akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,244
62
Sn.koray yeni televizyonunuz hayırlı olsun,güle güle kullanın.Resimlerde güzel görünüyor.Kullandıkça deneyimlerinizi yazarsanız,alacak olanlar fikir sahibi olur.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
üstad resimlerden pek birsey belli olmuyor. telefonum biraz eski.netlik bence bu tv nin en öne çıkan tarafı.görüşlerine saygı duyuyorum ama bu tv yi biraz izleyen biraz inceleyen birçok kişi panel çok net ve renkleri çok canlı der emin ol.ama dediğim gibi sizin kriterleriniz bakış açınız beklentileriniz farklı olabilir. kısacası şahsi fikrim ben çok memnun kaldım bu panelden.
aynen kardeşim helal olsun eleştiriyi kldırabildigin için tebrik ederim... evt renkler çok canlı cafcaflı görüntü desen o derece mükemmel... ama işte siyah sahnelerde detaylar kaybolunca benim hoşuma gitmiyor... bunun haricinde çok sağlam tv işçiliği olsun o arkadaki cam yokmu hele muhteşem ötesi işçiliği var … tebrik ederim güle güle kullanın ..eleştiriyi kaldırabildiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim...

F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
Sony va panel kullanan biri olarak harika bir resim sunuyor panel çok belli çok beğendim hayırlı olsun güle güle kullanın. Bu tv yi Can hoca tavsiye ettiği için dh den vs gelip özellikle negatif yorum yapanlar olabilir takılmayın aldırmayın telefonunuzun resim kapasitesi kötü bile olsa göz anlar tv nin kalitesini...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,237
Beyler,yazdıklarımı malum bilmem ne ettiğiminin forumu havasına sokmayın yine,laflarımı da farklı yerler den anlamayın bir zahmet

-Ben "Monitör" gibi kullanmak için bu mereti aldım>>>"IPS" paneli de bilerek ve de bilinçli olarak aldım!

-Neredeyse hiç TV izlemem(özellikle demek istemem şu dur ki;malum yerli kanallar dan bilmem ne Dizileri veya kavga dövüş
içeren sözüm ona kanalları v.s v.s hayat da izlemem! arada Spor/Belgesel takılırım onları da yabancı kaynaklar dan izlerim v.s)

-Salt TV diye almadım,zaten öyle olsa IPS bana uymaz ki! kimilerine uyabilir ama bana uymaz hatta beni bozar yaw:kiskis
Contrast/Black "detaylar" v.s benim hasta olduğım şeyler,yani bunları adam gibi verecek ki ben bu alete adma gibi TV diyeyim!

İyi de bunlar sadece,kalkıp Sinemaya gidersen olur veya adam gibi bir tane PJ alırsın veya eskiden olsaydı gidip Pio alırdın ki
adam hem Televizyon hem de en doğru resmi izlerdin v.s

Araba parasına kadar satılan bu yeni nesil paneller ile siz neyin "contrastını" arıyorsunuz yaw??
hangi siyahı arıyorsunuz acaba,ışık şiddetini saçma bir şekilde karartıp siyah olan panele(OLED ler de dahil!!)
adam gibi siyah veriyor diyorsunuz ki külliyen yalnış bir değerlendirme dir! neresi siyah kardeşim;bahsettiğiniz
siyahlık(doğru resmi verme de)OLED de bile yalnıştır! "Lacivert" ve tonlarını bu paneller veremeyip "her yer karanlık şarkısını"
söylüyorlar,sonra da hemen herkes siyahlar süper diyor yaw:kiskis

he he siyah

-"Filimci" adamlar beni anladı şimdi,gerisini de ben boşverdim zaten!

-Doğada her rengin tonları vardır! siyah ne demek kardeşim,siyah tonları yokmu? evet LCD ler de siyah tonları olmaz/yoktur!
olursa zaten panel bayılıyor ve ağlıyor yaw,veremiyor siyahları o da kalkıypr "her yer karanlık şarkısı" söylüyor!

Yıl 2020 oldu gari,NIT değeri 2bin olmuş veya şimdiler de TPVision 4bin NIT de çıkardı;ülen Araba farımı yoksa Gemi projektörümü
çıkardın??

İyi de FILM de,kabul edilen Nit nedir>>>120 dir !
Buraya düşürülen ve Araba parasına satılan OLED bile mıçıyor o zaman QLED de öyle v.s
OLED de gerçi Nit düşüktür ama hala bir PDP gibi de değil dir!

-Şimdi kalkıp bilmeden sallayıp Contrast/Black/Nit leri tartışmak beyhude dir!
Yabancı forumları ve Testleri de sallayın,herif doğrusunu yazsa "ekmek" çıkmayacak o zaman

"Dynamic Contrast" bu var paneller de;tam mıçıyor resim! ister IPS ister VA olsun
Diğer ayarlar var(çoğu bir moka yaramaz ve resmi bozmaktadır!)

LCD ler hala(VA da) 2200-2800/1 çalışıyor(Native-ANSI ye göre)herifler 4bin yok 5bin yok anasının bilmem nesi
diye sallıyorlar yaw,küllüm yalnış değerler bunlar;en baba panel(Şam babası tabiki) VA da 2bin civarın da çalışıyor zaten
4/5bin olsa Pio dan bile iyi gösterir ama nerdeee

Neden mıçımı yırtıyorum??almayın ülen abuk fiyatlara satılan bu meretleri diye!
1/2/3 kağıt güzel dir,fazlasını ise çok düşünün 5 kağıda filan çıktınmı,bence acaip çok fazla düşünün:hayir

Saygılar++

Z Çevrimdışı

zaltun 

Aktif Üye
25 May 2018
127
24
tv alacak arkadaşlar vestel 58ud8200'den uzak durun .....
58ud8200 beni tam hayal kırıklığına uğrattı tv de renk yok 0 dereceden izlemelisin renkli görünmesi için :( 55ud8200 için bişe diyemem
muhtemelen va panel olan tv size geldi.o yüzden açı ve renk problemi yaşıyorsunuz. vestel maalesef karma panel sistemi kullandığı için aynı modelin hem va hem ips panelli olarak üretiriyor. ben 55ud8200 lg ips paneli olan modeli kullanıyorum. renk, contrast ve açılarda renk kaybı olmamasından çok memnunum. Sadece hareketli görüntülerde özellikle maçlarda daha başarılı bir görüntü olmasını beklerdim.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Neden mıçımı yırtıyorum??almayın ülen abuk fiyatlara satılan bu meretleri diye!
1/2/3 kağıt güzel dir,fazlasını ise çok düşünün 5 kağıda filan çıktınmı,bence acaip çok fazla düşünün

en can alıcı noktayı işaret etmiş burda şair..

A Çevrimdışı

AlperenBey

Yeni Üye
20 Haz 2019
10
32
Merhabalar, daha önce de farklı başlıklarda önerilerinizi rica etmiştim fakat şuan alacağım TV özelliklerini ve fiyatını güncellemek zorunda kaldım.
50-55 inç ve fiyat olarak da 5 bin lira civarlarında, genel olarak internetten film ve nadiren de olsa maç izlemek için kullanacağım.
Kanal geçişlerinin hızlı olması (evimdeki 58 ekran LG'de 3-4 saniye kadar sürse de benim adıma çok önemli değil), 3D ya da curved ekran olması gibi özellikleri aramıyorum.
Philipslerdeki Ambilight teknolojisi dikkat çekici gelse de olumsuz yorumlarla da karşılaştım. Samsung NU7100-7400 serileri gibi karar almak üzereyim. Aşırı abartılı renklerdense görüntünün doğal tonlarda olması tercihimdir. Önerileriniz için teşekkür ederim.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Merhabalar, daha önce de farklı başlıklarda önerilerinizi rica etmiştim fakat şuan alacağım TV özelliklerini ve fiyatını güncellemek zorunda kaldım.
50-55 inç ve fiyat olarak da 5 bin lira civarlarında, genel olarak internetten film ve nadiren de olsa maç izlemek için kullanacağım.
Kanal geçişlerinin hızlı olması (evimdeki 58 ekran LG'de 3-4 saniye kadar sürse de benim adıma çok önemli değil), 3D ya da curved ekran olması gibi özellikleri aramıyorum.
Philipslerdeki Ambilight teknolojisi dikkat çekici gelse de olumsuz yorumlarla da karşılaştım. Samsung NU7100-7400 serileri gibi karar almak üzereyim. Aşırı abartılı renklerdense görüntünün doğal tonlarda olması tercihimdir. Önerileriniz için teşekkür ederim.
5000 veriyorsan,1000 tl daha ver sony 55xf9005 al..

Y Çevrimdışı

yed66

Yeni Üye
22 Kas 2019
6
39
Arkadaslar 32 inç televizyon ihtiyacımız var. Dahili uydu alıcısı olsun yeter tabiki görüntü kalitesi önemli. Smart olmasın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Adem Helvacı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

albanez albanez

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

scobu

Yeni Üye
12 Kas 2019
9
34
Selamlar 2800 tl ye kadar 4k tv arıyorum 49 inç üstü.
Vestel 49ud8200
Vestel 50ud8200
Regal 50r7520u
Gözüme kestirdim gibi ama emin olamıyorum. Bide fiyatlar daha da düşer mi acaba

L Çevrimdışı

levoas

Yeni Üye
5 Eyl 2019
3
47
Arkadaşlar bende aşağıdaki 3 TV arasında kaldım. hangisini önerirsiniz?

LG 65UM7450
Philips 65PUS6504/12
Samsung 65RU7400

Geri
Üst Alt