I Çevrimdışı

ilhanyasinn

Yeni Üye
2 Nis 2019
19
33
Abilerim, büyüklerim herkese iyi geceler. Geçen yıl A101e gelen Toshiba 49L2863DAT Ips panel olarak alım yapmıştım. Tvden gayet memnunum, o dönem 2 adet alım planım vardı ama İps panrl bulamadıpım için sonrasında da maddiyat sebebiyle alamamıştım. Geçen günlerde 4K lı Toshibaları yüne maddiyatı ayarlayamadığım için alamadım. Ama bu sefer maddiyatı hallettik? Önümüzdeki günlerde yine A101e görseldeki tv gelecekmiş, bölge müdürünün özel izni ile erkenden satış yapabiliyorlarmış. Alım yapmadan önce yine panel durumu aklıma geldi. Acaba bu tv de de lg ve samsung ayrı mı var mıdır? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bunu alma onu in yerine şu cihazı al dediğiniz tvler varsa tekliflere de açığım. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

IMG_20200902_211229.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Abilerim, büyüklerim herkese iyi geceler. Geçen yıl A101e gelen Toshiba 49L2863DAT Ips panel olarak alım yapmıştım. Tvden gayet memnunum, o dönem 2 adet alım planım vardı ama İps panrl bulamadıpım için sonrasında da maddiyat sebebiyle alamamıştım. Geçen günlerde 4K lı Toshibaları yüne maddiyatı ayarlayamadığım için alamadım. Ama bu sefer maddiyatı hallettik? Önümüzdeki günlerde yine A101e görseldeki tv gelecekmiş, bölge müdürünün özel izni ile erkenden satış yapabiliyorlarmış. Alım yapmadan önce yine panel durumu aklıma geldi. Acaba bu tv de de lg ve samsung ayrı mı var mıdır? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bunu alma onu in yerine şu cihazı al dediğiniz tvler varsa tekliflere de açığım. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

IMG_20200902_211229.jpg
samsung panel
MB211S anakart

M Çevrimdışı

Mhmtk34

Yeni Üye
12 Ağu 2020
2
38
Merhaba herkese iyi akşamlar hepsiburada üzerinden sipariş ettğim televizyonun ekranı paneli hasarlı çıktı servis tutansk tuttu neyapmam lazım daha önce böyle talihsiz bir olay başına gelen varmı? Tavsiyeleriniz nelerdir?

P Çevrimdışı

PcKoPaT

Yeni Üye
1 Eyl 2020
9
37
Tüm foruma işlerinde kolaylık gelsin. Benim sorunum 4 tane 4k tv arasında kalmam. Bunlar ;
1- Lg 50UN7400 Fiyat :4700 TL
2- Samsung 50TU8000 Fiyat :4800 TL
3-Lg 50UM7450 Fiyat : 4300 TL
4-Lg 49SM8000 Fiyat :4600 TL
Tercihler arasında film izleme , maç seyretme , gerektiğinde oyun oynama , internette gezme , netflix vb. zaten demiyorum. Bütçe 4500-5000 TL. Yardım ederseniz sevinirim.
Yok mu hiç kimsenin tavsiyesi ??? :bilmiyom

A Çevrimdışı

Ambrosia

Yeni Üye
3 Eyl 2020
2
48
Can hocam selam..tv almam lazım ama senin deyiminle bu çakallara iyi bi led için tonla para ödemek gerekiyor.madem o kadar para bayılacaz oled neden olmasın diye düşünüyorum.aklımda lg b9 var ama bunların ömürleri ne kadardır,lcd tv kadar gidermi en az 5-6 sene ne diyosun?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Can hocam selam..tv almam lazım ama senin deyiminle bu çakallara iyi bi led için tonla para ödemek gerekiyor.madem o kadar para bayılacaz oled neden olmasın diye düşünüyorum.aklımda lg b9 var ama bunların ömürleri ne kadardır,lcd tv kadar gidermi en az 5-6 sene ne diyosun?

o zaman ilk etap da bence Grundig/Arçelik/Beko(markasını iktir et bunların OLED lerine bir bak)
arada çok tatlı fiyatlara düşmüş kampanyaları oluyor,daha doğru o fiyatları kimse yemediği için
bu şekilde malları eritiyorlar

ülen alam uyanık çakal olmuş yaw:kiskis

bir de başka bir başlık var bu forumda ararsan bulursun,o başlığı incele orada sanırım 2 kişi Arçelik den
OLEd aldılar onları da incele,güzel fiyata aldılar

LED lere bir dünya para verilmez bu saat den sonra:hayir

Süre konusuna takılma ama 4/5 sene gider,bunlar çok subjektif konular oldu artık,hangi malı alsan bu devirde
öyle bahsedilen süreler gitmez,zira o zaman üreticiler kime mal satacaklar yaw,takılmayın bunlara

Daha sonra LGE nin OLED lerine bakarsın B/C/G filan

Satıcıların dediklerini salla gitsin,TF ye gidiyorsan orasını da salla gitsin
DH ye ise hiç gitme bile:haha

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Yok mu hiç kimsenin tavsiyesi ??? :bilmiyom
Bu aslında biraz zor bir tavsiye çünkü en iyi karar kendi gözünüzle görerek aldığınız karardır.Verdiğiniz seçeneklerde 3 Va panel 1 Ips panel var.UN 7450 Va güncel bir seri,SM 8000 ise Nanocell özellikli bir Ips panel.Samsung ise 8000 serisi oldukça yüksek kontrast oranına sahip ve lag değeri motion plus kapatıldığında 9 milisaniye civarı.Karar vermek zor.Bir yandan SM 8000'in açı performansı ve Nanocell in getirdiği renk doğruluğu da var.Bence en iyisi görmek.

Geri
Üst Alt