albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
55/9308 için o rakam valla süpermiş,piyasanın hem en iyi paneli hem de çok tatlı bir rakam
zaten asıl önemli olması da burası işte:clap
35/40 arasında bu panelin sıfırı şu anda!
30un altına inmesi artık şart

M Çevrimdışı

mister

Yeni Üye
14 Haz 2022
44
33
vestelden ucuza vermişler philipsleri.

65liği 35-40 aralığına gelse alınabilirdi aslında sırf ses sistemi yüzünden.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
o kalitede ve de özellikle o donanım kalitesinde panel yok
yazılım+donanım+teknik yapısı+resim kalitesi 9x larda özellikle VA larda çok iyi
ses belki herkese hitap etmeyebilir benim içinde fazla bir önemi yoktur ama resim
işleme ve buun "natural" verilmesi en önemli kriterdir

TPV uzun zaman bunları çok pahalıya satmak istedi ve satamayınca stoklar birikti!
sonra fiyatı ciddi indirdi ama modası eskidi yaw neticede 2023 model bunlar
Araba değilki fazla takılmayalım:kiskis

IPS leri de resim kalitesi olarak LGE nin miniLED 9x ları kadar var ama berbat bir arka ışık
çalışma performansı vardır!

2023 modeller de ayrıca soc Pentonic1000 vardır yani panel içinde en iyisi:ok
GPU su G-57 yine en iyisi! bildiğim kadarıyla sadece Sony Master-9 da bunlar var(USA da)

2024 model Philips 9x da ise bunlar yine daha düşük seviyeye indi:hmm
bana göre 9308 2024 model 9009 dan daha iyi!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
doğru,ben kendi kullandığım 8808 ile karıştırdım bunlar Pentonic1000
ama 9x lar NovaTek72676
ancak bu sene OLED 9x lar Pentonic1000 var yine

yaw heriflerin ne ot yedikleri belli değil bir sene ileri bir seri geri gidiyorlar gibi:kiskis
ancak iyi olan kısmı şu bunlar G-57 GPU var:ok zaten işi kurtaracak bu

ancak tatlı rakama bulunacak bir 9308 bence bir tık daha iyi ve cebi de fazla yormayacak
+ses olayı da var!

A Çevrimdışı

absfr

Yeni Üye
12 Nis 2021
13
34
Arkadaşlar merhaba, 43 inc 10k altında bir TV öneriniz var mıdır? Anne baba izleyecek app vb önemli değil. Uzun vade gitsin kafi.

T Çevrimdışı

Talent

Yeni Üye
18 Eyl 2024
2
31
Arkadaşlar merhaba 65'' lg yada samsung tv düşünüyorum. Bütçem 50 bin civarı. Samsung 65q80d ile 65q60d arasında ne fark var?
Tv yi genelde akşamları uydu kanallarında dizi izlemek için yada netflix gibi platformlarda yer alan dizi filmler için kullanacağım, oyun oynamayacağım. Bütçeyi düşürüp 30binlere uhd mi almam mantıklı yoksa qled mi mantıklı? Yardımcı olursanız sevinirim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Arkadaşlar merhaba 65'' lg yada samsung tv düşünüyorum. Bütçem 50 bin civarı. Samsung 65q80d ile 65q60d arasında ne fark var?
Tv yi genelde akşamları uydu kanallarında dizi izlemek için yada netflix gibi platformlarda yer alan dizi filmler için kullanacağım, oyun oynamayacağım. Bütçeyi düşürüp 30binlere uhd mi almam mantıklı yoksa qled mi mantıklı? Yardımcı olursanız sevinirim.
TV ye 50 bin bütçe ayirtiginiz için neden bir oled düşünmüyorsunuz. Daha rafine bir görüntü, daha iyi izleme açısi, daha iyi ekran homojenligi, hızlı panel mükemmel kontrast. Vb.

Geri
Üst Alt