albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
Ferit bey selamlar,mail adresin sanırım yalnış;"gönderilemedi" hatası alıyorum!
bugün akşam 22.00 den sonra bana alo de görüşelim,ayrıca TR de ki forumları bıraktım+
Samet beyin blog sitesine bak arada!!
Bütün OLED dosyalarım en güncel haliyle orada+Prof.ISF ler de dahil
seninle beraber Panasonic OLED kullanıcısı olarak sanırım TR de 11 kişi oldunuz:hoba1:ok
MZW2004 zaten en üst model,bir tek Erhan da vardı şimdi 2.olarak sen de oldu
diğer 3 tanesi de LZW den 2004 ler var ve diğer modeller le sahaya 11 Panyci kişi çıktı!
€ 3.200 bence normal hatta güzel fiyat sayılır,Samsung/Sony lerin TR fiyatlarına bakınca
Pany beleşe gelmiş demek dir yaw!
şimdi Dosyamı madde madde oku,takıldığın yer olursa ayrıca küçük notlar al,panele hiç bir şeyi
şimdilik "UYGULAMA",kutudan çıkar bahsettiğim şekilde yatırın yere ve öylece 4/5 saat kalsın!
stand üstüne koyun ama açmayın(güç fişini de sakın takmayın!!!)

not;duvar işi olmaz! bunu unut

22.00 gibi olunca fişi tak 30dk. çalışsın "BIP" süreci başlasın,bunun için de dosyadaki linkden
videoyu indir flash belleğe;

format;exFAT yap olmuyorsa o zaman NTFS yap,FAT/32 de kalmasın!
20/25dak. BIP yapsın+sonra stand-by dan kapat+15dk.bekle+sonra aç

panelin dahili Uydu kanallarını filan boşver ilk etap da,sen de Receiver var onu bağla kanalları kafana göre gez

not;bütün bunları ilk 2 saat için yapıyorsun;prof. settings için dosyadan sırasıyla verdiğim ayarları tek tek yapıyorsun!
Orbiter/perfect-clean/timing-zone/pixel-shifter bak bunları hiç atlamadan kumanda da tek tek yavaşça atıyorsun
bizim PDP ler gibi düşün olayı,OLED ler de sadece biraz daha fazla ayar v.s oluyor hepsi bu kadar
sen uzun yıllar Pio ve Pany PDP kullandın kardeşim bunların çoğuna aşina sayılırsın:ok
Pany OLED ler çok ciddi farklıdır hocam,eskinin Pany/Pio PDP lerini düşün,yani gerisi hikaye!

"Heat-sink" olayı içinde en son güncelleme de onu özellikle açıkladım hatta ayrı bir dosya yaptım bunun
için,kısaca forumları salla gitsin bilen bilmeyen sallıyor yaw,ayrıca biz "Panasonic" den bahsediyoruz kardeşim!
yani sapla-samanı karıştırmasınlar!

not;verdiğim movie-mode candela 140cd/m2 civarıdır bunu atlama! 1080/2160-24fps de BD faktörüne göre!
Prof.ISF-1 de ise ben day-time "genel" set yaptım! ve bu geceye de güzel oturuyor
Prof.ISF-2 yi şimdilik ellemedim! onu sen özellikle "gece"(tam karanlık ortam için) göz testini yap bana bildir
"Hollywood"/24fps HD-BD için daha sonra başka bir pic.style dan Bd ile ayar yaptım ama bunu şimdilik girme!

burada normalde artık yazmıyorum,blog dan güncel işleri takip et veya eMail at,olmadı telefon aç++
hayırlı olsun panelin
++

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Regal 50R755UA11 50'' 126 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android LED TV​

Sizce nasıl?
Düşünülebilir. Yukarıda bahsettiğim yetersiz donanıma önemli örneklerden biridir. Anakartı MB185_G32' dir. Bu da MEMC olmaması ve 1.5 GB RAM bellek ile geldiği anlamına gelir. Yani aslında smart altyapısında android oluşuna takılmadan, görüntü özellikleri ile tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Hatta birebir görerek.

B Çevrimdışı

ByPauL

Yeni Üye
20 Kas 2023
11
40
Düşünülebilir. Yukarıda bahsettiğim yetersiz donanıma önemli örneklerden biridir. Anakartı MB185_G32' dir. Bu da MEMC olmaması ve 1.5 GB RAM bellek ile geldiği anlamına gelir. Yani aslında smart altyapısında android oluşuna takılmadan, görüntü özellikleri ile tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Hatta birebir görerek.
Birde sonkez şu ürüne bakarmısın.

Onvo OV50350 50" 126 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Android Smart LED TV​

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Kusuruma bakmazsanız, onvo konusunda çok fazla tavsiye veremiyorum. Nedenine gelecek olursak yine forumumuzda bir başka üyemizin mesajını aşağıya bırakıyorum;

IMG-20231017-WA0007.jpg

Selamın Aleyküm arkadaşlar resimde ki bilgilere sahip tvim için yazılım arıyorum , boot animasyonda takılı kaldı + yaşadığım şehirde yetkili servise de ulaşamıyorum firmaya defalarca telefon açtım ilgilenen yok , yetkili servis diye verdikleri numara şaka gibi gelir ama lahmacun fırını çıktı, şikayetvar.com a kadar yazdım ama nafile 55 inç tv evde aksesuar oldu yardım edebilecek arkadaşlara minnettar olurum 🙏

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40

Onvo düşünüyorsanız F950 modelini öneririm. Tabi Müşteri Hizmetleri ve Servis konusu için bir şey diyemiyorum, Vestel hariç hepsi kötü.

REGAL 50R755UA11
- HKC marka MVA panel
- 17MB185_G32 Ana Kart: 1,50 GB Ram, 8 GB Depolama
- Android TV işletim sistemi
- 60 Hz
- 10 bit renk (8+FRC) derinliği, 1,07 milyar renk sayısı
- 12 Adet COF

ONVO 50F950
- Innolux marka MVA panel
- 2,00 GB Ram, 8 GB Depolama
- Google TV işletim sistemi
- 60 Hz
- 12 Adet COF

ONVO 55F950
- CSOT marka MVA panel
- 60 Hz
- 12 Adet COF

B Çevrimdışı

ByPauL

Yeni Üye
20 Kas 2023
11
40
Onvo düşünüyorsanız F950 modelini öneririm. Tabi Müşteri Hizmetleri ve Servis konusu için bir şey diyemiyorum, Vestel hariç hepsi kötü.

REGAL 50R755UA11
- HKC marka MVA panel
- 17MB185_G32 Ana Kart: 1,50 GB Ram, 8 GB Depolama
- Android TV işletim sistemi
- 60 Hz
- 12 Adet COF

ONVO 50F950
- Innolux marka MVA panel
- 60 Hz
- 12 Adet COF

ONVO 55F950
- CSOT marka MVA panel
- 60 Hz
- 12 Adet COF
Önerdiğiniz ürün bu model mi

Onvo OV50F950 50'' 127 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Google Smart LED TV (Çerçevesiz)​

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Onvo 50f950 üründe dahili wifi mevcutmu ? apk yükleme yapılabiliyormu ?
Dahili Wifi mevcut. APK yükleme yapılabiliyordur diye düşünüyorum.

50’’ 127 EKRAN
ULTRA İNCE ÇERÇEVE
3840 x 2160 ULTRA HD
DAHİLİ UYDU ALICISI
GOOGLE TV İŞLETİM SİSTEMİ
4 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ
8 GB ROM / 2 GB RAM
DAHİLİ WİFİ / BLUETOOTH
DAHİLİ CHROMECAST BUİLT-İN
GOOGLE ASİSTAN SESLİ KOMUT
1000 HZ
4 x HDMI
2 x USB GİRİŞİ ( KLAVYE/MOUSE-MEDİA PLAYER )
AV-ETHERNET GİRİŞLERİ
OPTİK SES ÇIKIŞI
BLUETOOTH SESLİ KUMANDA
2 x 10 W SES ÇIKIŞI

B Çevrimdışı

ByPauL

Yeni Üye
20 Kas 2023
11
40
Dahili Wifi mevcut. APK yükleme yapılabiliyordur diye düşünüyorum.

50’’ 127 EKRAN
ULTRA İNCE ÇERÇEVE
3840 x 2160 ULTRA HD
DAHİLİ UYDU ALICISI
GOOGLE TV İŞLETİM SİSTEMİ
4 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ
8 GB ROM / 2 GB RAM
DAHİLİ WİFİ / BLUETOOTH
DAHİLİ CHROMECAST BUİLT-İN
GOOGLE ASİSTAN SESLİ KOMUT
1000 HZ
4 x HDMI
2 x USB GİRİŞİ ( KLAVYE/MOUSE-MEDİA PLAYER )
AV-ETHERNET GİRİŞLERİ
OPTİK SES ÇIKIŞI
BLUETOOTH SESLİ KUMANDA
2 x 10 W SES ÇIKIŞI

tam sipariş verirken

bu ürünü önerdiler f950 apk yüklenmiyormuş lisanslı olduğu için bu ürüne ekleniyormuş sizce hangisini almalıyım son bir karar vermem için yardımcı olurmusunuz ? inat box nasıl yüklerim ?

bu ürüne usb den apk dosyası yüklenebilirmi ? eğer öyle ise bu ürünü alıcam ?

Son düzenleme:
Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
tam sipariş verirken

bu ürünü önerdiler f950 apk yüklenmiyormuş lisanslı olduğu için bu ürüne ekleniyormuş sizce hangisini almalıyım son bir karar vermem için yardımcı olurmusunuz ? inat box nasıl yüklerim ?

bu ürüne usb den apk dosyası yüklenebilirmi ? eğer öyle ise bu ürünü alıcam ?
OV6000 hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim, nasıl bir panel kullanıldı bilmiyorum. Yalnız bu modelde 1.50 gb ram var bilginiz olsun.

Bu televizyonlar ucuz ve kalitesi de parasına göre ürünler. Böyle çok hızlı çalışan bir ara yüz, telefonlardaki gibi hızlı bir işletim sistemi beklemeyin. OV6000'de 90% L1 lisans yoktur yani Netflix gibi platformları 4K olarak izleyemezsiniz.

APK yükleme konusunda uzman değilim fakat F950'ye uygulama yükleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

B Çevrimdışı

ByPauL

Yeni Üye
20 Kas 2023
11
40
Apk dosya yüklenmiyor ozaman ?
OV6000 hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim, nasıl bir panel kullanıldı bilmiyorum. Yalnız bu modelde 1.50 gb ram var bilginiz olsun.

Bu televizyonlar ucuz ve kalitesi de parasına göre ürünler. Böyle çok hızlı çalışan bir ara yüz, telefonlardaki gibi hızlı bir işletim sistemi beklemeyin. OV6000'de 90% L1 lisans yoktur yani Netflix gibi platformları 4K olarak izleyemezsiniz.

APK yükleme konusunda uzman değilim fakat F950'ye uygulama yükleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Uygulama yükleniyor fakat apk dosya yüklenmiyor diye söylendi. USB ile yüklenirmi acaba ? yüklemek istediğim ürünün play store uygulaması yok inat box tv yükleyeceğim.

Geri
Üst Alt