T Çevrimdışı

theunnamed

Yeni Üye
30 Haz 2024
4
38
Android tvler smartlara göre yazılımsal açıdan fiyat olarak dezavantaj yaratıyor mu?

Android tv box ile kullanacağım için smart tv almak daha mantıklı gibi geldi bana. Fiyat avantajı da varsa bu görüşümü destekler nitelikte bir durum oluyor bu?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,664
Android tvler smartlara göre yazılımsal açıdan fiyat olarak dezavantaj yaratıyor mu?

Android tv box ile kullanacağım için smart tv almak daha mantıklı gibi geldi bana. Fiyat avantajı da varsa bu görüşümü destekler nitelikte bir durum oluyor bu?
Bişey fark edecek bir durum görmüyorum. Box var zaten tizen yada webos işletim sistemlerini görmüş olursunuz.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,664
Herkese merhabalar, iyi forumlar diliyorum. Başlıkta şimdiye kadar katkı sağlayanlara teşekkürler.

Teyzeme hediye olarak bir tv alacağım ancak okumaya başladıkça ucunu alamadım tv konusunda bilgi derya deniz. Okudukça da kafa daha çok karıştı :)
Bütçe : 25.000-35.000 Tl
Ekran Boyutu : 65'' önceliğim. (Çünkü şuan 45'' var onu büyütmek için alıyorum. Eğer çok daha avantajlı kalan bir 55'' gelirse onu da değerlendirebilirim.)
Genellikle karşıdan izleme yapacak ama misafir geldiğinde çapraz izleme de olacak. Çaprazda çok fazla kararmasını istemiyorum. (sanırım va panel bunu yapıyormuş)
Işıkla ilgili çok sorun yok zaten oda çok aşırı ışık almıyor standart bir aydınlığı var.
Güncel televizyonları samsungun bir modeli, mi box ile kullanıyorlar. Oyun vs oynanmaz normal tv kanalları ve netflix, youtube kullanımı.
Almışken mi box ihtiyacı ortadan kalksın diyorum ama bazı yerlerde de android/google tv kötülüyorlar çözemedim.
Kanal geçişi vs takılma yaşamasını pek istemiyorum görüntü 10/10 olacağına orta iyi görüntüye takılmamayı tercih ediyorum.
Belki bu fiyata bu istekler olmuyordur o ayrı konu.

İlk bu iki model arasında kaldım ama vestel çok takılma yaşarmış gibi hissettim yorumlardan. Tlc de güvenemedim, Edirne'de servisi de yok galiba. Öyle olunca iyice kafam karıştı. Bir tavsiyesi olan olursa önerilerini dinlerim. Şimdiden teşekkürler.

Teyzenizin izleme şekli SDR yayınlar üzerine baktığınız modeller ve diğerleri hepsi uygun görüntü verir. Va panel yada IPS panelerin artıları eksileri ne göre fark olur. Aydınlık oda izlerse bunda da fark etmez. Birde Samsung LG Sony Philips diğerlerine göre görüntü işlemesi düşük kaliteli yayınları keskinliğini hareket metligini diğerlerine göre daha iyi yapar (sorunsuz değil). Yani yerel firmalar 150 satır işler bunlarsa yazılımla 450-550 satırı işler bu da netliği artırır tekrar diyeyim sorunsuz değil.

Geri
Üst Alt