W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,849
Hocam merhaba. Kız kardeşim evleniyor ona bir TV bakıyorduk ve çok fazla 55C745 modeli tavsiye edildiği için indirim kovalıyorduk. Hepsiburada 27 bin liranidi geçen bugün de Teknosa'da 25 bin leri gördü. Ama bu yazdığınızdan sonra şüpheye düştüm. Yukarda bir arkadaş Philips'in 8808 modeli hakkında bir soru sormuş size. 55PUS8808 modeli Amazon'da 21.489 ₺ fiyatı. Ya da bu modelin 50PUS8808 olanı neden 23.479 ₺ onu da anlamadım. Biz ne yapacağız hocam 🤦🏼 bütçe max 25 lira. TPV açıklamışsınız bayağı ama bir türlü yakalayamadım ne olduğunu 🤦🏼 yardımcı olursanız cidden çok sevinirim 🙏🏼
Pus8508 dir o. Link paylasirmisin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
@erkurt selamlar

-Pany 900 Bluray yazdıkların içinde açık ara en iyisi hatta hiç tartışmasız!
-Alman VAT alışta düşmez ama çıkışta(örneğin Havalanı)bunun için gişesi vardır
anında %19 geri iade ederler
-bu arada fiyatı çok güzel bulmuşsun hemen kap,benim bahsettiğim yer de sağlamdır
ancak fiyatı tatlı değildir

Sony den X800/700 leri bir şekilde biliyorum veya test için kullanıyorum bunlar da çok iyi
ama bir Pany değil!!!

zaten üst kapağı açıp da içine şöyle bir bakman yeterlidir,yaw Sony fasoncu diğer Pany
ana üretici kardeşim ancak buna karşılık Sony yinede kaliteli devreler kullanıyor
hele ki fiyatına göre ama tabiki Pany 800/900 gibi de değildir

-Resim kalitesi süperdir Pany lerin,ancak media-player için desteği codecler olarak
çok sınırlıdır,illegal hiç bir codec(audio-video yoktur)
WMV/VC1/AVI(çoğu dosya-version) oynatmaz!

rakibi Oppo/Denon/Yamaha bunların fiyatına da bakınca Pany hepsini çok ciddi solluyor!
onun için sana dedim Denoncu olarak,aç üst kapağı içine,manzara ciddi farklıdır!

-Pany de "Model" konuşulmaz hiç bir devirde(BD ler için)zaten herifler bir model yapıyorlar
5/10 sene aynısına devam ediyorlar,Sony veya diğerleri ise kasayı değiştirip her sene yeni model
derler!

-Erdem beyler Pany işini bıraktırlar normalde çünkü Panasonic/Türkiye biliyorsun
2013 de Dükkan kapattı,ancak eski müşterile ve dahi hala bir sürü PDP(Pany )
kullananlara her türlü desteği veriyorlar,Almanya ayakları var bunların
BD ler içinse zaten getirip 3 katı fiyatla satıyorlar,işin o kısmını karıştırma şimdi

Almanya €990 burada x 3 € 3.000 e veriyorlar,ancak alıcısı hala var çok az da olsa!!

-UBP lerin yanında bunlar SAT-Receiver/Recorder+Player kombileri de özel istekle
getiriyorlar! fiyat katlamalı yine 3x !!

Panasonic Almanya ve UK bu konuda çok güçlü pazara sahip dir her devirde!
herifler model bile değiştirmiyorlar yaw,gerek görmüyorlar ve müşterileri de
ona göre tabiki malın fiyakasına filan batmıyorlar,açıp içine bakıyorlar

-DMR serileri 9/8 süper,Tuner kaliteleri Techni/Humi/Kati den bile çok çok daha iyidir!

-Not;aynı şekilde Pany OLED ve LCD leri de dahili uydu alıcı Tunerleri açık ara en iyisi
kesinlikle Receiver gerekmez!
bulursan 9 değil de 8 serisi kap derim sana!

++

Bluray için 2 tane film de koy kutuya öyle gönder bana,test için gereklidir
DVD ve 2k Bluray için bende var bunlardan gönderme,kurulum da yapma!!
ver kargoya göder bana,2 gün bende kalır sadece
ama SAt-Reciever için 3/4 gün kalması gerekiyor!

kolay gelsin

++
OLED için G3/4 için mail dan yazmıştım diğer detayları G3 OK dir G4 e hiç gerek yok++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
Hocam merhaba. Kız kardeşim evleniyor ona bir TV bakıyorduk ve çok fazla 55C745 modeli tavsiye edildiği için indirim kovalıyorduk. Hepsiburada 27 bin liranidi geçen bugün de Teknosa'da 25 bin leri gördü. Ama bu yazdığınızdan sonra şüpheye düştüm. Yukarda bir arkadaş Philips'in 8808 modeli hakkında bir soru sormuş size. 55PUS8808 modeli Amazon'da 21.489 ₺ fiyatı. Ya da bu modelin 50PUS8808 olanı neden 23.479 ₺ onu da anlamadım. Biz ne yapacağız hocam 🤦🏼 bütçe max 25 lira. TPV açıklamışsınız bayağı ama bir türlü yakalayamadım ne olduğunu 🤦🏼 yardımcı olursanız cidden çok sevinirim 🙏🏼
TPV için üstüne basarak yazdım,elde kalan malları bir şekilde bitirmek adına gerek malum satıcılar gereksede TPV merkez
fiyatlar da gördüğünüz gibi çok fazla düşme/oynama v.s yapıyorlar
bana göre TPV TR yapılanması bu işi hiç bilmiyor,hoşa diğerleri de aynı zihniyet,çünkü müşteri bilinçsiz!

örneğin 50/8808 piyasanın en iyi panelidir diye 3 kuruş fazla satmaya bakıyorlar!
TCL;ben kesinlikle bahsetmem alınması için ne 7/8 serisi nede başka bir serisi ne de çakma miniLED lerini

TPV de 55 ler IPS dir ister mini ister D-LED olsun yaramaz!
ama 9308 VA dır yarar!

S Çevrimdışı

Sharp61

Yeni Üye
24 Tem 2019
16
42
selamlar. anne babaya yerli marka 55 inç tv almak istiyorum.

Toshiba 55QA5D63DT 55" 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android QLED TV​

bu tv hepsiburada da indirimli şu anda.
bu türden yerli markaların Qled modelleri led modellerinden daha iyidir diyebilir miyiz? arada 1-2 bin TL fiyat farkı oluyor. Qled almaya değer mi?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,849
selamlar. anne babaya yerli marka 55 inç tv almak istiyorum.

Toshiba 55QA5D63DT 55" 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android QLED TV​

bu tv hepsiburada da indirimli şu anda.
bu türden yerli markaların Qled modelleri led modellerinden daha iyidir diyebilir miyiz? arada 1-2 bin TL fiyat farkı oluyor. Qled almaya değer mi?
Hayır qled olmasi bu tip giriş seviyesi modellerde sadece pazarlama şeklidir. Bunun gibi modellerde tek fark IPS ve Va panel farkıdır.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,849
Eğer 40 bin üstüne bütçeniz varsa LCD çok akşamları benim gibi TV kullaniyorsaniz yani gunboyu hep açık olmayacaksa.
55C3 ve 55S90C fiyat ve kalite olarak tr deki en iyi modellerdir

Merlot Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
272
50
Eskiden yerli firmalar eski tv'ni getirene yeni tv de güzel indirim yaparlardı
Artık böyle kampanyalar yapmaz oldular

Son düzenleme:
armax Çevrimdışı

armax 

Yeni Üye
28 Eyl 2022
19
Samsung Sony vb. Üst serilerinden daha aşağı fiyatta ise 845 alınır bir modeldir. Yada tcl C755 modeli de
54bin amazondan aldım, 65” ekran oled için bütçemi zorlayabilirdim ama riske atmak istemedim, akşamları film, belgesel keyfi için ömrümde ilk tv’m oldu

O Çevrimdışı

otsre

Yeni Üye
21 Tem 2024
3
25
Samsung 65 CU 7000 alıcam panel bilgisi ve cof sayısını bilen varmı acaba ?

Geri
Üst Alt