albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
LG 55nano916 modelini takibe aldım güzel bir kampanya yakalarsam alabilirim ama şu an oldukç.a yüksek fiyatı var. Monitör olarak hemen hemen istediğim özelliklerde ve fald panel.

bunlar iyi ama yeterli değil ve de hiç hak etmediği kadar pahalılar,yaw IPS bunlar fazlası olmaz!
VA yı da tutmaz bir yerden sonra,ben şimdi dümeni TCL ye kırdım bakalım TR ye gelmek üzere
bunlar,inşaallah tatlı fiyata çıkarlar da diğerlerinin biraz burunlarını sürterler(amin)

sana bana IPS aslında gelmez yaw,ancak fiyatı çok tatlı olursa,ne ala
ayrıca HiEnd dedikleri bu IPS ler de öyle tatlı fiyatlarda gelmiyorlar!

neyse TCL yi bekleyelim artık
US için olan FALD 8x serisi çıkarsa ben kaparım bir tane,ama tatlı fiyat şart:hoba1

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
bunlar iyi ama yeterli değil ve de hiç hak etmediği kadar pahalılar,yaw IPS bunlar fazlası olmaz!
VA yı da tutmaz bir yerden sonra,ben şimdi dümeni TCL ye kırdım bakalım TR ye gelmek üzere
bunlar,inşaallah tatlı fiyata çıkarlar da diğerlerinin biraz burunlarını sürterler(amin)

sana bana IPS aslında gelmez yaw,ancak fiyatı çok tatlı olursa,ne ala
ayrıca HiEnd dedikleri bu IPS ler de öyle tatlı fiyatlarda gelmiyorlar!

neyse TCL yi bekleyelim artık
US için olan FALD 8x serisi çıkarsa ben kaparım bir tane,ama tatlı fiyat şart:hoba1

Aslında film, oyun vs için va türevleri iyi ama ben hobi olarak fotoğrafçılıkla ve ps ile uğraşmaktan zevk aldığım için ips istiyorum yoksa marka olarak müşteri hizmetlerindeki rezaletten dolayı lg yi, hiç sevmem. Bakalım TCL eylülde piyasaya girecekmiş haber sitelerinde görünmeye başladı ama sınırlı model görünüyor sitesinde.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
o zaman NANOCEll kötünün de iyisi olarak devreye girer(sen de)
ancak dediğim gibi ciddi pahalı ve üzerinden 1/2 sene geçiyor hala pahalı yaw

ben NANO ları bir yere kadar ciddi beğeniyorum+PC/Photo/Gaming/WEB v.s de VA dan daha da iyiler!
piyasada alternatif bunlar da çok çok az,bir LGE var bir de Grundig var ikisi de kazık markanın önde gidenleri
ve 49luk panel için o fiyatlar aşırı pahalı! TPV de yine var ama çeşit ciddi az ya da varmı onu bile bilmiyoırum
çünkü TPV hem Sony den hemde LGE de IPS kısmında çok daha başarılıdır!

TCL işi de umarım balon çıkmaz! örneğin HiEnd VA 8xx serileri çıkarsa ne ala!!
ve de fiyat ne olacak,esas mühim olan bu,yoksa bir çuval paraya oluırsa insan gider o zaman
Samy/8/9 veya Sony 9x alır yaw

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
albanez albanez, Abi tcl de 8x serisi 65 ve 75 var sanırım ve fiyatlarının uygun olacağını pek düşünmüyorum açıkçası. Philipste ips panel hangi serilerde var acaba? aslında TV olarak 8505 serisi gayet tatminkar duruyor ama monitör olarak bana gelmez işte. Yoksa küçük odada philipsin 32" bir tv sini kullanıyoruz ilk ambilightlardan ve hala taş gibi çalışıyor. Ve ambilight teknolojisini çok beğeniyorum.

P Çevrimdışı

Poyut08

Yeni Üye
13 Ağu 2020
5
38
TV alma aşamasında şu iki model arasında kaldım yorumlarınıza ihtiyacım var
Toshiba 55V6863 (3900 TL)
Vestel 55ud9590 (3600 TL)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
albanez albanez, Abi tcl de 8x serisi 65 ve 75 var sanırım ve fiyatlarının uygun olacağını pek düşünmüyorum açıkçası. Philipste ips panel hangi serilerde var acaba? aslında TV olarak 8505 serisi gayet tatminkar duruyor ama monitör olarak bana gelmez işte. Yoksa küçük odada philipsin 32" bir tv sini kullanıyoruz ilk ambilightlardan ve hala taş gibi çalışıyor. Ve ambilight teknolojisini çok beğeniyorum.

TPV ler de NanoCell her yıl olmuyor bildiğim kadarıyla ve takip etmek çok zor,herifler yıl içinde bile iki farklı seri
çıkarıyorlar bu ne hız yaw

sanırım DH den bulabilirsin orada birisi vardı şimdi Nick ini unuttum o komple liste veriyordu ve o listeden
anlaşılabiliyordu,1000 tane model/seri var heriflerde
son bir kaç yıldır Nano lu TV leri olmayabilir emin değilim

eski bazı Philips ler 32/37 olarak çok çok iyiydi:ok
efsane FALD 9x lar vardı!
8x ler vardı yine çok çok iyi v.s

ama TPV artık eskisi gibi değil!

sana 48/49 gider büyüğü fazla kesmez,netli sorunları olur v.s

ben normal olarak bile 49 dan fazlasını pek düşünemiyorum,çünkü ebat büyüdükçe falsolar artıyor!
neticede 2020 yılındayız ama hala paso SD&HD izliyoruz,yok Atmos çıkmış yok HDMI2.1 çıkmış yokDVision çıkmış da
sankim paso bunları izliyoruz yaw,bize sağlam FHD olsun yeter diyoruz:hoba1

++TLC
için şimdilik bir şey diyemem,bunlar ana üreticidir ve her bir numara bunlarda vardır
ebat/seri/model/özellikler v.s v.s olarak yani bunlar sorun değil ama pazara hangisiyle
çıkacaklar mühim olan bu!

Örneğin 2009 Ayhan beyin firması Panatek/Panasonic olarak adeta döküldüler ve Pany/Japan kendisi geldi bunları
atarak ama kendileri de 2013 de Dükkanı kapattılar ve de gittiler,o zaman çok yazmıştım bunlar da gidecek çünkü işi bilmiyorlardı!
GEnel Md."capon" ama tüm alt birimler v.s TÜRK işi ve de çok kötüydüler!
şimdi düşünebiliyormusunuz yaw koskoca capon devi Pany üretici olarak Türk pazarında değil!

HiSense belki de bu yüzden bir türlü çıkamadı bizde!
TCL içinde fazla ümitli değilim!

ben mal çıksın fiyatına bakarım gerisi hikaye yaw

N Çevrimdışı

nobutada

Yeni Üye
26 May 2020
4
35
Hocam merhaba, kafanızda bir model belirlediniz mi?
Ben de sizin gibi uygun fiyatlı bir şey arıyorum ama lag değerlerine dair veri bulunmuyor. 43-49-50-55lik modellere bakıyorum ama karar veremedim.

32" lik monitörler de var ama almışken hem sabit diskten, tv box ile 4K film vs izlerim diye düşündüğümden ve xbox üzerinden rekabetçi oyun oynamayacağımdan dolayı büyük tv almak daha cazip geliyor.
Üstat merhaba,
İstediğim gibi bir model bulamadım. Açıkçası hakkı olmayan paraları da vermek istemiyorum. TCL haberlerini takip ediyorum. Aklımda bir model netleştirirsem yazarım ama şimdilik beklemedeyim. Yardımcı olamadım kusura bakma.

B Çevrimdışı

burakfreeline

Yeni Üye
30 Ağu 2020
2
43
Merhaba TOSHIBA 50UL3063DT modeli var 3300TL civarında satılıyor. 50UL3A63 modeli ile farkı var mıdır? Vestel , regal markasında muadili ne olabilir bu ürünün . Teşekkürler.

O Çevrimdışı

Orkan

Yeni Üye
16 Tem 2020
11
46
"
Öncelikle ürünlerimize ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

2020 yılı içerisinde 32” – 75” aralığında farklı ekran boyutlarında 2.699TL den başlayan fiyatlarla ürünlerimiz satışta olacaktır.

Elektronik ürün satış mağazalarından, internet satış noktalarından ve Bilkom sosyal medya hesaplarımızdan ürünlerimizle ilgili bilgileri takip edebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm soru ve görüşlerinizi kurumsal sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İlgili ekibimiz en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır."

Bilkom'dan TCL televizyonlar hakkında mail geldi. Keşke modellerden biraz daha ayrıntılı bahsetselerdi.

elcapitano Çevrimiçi

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
"
Öncelikle ürünlerimize ve firmamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

2020 yılı içerisinde 32” – 75” aralığında farklı ekran boyutlarında 2.699TL den başlayan fiyatlarla ürünlerimiz satışta olacaktır.

Elektronik ürün satış mağazalarından, internet satış noktalarından ve Bilkom sosyal medya hesaplarımızdan ürünlerimizle ilgili bilgileri takip edebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüm soru ve görüşlerinizi kurumsal sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizlere iletebilirsiniz. İlgili ekibimiz en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır."

Bilkom'dan TCL televizyonlar hakkında mail geldi. Keşke modellerden biraz daha ayrıntılı bahsetselerdi.

"2.699TL den başlayan fiyatlarla" dediği 32" değildir umarım.

A Çevrimdışı

alpertoklucu

Yeni Üye
24 Ağu 2020
1
38
Merhaba değerli forum üyeleri. Tv hakkında yorumlarınızı almak istiyorum. Kullanan, yada fikir sahibi olan arkadaşların olumlu yada olumsuz görüşleri benim için çok değerli. Teşekkürler :cak
Samsung UE50TU7000UXTK 50" 127 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Merhaba değerli forum üyeleri. Tv hakkında yorumlarınızı almak istiyorum. Kullanan, yada fikir sahibi olan arkadaşların olumlu yada olumsuz görüşleri benim için çok değerli. Teşekkürler :cak
Samsung UE50TU7000UXTK 50" 127 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

bu seri daha dün geldi arkadaş,buna ait belki bazı ön kullanıcı yorumları v.s yabancı forumlar da olabilir sadece!
bizden ise henüz bu saat de sağlıklı bir yorum bulamazsın

ancak ben sana şunu söyliyeyim bir Samsung serüveni olarak yıl 2014/15 den başlayarak yani H serisinden başla
gel T ye,gün geçtikçe giderek düşen bir eğri çizmen gerekiyor

örneğin bana göre son en iyileri JS ve KS serileri dir 2015/16 yılları,sonra giderek düşen eğri.......
son 3 yıla gelirsem T/R/N diye devam eder ki yine düşüş devam ediyor N>>R>>T....

son 3 yıla baktığım zaman da N öne çıkıyor kötünün biraz iyisi olarak!

Bunu aslında herkes için yazdım,çünkü piyasa da bilgisiz ve de bilinçsiz bir SAMSUNG algısı var ki
aynı sıkıntı SONY için de vardır! al Samy yi çal Sony ye misali senin anlayacağın!

Samsung bir de QLED leri var 7/8/9;bunlar oldukça iyi dir(6 yı saymıyorum ama!)
ciddi pahalı veya bana göre hiç hak etmediği kadar pahalı,ancak ...kişi ben basar alırım yaw... diyorsa
bu onun cebi ve de fikri olur ben buna da karışamam tabiki

Burası ne TF ne de DH forumu olmadığı için bazı kişilere burası ciddi ters gelebilir,burada pazarlamacı gazcılar
firma elemanları veya marka yalakaları barınamadığı için,normal bilgiler veya tam tüketici lehine olan
muhabbetler konuşulur ve ayrıca "işi de iyi bilen adamlar" vardır! sallamacılar veya çakallar v.s yoktur!

Daha çok bütçesi kısıtlı veya fazla bayılmakak istemeyenler ve daha ucuz yollu v.s TV almak
isteyenler takılıyor buraya,absürt rakamlı muhabbetler olmaz,burada ARABA tavsiyesi vermiyoruz,eski
nesil nesli tükenmiş TFt-LCD lerin allanıp pullanıp yeni özellikler diye gazlanan TV lerini bizler
tavsiye etmeyiz!

A Çevrimdışı

Akhunturk 

Yeni Üye
20 Ağu 2020
6
Beyler yani eski PDP ciler,Pio ve Pany yi unutun gari

yerini tam tutacak bir panel de yok(benim için yoktur,sizleri bilemem)
mecburen gidip LCD alacaksınız,insan gözü bir süre sonra boktan resim bile görse
çok güzel hisseder!

manyak paralara satılan Samsung ve Sony ler var,seç-beğen-ala!
ülen sankim ikinci el araba alıyorsun !

ancak benim bunlara karnım tok,ucuz yollu bir şeylere bakacaksınız artık,sakın MARKA filan
diyerek o malum iki markaya bakmayın! eskiden Pany MARKA idi veya PİO alemin Kralı idi
ama şimdi böyle bir şey zinhar yoktur,haybeye bir çuval para bayılırsınız!

"PJ" kullanan adam varsa zaten neyi alacağını bilir! resim kalitesini de bu adamlar çok iyi bilir!
PJ lerin adam gibi olanları çok pahalıdır ama bunu alan adam da bilinçli olduğu için netyi aldığın da çok iyi bilir

bu adamlar ucuz yollu bir şey alıp oturup takılacaklar bu ekrana artık

Benim öyle spesifik olarak veya illa şunu al diyeceğim hiç bir LCD panel yok şu anda
ilk kriterim ucuz olması yaw:kiskis

Arçelik Grubundan Grundig lerin en üst serisi oldukça iyi! ama bunlar da ya yok ya da kalmadı,bekliyorum bende
teşhirleri bulunabiliyor daha ucuz rakama! diğer yerli markalar hk. net olarak bilgi veremem
başkada bir şey kalmadı zaten

Sony/Samsung tabiki bir tık öne çıkar ama fiyatları ben hiç açmıyor!
ancak bu ikliliden sakın IPS olanları almayın,resmen kazıklanırsınız çünkü!

Satıcıların ne dediklerini sakın dinlemeyin he heee deyin geçin gidin,takılırsanız gelin
buradan sorun,DH ye sakın gitmeyin,orada iki ayaklı çakallar vardır! TF ye de sakın gitmeyin orası da ayrı bir alemdir!

Siz modelleri belirleyin bunları sorun bana

Philips Pus 7805 diye bir model var. Sanırım 2020 model olduğu için pek bir bilgi yok. Ips mi va mı onu bile bulamadım ama sanırım Va panel.
Android olmadığı için diğerlerinden az da olsa daha ucuz gibi fiyatı.

Benim için android, geçiş hızı vs. önemli değil çünkü apple tv kutusu ve tv+ kutusu ile kullanacağım.

Bizim için ilgi çeken tarafı Amberlight özelikle benim kızın hoşuna gitmiş. Ses müzikle uyumlu olması. 43 inc olanı bize yeter 3800 gibi bir rakamla amazonda var. İade etme avantajıyla satılıyor.

8 serisi pahalı bu 7805 modeli üzer mi hocam?

Çok bir beklentim yok bu pahalılıkta bu tv piyasasının gerileyendurumunda. Belki ileride daha baba bir tv buluruz alırız bunu da arka odaya atar orada kullanırız.

Alıp geçeyim mi, yoksa o fiyatlara başka bişeylere mi bakmak lazım hocam..

Saygılar...

not : biran önce tv işini halletmem gerekiyor evde isyan başlamak üzere. Tcl filan bekliyecek zaman kalmadı :(

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt