S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Konuya sadece panel gözüyle bakarsak eğer, Hiç bir özelliği olmayan dümdüz FHD tv olan AWOX 55140 modeli iş görür mü sizce?

U5600STR ile yan yana koyarak FHD performansının videosunu çekecektim pazartesi veya salı günü. Duruma göre merak ederseniz elimden geldiğince konuyu hızlandırmaya çalışırım :ok

Siz onay verdikten sonra görür tabi ki neden görmesin. Smart deseniz zaten Zidoo x9s kullanıyorum TV de smarta ihtiyacım yok. AWOX 55140'ın panel özellikleri nedir acaba biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Renkleri, siyah başarımı, hızı, açısı vb.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Ado Üstad AWOX 55140'ın Forumda incelemesini gördüm de pek iç açıcı bir TV değil gibi duruyor. Ben Kaliteli bir panel arıyorum .

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

semiramist

Yeni Üye
28 Kas 2018
14
30
Merhabalar,
8 bin liraya kadar 55 inch televizyon almak istiyorum. Her türlü önerize açığım. NU8000, XF9005, Q60R modellerine sıcak bakıyorum. Ancak NU8000 modeli fiyatina göre sunduklari daha yeterli gibi. Ne tavsiye edersiniz?

A Çevrimdışı

amonhotep

Yeni Üye
30 Nis 2018
44
47
s'n. Adem Helvacı Ado sizin sayenizde bir çok şey öğrenmiş ve ambilight e olan beğeniniz nedeniyle philipse yönlenmiş bir kişi olarak size tekrar teşekkür etmek istiyorum. Şimdi abime bir tv alma peşindeyiz ve bütçemiz 3bin civarı.49ud9200 e odaklandık. Anladığım kadarıyla hdr10 ve dolby vision var. Anakartı da sanırım mb130. Acaba bu tv Play station 4pro da nasıl performans verir? Alınma amacı öncelikle ps4 pro sonra netflix 4k yayınlar. Acaba işimizi görür mü? Yoksa 500-600 daha verip 50pus7303emi yönelmeliyiz? Cevabınız için teşekkürler.

L Çevrimdışı

linden

Yeni Üye
18 Haz 2019
4
39
Merhaba Lg 75uk6500 PLA yanında LG 43UK6300PLB hediyeli ve heryerde fiyat 11900.Hediye tv LG servis tarafından kurulum yapılırsa ve form doldurulup başvuru sonucu 15 gün içinde getirilmekte. Sadece 43UK6300PLB fiyatı 3000 tl civarı. Yani Lg 75uk6500 PLA size 9000tl ye geliyor Karşolaştırma yaparsak Vestel 75ud9655 8000tl civarı. Tercihiniz hangisi olur neden. İkisi de ips ekran diye biliyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kurulum sonucu incelemelerinizi lütfen bekliyorum. Teşekkürler

Satın aldığım 75UD9655 cuma günü kurulacak. Bilginiz olsun. Takibinizde kampanya falan varsa bekletmek istemem.

:)

T Çevrimdışı

tc kenan

Yeni Üye
24 Haz 2019
3
48
Vallahi yalan değil şimdi ben de senin gibi ikileme kalıyoum zira PHILIPS markasında ben gerçekten ambi desteğini çok seviyorum zira hayat tarzımda da renklere ayrı bir tutkum vardır, evimdeki bazı odaları renkli led barlar ile döşediğim, ruh halime göre kumandadan kırmızı mavi pembe mor beyaz yeşil bir çok renge çevirdiğim olmuştur.

LG ve PHILIPS markalarında benim en çok takıldığım husus ise bir türlü BİZDEN marka olmayı becerememiş olmalarıdır. Yani bu gün cesaret edip hiç kimseye LG tv öneremiyorsam bunun en büyük sorumlusu LG TÜRKİYE nin satış sonrası hizmet politikalarıdır. Yetkili servislerinin acımasızlığı ve yüksek fiyat politikalarıdır.

PHILIPS de aslında bu konuda LG den çok uzak kalmıyor. Görece bir nebze daha iyiler sadece ancak yine her iki markanın da bana göre en büyük sorunlarının başında menüsel fonksiyonlar geliyor. Ben kısa bir süre (Daha fazla dayanamadım çünkü) PHILIPS PUS6262 kullanmış birisi olarak o tv nin menüsünü dizayn eden mühendisle cidden kahretmişimdir. Neyse ki senin modeller android de oradan kurtarıyorsun biraz.

Gelelim android kısmına. Söz konusu PHILIPS ise eğer kendi menüsündense Android yavaşlığını tercih ederim. Ancak Türk insanına oldukça hitap eden ve bana göre oldukça kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan VESTEL de burada devreye giriyor şimdi yalan değil.

VESTEL de nelerle karılaşabileceğinizi az çok kestirebiliyoruz. Ancak biliyoruz ki en ufak bir sorun yaşasanız VMH sizin yanınızda, bunun örneğini forumda binlerce kere yaşadık ve gördük. Tabii ki beğenmediğimiz bir çok karara da imza atmıştır VESTEL efendi ama yine de karşımızda bir muhatap bulabiliyor olmanın verdiği mutluluk ayrı bir bakış açısı benim için.

LG servisinin bir tane anakart için 1300TL fiyat vermesini takiben aradığımız müşteri hizmetlerinin kalkıp da ''servislerin iç politikalarına karışamayız'' demesindense, VMH nin çözümsüzlüğünü tercih ederim ben.

Şimdi toparlayacak olursak eğer,

Seçeneklerimiz iki tane.

birisinin en önemli artısı ambi
diğerinin en önemli artısı büyük ekran

Birisinde yüksek seviye kalite mühendislik ancak düşük satış sonrası hizmet anlayışı + küçük ekran.
Diğerinde orta seviye kalite ve mühendislik ancak yüksek satış sonrası hizmet anlayışı + büyük ekran.

ben size ''Şunu alın'' demem zira ben satıcı değilim, neyi alacağınız da beni ilgilendirmiyor, Sizin yerinize kendi bakış açımla değerlendirme yaptım yüksek sesli olarak. Karar sizin artık :ok
merhabalar ; youtube da tv araştırması esnasında videolarınızı izledim ve çok güzel ve faydalı videolarınızdan ötürüde ayrıca teşekkür ederim. ben de 2015 yılında philips 55pus7909/12 android tv aldım 4k ama dvbs alıcısı fhd 4 k desteklemiyor bunu satarlarken söylemediler ve biz aldığımızda 4k tv yayını henüz yoktu 2 ay sonrasında başladı ve tv geri iade edemedik. neyse ; şu an ciddi bir sıkıntısı var tv anakart bozuldu bir şekilde yeni ürün bulamıyorum . sanırım bulsamda oldukça yüksek fiyatlara satacaklar. tv sürekli birkaç dakika çalışıp kendini yeniden başlatıyor. menüye de giremiyorum kumanda o esnada menüyü açmıyor. tv kartının serisi :715RLPCB0000000401 bu anakart hakkında bilgi sahbi iseniz yardım larınızı bekliyorum. zira 1000 tl civarı servis ücreti isteniyor ve 6 ay garanti veririz diyor servisi. teşekkürler şimdiden. emeğinize sağlık.

25972.jpg

E Çevrimdışı

ertanakbas

Yeni Üye
24 Haz 2019
3
66
Merhaba arkadaşlar, internet de kendimce araştırma yaparken forum adresinizi gördüm. Bu ara almayı planladığım TV ler hakkında kararsızım ve bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. İlgilenip paylaşımda bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden katkı verecek olan arkadaşlara teşekkürler.

Aşağıdaki TV'lerden hangisini önerirsiniz;

Sony 65AF8BAEP 65" 164 Ekran4K Ultra HD Smart OLED TV
Samsung 65Q90RAT 65'' 165 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV
LG 65C8 65" 164 Ekran Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD OLED TV

Bu televizyonlar OLED ve QLED televizyonlar. Bir de LG nin burada sorduğum C8 olanı E8 olanı da var, fakat aralarında (C8 ile E8) ciddi fiyat farkı var, nedendir acaba?

Son olarak da şunu öğrenmek istiyorum: OLED ve QLED televizyonlarının haricinde ekranı 75" yapma adına 4K UHD panellere (Sony ve Samsung da bu tarz TV ler var) yönelmek sizce mantıklı mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba arkadaşlar, internet de kendimce araştırma yaparken forum adresinizi gördüm. Bu ara almayı planladığım TV ler hakkında kararsızım ve bu konuda bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var. İlgilenip paylaşımda bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden katkı verecek olan arkadaşlara teşekkürler.

Aşağıdaki TV'lerden hangisini önerirsiniz;

Sony 65AF8BAEP 65" 164 Ekran4K Ultra HD Smart OLED TV
Samsung 65Q90RAT 65'' 165 Ekran 4K Ultra HD Smart QLED TV
LG 65C8 65" 164 Ekran Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD OLED TV

Bu televizyonlar OLED ve QLED televizyonlar. Bir de LG nin burada sorduğum C8 olanı E8 olanı da var, fakat aralarında (C8 ile E8) ciddi fiyat farkı var, nedendir acaba?

Son olarak da şunu öğrenmek istiyorum: OLED ve QLED televizyonlarının haricinde ekranı 75" yapma adına 4K UHD panellere (Sony ve Samsung da bu tarz TV ler var) yönelmek sizce mantıklı mı?

Selamlar ve Hoş Geldiniz Aramıza :)

OLED teknolojisini ayırmak lazım aslında zira o farklı bir dünya.
QLED her ne kadar OLED teknolojisine alternatif olarak görülse de çalışşma prensipleri değerlendirildiğinde yapı tiplerindeki farklılıkların kullanıcı prpfiline göre değişken sonuçlar doğurabileceğini bilerek hareket etmek gerekir.

Burada size uygun teknolojiyi belirleyip sonra marka üzerinde ve en son modellere odaklanmak daha doğru olur diye düşünüyorum.

Kullanım amacınız nedir
Kullanım alanınız nedir
Kullanıcı sayısı nedir

Gibi soruların cevabı bize oldukça fayda sağlayacaktır :ok

E Çevrimdışı

ertanakbas

Yeni Üye
24 Haz 2019
3
66
Adem Helvacı Ado, günaydınlar, geri dönüş için teşekkür ederim.

Sorduğunuz sorulara gelince;
Kullanım amacı: sırası ile; netflix ve digitürk platformlarında film izlemek, maç yayınları ve rutin tv (haber vs) izlemeleri,
Kullanım alanı: 40-45 m2 bir alanda TV ye 4,20-4.5 mt uzaklıkta,
Kullanıcı sayısı 3, maksimum 5 kişi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
merhabalar ; youtube da tv araştırması esnasında videolarınızı izledim ve çok güzel ve faydalı videolarınızdan ötürüde ayrıca teşekkür ederim. ben de 2015 yılında philips 55pus7909/12 android tv aldım 4k ama dvbs alıcısı fhd 4 k desteklemiyor bunu satarlarken söylemediler ve biz aldığımızda 4k tv yayını henüz yoktu 2 ay sonrasında başladı ve tv geri iade edemedik. neyse ; şu an ciddi bir sıkıntısı var tv anakart bozuldu bir şekilde yeni ürün bulamıyorum . sanırım bulsamda oldukça yüksek fiyatlara satacaklar. tv sürekli birkaç dakika çalışıp kendini yeniden başlatıyor. menüye de giremiyorum kumanda o esnada menüyü açmıyor. tv kartının serisi :715RLPCB0000000401 bu anakart hakkında bilgi sahbi iseniz yardım larınızı bekliyorum. zira 1000 tl civarı servis ücreti isteniyor ve 6 ay garanti veririz diyor servisi. teşekkürler şimdiden. emeğinize sağlık.

25972.jpg

Selamlar;

Sizin yaşadığınız konu tipik LG ve PHILIPS mağduriyeti maalesef.

Bu konuda oldukça ciddi mücadeleler verdik ve halen mücadelelerimize devam ediyoruz lakin üreticilerin aldıkları güç ile bizimki denk değil o nedenle detki oranımız yok hükmünde neredeyse :)

Şu anakartın servise maliyeti takribi 300-450tl bantlarında. Gerisi ''Biz PHILIPS iz kardeşim, kartı istiyorsan parayı vereceksin'' yaklaşımıdır.

Bu koşullarda en mantıklısını siz yapmış ve bilinçli bir tüketicinin yapması gerektiği gibi araştırmalara başlamışsınız lakin ilgili markalar yedek parça konusunda ciddi tekel durumundalar.

Bu gün tv tavsiyeleri konusunda VESTEL ve türevlerini önerdiğimde veya SAMSUNG markasını önerdiğimde nedenini soran arkadaşlarım için en önemli örnektir bu konu.

Tamam SAMSUNG da çok ucuza yedek parça satmıyor lakin en azından hem daha makul, hem de bir şekilde bulabiliyorsunuz..

Şimdi bu arkadaşımıza şu foruma veya başka forumlarda bu anakart konusunda yardımcı olabilecek birileri sizce çıkar mı?

Bence hayır :(

elcapitano Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
Selamlar;

Sizin yaşadığınız konu tipik LG ve PHILIPS mağduriyeti maalesef.

Bu konuda oldukça ciddi mücadeleler verdik ve halen mücadelelerimize devam ediyoruz lakin üreticilerin aldıkları güç ile bizimki denk değil o nedenle detki oranımız yok hükmünde neredeyse :)

Şu anakartın servise maliyeti takribi 300-450tl bantlarında. Gerisi ''Biz PHILIPS iz kardeşim, kartı istiyorsan parayı vereceksin'' yaklaşımıdır.

Bu koşullarda en mantıklısını siz yapmış ve bilinçli bir tüketicinin yapması gerektiği gibi araştırmalara başlamışsınız lakin ilgili markalar yedek parça konusunda ciddi tekel durumundalar.

Bu gün tv tavsiyeleri konusunda VESTEL ve türevlerini önerdiğimde veya SAMSUNG markasını önerdiğimde nedenini soran arkadaşlarım için en önemli örnektir bu konu.

Tamam SAMSUNG da çok ucuza yedek parça satmıyor lakin en azından hem daha makul, hem de bir şekilde bulabiliyorsunuz..

Şimdi bu arkadaşımıza şu foruma veya başka forumlarda bu anakart konusunda yardımcı olabilecek birileri sizce çıkar mı?

Bence hayır :(

hocam sana zahmet şurdaki sorunuma bakar mısın?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Kullanım amacı: sırası ile; netflix ve digitürk platformlarında film izlemek, maç yayınları ve rutin tv (haber vs) izlemeleri,

Hmmm bu veriler ışığında kolay kolay yapmayacağım bir şey yapıyor ve LG diyorum.

Ben, LG markasına ciddi derecede mesafeliyim zira LG TÜRKİYE nin ülkemiz insanlarına bakış açısını onaylamıyorum.

Ancak teknolojilerine, mühendisliklerine lafım yok elbette.

Sorun şu ki OLED de ciddi sorunlar içerenbir teknolojidir.
Uzun ömürli değildir ki zaten ben LCD teknolojisine de ortalama 5 yıl ömür biçerim o nedenle OLED teknolojisine bu anlamda negatif bakmaya gerek görmüyorum.

Burn konusu zaten plazma tabanlı olan OLED teknolojisi için bilinen bir durum olmakla birlikte yazılımsal bir çok müdahale ile bu konu açılmaya çalıılmış belli oranda başarılmış durumda.

OLED yerine QLED demek isterdim yalan değil lakin kişi sayısının 5 e çıkacak olması demek, yan açılara dağılım olacağının bir işaretidir. Bu da zaten yapı tibi ve teknolojisi gereği yan açılardan belli oranda başarısız olan LCD teknolojisini eksi puana itmektedir.

Ses konusunda zaten yeterli bulduğum LG markasının yerine, daha güçlü sesi olan SAMSUNG markasını önermeye gerek görmedim zira önceliğimiz görüntü kalitesi, Ses konusunda en kötü olasılıkla alternatif çözümler zaten üretilir BT teknolojisi sağ olsun.

SONY markasına hiç değinmedim dikkat ederseniz zira bu teknoloji SONY markasının kendisine ait değil. Buna rağmen 20 bin TL isteyen SONY markasının mühendisliğine saygı duysam da, sırf önünde SONY yazıyor diye o parayı vermem kimse kusura bakmasın.

LG den teknolojiyi al, önüne SONY yaz ve 20 bine sat.
İyi de LG nin kendisi 16 bin o nasıl olacak ? :kiskis

Burada aslında markadan ziyade aslında OLED mi QLED mi konusu etkendir ki sizin kullanım koşullarınız buna asıl cevabı verecek olan etkendir.

OLED teknolojisinde eğer profesyonel ve uzun soluklu bir oyun konsolcu iseniz sizi kötü sürprizler bekleyecektir.
OLED teknolojisinde eğer siz uzun ömürlü kullanım beklentisinde olanlardansanız sizi kötü sürprizler bekleyecektir.

Size OLED ve QLED konusunda çok derin teknik detaylara girmek istemiyorum onu zaten internet aleminde yeterince yapıyorlar.

En basit dil ile size diyorum ki ;

OLED teknolojisinin en önemli yanı 0.001ms gibi gerçek yenileme hızına sahip olması tartışılmaz bir ayrıcalık
Alabileceğiniz, doğala en yakın görüntüyü verebilecek teknoloji
Gerçekten Gerçek siyah

Kötü yanı ise erken panel arızası ve logo yanığı sorunsalı

QLED teknolojisinin en önemli yanı ise OLED teknolojisine nazaran daha yüksek parlaklık alırsınız

Buna keza Gerçekmiş gibi siyahlar görürsünüz ve yenileme hızı istenen tüm yazılmlar uygulansa da OLED gibi olması mümkün olmaz.

Size ''Şunu alın'' demek istemem neticede bizler pazarlamacı değiliz lakin en azından tercihinize biraz ışık tutmayı hedeflemiş olalım :ok

E Çevrimdışı

ertanakbas

Yeni Üye
24 Haz 2019
3
66
Ado bey bu arada bende forumdaki son son 20-25 sayfayı okudum. Bana vereceğiniz cevabı netleştirmek için tekrar yazıyorum. anladığım ladarı ile siz LG ve Samsung markalarını farklı nedenlerden dolayı pek önermiyorsunuz.

Bu iki TV yi seçeneklerimden çıkarttım. zaten sorduğunuz o üç soruya da yanıt vermiştim, bu doğrultuda seçenek ikiye indi. Biri OLED, diğer 4K UHD HDR.

SONY 75XG8596 75'' 189 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV
SONY 65AF8 65" 164 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD OLED TV

Geri
Üst Alt