 nit ve üzerine çıkıyor mu, yoksa pazarlama stratejisi olarak mı yazıyorlar?

3- TV'lerdeki bu NİT değerini asıl belirleyen nedir ? Panel kalitesi mi, yazılım mı, arka aydınlatma ledleri mi?

4- Gerçek HDR kalitesini alabilmek için panel gerçek herzinin 100 ve üzeri olması gerekir mi yoksa 50 Hz'lik bir panelde de gerçek HDR ve 1000 nit parlaklık elde edilebilinir mi?

5- LG oled tvler deki logo yanığı veya yapışması durumu yeni tvlerinde de devam ediyor mu? OLED tv alınır mı?

6- 8000 tlye kadar en fazla 55 ekran TV tavsiye edebilir misiniz ? Bir yakınım benden tavsiye istedi, bende sizden istiyorum. Mahcup olmayacağım bir TV olmalı.

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. FORUMDA YENİYİM. BU SORULARI ADEM HELVACI'YA DA SORMAK İSTERİM AMA NASIL YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Herkese hayırlı günler dilerim.

KULLANIM SENARYOSU:
1- TV yi genelde karşıdan izlerim, bazen yandan da izlediğim olur.
2- Maçla işim olmaz ama aksiyon filmlerini severim.
3- TV ye oyun konsolu yada bilgisayar bağlamam.
4- TV den youtube veya başka platformlara girip video veya film izlerim.
5- Benim için bir tv de en önemli olan ekranın canlı, parlaklığının yüksek olması. 1080p olan görüntüyü başarılı bir şekilde 4K ya yükseltebilmeli (artık ne kadar yapabilirse)
6- Ekran büyüse bile pikselleşmesi mümkün olan en alt seviyede olmalı
7- En büyük düşündüğüm ekran boyutu 55 inç.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,873
Arkadaşlar Merhaba.

1- Arkadan aydınlatma, yandan aydınlat vs hangisinde daha kaliteli görüntü alırız ?

2- HDR10 veya HDR10+ destekleyen TV'lerin hepsinin parlaklığı 1000 nit ve üzerine çıkıyor mu, yoksa pazarlama stratejisi olarak mı yazıyorlar?

3- TV'lerdeki bu NİT değerini asıl belirleyen nedir ? Panel kalitesi mi, yazılım mı, arka aydınlatma ledleri mi?

4- Gerçek HDR kalitesini alabilmek için panel gerçek herzinin 100 ve üzeri olması gerekir mi yoksa 50 Hz'lik bir panelde de gerçek HDR ve 1000 nit parlaklık elde edilebilinir mi?

5- LG oled tvler deki logo yanığı veya yapışması durumu yeni tvlerinde de devam ediyor mu? OLED tv alınır mı?

6- 8000 tlye kadar en fazla 55 ekran TV tavsiye edebilir misiniz ? Bir yakınım benden tavsiye istedi, bende sizden istiyorum. Mahçup olmayacağım bir TV olmalı.

CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. FORUMDA YENİYİM. BU SORULARI ADEM HELVACI'YA DA SORMAK İSTERİM AMA NASIL YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM. Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Herkese hayırlı günler dilerim.

1) Direct LED, yani doğrudan arkadan aydınlatma daha iyi parlaklık ve kontrast verir benim bildiğim. Tabi aydınlatma ile panel arasındaki ışığı dağıtan polarizer katmanların da kaliteli ve düzgün işçilikle takılmış olması gerekir.

3)Panel ve arka aydınlatma sistemi diye biliyorum.

4)Panel kalitesi, yazılım, donanım, yüksek kalite içerik (yüksek bitrate'e sahip, sıkıştırma olmayan video izlemek.)

5)Eskiye göre daha iyi sanırım. Ki arkaplanda yazılım ve donanım bunun için çeşitli işlemler yapıyor diye biliyorum.

Bildiklerimi yanıtlamaya çalıştım. Doğrudur veya yanlıştır, onu üstatlar foruma girince size söyler.

M Çevrimdışı

Miralp

Yeni Üye
21 Eki 2020
2
46
1) Direct LED, yani doğrudan arkadan aydınlatma daha iyi parlaklık ve kontrast verir benim bildiğim. Tabi aydınlatma ile panel arasındaki ışığı dağıtan polarizer katmanların da kaliteli ve düzgün işçilikle takılmış olması gerekir.

3)Panel ve arka aydınlatma sistemi diye biliyorum.

4)Panel kalitesi, yazılım, donanım, yüksek kalite içerik (yüksek bitrate'e sahip, sıkıştırma olmayan video izlemek.)

5)Eskiye göre daha iyi sanırım. Ki arkaplanda yazılım ve donanım bunun için çeşitli işlemler yapıyor diye biliyorum.

Bildiklerimi yanıtlamaya çalıştım. Doğrudur veya yanlıştır, onu üstatlar foruma girince size söyler.
Teşekkürler

O Çevrimdışı

ozaniskender

Aktif Üye
20 Eki 2020
62
30
Vestel 55u9402 veya Regal 55r7560ua

iki model arasında gidip geliyorum. Vestel 9400 serisi dün 3700 liraydı bugün 4700 olmuş. 9402 sadece 3700 tl. Regal ise indirimde 3600 tl.

ikisinde de samsung panel, mb130e anakart var. Diğer özellikleri de çok yakın. Bir türlü karar veremedim. Var mdıır tavsiyesi olan ?

P Çevrimdışı

placebo

Yeni Üye
22 Eki 2020
10
52
...Tutturmussunuz bir black uniformity. Benim umrumda değil siyahların netliği, arka detaylar belki de....

bunu yazan ben değilim,ama kimin yazdığını iyi biliyorum,sen bunları ona sor cevabını da al ukalalığın alemi yok
DH ye aynen devan et sen,bilgi de orada tavsiyede orada
Yok zaten ona yazdığım cevabı aynen kopyalayıp siz de gorun dedikleriniz oluyor diye size gonderdim. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen. Sizin yazdıklarınız dolu dolu. Orası evlere senlik, nir konu tutturmuş önüne gelene sallıyorlar. Yanlış anlaşıldıysa tekrar kusura bakmayın

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CraxLer

Yeni Üye
19 Eki 2020
7
32
Herkese merhabalar,

Öncelikle albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı abilerime ve diğer arkadaşlara bizleri bu konu başlığı hakkında bilgilendirdiği için teşekkür ederim.

Abiler ben 55-58 inç arası bir televizyon almayı düşünüyorum. Benim için film ve spor ilk sırada geliyor. Televizyon izlemekten de keyif alırım. İleriki bir zamanda da oyun konsolu almayı düşünüyorum.

İlk başta Philips 58PUS8505 televizyonunu düşündüm. ( ambilight için) Fakat daha sonrasında çevremde kullanan arkadaşlardan da gördüğüm kadarıyla vazgeçtim. Elektronik tabiki şans işi. Bütçeyi 10000 TL ye kadar zorladım. Samsung 55Q80T modelini araştırıyorum. albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı abilerim bu televizyonu önerirmisiniz?

8000-10000 TL aralığında başka tavsiyeniz olur mu? ( Bu max bütçe aralığım, daha uygun bir televizyon öneriniz de varsa seve seve değerlendiririm. )

Şimdiden teşekkür ederim.
Günaydın arkadaşlar,

albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı üstadım sizden bir tavsiye bekliyorum.

D Çevrimdışı

dr.pupa 

Yeni Üye
22 Mar 2018
9
...Tutturmussunuz bir black uniformity. Benim umrumda değil siyahların netliği, arka detaylar belki de....

bunu yazan ben değilim,ama kimin yazdığını iyi biliyorum,sen bunları ona sor cevabını da al ukalalığın alemi yok
DH ye aynen devan et sen,bilgi de orada tavsiyede orada
Hocam size yazmadı bunları.Tırnak içine almadığı için size yazmış gibi anlaşıldı.Dh'de aynı dediğiniz gibi tartışma çıktı ve bu tartışmaya verdiği cevabı burada alıntıladı.

Geri
Üst Alt