Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,588
40
Bu fiyatlarda oled tv'ler var fakat nasıldır bilmiyorum hiç birde 'in bu cihazı var ambilight biraz beni cezbediyor.
Yerli OLED'lere yaklaşmayın. PUS8808 sizin istediğiniz siyahları veremez, onun dışında güzel tv. Derin siyahlar arıyorsanız VA panelli Full Array veya Mini Led bir model seçmeniz gerek. PUS8808 Full Array değil, standart direct led. Bu bütçede C745'ten daha iyi siyah verebilecek başka bir tv modeli yok.

7-8.000 daha ekleyebilirseniz Samsung Q80D var.

T Çevrimdışı

tarikgulnz

Yeni Üye
24 Eyl 2024
5
Yerli OLED'lere yaklaşmayın. PUS8808 sizin istediğiniz siyahları veremez, onun dışında güzel tv. Derin siyahlar arıyorsanız VA panelli Full Array veya Mini Led bir model seçmeniz gerek. PUS8808 Full Array değil, standart direct led. Bu bütçede C745'ten daha iyi siyah verebilecek başka bir tv modeli yok.

7-8.000 daha ekleyebilirseniz Samsung Q80D var.
Q80D c745 e kıyasla ne konuda daha iyidir o modele baktım ama o fiyatı vermek için gerekli bir sebep bulamadım açıkçası.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,588
40
Q80D c745 e kıyasla ne konuda daha iyidir o modele baktım ama o fiyatı vermek için gerekli bir sebep bulamadım açıkçası.
Teknik olarak aralarında çok fazla fark yok. Markadan kaynaklı farklar var, Samsung'un görüntü işleme motoru ve yerel karartma algoritması biraz daha iyi. Q80D yeni model, C745 ise bir önceki yılın modeli.

Bu arada 745'in de yeni modeli C755 var. 755 ile Mini Led'e geçildi. Bu modeli de düşüebilirsiniz,

QN85D ile C755 karşılaştırması (Bu arada QN85D, Q80D'nin üst modeli oluyor),

T Çevrimdışı

tarikgulnz

Yeni Üye
24 Eyl 2024
5
Teknik olarak aralarında çok fazla fark yok. Markadan kaynaklı farklar var, Samsung'un görüntü işleme motoru ve yerel karartma algoritması biraz daha iyi. Q80D yeni model, C745 ise bir önceki yılın modeli.

Bu arada 745'in de yeni modeli C755 var. 755 ile Mini Led'e geçildi. Bu modeli de düşüebilirsiniz,

QN85D ile C755 karşılaştırması (Bu arada QN85D, Q80D'nin üst modeli oluyor),

Videoyu izledim baştan sona ve açıkçası kararsız kaldım renk olarak samsung u daha çok beğendim ama yerel karartmada çok agresif duruyor ve bazı bölgeler sanki gözükmüyor gibi geldi kararsız kaldım sanırım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
Andy iyi niyetli olarak yan yana koyuyor. Ama öyle olmaz kamera çekimi özel teknikler ister . En doğru şekilde TV leri aynı kamerayla tek tek çekip, aynı kalıp ve koyduğu videolarla birebir işleyip aynı görüntüyü ekrana ikiye bölüp YouTube öyle atması lazım. Bu şekilde daha az sorunla kişilere daha doğru bilgi ve görüntü olur.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
IMG_20240925_0045258df759cdd2503def.jpg

Burada görüntüde sağ tarafı ben çıplak gözle net ve ayrıntılı görüyorum. Ama görüntü çok farklı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
Beyler rica ediyorum ltf bana buradan cevap yolla demeyin yine mail olarak cevap bekleyin
aslında bıraktım ben LCd işlerini diye yüzlerce defa yazdım,kıramadığım kişiler olduğu
için çok eski dostlar mecburen buradan da cevap yazıyorum
VE sadece benim konum aslında OLED ler dir,LCD konusuna mümkünse hiç girmeyin
nasılsa onların her forumda yok "Üstad" ları yok Hocaları bolca vardır onlara gidin sorun++
TV Box konusunda ben kapattım zaten hükümet de kapattı:hmm

Sota ve ilgili yönetici arkadaşlar,daha fazla katlanmak ve cevap vermek istemiyorum!
sanırım ne için olduğunu biliyorsunuz ne yaşım ne tecrübem ve konu hk. onca senedir
çalışmışlığı prof. olarak bazı şeyleri kaldırmıyor

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,588
40
Videoyu izledim baştan sona ve açıkçası kararsız kaldım renk olarak samsung u daha çok beğendim ama yerel karartmada çok agresif duruyor ve bazı bölgeler sanki gözükmüyor gibi geldi kararsız kaldım sanırım.
W Winston 'un yazdıklarına katılıyorum. Kamera çekimleri ile gerçekte fark olabiliyor, aradaki farkı azaltmak için pozlama ayarını iyi tutturmak gerekiyor video çekerken. Doğru kıyaslama için karanlık bir ortamda canlı olarak görmek gerek.

Fakat Samsung'un yerel karartma algoritması diğerlerine göre gerçekten daha agresiftir, blooming etkisini azaltmak için daha saldırgan karartma yapar.

Bir de şöyle bir şey var, daha iyi görüntü veren tv, sahnelerin tümünde diğerinden başarılı değildir. Bazı sahnelerde TCL Samsung'tan daha iyi resim verebilir. Agresif yerel karartma bazı karanlık sahnelerde siyahı fazla kaçırıp detayları yok edebilir.

Tabi burada hangi görüntü modunda izlediğiniz de önemli. Mesela karanlık bir sahnede görüntüyü durdurduğunuzda; sinema, doğal ve dinamik modlar arasında detaylar değişebilir. Birinde negatif olarak bulutlanma etkisi artarken pozitif olarak da daha fazla detay görürsünüz.

Geri
Üst Alt