Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar merhaba. 55"-65" arası FullHD kaliteli görüntü alabileceğim TV arıyorum. Malum devir 4K devri fakat ben 4K istemiyorum. Çünkü kurmuş olduğum TV sinema sistemi 4K için hazır değil ve TV'den başka masraf etmek istemiyorum. Kullanmış olduğum TV'yi silerken düşürdüğüm için kırıldı ve değiştirmem gerek. Xiaomi'nin FullHD TV'leri hakkında bilginiz var mı? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler. Smart vb özellikler de önemli değil benim için sadece görüntü kalitesi iyi olsun yeterli.
Konuya sadece panel gözüyle bakarsak eğer, Hiç bir özelliği olmayan dümdüz FHD tv olan AWOX 55140 modeli iş görür mü sizce?

U5600STR ile yan yana koyarak FHD performansının videosunu çekecektim pazartesi veya salı günü. Duruma göre merak ederseniz elimden geldiğince konuyu hızlandırmaya çalışırım :ok

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Hocam arçelik ve bekoda aynı model veya özelliklerde tv göremedim.
Yüksek ihtimal vardır 4 markada (arçelik beko altus grundig) model ismi farklı fakat tv aynı. Hatta beko ve arçeliğin modelleride aynı. İyi araştırın derim. İlla koç grubundan alınacaksa arçelik 8840 a bakın derim. Netflix kullanacaksanız 8860 a bakın

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar mobilyadalardaki ötv indirimi televizyonları kapsıyor mu. Yani bu piyasadaki fiyatlar indirimli fiyatlar mı. Haziran ayından sonra fiyatlar artacak mı. Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim
Ülkemizde artık dolar enflasyonu yerine seçim enflasyonu ekonomisi hakim olduğundan mütevellit en büyük temennim bir daha seçim meçim yüzü görmemek, o zaman fiyatlar mutlaka bir dengeye oturacaktır diye düşünüyorum :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Ado Abi tekrardan selam,

Bugün çok detaylı olmasa da mağazada beğendiğim modelleri denedim, samsung nu7400 hoşuma gitti gerçekten. Pus7503 e pek bakamadım ama onun kullanıcı şikayetleri biraz ürküttü beni açıkçası.

Şimdi 7400 ün fiyatı 4 küsür, 7500 curve ün fiyatı 3500 seviyesinde. Curve alsak hata etmiş olur muyuz acaba ?

Şu vestel ud9500 e bakayım dedim de en yakın topkapıda gözüküyor, o da bana baya uzak. :)
Curved tv dünyasında başk abir bakış açısı gerektiren ürün modelidir.
Ego sahibi ve bencil bir tv dir onlar :kiskis
2 kişiyseniz ve hep öyle kalacaksanız ve hep karşıdan izleyebilecekseniz ideal bir tercih olabilir elbette :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sevgili forumdaşım
Farketim, fakat dediğiniz gibi yeterli yorum vb yok, işler eskisi gibi değil maalesef, nerede o canım kalite kokan pioneer(ki hala evimde baş köşe de kullanıyorum film için daha çok) veya Toshiba, veya Sony ler, maalesef yok. Bildiğimi sandığım tek şey zamanında can abinin dediği, TV dünyası artık yalan dolan ile yürüyor. Bu forum gibi tek tük bir kaç yer kaldı birbirine yardım etmeye çalışan fikir beyan eden, ado üstat başta olmak üzere birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz, en azından bu kalmış elimiz de, yoksa ado hocamızın da dediği gibi hataları görmeye çalışırsak eve alınacak tek TV tüplü TV:clap:clap:cay:clap
Ticari kaygılar, servis durumları vb, hangi panel uçup kaçacak şekilde yapılıyor ki! Tabii amacımız hiç olmazsa başımız çok ta ağrımadan 2-3 yıl TVseyretmek(aslında kişisel olarak söyleyeyim çocuklar TV izliyor bir de hanımın bir iki dizisi var)
Eskiden TV yi açtığınız da gerçekten kalite olurdu iç aksama kullanılan malzemeler bir numara idi(adam elektrik aksamı için bile Hitachi malzeme kullanıyor du). Neyse dağıtmayalım, amaç ahaliye TV alayım, pioneer bana kalsın yalan yok :kiskis:kiskis:deli1
Saygılar

Eskiden tv tamir etmek bir sanat idi. Osilatör frekansı, 15625 hertzi skop da görebilme çabası. Kare dalga osilatör üretec entegre ve senkronize tümdevre elemanları arasındaki voltaj akışı takibi ile nokta atışı arıları komponenti bulmak vs vs zevk verirdi insana.

O tv yi tamir edebilmenin verdiği keyif ile, bir bardak çayı kapının önünde yan esnaf komşu ile sohbet ederek kutlamanın verdiği hazzı bu günün plaza, fabrika, şirket ortamlarında sök kartı-Tak kartı modunda bulabilmek mümkün değil.

90 ların sonuydu benim yan komşum bir bobinajcı abimizdi.

O elindeki motorun sargısını bitirdiyse bana seslenirdi ''Adooo çay hazır'' diye, Ben Elimdeki Tv yi bitirdiysem Mehmet Abime seslenirdim ''Abim çay hazır'' diye.

Kapı önü sandalyeler çekilir, çıraklar önce sular süpürür sonra biz birer bardak çayımızı içer, 1-2 teknik kritik sonrası işlere geri dönerdik vs.

Şimdi atölyeler sanki fabrika bantları gibi, TV kapağını açıp 2 ölçüm ve hatta bazen ona bile gerek kalmadan 4 tane vida ve 2 tane soketi söküp, kartı çıkartıp yerine yeni kartı takıp kapağını kapatıp hemen ''Sıradaki'' diyoruz.

O sizdeki PİONEER plazmanın içerisinde yanlış hatırlamıyorsam tamı tamına 14 ayrı elektronik kart var, şu anki toplam ağırlığı abartısız 6 tane aynı boyutta lcd tv ye bedeldir. İşte keyif veren tamir dahi o tv lerde yapılırdı, aynen keyif veren izlemenin o tv lerde yapıldığı gibi :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar, yeğenim için bir tv alma aşamasındayım. 49-50 inch, 2500 ile. 4000 tl aralığında fp bir tv araştırıyorum.
Nu4100 ve vestel modelleri aklımda ancak, 27 haziran günü A101 markete gelecek olan Toshiba 49v5863DAT modeli tv hakkında hiç bilgi bulamadım. Ado hocam, Vestel üretimi olduğunu tahmin ettiğim bu tv hakkında yorum alabilir miyim? 2800 tl fiyat içinfp denilebilir mi,vestel ud8200 e göre artıları, samsung nu7100 e göre eksileri nelerdir? Tabi en önemlisi de panel bilgisine erişebilir miyiz. Şimdiden çok teşekkür ederim.

a101-27-haziran-2019-sayfa1.jpg
Forumu takip edin lütfen, akşama doğru yetiştirebilirsem tüm bilgilerini slayt olarak basarım foruma :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese tekrar selamlar, uzun uğraşlar ve izlemeler sonucunda nişanlımla bir kaç tv arasında kaldık. Hepsinin de görüntü kalitesini beğendik.

LG 49-50-55 UK6470PLC (3 boyutuna da baktık güzeldi)

Grundig 49CLX9675 ve 55CLX8675 (Evdeki beyaz eşya ve küçük ev aletleri neredeyse hepsi Grundig oldugu için tercih edildi)

değerli teknik görüş ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. İyi forumlar.
Arkasındaki firmanın kalitesi ve GRUNDİG markasına ARÇELİK özelinde daha farklı bir yaklaşım sergilenmesi neden,ye GRUNDİG tercih edilebilir diye düşünüyorum.

LG nin 50UK6470 modelinden forum üyemiz @Outlierwit in de ileri derece memnun olduğunu belirtmek isterim :ok (50 UK nın paneli VA dır yalnız ona dikkat edin lütfen)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba
55 inc 4K smart bir tv almak istiyorum 3000-3500arası butcem var ne önerirsiniz ve panel koruması icin darbeleri onlicek bi sey varmi?
Adem Helvacı Ado

55UD9650 derdim ama bütçeyi o derece zorlayabilirmisiniz bilemiyorum:

Ekran koruyucu olarak ben MOBAYS aldım test ettim ve ekrana 10 kiloluk oyuncak kamyon fırlattım gayet başarılıydı :ok

S Çevrimdışı

simsek54

Yeni Üye
14 Ara 2018
6
37
çok teşettür ederim tavsiyelerinden dolayı saolasınız

bu siteyi buldum ama tavsiye ettiğiniz ekrankoruyucu bumudur bu siteden alsam sıkıntı olurmu acaba.
Adem Helvacı Ado

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
Eskiden tv tamir etmek bir sanat idi. Osilatör frekansı, 15625 hertzi skop da görebilme çabası. Kare dalga osilatör üretec entegre ve senkronize tümdevre elemanları arasındaki voltaj akışı takibi ile nokta atışı arıları komponenti bulmak vs vs zevk verirdi insana.

O tv yi tamir edebilmenin verdiği keyif ile, bir bardak çayı kapının önünde yan esnaf komşu ile sohbet ederek kutlamanın verdiği hazzı bu günün plaza, fabrika, şirket ortamlarında sök kartı-Tak kartı modunda bulabilmek mümkün değil.

90 ların sonuydu benim yan komşum bir bobinajcı abimizdi.

O elindeki motorun sargısını bitirdiyse bana seslenirdi ''Adooo çay hazır'' diye, Ben Elimdeki Tv yi bitirdiysem Mehmet Abime seslenirdim ''Abim çay hazır'' diye.

Kapı önü sandalyeler çekilir, çıraklar önce sular süpürür sonra biz birer bardak çayımızı içer, 1-2 teknik kritik sonrası işlere geri dönerdik vs.

Şimdi atölyeler sanki fabrika bantları gibi, TV kapağını açıp 2 ölçüm ve hatta bazen ona bile gerek kalmadan 4 tane vida ve 2 tane soketi söküp, kartı çıkartıp yerine yeni kartı takıp kapağını kapatıp hemen ''Sıradaki'' diyoruz.

O sizdeki PİONEER plazmanın içerisinde yanlış hatırlamıyorsam tamı tamına 14 ayrı elektronik kart var, şu anki toplam ağırlığı abartısız 6 tane aynı boyutta lcd tv ye bedeldir. İşte keyif veren tamir dahi o tv lerde yapılırdı, aynen keyif veren izlemenin o tv lerde yapıldığı gibi :ok

Sevgili üstad,
Bazen derler ya neydi o günler sadece şunu ekleyeyim o günlerde ki emeğin bir hazzı vardı, şimdinin ise sadece işi bitirmenin rehaveti.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sayın ado hocam
Daha önce zaman ayırıp tavsiye de bulunduğunuz TV'yi (49 ud 8500) bulamadım. 9200 ise iki yerde gördüm ya ayarları kötü idi ya da bilmiyorum sinmedi içime(büyük ihtimal iç çıkışı yorgunluğuma geldi) bunların yerine bir tavsiyeniz olabilir mi? 9500 serisi mesela, ya da Philips bakayım diyecem ama pek yakın değil bana, Samsung kenarda bir tercih olarak düşünülebilir mi? Olmadı 9200 sakin kafa ile gidip bir bakayım direkt alayım.
Zamanınızı olacağım şimdiden teşekkür ediyorum
Saygılar
Sevgili ado
Bir ara bakarsan sevinirim üstad
Saygılar

E Çevrimdışı

emrevuran

Yeni Üye
19 Haz 2019
5
48
Merhaba Lg 75uk6500 PLA yanında LG 43UK6300PLB hediyeli ve heryerde fiyat 11900.Hediye tv LG servis tarafından kurulum yapılırsa ve form doldurulup başvuru sonucu 15 gün içinde getirilmekte. Sadece 43UK6300PLB fiyatı 3000 tl civarı. Yani Lg 75uk6500 PLA size 9000tl ye geliyor Karşolaştırma yaparsak Vestel 75ud9655 8000tl civarı. Tercihiniz hangisi olur neden. İkisi de ips ekran diye biliyorum

Paneli darbe sonucu kırılan 55'' LG LA660s televizyonum yerine ciddi araştırmalara sonucunda? Vestel 75UD9550 aldım.

Araştırmalar sonucu en iyi ürün tabi ki bu değildi. Lg NanoCell TV ler hoşuma gitti. Samsung' un 6-9 serisi QLED tv lerini de beğendim. Apple tv 4k sahibi ve digitürk abonesi olarak sadece panel olsa bile işime yaracağı için yerli bir marka almaya karar verip Vesteli tercih ettim.

Evet LG veya Samsung mühendisliği kalitesinde olmadığını tahmin ediyorum ancak yerli bir ürün için iyi özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar fayda/maliyet ve teknik özelliklere tabi ki bakmalıyız ancak kullanmayacağınız veya gerçekten aradaki fiyat farkına değmeyecek ayrıntılarda boğulmayın. Nanocell gerçekten güzel bir teknoloji ancak 75 inch boyutta yaklaşık 7000 lira daha pahalı. 7000TL az bir ara değil yaklaşık 1250 Dolar' a karşılık geliyor.

Panel ithal olsa da işlemci ithal olsa da birlikte çalıştırılacakları mühendislik yerli. Yerli ürünlere destek olalım.

Not. TV yi showroomda gördüm ve satın aldım. Evime kurulmadı, kurulduğunda görüşlerimi tekrar yazacağım.

Model Vestel 75UD9655 olacak yanlış yazmışım.
Kurulum sonucu incelemelerinizi lütfen bekliyorum. Teşekkürler

Geri
Üst Alt