V Çevrimdışı

viola

Yeni Üye
14 Eki 2020
15
30
Herkese merhaba Samsung 55RU7105 modeli hakkında bilgisi olan var mı acaba? Vestel 55UD9281 düşünüyordum aradaki 700-800 lük fiyat farkına Samsung mu tercih etmeliyim sizce? Bu sıralar işin içerisinden çıkamıyorum birisi fikir verirse çok iyi olur :)

Adem Helvacı Adem Helvacı

K Çevrimdışı

Khan43

Yeni Üye
10 Eki 2020
6
46
Bu bilgiyi sürekli yazarım ve derim ki ''Vestel bayileri işine ne gelirse, deposunda ne var ise, hangi mal daha çok kazandıracak ise onu satar, Vestel bayileri halk odaklı değil, cep odaklı işletmelerdir o nedenle beklentilerinizi yüksek tutmayın lütfen'' :)

Yine ısrarla yazarım ''Vestel bayilerinden ürün alınmaz, malı satana kadar kralsınız, sonra sizi tanımazlar, Vestel bayisine değil 6502 sayılı tüketiciyi koruma kanunu ve Mesafeli satış sözleşmesine güvenin''

Teknosa Vatan vs gibi yerlerde Vestel tv leri görebilirsiniz bu arada. Ben bizim buradaki Vatanda 9281 gördüm mesela. Buralardan görüp internetteki güvenilir alışveriş noktalarından ürün almanız bana göre daha mantıklıdır.

Yine daha makul olanı ise bir Vestel ile Samsung kıyaslamamak ve bütçe elverişli ise gidip Samsung almaktır.

2020 senesine kadar Vestel markası TV konusunda lokomotif olmuştur ülkemizde.

Sorun şu ki Ekonomik buhranı herkes iliklerine kadar hissediyor ama kimse çaktırmamaya ve az etkilenmeye çalışıyor. Vestel de Samsung da bunlara dahildir. Vestel mesela daha ucuz olan PANDA panel ile anlaşma yapıp üretimlerinde bu panelleri önce kullanmaya sonra da çoğaltmaya başladı.

Samsung ise 2020 ağırlıklı üretmlerinde 100hz olan tv lerin panellerini 50hz ile değiştirdi ama aynı model adı altında satmaya devam ediyor. (Mesela 55Q60) Bu ve buna benzer bir çok örneğin olduğu piyasa koşullarında kime güveneceğiniz size kalmış :kiskis

Panel konusunda vestel 55ud9281 serisinde samsung panel kullanılmış sanırım panel tavsiye kısmında öyle bir yazı okumuştum yanılmıyorsam

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese merhaba Samsung 55RU7105 modeli hakkında bilgisi olan var mı acaba? Vestel 55UD9281 düşünüyordum aradaki 700-800 lük fiyat farkına Samsung mu tercih etmeliyim sizce? Bu sıralar işin içerisinden çıkamıyorum birisi fikir verirse çok iyi olur :)

Adem Helvacı Adem Helvacı
Bütçe durumunuzu bilemiyorum ancak mühendislik ve donanım anlamında, aynı zamanda BLU homojenite olarak da olsa yine de 700 serisi (7090 7100 7105) baskın gelir :ok

V Çevrimdışı

viola

Yeni Üye
14 Eki 2020
15
30
Bütçe durumunuzu bilemiyorum ancak mühendislik ve donanım anlamında, aynı zamanda BLU homojenite olarak da olsa yine de 700 serisi (7090 7100 7105) baskın gelir :ok
max 4500 e kadar olan bir tv düşünüyorum hocam. Samsung 4597 TL Vestel ise 3799 TL uzun ömürlü olabilecek bir şey arıyorum. Başka önerin varsa onu da değerlendirebilirim.

K Çevrimdışı

Khan43

Yeni Üye
10 Eki 2020
6
46
max 4500 e kadar olan bir tv düşünüyorum hocam. Samsung 4597 TL Vestel ise 3799 TL uzun ömürlü olabilecek bir şey arıyorum. Başka önerin varsa onu

max 4500 e kadar olan bir tv düşünüyorum hocam. Samsung 4597 TL Vestel ise 3799 TL uzun ömürlü olabilecek bir şey arıyorum. Başka önerin varsa onu da değerlendirebilirim.
İkimizde aynı araştırma içindeyiz ? şu an kullandığım tv samsung 55nu8000 çokta memnunum anacak Adem Helvacı Adem Helvacı üstadın dediği gibi tvlerde isim aynı ama özellik olarak ucuzlatılmış modeller kullandığım özelliklerdeki tvye rakam olarak şu an alma şansım yok o yüzden mecburen vestel veya samsungun en ucuz segmenteki tvsini tercih etmek ama hangisi hala karar veremedim

V Çevrimdışı

viola

Yeni Üye
14 Eki 2020
15
30
İkimizde aynı araştırma içindeyiz ? şu an kullandığım tv samsung 55nu8000 çokta memnunum anacak Adem Helvacı Adem Helvacı üstadın dediği gibi tvlerde isim aynı ama özellik olarak ucuzlatılmış modeller kullandığım özelliklerdeki tvye rakam olarak şu an alma şansım yok o yüzden mecburen vestel veya samsungun en ucuz segmenteki tvsini tercih etmek ama hangisi hala karar veremedim
Hocam samsung un özellikle 55ru7100 olan modeli çok tutuluyormuş şuan bulamadım hiç bir yerde biraz bakındaım 55ru7105 arasında yıl farkı ve minik iyileştirmeler var sanırım. Dayanıklılık konusunda vestel den daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Kararsız kaldım ama başka bilen arkadaşların fikirlerini de almak isterim.

M Çevrimdışı

meraba

Yeni Üye
10 Eki 2020
9
24
Merhaba sayın forum üyeleri. Tv bakıyorum. Bütçem en fazla 5000 tl
ekranı bizi üzmeyecek, uzun süre kullanacağım, salona koyacağım 55 inç bir tv arıyorum.
Ne tavsiye edersiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ilk önceliğim iyi bir panel bu arada

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
Adem hocam vestel 58ua9600 modelini tavsiye edermisiniz. Yaklaşık 3 metre mesafe , genelde karşıdan izlenecek kısmen yandan ama düşük açı. Fiyat 4700. Tavsiyeniz benim için mühimdir. Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba sayın forum üyeleri. Tv bakıyorum. Bütçem en fazla 5000 tl
ekranı bizi üzmeyecek, uzun süre kullanacağım, salona koyacağım 55 inç bir tv arıyorum.
Ne tavsiye edersiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ilk önceliğim iyi bir panel bu arada
O istediğiniz iyi paneller, iyi atlara binip yıllar önce gittiler bu diyarlardan ne yazık ki.

İyi panel kriterinizi atlayabilirsek ona göre bir şeyler bakılabilir :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ömür konusunda bunları birbirinden ayıran bir unsur yok. Ancak mühendislik kalitesi ciddi fark ediyor elbette. Zaten genelde önerdiğim bir modeli kendiniz bulmuşsunuz :)

Geri
Üst Alt