S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Düşündüm taşındım TV varken sürekli ertelediğim projeksiyonu hazır TV kırılmışken ve yeni TV bakarken almaya karar verdim. TV alacak olsaydım 55R6520 alacaktım ve en düşük 3000TL fiyatı vardı ve 55" nispeten küçüktü. Uzun zamandır takip ettiğim LG PF1500G FullHD projektörün fiyatı ise 4500TL olunca aradaki farkı verip artık projektör almanın zamanı geldi diye düşünüyorum. TV olarak da PC'de ikinci monitör olarak kullandığım emektar Philips 32" TV'yi kullanmaya karar verip 22" lik atıl bulunan monitörü de PC'ye takacağım.

Adem Helvacı Ado Adem üstadım verdiğin bilgiler ve ilgin için çok teşekkür ederim. Sayende bir çok yeni bilgi öğrendik.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İzleme mesafem yaklaşık 3.5m TV de 55" olacak görüntü, projeksiyon ile yaklaşık 230x140cm gibi devasa sayılabilecek bir görüntüye tekabül edecek.

E Çevrimdışı

erhankilic0660

Yeni Üye
23 Haz 2019
29
31
Tv önerisi olarak buradaki tecrübeli arkadaşlar kadar bilgiye sahip değilim ancak 4K LG panel kullanılan axen 55 inç curved tv aldım ,yanına xiaomi mi box s tvbox aldım toplam maliyet 3.500tl ye geldi 4K android tv Sahibi oldum . Kısacası tvde panel kaliteli ise markaya gerek yok yanına bi tvbox alınırsa f/p açısından tadından yenmez

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Tv önerisi olarak buradaki tecrübeli arkadaşlar kadar bilgiye sahip değilim ancak 4K LG panel kullanılan axen 55 inç curved tv aldım ,yanına xiaomi mi box s tvbox aldım toplam maliyet 3.500tl ye geldi 4K android tv Sahibi oldum . Kısacası tvde panel kaliteli ise markaya gerek yok yanına bi tvbox alınırsa f/p açısından tadından yenmez
Keşke sadece panel kalitesiyle olsaydı. Artık geçmiş hayırlı olsun

M Çevrimdışı

mirliva

Yeni Üye
24 Haz 2019
4
30
Futbol maçları için ideal panel VA mı yoksa IPS midir?

Özellikle futbol maçlarında üzmeyecek, ekonomik 55" LED TV'ler önerebilir misiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Düşündüm taşındım TV varken sürekli ertelediğim projeksiyonu hazır TV kırılmışken ve yeni TV bakarken almaya karar verdim. TV alacak olsaydım 55R6520 alacaktım ve en düşük 3000TL fiyatı vardı ve 55" nispeten küçüktü. Uzun zamandır takip ettiğim LG PF1500G FullHD projektörün fiyatı ise 4500TL olunca aradaki farkı verip artık projektör almanın zamanı geldi diye düşünüyorum. TV olarak da PC'de ikinci monitör olarak kullandığım emektar Philips 32" TV'yi kullanmaya karar verip 22" lik atıl bulunan monitörü de PC'ye takacağım.

Adem Helvacı Ado Adem üstadım verdiğin bilgiler ve ilgin için çok teşekkür ederim. Sayende bir çok yeni bilgi öğrendik.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İzleme mesafem yaklaşık 3.5m TV de 55" olacak görüntü, projeksiyon ile yaklaşık 230x140cm gibi devasa sayılabilecek bir görüntüye tekabül edecek.

Sen de benim gençlik arkadaşım Eko (Erkan) gibisin. O da senin kafadan :kiskis

Güzel günlerde kullanmanı dilerim. Giriş-Gelişme-Sonuç, tüm detayları istiyoruz nasipse :kas

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Murat kardeşime katılıyorum zira özellikle üzerinde sıkça durduğumuz ve yine LG panel ile üretilmiş olan AWOX Android tv nin de anakart kaynaklı eksiklerini sürekli forumda dile getiriyoruz.

Tamam panel kaliteli de, Görüntü işlemci birimi ne olacak?
Yazılım stabilitesi ne olacak?
Yayını harici kaynaktan veriyor olsanız da, yolladığınız protokol kodlarını çözecek olan yine tv nin anakartıdır o nedenle panel kaliteli olsun gerisi önemli değil mantığı çok doğru bir yaklaşım olarak görülmemeli diye düşünüyorum.

Tabi sürekli vurguladığımız üzere, kullanıcının memnun olduğu her tv kraldır bizim için :ok
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam dün gece baya bir uyguna denk geldiği için Sony 49xf7596 siparişi verdim. Kurulumu yapıldıktan sonra tecrübelerimi sizlere aktaracağım.
Tecrübelerinizi benimle paylamanıza çok sevinecek olmakla birlikte, Bu konuya dair kullanıcı deneyimi olan bir konu açarsanız ciddi mutlu olurum.
Şimdiden hayırlısı olsun diyorum :ok

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
merhabalar ado, televizyonu aldığım yer akım korumalı priz almak gerektiğini söyledi bende daha sonra alırım diye vazgeçtim.
Televizyonlarda akım korumalı priz kullanmak gerekli mi?
Marka ve model olarak önerebileceğin akım korumalı priz var mı?

N Çevrimdışı

noneedtopanic

Yeni Üye
30 Haz 2018
12
38
Merhabalar

Regal 55r7540u model televizyon aldım internet üzerinden.

Kargoneve geldi fakat kutu ağzındaki bant bana pek güven vermedi.

TV nin daha önce açılmış olup olmadığından nasıl emin olabilirim?

Teşekkürler

T Çevrimdışı

tc kenan

Yeni Üye
24 Haz 2019
3
48
Selamlar;

Sizin yaşadığınız konu tipik LG ve PHILIPS mağduriyeti maalesef.

Bu konuda oldukça ciddi mücadeleler verdik ve halen mücadelelerimize devam ediyoruz lakin üreticilerin aldıkları güç ile bizimki denk değil o nedenle detki oranımız yok hükmünde neredeyse :)

Şu anakartın servise maliyeti takribi 300-450tl bantlarında. Gerisi ''Biz PHILIPS iz kardeşim, kartı istiyorsan parayı vereceksin'' yaklaşımıdır.

Bu koşullarda en mantıklısını siz yapmış ve bilinçli bir tüketicinin yapması gerektiği gibi araştırmalara başlamışsınız lakin ilgili markalar yedek parça konusunda ciddi tekel durumundalar.

Bu gün tv tavsiyeleri konusunda VESTEL ve türevlerini önerdiğimde veya SAMSUNG markasını önerdiğimde nedenini soran arkadaşlarım için en önemli örnektir bu konu.

Tamam SAMSUNG da çok ucuza yedek parça satmıyor lakin en azından hem daha makul, hem de bir şekilde bulabiliyorsunuz..

Şimdi bu arkadaşımıza şu foruma veya başka forumlarda bu anakart konusunda yardımcı olabilecek birileri sizce çıkar mı?

Bence hayır :(

Geri
Üst Alt