H Çevrimdışı

Hasan436

Yeni Üye
16 May 2020
27
41
Bende 58R7540UA düşünüyordum ama daha mı kötü yani
Aldigim yerde yan yana duruyodu ayarlari ikisininde dinamige zyarladim 58 inc renkler cansiz siyah kotuydu beyenmedim hic karma panel 58 incler 55 samsung va panel tavsiyem gormeden alma sakin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aldigim yerde yan yana duruyodu ayarlari ikisininde dinamige zyarladim 58 inc renkler cansiz siyah kotuydu beyenmedim hic karma panel 58 incler 55 samsung va panel tavsiyem gormeden alma sakin
Beyaz sis varmis gibiydi

E Çevrimdışı

Egzup

Yeni Üye
20 May 2020
3
30
Arkadaş tv konusunda pek bilgim yok. 3500-5000 arasında tavsiye edebileceğiniz bir televizyon var mıdır? YouTube, Netflix ile genelde normal TV kanalları izlenecek.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
50 veya 55 inç olacak. Baktığım kadarıyla sadece philips 55pus7304 var ama yorumlarda çok sıkıntılı olduğunu yazmışlar
Samsung 55 Ru 7100 ya da 7400 aradaki fark yazılımsal yenileme birincide 1400 öbürü 1900 hz, ikisi de Va panel ve edge lit, bir de Sansunglarda dts lisansı yok bilginiz olsun

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
7100 'le 7400 arasında panel farkı var, 7400 un nit değeri daha yüksek, 7400 ile 7440 birebir aynı, sadece 7440 yenileme hızı 100hz daha yüksek.

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Samsung 55 Ru 7100 ya da 7400 aradaki fark yazılımsal yenileme birincide 1400 öbürü 1900 hz, ikisi de Va panel ve edge lit, bir de Sansunglarda dts lisansı yok bilginiz olsun
Cümlenin girişindeki ifadeden zımmen her ikiside aynı panel, sadece yazılım farkı gibi algıladım. Olabilir.

E Çevrimdışı

Egzup

Yeni Üye
20 May 2020
3
30
Dts lisansi dediğiniz sesin daha iyi çıkması için mi gerekli? Bir de kendinize alacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

Son sorum da neden Philips değil Samsung

M Çevrimdışı

merpol

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dts lisansi dediğiniz sesin daha iyi çıkması için mi gerekli? Bir de kendinize alacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

Ben kendi adıma söylüyorum, stabil çalışsa, cihaz sorun çıkartmasa açık ara Philips 55pus7304 alırdım ancak kullanıcı yorumlarında TV'nin kendi kendine açılıp kapandığı, ekran içinde tozlanma olduğu, yazılım hatası verdiği şeklinde çok şikayet okudum ve almaktan vazgeçtim. Vestel firması donanımı biraz daha artırıp fiyatı da biraz aşağı çekse bence satış rekoru kırar, ben Vestel tv'leri beğenmeme rağmen madem yerli firma diyoruz fiyatlarının biraz daha aşağıya çekilmesi durumunda çok satış yapacağını düşünüyorum. Şayet fiyatları, Samsung'a yakın olan ürünlerde çoğu kullanıcının tercihlerini Samsung'tan yana kullanacaklarını düşünüyorum. Nasıl Huawei ve Xiaomi piyasada söz sahibi olmak için iyi donanım ucuz fiyat politikası ile cep telefonu piyasasında başarılı oldular. Vestel'den de böyle hamle bekliyorum yoksa Lg'yle özellikle de Samsung'la satış konusunda yarışamaz.

M Çevrimdışı

merpol

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben kendi adıma söylüyorum, stabil çalışsa, cihaz sorun çıkartmasa açık ara Philips 55pus7304 alırdım ancak kullanıcı yorumlarında TV'nin kendi kendine açılıp kapandığı, ekran içinde tozlanma olduğu, yazılım hatası verdiği şeklinde çok şikayet okudum ve almaktan vazgeçtim. Vestel firması donanımı biraz daha artırıp fiyatı da biraz aşağı çekse bence satış rekoru kırar, ben Vestel tv'leri beğenmeme rağmen madem yerli firma diyoruz fiyatlarının biraz daha aşağıya çekilmesi durumunda çok satış yapacağını düşünüyorum. Şayet fiyatları, Samsung'a yakın olan ürünlerde çoğu kullanıcının tercihlerini Samsung'tan yana kullanacaklarını düşünüyorum. Nasıl Huawei ve Xiaomi piyasada söz sahibi olmak için iyi donanım ucuz fiyat politikası ile cep telefonu piyasasında başarılı oldular. Vestel'den de böyle hamle bekliyorum yoksa Lg'yle özellikle de Samsung'la satış konusunda yarışamaz.
Vestel'in fiyat politikasını neden eleştirdiğimin kanıtı: Bu fiyatlarla kim Vestel'i seçer ki.

IMG_20200520_234813.jpg

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Dts bir ses codeci dolby digital gibi, bazı mp4 ve mkv filmler dts ile codecleniyor, Samsunglarda ses alamazsın böyle filmlerde.
Philips mi Samsung mu sorusunda servis kalitesi, ürün sorunsuzluğu, menü kolaylığı, smart performansı yönünden bakınca Samsung bir adım öne çıkıyor, Amblight teknolojisi kimse de olmayan benim de çok hoşuma giden bir şey ama maalesef diğer sıkıntılar yüzünden çok öneremiyorum

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt