Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
E Çevrimdışı

Edopars

Yeni Üye
31 Ara 2018
2
38
Merhaba Adnan abi ve ahali, vestel servis aracılığı ile vestel 32 inc TV miz garantiden onaylandı 3D olduğu için parça ve yeniden üretim olmadığı için bana sordular hediye çeki kodumu gönderelim fatura değerinde veya 32fd7100 model size göndereceğiniz ürününü gönderelim dedi bende kodu gönderin dedim faturanın resmini gönderdim araya yılbaşı girdio esnada mesaj geldi geçici olarak servis aracılığı ile geçici TV temin gönderilmesi için bende gerek yok dedim sonra tekrar görüştük hediye çek kodu değil 32fd7100 TV yi gönderilmesi onaylandı dedi neden dedim göndereceğimiz ürün faturanızdan yüksek dedim bende bunu onaylamıyorum dedim kodu gönderin istediğim TV'yi almak istiyorum mağazınızdan dedim çünkü sizin göndereceğiniz üründe bu yıl bahar aylarında dolacak dedim benim diğer cihazın garanti süresine göre dedim bu gelen cihazı bayi kabul edermi dedim etse bu cihazı bayi satıp fatura kesebilir mi başkasına dedim çünkü ben değiştirmek istediğim için dedim evet başka birisine satabilir yeniden o kişide garanti yeniden başlar dedim iyi dedim ama ben ekran paneli ıps mb130 istiyorum dedim hani bu göndereceğimiz cihaz daha özellikli demiştiniz dedim tmm ben bilgi alıp size dönecem dedi 3 gün geçti bugün mesaj geldi 14.01.2019 tarihine kadar sürecin uzayacağı diye. Bende vestel ürünlerine baktım bu arada 40UD8400,43UD8400,43UD9300, 49UD9300 modeller fiyat ve özellikler güzel tabi 49UD9400 dahamı iyi düşüncesi oluşturdu TV herşeyi sunabilmeli aile olarak iyisi olsun dedik özellik olarak özellikle IPS ekran ve mb130 işlemci olarak ama TV duvar veya iki duvar köşesine montelenecek sizce hangi model hangi ekran ve işlemci olmalı oda 25 metre kare var...

F Çevrimdışı

furkanaslan17

Yeni Üye
6 Ocak 2019
5
28
Aslında tavsiye forumu olmamıza rağmen televizyon konusunda tavsiye başlığımızın olmaması değişik bir durumdu.

Bu eksiğimizi de gidermiş oldunuz elinize sağlık Egemen kardeşim :ok:

Ben de elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

selamın aleykum oncelıkle adem abının youtube kanalından gorerek geldım yenı evlendım tv arayısındayım en az 49'' olmak kosuluyla arcelık beko grundıg olursa ıyı olur(koc calısanıyım ucuza alma durumum var )olmazsa vestel veya dıger markalar tavsıyenızı yardımınızı beklıyorum xıomı mı tv ve soundbar kullancam onun ıcın smart ozellıgının ve ses cıkısının cok ıyı olmasına gerek yok yardımlarınız ıcın sımdeden tesekkur ederım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

selamın aleykum oncelıkle adem abının youtube kanalından gorerek geldım yenı evlendım tv arayısındayım en az 49'' olmak kosuluyla arcelık beko grundıg olursa ıyı olur(koc calısanıyım ucuza alma durumum var )olmazsa vestel veya dıger markalar tavsıyenızı yardımınızı beklıyorum xıomı mı tv ve soundbar kullancam onun ıcın smart ozellıgının ve ses cıkısının cok ıyı olmasına gerek yok yardımlarınız ıcın sımdeden tesekkur ederım

Kardeşim hoşgeldin :ok

49VLX7810 (Aslında Grundig de 9650 serisi can dır ancak mibox kullanacaksan gerek yok)
50UD8800
50MU7000

Bu ürünleri önce bir incelemeni rica ediyorum. İncelemen sonrası görüşlerine göre yeniden değerlendirme yapalım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adnan abi ve ahali, vestel servis aracılığı ile vestel 32 inc TV miz garantiden onaylandı 3D olduğu için parça ve yeniden üretim olmadığı için bana sordular hediye çeki kodumu gönderelim fatura değerinde veya 32fd7100 model size göndereceğiniz ürününü gönderelim dedi bende kodu gönderin dedim faturanın resmini gönderdim araya yılbaşı girdio esnada mesaj geldi geçici olarak servis aracılığı ile geçici TV temin gönderilmesi için bende gerek yok dedim sonra tekrar görüştük hediye çek kodu değil 32fd7100 TV yi gönderilmesi onaylandı dedi neden dedim göndereceğimiz ürün faturanızdan yüksek dedim bende bunu onaylamıyorum dedim kodu gönderin istediğim TV'yi almak istiyorum mağazınızdan dedim çünkü sizin göndereceğiniz üründe bu yıl bahar aylarında dolacak dedim benim diğer cihazın garanti süresine göre dedim bu gelen cihazı bayi kabul edermi dedim etse bu cihazı bayi satıp fatura kesebilir mi başkasına dedim çünkü ben değiştirmek istediğim için dedim evet başka birisine satabilir yeniden o kişide garanti yeniden başlar dedim iyi dedim ama ben ekran paneli ıps mb130 istiyorum dedim hani bu göndereceğimiz cihaz daha özellikli demiştiniz dedim tmm ben bilgi alıp size dönecem dedi 3 gün geçti bugün mesaj geldi 14.01.2019 tarihine kadar sürecin uzayacağı diye. Bende vestel ürünlerine baktım bu arada 40UD8400,43UD8400,43UD9300, 49UD9300 modeller fiyat ve özellikler güzel tabi 49UD9400 dahamı iyi düşüncesi oluşturdu TV herşeyi sunabilmeli aile olarak iyisi olsun dedik özellik olarak özellikle IPS ekran ve mb130 işlemci olarak ama TV duvar veya iki duvar köşesine montelenecek sizce hangi model hangi ekran ve işlemci olmalı oda 25 metre kare var...

Aslında VA panelin yan açı dezavantajını, evde tv nin montaj köşesini değiştirerek avantaja da çevirebilirsiniz. Neticede VA panelin sunduğu tepkime hızı ve yüksek kontrast oranından da vazgeçmemiş olursunuz. Şöyle örnek verelim.

Aşağıdaki resimde oldukça amatör bir çizim yaptım, anlatmak istediğim konu, VA panelin açı dezavantajını, oda konumlandırmasını değiştirerek avantaja çevirebileceğinizin bir görselidir :)

11d9c3e5b13b3739ca.png

Diğer konuya gelirsek. Vestel son zamanlarda maalesef çok da tüketici avantajlı olmayan, kendisini kurtarmaya yönelik kararlar vermektedir.

Normal şartlarda internetten 1500TL ye alabileceğiniz bir ürün için size sanki lütufta bulunuyormuş gibi kendi perakende listelerine göre fiyatlandırma yapıp 1900TL bedel gösterip, hediye çeki vererek sizi markadan ayırmamayı hedefleyip bir dayatma içerisine girmeleri yetmiyormuş gibi bir de süreci uzatarak bezdirme ve ''lanet olsun ne yolluyorsanız yollayın'' demenizi bekleyen bir politika içerisindeler.

Zamanında bana da, garantili cep telefonumu kendileri onaramayıp değişim kararı çıkartıp, aynı modelde üretim olmadığı için üst modeli yollamak karşılığında benden fark istemişlerdi. Venüs 4,5 olan telefon yerine Venüs V3 teklif etmiş ve fark olarak da 500TL talep etmişlerdi 2017 yılında. Sorun şu ki venüs V3 telefon internette zaten sıfır 2 yıl garantili 510TL ye satılıyordu :kop

Diyeceğim o ki, sakın geri adım atmayın, Sizler haklı olarak ''Fatura bedelini nakit olarak iade ederlerse zarar ederim çünkü o fiyata istediğim tv yi alamam'' diye düşünüyorsunuz lakin unutmayın ki Hediye çeki konusunda da farkında olmadan zaten zarar ediyorsunuz. O nedenle ben sizin yerinizde olsam, sizin şartlarınızı karşılamıyorlar ise komple nakit iadesi talep eder ve başka markaya yönelir ve gerekirse kendilerine bu düşünceyi açıkça ifade ederek reste karşılık rest çekerdim :ok

Bu günün koşulları ile 43UD9300 ün fiyatı olan 3399TL yerine, 43MU7000 gibi bir modeli 3280 TL ye alabileceğinizi de size hatırlatmak isterim. Daha yüksek kaliteyi daha düşük fiyata almak gibi bir avantajı ancak elinizde nakit olursa yakalayabilirsiniz, hediye çeki ile değil :ok

H Çevrimdışı

hllt22

Yeni Üye
5 Ocak 2019
3
51
Merhaba. Birkaç aya kadar 4k bir tv almayı düşünüyorum. Tvlerin üzerinde barındırdığı uydu alıcılar ile d-smart modül kullanılabilir mi? Bir de hotbird vs uydulardaki yabancı şifreli yayınları çözen ccam, oscam gibi uygulamalar bu tvlerde kullanılabilir mi? Elimde 4k uydu alıcım var acaba uydu alıcısı olmayan 4k ve hdr destekli bir model mevcut mudur? 49 - 55 inch ebatlarla ilgileniyorum.

Geri
Üst Alt