albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
Samy Q7 bana göre 8505 den daha iyi bir paneldir! zaten aynı kulvarda da değil bunlar
ama fiyatları epey farklı!

58 tavsiye etmiyorum bu tip yapıdaki panel de! 50 OK dir

"Beklentiler" valla benim hiç bir beklentim yok,şu manada yoktur;örnek "NetFlix" yokmuş
ya yemişim NF yi,Amazon bilmem nesi açılmıyormuş salla gitsin! Android imiş veya değilmiş de
Tizen miş,yok WebOS muş yedim gitti ikisini de Browser dan FILM izleniyormuş,yaw Browser dan filmi
izlenir rezil RUS ların 576 larını çakma 1080 hatta 4K diye izlersiniz:haha hayat da işim olmaz
Browser a hiç girmem bile,GPlayStore den bilmem ne indirmesi hiç işim olmaz...

gibi bir dünya işi insanlar yapmak istiyor ve dikkat ederseniz herkes bu muhabbetleri yapıyor forumlarda!
böyle olunca da paneller de sorunlar bitmiyor,bana bir tek YouTube yetiyor onu açtımı yeter diyorum
açmasa bile o da da sorun değil BOX dan daha hızlı ve çok daha yüksek bit-rate li izliyorum!

insanlar 5 vuruyor 1 tane saymak istiyor yaw bu olmaz:hayir

++

MediaPlayer desteği açısından Sony ler bana göre en iyisi RAM leri kaliteli ve "yeterli güçte" yani 3GB denilip de
2GB çalışmıyor harbi 3Gb oluyor! veya 1GB zaten gizli ve sisteme ayrılıyor ama 2GB yetiyor! ama çoğu panel de
2GB yetmez! BOX lar da öyledir 4GB der ama 2GB dır,ben de böyle bir BOX var hesap da 4 ama 2 aslında!

TV ler de bu işler de "H/W" dandik dir! yazılım ile de bir yere kadar oluyor,haybeye zorlamayın TV leri,olmaz fazlası!
Android gördüğüm kadarıyla bir tek Sony de daha stabil ve performanslı çalışıyor diğerleri biraz nanay!
Tizen de bana göre aman aman değil yaw
WebOS belki bir tık daha iyi Samy den

diğer OS leri zaten geçiyorum,hele Arçelik grubu tam rezalet,yaw bunu kime yazdırmışlar+HW de boktan!!
ben bir tek YT izledim Grundig den 1 sene boyunca o da ara sıra yaw,ülen bu kadarmı kötü olur
şimdi hesap da NFlix varmış o da bazı serilerinde,ya olsa ne yazar!

alın bir tane BOX daha da olmadı IPTV de yükleyin,biraz masraf daha edin çok daha rahat olursunuz
Tv lere genel de rezil SSIPTV yüklüyorlar o da tam illet program! adam gibi iptv de izlenmiyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhaba benim bir sorum olacak Türkiye ye yeni satışa sunulan bir marka var TCL marka bu tv hakkında bilginiz varmı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

E erdogank, A Adem Helvacı

Şu konuda bir şeyler yazmıştım;

Tabi iyidir kötüdür ona bir şey diyemem. Sitelerinden alıntı yaptım sadece.

A Çevrimdışı

Akhunturk 

Yeni Üye
20 Ağu 2020
6
Albani hocam,
Pus 8505 almışsın. Umarım değişimden gelen panelin sorunsuz olur.

Ben yaklaşık bir ay önce 43pus7805 aldım. 3745 tlye amazondan.

Beğenmezsem geri yollarım niyetiyle aldım ama tv beni oldukça memnun etti. Yılların PDP cisi olarak korkarak aldım va paneli ama bu philips beni açıkçası şaşırttı. Görüntüden resim işlemeden çok memnun kaldım anladığım ve göz zevkim kadarıyla. Sanırım tvde 43 inc olmanın da avantajı var görüntünün iyi olmasında. Benim dikkatini çeken 104 PPI yazıyor özelliklerinde pikseller sıklığı galiba resmi olumlu etkiliyor. Baya pahalı tvlerde 68ppi 84ppi filan bilgileri var. Yanlışsam düzelt sen bunu daha iyi açıklarsın.

Tek eksiği bana göre; bluetooth yok! bu zamanda herifler geceleri bir bluetooth kulaklaklık keyfini bize çok görmüşler..

Benim apple tv var diye android,saphi bilmem ne hiç umrumda değildi. Senin de hep dediğin gibi tv tvliğini yapsın medya kutusunun işine karışmasın. Ben hatta tvde dahili uydu alıcısının bile kullanılmasından yana değilim. 80-90 tllik mini receiver lar bile, benim diyen tvnin alıcısından daha hızlı daha verimli.

Aynı şekilde düşünenlere tavsiye ederim tvyi.

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Albani hocam,
Pus 8505 almışsın. Umarım değişimden gelen panelin sorunsuz olur.

Ben yaklaşık bir ay önce 43pus7805 aldım. 3745 tlye amazondan.

Beğenmezsem geri yollarım niyetiyle aldım ama tv beni oldukça memnun etti. Yılların PDP cisi olarak korkarak aldım va paneli ama bu philips beni açıkçası şaşırttı. Görüntüden resim işlemeden çok memnun kaldım anladığım ve göz zevkim kadarıyla. Sanırım tvde 43 inc olmanın da avantajı var görüntünün iyi olmasında. Benim dikkatini çeken 104 PPI yazıyor özelliklerinde pikseller sıklığı galiba resmi olumlu etkiliyor. Baya pahalı tvlerde 68ppi 84ppi filan bilgileri var. Yanlışsam düzelt sen bunu daha iyi açıklarsın.

Tek eksiği bana göre; bluetooth yok! bu zamanda herifler geceleri bir bluetooth kulaklaklık keyfini bize çok görmüşler..

Benim apple tv var diye android,saphi bilmem ne hiç umrumda değildi. Senin de hep dediğin gibi tv tvliğini yapsın medya kutusunun işine karışmasın. Ben hatta tvde dahili uydu alıcısının bile kullanılmasından yana değilim. 80-90 tllik mini receiver lar bile, benim diyen tvnin alıcısından daha hızlı daha verimli.

Aynı şekilde düşünenlere tavsiye ederim tvyi.
Ben de bir 43 tv almayı planlıyorum.Siz de benim takip ettiğim tv yi almışsınız güle güle kullanın.Anladığım kadarı ile görüntüsü güzel.Va panel sanırım.Ses kalitesini merak ediyorum,özellikle bir tv için bas kalitesi nasıl?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
A Akhunturk

hocam PDP leri unut artık,kaldı ki o PDP Pio&Pany ise hepten unut,yada ne unutması yaw kullanmaya aynen devam:ok

-Philips de çok enteresan eskiden beri 7 ler en stabili,8 ler biraz karışık! ve bir de Sharp panelli
olan efsane FALD tip 9x lar vardı ve bu senelerce hep böyle devam etmiştir,kızımıda da vardı 7 serisi
(Samsung PSA panelli üstelik:ok) ancak 9xlar hariç illa ilk başlarda bir sorun çıkardı!
bu sıkıntı hala devam ediyor,o zaman bunları LGE üretiyordu şimdi TPV üretiyor ama bu iş hala bitmedi!

-benim 8505 de öyle çıktı,pixel hatalı geldi,alıp götürdüler ve P.tesi yeniden Vatana götürüp başka bir tane
getireceğim veya orada duran teşhiri,ama satmaya niyetim olduğu için yarın birisi çıkar abi teşhir almışsın
filan diyebilir diye sanırım yeni bir tane sıfır alacağım:haha

-pixel density ebata göre yaklaşık aynıdır ama cep.tlf larında daha önemlidirbunlar sıradan TV panelleridir
sadece IPS lerde daha iyi netice veriyor!
Sharp prof.Display üniteleri hariç bunlara takılmayın
ancak TPV bu 43 de mVA kullandığı için artı olarak resim kalitesi örneğin 50/55 den daha iyi ve doğrudur!

ppi değerinden çok panelin ne kadar başarılı resim üretmesine bakarız ki burada örneğin ebat 42/43 gibiyse
Sharp hariç(VA) hiç bir panel IPS den bu konuda daha başarılı değildir,ben de onun için geçmişte bu 42 lik
IPS Tosh paneli almıştım

pixel pitch ölçüsüde önemlidir,ppi da bir yere kadar önemlidir ama Engine iyi iş çıkaramıyorsa ppi değeri
hikaye kalır!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
ancak 8505 de 43 ler IPS ve de çok iyi değildir! 65 i TR de var yine beğenmedim,43 de büyük ihtimalle seriyi
biraz fazla çeşitle doldurmak adına ve de ucuz maliteli bir tane IPS takarak çıkarmışlar yaw bunlar onun için
adam gibi mal satamıyor,şimdi 8505 alacak adam niye 43 alsın?? 7805 alır! tabi bunun da fiyatı iyice düşmüşse
alınır!

8505 50/58 ok gerisini sallayın geçin

Z Çevrimdışı

Zaraki

Yeni Üye
3 Haz 2020
7
34
Beyler teknik detayları özelden konuşsanız başlık adı gibi tavsiye üzerine gitse. Son 10 sayfada 100 den fazla tavsiye isteği var 10 tanesi cevaplanmamış hep kıyaslama muhabbetleri oluyor.

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Beyler teknik detayları özelden konuşsanız başlık adı gibi tavsiye üzerine gitse. Son 10 sayfada 100 den fazla tavsiye isteği var 10 tanesi cevaplanmamış hep kıyaslama muhabbetleri oluyor.

İşin tekniğini öğrenmeden ben bunu beğendim en iyisi bu git al gibi mi mesela?

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
Siz armut piş ağzıma düş modundasınız. Ben sadece sizin beğenmediğiniz teknik detayları okumak, öğrenmek için giriyorum. Sonrasında neye ihtiyacım olduğunu zaten kendi kendime öğrenmiş olacağım, kimsenin gazıyla tv almaya gitmeyeceğim. Olay bu.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,221
adres belli o zaman>>> donanimhaber .com:haha1

şimdi bu kişi de belli ki orada üye hatta beni de tanıyor olabilir büyük ihtimalle
ve lafı da zaten sizlere değil bana dır,siz sakın alınmayın hatta okumayın geçin gidin

N Çevrimdışı

naruto

Yeni Üye
19 Eyl 2020
3
34
Vestel 55UA9800 55'' 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Smart Dled Tv çıkmış fiyat 5700 nasıl bir tv acaba , işin ilginç tarafı televizyon android

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Vestel 55UA9800 55'' 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Smart Dled Tv çıkmış fiyat 5700 nasıl bir tv acaba , işin ilginç tarafı televizyon android
Bu TV de benim ilgi alanımda ama TV direct led değil edge LED dediler ayrıca va panel kullanılıyormuş formdaki arkadaşlardan daha geniş inceleme beklemedeyiz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt