W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
Hocam arada dediğiniz gibi efsane modeller denk geliyor ama zaman karşısında yeni çıkan teknolojiler olarak geride kalabiliyorlar. Misal ben PS5 e bağlı şekilde Hdmi 2.1 ve VRR olarak kullanmak istiyorum ama eski TV lerde bu özellikler yok. Sony de dediğiniz gibi keşke çekilmeseydi.

Hocam OLED panel de bana gitmez kullanımın çoğu Oyun olacak. Malum oyunlarda sabit hud ekranları çok fazla olduğu için sorun ekran yanığı yaşama ihtimalini de göze almak istemiyorum açıkçası.

Arkadaşlar birde Samsung bu sene 90D modeli 90C modelinden farklı olarak atsc 3.0 yerine atsc 1.0 ile geliyormuş maliyetten kısmak için bu sene atsc 3.0 özelliğini yalnızca 8k modellere koymuşlar diğer TV lerden çekmişler bu özelliği.
Bu çok fark yaratan elzem bir özellik midir?
W Winston
Yok değil. Ülkemiz için geçerli bir özellik değil.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
Hocam anladığım bunun lisans ücreti oluyormuş ayrı bir donanım oluyormuş. Amerika daki yayın standartı herhalde bu dimi? Ama Avrupa da Dvt 2 oluyormuş o sanırım bu TV de var.
Evet var. Yayınları kullanıcıya ulaştırma sekilleri olarak düşün. Kodlama ve bant genişliği o nekadar başarılı olur Amerika'da bilemem oradada tam oyurmadi galiba. Bizim taraf BBC onculugunde gider bizde oraya göre geriden takip ederiz

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
Evet var. Yayınları kullanıcıya ulaştırma sekilleri olarak düşün. Kodlama ve bant genişliği o nekadar başarılı olur Amerika'da bilemem oradada tam oyurmadi galiba. Bizim taraf BBC onculugunde gider bizde oraya göre geriden takip ederiz
Aynen hocam Atsc 3.0 çok iyi bant genişliği sunuyormuş ama Atsc 3.0 için istenen lisans ücretleri pahalıymış ve bir sürü de uyumsuz eski cihaz olduğundan orada da tam oturmamış bu sistem.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
Bize ulaşma şekli kablo yada havadan. Havadan veri akışı hızlı olur. Kabloya göre. Ama burada maliyet çok artıyor. Kapsamı alanı bölge çapında . Sınırlı kalıyor mobil ağ gibi düşün. Ne kadar çok bant genişliğini artirirsan. Kapsamı alanı düşür. Yeni vericiler arasını kısa tutman lazım

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
Bu yüzden ister kablo ister uydudan olsun. Bizim uydu örneğin mevcutta 60 70 kanal olması gerekirken bir sürü kanal koyarsan kanallar yarım yamalak gösterir.
Yada cep telefonu telefon başına bölgeye göre değişir. Daha nüfusun az olduğu yerle paylaşılan bant genişliği daha fazla olurken. Kızılay gibi yoğunluğun çok olduğu yerlerde bant genişliği çok paylaşıldığı için kalite düşer. Bu yüzden firmalar mobil araçlarla oralara destek verirler maçlarda olduğu gibi. Uydu da aldığımız kalitesiz HD yayınlar gibi aşırı kanal var

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
@Heratlı
-bilgileri dosyadan verdim
-mail de ayrıca cevaplandı
-Sony X800 için o fiyat manyak! sen yine de Ali bey den fiyat iste sanırım daha da inecek

++
@inciser
LG G3 çok daha mantıklı ve bütçesi düzgün teklif! bence kaçırma

++
@doğanberk
hocam msg nı aldım ama diğer mail den gelenin üst kısmını göremedim,tuhaflık var ama bilemedim yaw
bende şu şekilde çıktı;

...
can bey,sürekli palavra katalog bilgilerinden bıktım usandım,beni bilirsin çok eski tforum
üyesiyim ama orası da epeyi yıllar evvel öldü donanım desen satıcıların ve ukalaların top oynadığı yer
f.türk yine aynı velhasıl forum yok bu ülkede ne yazıkki
sana ulaştım sende bırakmışsın buraları mail attım dönmedin
bize acilen babamlar dahil yazlık filan derken 4 tane lcd lazım oled işini daha önce sormuştum sana
Oled LG 65G3 aldık geçtiğimiz kasım ayında senin dosyanı da harfiyen uyguladım bilgin olsun
ya yıllardır nasıl lcd lere katlandım bilemezsin eşşekden indim ata bindim yahu
abi forumlarda sürekli yok orası şöyleymiş yok burası yanıyormş yok bilmem neymiş diye
sürekli kasıtlı olarak lcd lere doğru ciddi bir yalnış yönledirme yapıyor bazı tipler
birde sürekli bir TCL tavsiyesi yapıyorlar
aman abi ya forumlar demeyin bana
ps5 bağladım oğlan sürekli maç yapıyor arada kapat dedim sadece
haftaya amcaoğlu almanyadan senin bahsettiğin sony bluray 4k olan x800 de getiriyor
almanyadan G4 de getirebilirdim belki sonbahara derken senin uyarını gördüm ve vazgeçmiştim

can abi 4 tv seçtim acilen onayın gerekiyor,evet hayır demen yeterlidir

1.Philips 65PML9308
2.Samsung 65 90C serisi
3.Philips 50 veya 55 8808 veya 8909 serisi
4.Samsung 60/70 serisi 55" bu tv köydeki babamların yazlığına gidecek

oled den sonra bunlar uğraşmak gerçekden senin tabirinle hikaye gibi
abi saygılar
...
her neyse zaten Oled konusunu aştık
LCD için de kısaca,1./2. OK dir 3.8909 OK dir 4.her ikisi de onlar için OK dir
ama yine de sen 60 tercih et

diğer konu için acele etmeye gerek yok bence
-katalogları sakın okuma:hayir
-malum forumlardaki iki ayaklı çakalları siktir et gitsinler yaw! hiç takılma forumlara alayı satıcı,promotör ya da marka yalakaları🤬
-sana verdiğim kişiye olmadı tlf aç sana deneyimlerini aktarsın,kendisi servis yetkilisidir,sor bak ne diyecek sana:kiskis
abi şu geri dönen oranlarını bir söylesene filan de bak ne cevap verecek!
Türkiyede biz onun için OLED konusunu daima "içimizde" bu sebeblerden böyle götürüyoruz!

++

Nihat bey mail geldi ama haber bekliyorum,bayram sebebiyle kişiye ulaşamadım ama o bana geri döner nasılsa az sabır

Panasonic konusu hala sürüncemede,geçen sene biraz düzeldi ama KURların lanet durumu sebebiyle iş yine yattı
Hüseyin bey bu riske giremem diyor ki bence haklı ayrıca Servis konusu risk!
gerçi o bahsettiğim eski bizim servis arkadaşlar hepsi prof. dur lisanslıdır v.s ama parça garantisi riski ciddi dir!
Pany Oled kullanan arkadaşların tamamı zaten bir şekilde Almanya irtibatlıdır!

++

diğer mailleri bir şekilde buradan ya da oradan cevaplayacağım+

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
168
41
Ratings TV lerin son ömür testlerini yayınlamış OLED lerin durumu çok iç acıcı değil. CNN kanalındaki logo ve altdaki kayan bar iz yapmış bayağı.

T Çevrimdışı

theunnamed

Yeni Üye
30 Haz 2024
8
38
İyi akşamlar değerli arkadaşlar, konuyu bir kaç ay geriye doğru takip ettim. Muhtemelen vestel-toshiba olarak değerlendireceğim ama başka fikirler yada doğrudan model verirseniz de memnun olurum.

Bütçe 15-20 bin
Boyut 55"-58"

Dikdörtgen salonun uzun olan duvarına monteli şekilde kullanacağız, çapraz açıdan izleme durumumuz mevcut koltukların konumu dolayısıyla.

Homatics 4K Plus Tv Box mevcut, bu sebeple tv de androide ihtiyacım yok.

Genellikle iptv üzerinden dizi/film, youtube seyrediyoruz, arada futbol maçları, nadiren nintendo switch bağlıyoruz.

Metro markette dijitsu tv gördüm (58DS8500) 13 bin civarı, oradan gezip dolaşırken buralara kadar geldim. Benim için de bir tv önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
İyi akşamlar değerli arkadaşlar, konuyu bir kaç ay geriye doğru takip ettim. Muhtemelen vestel-toshiba olarak değerlendireceğim ama başka fikirler yada doğrudan model verirseniz de memnun olurum.

Bütçe 15-20 bin
Boyut 55"-58"

Dikdörtgen salonun uzun olan duvarına monteli şekilde kullanacağız, çapraz açıdan izleme durumumuz mevcut koltukların konumu dolayısıyla.

Homatics 4K Plus Tv Box mevcut, bu sebeple tv de androide ihtiyacım yok.

Genellikle iptv üzerinden dizi/film, youtube seyrediyoruz, arada futbol maçları, nadiren nintendo switch bağlıyoruz.

Metro markette dijitsu tv gördüm (58DS8500) 13 bin civarı, oradan gezip dolaşırken buralara kadar geldim. Benim için de bir tv önerirseniz sevinirim.
58 inç ler Va panel olur. 55 yada 65 inç lere bakarsınız

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,810
Birde Grundig yada Vestel grubundan alın. Model farketmez. 3 yıl ve burada yapılıyor. Servisleri daha kapsamlı ve iyi. Sorunlu ürünlerinin değişimi daha hızlı ve müşteri odaklı

T Çevrimdışı

tyroo

Yeni Üye
8 Mar 2024
4
27
Herkese merhabalar, iyi forumlar diliyorum. Başlıkta şimdiye kadar katkı sağlayanlara teşekkürler.

Teyzeme hediye olarak bir tv alacağım ancak okumaya başladıkça ucunu alamadım tv konusunda bilgi derya deniz. Okudukça da kafa daha çok karıştı :)
Bütçe : 25.000-35.000 Tl
Ekran Boyutu : 65'' önceliğim. (Çünkü şuan 45'' var onu büyütmek için alıyorum. Eğer çok daha avantajlı kalan bir 55'' gelirse onu da değerlendirebilirim.)
Genellikle karşıdan izleme yapacak ama misafir geldiğinde çapraz izleme de olacak. Çaprazda çok fazla kararmasını istemiyorum. (sanırım va panel bunu yapıyormuş)
Işıkla ilgili çok sorun yok zaten oda çok aşırı ışık almıyor standart bir aydınlığı var.
Güncel televizyonları samsungun bir modeli, mi box ile kullanıyorlar. Oyun vs oynanmaz normal tv kanalları ve netflix, youtube kullanımı.
Almışken mi box ihtiyacı ortadan kalksın diyorum ama bazı yerlerde de android/google tv kötülüyorlar çözemedim.
Kanal geçişi vs takılma yaşamasını pek istemiyorum görüntü 10/10 olacağına orta iyi görüntüye takılmamayı tercih ediyorum.
Belki bu fiyata bu istekler olmuyordur o ayrı konu.

İlk bu iki model arasında kaldım ama vestel çok takılma yaşarmış gibi hissettim yorumlardan. Tlc de güvenemedim, Edirne'de servisi de yok galiba. Öyle olunca iyice kafam karıştı. Bir tavsiyesi olan olursa önerilerini dinlerim. Şimdiden teşekkürler.

Geri
Üst Alt