albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Üstad inan aylardır minimum 40+ üzeri iyi bir monitör bakıyorum ilk başlarda 5k civarına TV alıp bu işi çözebilir miyim diye düşündüm ama işin içinden çıkamadım bu yüzden gözü karartıp 10k civarına çıkıp TV yada monitör olarak 40-50" civarı 100+hz mümkün olduğu kadar gerçek renkleri veren gecikmesiz mümkünse 10bit olmadı 8bit+frc olarak bana deki olm git şu tv yi yada monitörü al otur kıçının üstüne başka da sesini çıkartma. Bende paşa paşa işi bilen birinin tavsiyesine uyup alayım kurtulayım yoksa şu vakitsizlikte yanlış tercih yapmaktan çekiniyorum. Tabi ederinden fazla da verirsem içime oturur.

işte işin özeti budur ...Tabi ederinden fazla da verirsem içime oturur. ...
evet aynen öyle olacaktır!

onun için kıçımı yırtıp sakın absürt rakamlar vererek panel almayınız diyorum,yaw bu iş bitti artık!
5/10 u filan bırak,zaten bunları bayılsan bile ortada "değecek" mal yoktur!

onun için gidin BIM ya da A101 e filan ucuz yollu bir panel alın geçin izleyin yaw

hoş ucuzu da dandik pahalısı da ondan biraz daha iyi,ama pahalısını alırsan adamı daha da hasta edecektir!

++
Konuya dönecek olursam,"Monitör" dedinmi orada duracaksın çünkü tam dipsiz bir kuyu misali bu iş!

Ben şimdi imzam da gördüğün paneli(IPS li) hesapta Monitör yaptım ama bu monitörlük tabiki işin
osuruğun dan olan bir monitör işidir! yoksa bundan monitör mü olur,adama kıçıyla gülerler yaw
ama ben yaptım oldu dedim,laf aramızda resim kalitesi de ciddi iyi meretin,ama bildiğimiz anlamda ya da
senin anlayacağın dil den anlatırsam bundan bir cacık olmaz monitörlük adına!

>55 bile sana büyük gelecektir! pixel-pitch ölçüsü büyük kalacaktır,ancak mesafe 1/1,5mt olursa ve panel de
UHD olduğu için biraz kurtaracaktır! mesafe de bir kriter tabiki ve dibine grip de çalışma yaparsan o zaman
55 de kurtarmaz 49/48 hatta 43 gerekiyor çünkü bunlar gerçekte TV oldukları için salt bir monitör gibi
resim vermezler!

>Sharp al derim ama TR de yok sanırım Avrupada bazı serileri var £ 3/4bin kağıt bayılırsın+%40 Gümrük
eder 5bin Pound

şu en son Pen-Drive dedikleri aslında süper bir monitör,yaw herifler yapıyor ama fiyatları kafa sıyırtan cinsinden
örneğin>>>

Sen bence HP den başla yerel piyasadan bulacağın monitörleri tara,Samsung da arada güzel monitörler çıkıyor sanırım
PVA cinsin den pahalı ama oldukça iyidir,Samsung TV ile sakın karıştırma bunları,TV leri palavra ama bazı monitörleri
çok ciddi iyidir!

Bazı monitörlerin örneğin giriş portları da(HDMI olarak) Bluray/TVBox/Receiver v.s uyumlu olup,bunu TV ye
çevirebilirsin ama büyük ekran değil tabiki!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle merhaba 1 sene sonra düğün yapmayı planlıyorum ince ayrıntılar va panel ips panel gibi şeylerden anlamıyorum kullanım amacım çoğunlukla netflix film ve oyun ilk araştırmaya başladığımda
Hi level 55uhl960a baktım 2900 olan fiyatı 3100 tl civarına çıktı buyüzden kararsiz kaldım
Sonrasinda butceyi biraz daha acmayi düşündüm 65 ekrana kadar ciktim suan teknosada 65grubdiggdu7900b 4300 tl civarına iniyor 4.500 tlye kadar bana bu özellikleri yaşatacak bir televizyon önerisine de açığım

Grundig olarak ben bir tek 65GCU9800 derim(IPS dir) diğerleri aman aman değildir! ancak senin belirttiğin
bütçeyi bu aşıyor!

55 üstü dedinmi TV nin spek.leri bazı değerler de üst düzey olmalıdır! aksi halde 49/50 bilemedin 55 lere bakacaksın

U Çevrimdışı

UmutKocak

Yeni Üye
11 Ağu 2020
2
25
işte işin özeti budur ...Tabi ederinden fazla da verirsem içime oturur. ...
evet aynen öyle olacaktır!

onun için kıçımı yırtıp sakın absürt rakamlar vererek panel almayınız diyorum,yaw bu iş bitti artık!
5/10 u filan bırak,zaten bunları bayılsan bile ortada "değecek" mal yoktur!

onun için gidin BIM ya da A101 e filan ucuz yollu bir panel alın geçin izleyin yaw

hoş ucuzu da dandik pahalısı da ondan biraz daha iyi,ama pahalısını alırsan adamı daha da hasta edecektir!

++
Konuya dönecek olursam,"Monitör" dedinmi orada duracaksın çünkü tam dipsiz bir kuyu misali bu iş!

Ben şimdi imzam da gördüğün paneli(IPS li) hesapta Monitör yaptım ama bu monitörlük tabiki işin
osuruğun dan olan bir monitör işidir! yoksa bundan monitör mü olur,adama kıçıyla gülerler yaw
ama ben yaptım oldu dedim,laf aramızda resim kalitesi de ciddi iyi meretin,ama bildiğimiz anlamda ya da
senin anlayacağın dil den anlatırsam bundan bir cacık olmaz monitörlük adına!

>55 bile sana büyük gelecektir! pixel-pitch ölçüsü büyük kalacaktır,ancak mesafe 1/1,5mt olursa ve panel de
UHD olduğu için biraz kurtaracaktır! mesafe de bir kriter tabiki ve dibine grip de çalışma yaparsan o zaman
55 de kurtarmaz 49/48 hatta 43 gerekiyor çünkü bunlar gerçekte TV oldukları için salt bir monitör gibi
resim vermezler!

>Sharp al derim ama TR de yok sanırım Avrupada bazı serileri var £ 3/4bin kağıt bayılırsın+%40 Gümrük
eder 5bin Pound

şu en son Pen-Drive dedikleri aslında süper bir monitör,yaw herifler yapıyor ama fiyatları kafa sıyırtan cinsinden
örneğin>>>

Sen bence HP den başla yerel piyasadan bulacağın monitörleri tara,Samsung da arada güzel monitörler çıkıyor sanırım
PVA cinsin den pahalı ama oldukça iyidir,Samsung TV ile sakın karıştırma bunları,TV leri palavra ama bazı monitörleri
çok ciddi iyidir!

Bazı monitörlerin örneğin giriş portları da(HDMI olarak) Bluray/TVBox/Receiver v.s uyumlu olup,bunu TV ye
çevirebilirsin ama büyük ekran değil tabiki!

Grundig olarak ben bir tek 65GCU9800 derim(IPS dir) diğerleri aman aman değildir! ancak senin belirttiğin
bütçeyi bu aşıyor!

55 üstü dedinmi TV nin spek.leri bazı değerler de üst düzey olmalıdır! aksi halde 49/50 bilemedin 55 lere bakacaksın

Teşekkür ederim hocam bu bütçe ile forumdaki arkadaşların tavsiyesinide baz alarak vestel 58u9400 3700 civarında fiyatları önerir misiniz memnun kalır mıyım kullanım amacıma göre acaba ?
İkinci olarak vatanbilgisayarda teşhir ürünü olarak 58pus7304 5000tl ye düşmüş sınırımı zorlayıp bunu da düşünmeli miyim yoksa vestel işimi görür mü fiyat performans olarak
Teknosa da ise teşhir değil normal olarak 55pus7304 5000tl 55i ips 58i va diye bir kafa karışıklığına girdim görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
Ben veya benim kafa da olanlar,o devirler de hangi mal iyiyse biz de onları tavsiye edip aldırdık!
şimdiki haybeciler gibi yok illa Sony alınmalıdır yok Samsung alınmalıdır diyen satıcı tipli çakallar dan hiç
olmadık!

Ancak onlar geçmişte kaldı kardeşim,unutun onları;çözüm şudur bugün için gidip ucuz yollu bir panel alıp onunla
vakit geçirmektir ya da biraz paraya kıyıp OLED almaktır,LCD ye zinhar bizim gibi adamların para vermesi adeta haramdır!

At dan inip Eşşeğe binsek yine iyi yaw,valla yayan kalırız:haha

Dediğin gibi sen OLED lere takıl bence

OLED ler resim kalitesi olarak aslında Pio ya oldukça yakın sayılırlar,prof.doğru resim olarak onun kadar veremese bile
bence ciddi olarak ona en yakın resmi alırsın+Baclit/Brightness daha iyi olur,kısaca bence bilinçli ve de özellikle
PDP kullanmış adamları ciddi olarak keser Oled paneller,dikkat edersen özellikle "FILM" işinde Oled lerin aldıkları
puanlar çok yüksek dir! diğer puanları da oldukça yüksek ama FILM olayında çok iyiler:ok

Not;ben FILM derken film izlemesini bilen adam dan bahsediyorum! bazıları Dynamic veya aşırı absürt ışıklı
sahne yaparak izliyor,bunlar filimci filan değildir! bunlara ayrıca kesinlikle OLED filan tavsiye etmem,sonra
benim başımı yaktın demesinler bana yaw
Abi bu Mağazalardaki satış elemanları OLED ile Samsungun Qled aynı olduğunu iddia ediyorlar. Qledin de oled teknolojisi gibi olduğunu söylüyorlar. ben alakası yok diye biliyorum. Qled de bildiğimiz Led tv değilmi? Samsungun OLED karşısında uydurduğu bir terim diye düşünüyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Teşekkür ederim hocam bu bütçe ile forumdaki arkadaşların tavsiyesinide baz alarak vestel 58u9400 3700 civarında fiyatları önerir misiniz memnun kalır mıyım kullanım amacıma göre acaba ?
İkinci olarak vatanbilgisayarda teşhir ürünü olarak 58pus7304 5000tl ye düşmüş sınırımı zorlayıp bunu da düşünmeli miyim yoksa vestel işimi görür mü fiyat performans olarak
Teknosa da ise teşhir değil normal olarak 55pus7304 5000tl 55i ips 58i va diye bir kafa karışıklığına girdim görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

-Vestel ise sorduğunuz burada Vesteciler çok vardır onlar cevaplar tam hangisi alınmalıdır diye
bir alay seri/model var yaw bunların:hmm

-o 58/50 paneller zaten aynı sayılır markasına fazla takılmayın! 3700/5000 arası bana fazla para geliyor!
örneğin o paraya da güzel bir SoundBar alabilirsin

-Philips içinde tercihen VA alın derim ama bu heriflerin üst seviye VA ları yok,kısmen IPS leri daha iyi!
TPV de aynen Vestel gibi ortaya karışık misali bir alay TV çıkarıyorlar,maksat müşteri onu almazsa bunu alsın
hesabı(bu bir eski Sony geleneğidir!)

Abi bu Mağazalardaki satış elemanları OLED ile Samsungun Qled aynı olduğunu iddia ediyorlar. Qledin de oled teknolojisi gibi olduğunu söylüyorlar. ben alakası yok diye biliyorum. Qled de bildiğimiz Led tv değilmi? Samsungun OLED karşısında uydurduğu bir terim diye düşünüyorum.

yaw he he deyin sallayıp geçin kardeşim şu satıcıları ve forumlardaki uzantılarını!

Sony/Samsung geçmişten beri marketing uğruna bunları uydurur durur,onun için Katalog/Broşür
okumayın diyorum,Satıcıları veya bu işi bildiğini iddia eden forum uzantısı tipleri de sallayın geçin!

QLED var,ULED var(HiSense)MicroLED var(SkyWorth) daha bir kaç tane böyle sallama Baclit sistemleri vardır!

OLED ne yaw,bunların yanında Oled ler osuruk kalıyor:haha

Pioneer/Toshiba/Sharp ve bir kaç eski "caponlar" bunlar hariç her üretici de böyle marketing türü sallama
terimler vardır

Eskiden beri en büyük sallamacı ve bu işlerin babası Sony dir,sonra onu LGE ve Samsung geçti!
sallamanın her hangi bir suçu yoktur,dileyen istediği gibi sallayabilir atış serbest yani:hihi

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Sevgili Tavsiye forum arkadaşlarım. Daha öncede yazmıştım. Lakin şu anki dolar kuru fiyatları da baya Bi etkiledi sanırım.
Kayınpedere Bi tv alacağız. Genelde dizi film ve haber izlerler. Arada kayınpeder futbol maçına bakar. Oda dikdörtgen. TV dikdörtgen in kısa kenarına konulacak. TV nin karşısında pencere var. Şu an 32 inç bir Philips HD ready bir tv şeri var. Sanırım tv ips. 3000-4000 arası 49 inç bir tv almak istiyoruz.
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

M Çevrimdışı

mesutsahin95

Yeni Üye
16 May 2020
19
28
Merhabalar değerli dostlar bugün itibari ile Gittigidiyor üzerinden 50u9400 aldım fakat panel bilgisine baktığımda ise HKC panel kullanılmış kafam çok karıştı, sizce iptal edip 55u9400 mü alsam? En azından 55" olan tv de BOE panel mevcut, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

V Çevrimdışı

vactover

Yeni Üye
12 Ağu 2020
2
31
Merhaba arkadaşlar. Sizden 5-7k aralığında 55 inç 100 Hz televizyon önerisi alabilir miyim?
Samsung 55q60r
Lg 49sm8600
sony 49xg7096

55 inç uygun fiyat bir tek samsung var. Yukarıdaki 3'ünden hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Sevgili Tavsiye forum arkadaşlarım. Daha öncede yazmıştım. Lakin şu anki dolar kuru fiyatları da baya Bi etkiledi sanırım.
Kayınpedere Bi tv alacağız. Genelde dizi film ve haber izlerler. Arada kayınpeder futbol maçına bakar. Oda dikdörtgen. TV dikdörtgen in kısa kenarına konulacak. TV nin karşısında pencere var. Şu an 32 inç bir Philips HD ready bir tv şeri var. Sanırım tv ips. 3000-4000 arası 49 inç bir tv almak istiyoruz.
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Selam bahsettiğinz kriterlere uygun Philips modeli olarak Philips PUS6704 var VA panellidir,fiyat performans ürünü olarak görünüyor.Ayrıca Vestel'in 50 U9401 modelini de öneririm.İki televizyonun da genel görüntü kalitesi gayet iyi.İkisini de Vatan Bilgisayarda kısa bir süre izledim.Philips biraz daha pahallı ama onunda ambilight özelliği var.

Merhaba arkadaşlar. Sizden 5-7k aralığında 55 inç 100 Hz televizyon önerisi alabilir miyim?
Samsung 55q60r
Lg 49sm8600
sony 49xg7096

55 inç uygun fiyat bir tek samsung var. Yukarıdaki 3'ünden hangisini önerirsiniz?
Merhaba.
Sony 100hz değil.
LG IPS ekran tipik ortalama 1000:1 kontrast oranıyla sıkı film izleyicilerine uygun bir tv değildir.Genel olarak çok güzel bir tv dir.Ama karanlık sahne ve siyah performansı düşük kalır.Eğer film seyretmeyi seviyorsanız Netflix,bluray vb o zaman yönelmeniz gereken televizyon Samsung 55Q60R'dır.
Bu arada Samsung 55Q60R'ın contrast oranı 6500:1 dir.

Son düzenleme:
V Çevrimdışı

vactover

Yeni Üye
12 Ağu 2020
2
31
Selam bahsettiğinz kriterlere uygun Philips modeli olarak Philips PUS6704 var VA panellidir,fiyat performans ürünü olarak görünüyor.Ayrıca Vestel'in 50 U9401 modelini de öneririm.İki televizyonun da genel görüntü kalitesi gayet iyi.İkisini de Vatan Bilgisayarda kısa bir süre izledim.Philips biraz daha pahallı ama onunda ambilight özelliği var.

Merhaba.
Sony 100hz değil.
LG IPS ekran tipik ortalama 1000:1 kontrast oranıyla sıkı film izleyicilerine uygun bir tv değildir.Genel olarak çok güzel bir tv dir.Ama karanlık sahne ve siyah performansı düşük kalır.Eğer film seyretmeyi seviyorsanız Netflix,bluray vb o zaman yönelmeniz gereken televizyon Samsung 55Q60R'dır.
Bu arada Samsung 55Q60R'ın contrast oranı 6500:1 dir.
Teşekkür ederim duygularıma tercüman oldunuz

K Çevrimdışı

Kordelya

Yeni Üye
12 Haz 2018
4
37
hocam merhaba albanez albanez

sony 55xh9096, samsung 55q80t ve lg 55oledb9.
seçtiğim modeller ve bu modelleri canlı canlı gördüm.
lg içlerinde bir başka tabiki. sony ardından gelir. fiyatlar aynı, 10k.
oled yanık kalma durumlarından dolayı kararsız kaldım.

şöyle birşey de yazayım.
bugün senin de beğendiğin grundig 9800s 65 olan modeli, teşhirde 5500 e bıraktılar.
ocak ayında vitrine koymuşlar. toplamda 3 ay kapalı kaldı zaten dediler.
ne dersin? ne yapayım?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
önce sıralamandan bahsediyrm;doğru liste! >>ancak!

sonra bazı detaylara geçeyim

>Sony/Samy arasında benim ilk tercihim Q8x olur

>ikinci olarak ben eskimiş gebermiş bir teknolojiye bu saat den sonra 10 kağıt filan vermem kardeşim!
benim çıkmam bu "LCD" lere taş patlasın 5/6 kağıt olur ki onu da açıkçası ben zor veririm!

>Samy 7/8/9(6 ları salla gitsin!) QLED olarak bence alınabilir LCD ler içinde en iyisi,ben Sony leri
kafadan eliyorum,öncelikle fiyatından dolayı! yine bana göre teknik olarak Samy den daha iyi değiller!

>B9 ise her şart da çok daha doğru tercih olacaktır,her ne kadar risk faktörü v.s olsa da bu rakamlara çıkanlar
için ben OLED den başkasını kesinlikle düşünmem!

++
Grundig IPS dir ve IPS isteyen adam için ve de bunu bilenler için sorun olmuyorsa alabilir,ancak bunu alıp da beğenmeyenler de oldu!
karanlık diyen veya yeterli bazı özellikle olmayan v.s işin orasına ben karışmam,zaten satamadıkları için 5,5 kağıda filan düşüyor teşhirde
ben kapacağım yakında bundan bir tane! nasılsa satılamıyor! geçen sene sanırım bu panel 8/9 kağıt filandı ve aşırı pahalıydı!

Bunun muadili LGE den 9x serisidir ki onlar da TR de yoktur(NanoLED/100Hz/10bit) sanırım bir de TPV de 8 veya 9 serisi var
ve yine bildiğim kadarıyla TR de bu da yok ve aşırı pahalı! bu sorduğun panel en az onlar kadar iyidir! ancak IPS faktörü unutulmamalıdır
örneğin benim açımdan sorun yoktur! yani bana uyar ama çoğusuna uymayabilir

Sonuç olarak 10 kağıt da dolaşan adam bence belki 1/2 kağıt daha çıkma yapar OLED lere takılmalıdır!

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
@Can abim 3000 cıvarında IPS panel olan bir model için bende sizden tavsiye rica ediyorum... saygılar

dipnot: bütçem o kadar abi

E Çevrimdışı

ertugrulgazi

Yeni Üye
10 Ağu 2020
11
57
yeni bir tv almak istiyorum. Aklımda veya Vestel43 U9401-9402 olabilir . sizlerin tavsiyesi nedir. kullanılan işlemci ,Ram degerleri nedir bilen varmı.

G Çevrimdışı

Göktuğ

Yeni Üye
21 Tem 2020
9
Merhabalar
Regal 43r7560ua ve Vestel 43u9402
Yukarıdaki iki model arasında tercih yapmak istiyorum
Çoğunlukla uydu yayınları için kullanılacak. Ancak YouTube Netflix internet tarayıcısı gibi smart özelliklerini de takılma donma vs olmadan kullanmak istiyorum. Forumdan 9402 de mb130e anakart ve 1.5 gb ram kullanıldığı bilgisine ulaştım. Sanırım vestel smart için yeterli ram e sahip. Regal de kullanılan anakart ve ram miktarı nedir? Smart konusunda regal de beklentileri karşılar mı?

Geri
Üst Alt