A Çevrimdışı

AtaGok

Yeni Üye
18 Eki 2020
2
29
Merhabalar, bir süredir televizyon almak istiyorum. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda bu platformu keşfettim ve oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.Emeği geçenlere teşekkürler.

Ne yazık ki televizyonlar hakkında teknik bilgim yok denecek kadar az, o nedenle bütçemi ve ne amaçla kullanacağımı söyleyeceğim; siz değerli arkadaşlardan ve imkan olursa değerli Adem Helvacı Adem Helvacı Bey'den tavsiye isteyeceğim.

Bütçem: Ortalama 4 bin TL

Ortam: Dikdörtgen bir salonum var ve çoğunlukla ekranı tam karşıdan izleyeceğim.

Beklentilerim: Netflix üzerinden yoğun şekilde Film&Dizi izlemek için kullanacağım. Bu nedenle naçizane ekran boyutu ve ses kalitesi benim için önemli diyebilirim.

Umarım yardımcı olursunuz :) Teşekkürler.

M Çevrimdışı

Müsteşar Bey 

Yeni Üye
9 Şub 2018
44
54
Merhaba ben Regal 50R754U modelini yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. Yeni TV almaktaki motivasyonum film izlemek için biraz daha büyük bir ekrana sahip olmaktı. 8 yıllık 32 inç Panasonic vardı. Malum piyasada fiyatlar almış gitmiş az paraya az köfteye razı oldum ama beni mahcup etmeyecek bir şey aradım. Tavsiye forumu Adem Helvacı Adem Helvacı ve F fikoloji Vesteloji youtube kanalları etkili oldu teşekkür ederim bu çabalar iyi ki var. TV'ye gelirsek neden bu modeli aldım.
1- HiLevelin kasası tipi hoşuma gitmedi yoksa daha ucuz olurdu onu alırdım.
2- Toshibaların çoğu ortadan ayaklıydı ama benim TV sehpası için kenarlardan ayaklı olması lazımdı sırf bu yüzden Toshibalara bakmadım.
2- Vestelin 50 inç TV'lerinde samsung LG gibi iyi paneller yok gibi bir şey daha fazla para vermek istemedim.
3- Regalin fiyatlandırma konusundaki durumu konusunda Adem Beyi eleştirilerine kesinlikle hak veriyorum. Fakat TV yi Regal sitesinden 3 yıl garantili 2899 liraya almak cazip geldi çünkü özellikleri bu ayardaki Vestellerden aşağı kalmıyor.

TV nasıl derseniz derdim film izlemek olduğu için gayet yeterli görüntü kalitesi başarılı bence. Forum sayesinde panelin TMC, anakartın MB230 olduğunu öğrendik, Smart özellikleri düzgün çalışıyor. Netflix ve Youtube'dan film video açıp yüksek çözünürlüklü izlemek zevkliymiş, o yüzden 2hdmi 1 usb olmasına takılmadım çok ihtiyacım yok bunlara. VA panel olunca yanlardan seyir zevki düşüyor gerçekten karşısına oturacaksın :) Estetik olarak duruşu güzel, ama plastik kalitesi tabiiki ortalama. Genel olarak memnunum uygun fiyata gelecekse tavsiye ederim.
İyi günler. Bu televizyon ile bende ilgileniyorum. Ben de sehpa üzerine koymak istiyorum. sehpa ölçüsü 100 cm. Tv nin iki ayak arası ölçüsü kaç cm.bunu ölçüp söyleyebilirmisiniz. Teşekkürler.

C Çevrimdışı

CraxLer

Yeni Üye
19 Eki 2020
7
32
Herkese merhabalar,

Öncelikle albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı abilerime ve diğer arkadaşlara bizleri bu konu başlığı hakkında bilgilendirdiği için teşekkür ederim.

Abiler ben 55-58 inç arası bir televizyon almayı düşünüyorum. Benim için film ve spor ilk sırada geliyor. Televizyon izlemekten de keyif alırım. İleriki bir zamanda da oyun konsolu almayı düşünüyorum.

İlk başta Philips 58PUS8505 televizyonunu düşündüm. ( ambilight için) Fakat daha sonrasında çevremde kullanan arkadaşlardan da gördüğüm kadarıyla vazgeçtim. Elektronik tabiki şans işi. Bütçeyi 10000 TL ye kadar zorladım. Samsung 55Q80T modelini araştırıyorum. albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı abilerim bu televizyonu önerirmisiniz?

8000-10000 TL aralığında başka tavsiyeniz olur mu? ( Bu max bütçe aralığım, daha uygun bir televizyon öneriniz de varsa seve seve değerlendiririm. )

Şimdiden teşekkür ederim.

hangiburak Çevrimdışı

hangiburak 

Yeni Üye
18 Eki 2020
22
28
Merhaba. Bu persembe a101de toshiba 49ll2a63dt modeli 2999tl fiyat etiketiyle satisa sunuluyor. Yatak odam icin dusunuyorum bu televizyonu. Tam karsidan netflix tarzi platform icerikleri izlemek istiyorum. Sizce bu model yeterli midir? Yoksa butce artirip farkli bir model tercihi yapmali miyim?

Ek olarak vestel 49ua9800 hakkinda ne dusunuyorsunuz?
Adem Helvacı Adem Helvacı F fiko_250 ustadlar goruslerinizi bekliyorum

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Herkese merhabalar,

Öncelikle albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı abilerime ve diğer arkadaşlara bizleri bu konu başlığı hakkında bilgilendirdiği için teşekkür ederim.

Abiler ben 55-58 inç arası bir televizyon almayı düşünüyorum. Benim için film ve spor ilk sırada geliyor. Televizyon izlemekten de keyif alırım. İleriki bir zamanda da oyun konsolu almayı düşünüyorum.

İlk başta Philips 58PUS8505 televizyonunu düşündüm. ( ambilight için) Fakat daha sonrasında çevremde kullanan arkadaşlardan da gördüğüm kadarıyla vazgeçtim. Elektronik tabiki şans işi. Bütçeyi 10000 TL ye kadar zorladım. Samsung 55Q80T modelini araştırıyorum. albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı abilerim bu televizyonu önerirmisiniz?

8000-10000 TL aralığında başka tavsiyeniz olur mu? ( Bu max bütçe aralığım, daha uygun bir televizyon öneriniz de varsa seve seve değerlendiririm. )

Şimdiden teşekkür ederim.
alım satım bölümünde.sony marka tv ilanım var.değerlendir arkadaşım forumdan birine gitsin isterim.55xf9005

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
A101 le yaşadığım problemden sonra gece indiriminde bulduğum 50GCU8900 ü çok iyi fiyattan aldım Tv bugün geldi servis kurulumu için randevu mu almak gerekiyor şimdi, yoksa Vatan bildiriyor mu şu Tv yi sattık kurulumu yapılacak diye. Eve servis sokmaya niyetim yok çünkü videosunu çekip kendim açıp kuracağım ama arayıp kurulum randevusunu iptal etmem falan gerekir mi diye merak ettim. Bu arada seçmeme yardımcı olan herkese teşekkürler daha önce de yazmıştım ama birde bu Tv için yazayım.

H Çevrimdışı

hazar49 

Aktif Üye
22 Ara 2018
53
47
S.a hayırlı günler değerli forum arkadaşlar a101 de hılvel 43HL670 marka tv için yorumlarınızı bekliyorum.

F Çevrimdışı

Fatih Kara

Yeni Üye
19 Eki 2020
2
37
Merhaba arkadaşlar belki çok farklı ürünler ama fiyat performans olarak duruma bakıyorum. Siz olsanız hangisini alırdınız ve niye?
A101in verdiği Hi Level 50UHL 670 2400
Samsung 43RU7090 2999
A 101 e gelecek olan Toshiba 49LL2A63D
Hangisini alırdınız siz olsanız

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar belki çok farklı ürünler ama fiyat performans olarak duruma bakıyorum. Siz olsanız hangisini alırdınız ve niye?
A101in verdiği Hi Level 50UHL 670 2400
Samsung 43RU7090 2999
A 101 e gelecek olan Toshiba 49LL2A63D
Hangisini alırdınız siz olsanız

Maç izlerim film izlerim arada PS3 bağlarım. Oturma odasında kullanılacak

S Çevrimdışı

spartacus

Yeni Üye
20 Eki 2020
2
30
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Vestel 55UD9281 ve 55U9400 arasında kaldım. Sizce hangisini almak mantıklı, nedenleriyle yazarsanız sevinirim.

M Çevrimdışı

muratemr_e

Yeni Üye
15 Ağu 2020
35
37
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Vestel 55UD9281 ve 55U9400 arasında kaldım. Sizce hangisini almak mantıklı, nedenleriyle yazarsanız sevinirim.
Ud yi bilmem ama 55U9400 kullanıyorum memnunum. Gerçi şanssızlığımdan panel solması oldu yerine vestel UA 9800 gönderecek. Standart ev kullanıcısıyım. Tv kanalları, netflix izlerim. Ps4 oynarım.

Geri
Üst Alt