albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,267
Bir anda teşhire girdi bende aldim affetmedim:hihi

normal de bir 50lik panelin yani TV nin fiyatı bugün için max.4 kağıt eder hatta o bile biraz fazla!
bana göre ise en fazla 3 kağıt eder:kiskis
58 bile max 4 kağıt eder hadi bilemediniz 4.2/4.5 eder ki bu bile fazladır!

P Çevrimdışı

PcKoPaT

Yeni Üye
1 Eyl 2020
9
37
ancak o panel o fiyat da kesinlikle "etmez"!
Marka Sony/Samsung olunca kafadan bu tip giriş/orta segment TV ler de bile
1500/2000 kağıt fazladan alınıyor

50lik panellerin hepsi ama kesinlikle hepsi aynı sınıf mallar dır gördüğünüz
fiyat farkları bunlar arasında teknik olarak olmaması gerekiyor!
hiç birisinin bir diğerinden bu konuda artısı da yoktur!
sadece veridğiniz bu farklı rakamlar MARKA lar içindir!

50/58 like paneller de ciddi bir yığılma/talep artışı olunca herifler kıstıkça
kısıyorlar yaw,maliyetleri de haliyle hiç bir "artı" özellik de olmadığı için
üreitci maliyeti açısından ciddi düşük ama KAR marjları da oldukça yükseğe çıkmıştır
dikkat ederseniz tüm üreticiler malı 50/58 den götürmek istiyorlar:kas

Bende mi yanılgıya düştüm hocam?

Z Çevrimdışı

Zotokan

Yeni Üye
4 Eyl 2020
4
38
Albanez ustam donanım forumdan 10 sene once tavsiyenle tv almıstım:) simdi gene bi yardım ette çözeyim şu tv olayını:)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,267
bakın size bir yurtdışın dan(özellikle bazı ülkeler için)satış hilesi veya siz buna tüketici lehine olan bir durum da diyebilirsiniz

USA/Japan/Canada/kısmen UK gibi ülkeler de "Teşhir" ler ciddi talep görmektedir!
hatta öyle ki bazı ülkeler de "Black" bilmem ne günü deyip veya bize göre dersek ""bitiriyoruz""
işte böyle yapıp zaten çok kısa sürede teşhir de kalmış malları gazlıyorlar! millet geceden
kuyrukta tabi ama şimdi Corona dan dolayı işlerin şekli değişti ve net üzerinden gazlıyorlar v.s

öyle ki örneğin markası hiç önemli değildir buralarda;normal satış fiyatı $ 1800 olan paneli
1200 veya 850 veya 950 v.s gibi ciddi indirimli veriyorlar,böylece mağaza için hem teşhir de kalması süresi
ciddi kısalıyor hem de malı hemen bitiriyorlar veya bazı malları dan ciddi KAR dan feragat edip diğer mallardan
götürüyorlar v.s

Bize gelirsek ülen Sony XF9005 denen nalet panelin fiyatını gördünüz değilmi! 2018 model panel hala 7/8/9 bandında yaw!
Samsung N8000 lerin hangi artık özelliği var da hala ciddi pahalı acep? üstelik bunların çoğu da ya teşhir ya da müşteriden dönenler v.s
daha bir çok önrek verebilirim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,267
Bende mi yanılgıya düştüm hocam?

kardeşim benim yazdıklarımı dikkatli takip edersen ne demek istediğimi zaten anında çakazlarsın!
ben gördüğümü çalarım sahada:kiskis Erman Hocanın deyimiyle eyyam yapmam,bir beklentim v.s olmadığı için
ne görürsem şak diye çalarım düdüğü!

"MARKA" alıyorsan bunun bir bedeli olduğunu da unutmayacaksınız! ha o marka benim için hikaye ama sizlerin çoğu için
hikaye değilse aynen basar alır ve geriye de bir daha bakmazsınız bu kadar basit,güle güle kullanırsınız sonunda ölüm
yok yaw

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Şu an vestel 9400,9500 çoğu insanın tüm işini fazlasıyla halleder.Fazladan para vermek istemiyorsanız bunlara yönelmek en mantıklı işlerden biri.
Belkim bir gün $ yine 3:50 TL falan olurda o zaman hepimiz gider Oled alırız :hihi

Z Çevrimdışı

Zotokan

Yeni Üye
4 Eyl 2020
4
38
Şu an vestel 9400,9500 çoğu insanın tüm işini fazlasıyla halleder.Fazladan para vermek istemiyorsanız bunlara yönelmek en mantıklı işlerden biri.
Belkim bir gün $ yine 3:50 TL falan olurda o zaman hepimiz gider Oled alırız :hihi

Beyaz esyaları arcelik alırsak bu tv de indirim yapacaklar 4700 e gelecek bu tv nasıldır işimi görürmü?

A Çevrimdışı

ademsuveren

Yeni Üye
1 Eyl 2020
13
48
normal de bir 50lik panelin yani TV nin fiyatı bugün için max.4 kağıt eder hatta o bile biraz fazla!
bana göre ise en fazla 3 kağıt eder:kiskis
58 bile max 4 kağıt eder hadi bilemediniz 4.2/4.5 eder ki bu bile fazladır!

Hocam
Vestel 58U9500 58" ve Regal 58R7540UA 58' hakkındaki yorumunuz nedir. Birbirinden farkı var mı? ikisi arasında 400 tl kadar fark var. Sorunsuz düzgün mü vestel bilgim yok. fiyatları bana tam uyuyor. Ama fiyatı uyuyor diye tatmin etmeyecek tv de almak istemiyorum. Gerekirse bekler üstüne biraz koyarım

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49

Beyaz esyaları arcelik alırsak bu tv de indirim yapacaklar 4700 e gelecek bu tv nasıldır işimi görürmü?
Ürünü görmeden bir şey söylemek yanlış olur.UHD Pro diye üzerinde durduklarına göre iyidir diye düşünüyorum ama VA panelmi Ips panelmi bilemiyoruz.Genelde diğer markalarda 55 Inch Ips oluyor.Teknik olarak Dolby Vision & Atmos özelliği yok.Ama bu kadar ince teknik detaylar benim için önemli değil diyorsanız fiyatda 4700 TL olacaksa gayet uygundur.Bu arada Dolby Vision Samsung Tv lerde de yok.

Z Çevrimdışı

Zotokan

Yeni Üye
4 Eyl 2020
4
38
Ozaman bana philiphs tavsiyeniz varsa alayom hocamamblight cok seviyorum uygun güzel varmı 55 inc philiphs?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Ozaman bana philiphs tavsiyeniz varsa alayom hocamamblight cok seviyorum uygun güzel varmı 55 inc philiphs?
2020 modeller gereğinden fazla pahallı.Genelde bir kaç ay sonra fiyatlarda indirimler başlıyor fakat bir yandan da dolar euro yükseliyor.Ben 2019 modellerinden Android olan 50 pus 7304 veya bir düşük model olan saphi işletim sistemli 50 pus 6704 ü tavsiye ederim

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
Merhabalar. Ps4'üm var , tek kişilik ve çoklu oyunculu oyunlar oynuyorum konsolda. Almayı düşündüğüm cihaz için ayırabileceğim bütçe 1500 TL civarında. BİM'e gelen dijutsu marka tvler iş görür mü acaba ya da a101e gelen tvler? Panelleri önemli deniliyor, hangi paneli olan cihazı almalıyım ve panel modelini nasıl öğrenebilirim ? Oyunlarda donma, takılma yaşamayayım, tv izlemek istediğimde de sorunsuz olsun. Ekran yantısma özellikli cihaz olursa da güzel olur. Bütçeni biraz daha arttır şu modele bak dediğiniz bir cihaz varsa ona da bakabilirim. Teşekkürler

I Çevrimdışı

ibrahimanil

Yeni Üye
16 Eyl 2018
16
30
vestel u9400 lerın 55 ile 58 ekran modellerın paneli nedir 58 ınch neredeyse daha ucuza satılıyor

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,267
Bu bahsettiğiniz Arçelik den ürün alınırken verilecek TV nedir???

"UHD+" bu grubun en üst seviye panellerine verdikleri tanımlamadır
örneğin benim bildiğim 2020 ler yok,varsa da adı 2020 kendi 2019 dur:haha

Ancak UHD+ olan esas malları GDU9800 serisidir ve bu TV oldukça iyidir
IPS/LGD-100Hz-10bit dir,Smartı bana göre yaramaz ve en önemlisi NetFlix varmı
onuda bilmiyorum,herifler bir garip,en üst modeline NF koymuyor ama alt
modelinde var:hmm

Geri
Üst Alt