Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
En ucuz 55’ full array televiuon hangisi sizce ? Birde google tvli ?
En ucuz FALD tv olarak aklıma ilk gelenler;
- Philips PML9008 (Full Array ama bölge sayısı çok az)
- TCL C745

Malesef alamadim
Teknosa stok vs sorunu diyerek televizyonu internetten satis yaptirmadi, 2 saat ugrastim fakat alamadim
Bende elimdeki kanitlarla thhye gittim, belki bir umut. Butcem sanirik amblightli philips almaya elvermeyevek. 13-15 arasin TCL P serisi alacağım gibi görünüyor. En kotu tv arkasina serit led cekip kumanda ile IŞIK saglamak olacak 😂😂
Ambilight sonradan her televizyona uygulanabiliyor. Bir aralar ben de merak sarmıştım sonra uğraşmaya üşendim. Eğer bu kadar içinizde ukde olacaksa daha uygun fiyatlı bir Philips alabilirsiniz, PUS8508 olabilir mesela.

Z Çevrimdışı

Zygomatic 

Yeni Üye
27 Ağu 2020
29
29
Peki size onvo ov50f950 ile regal 50r755ua11 arasındaki karşılaştırma fikrini sormak istesem şuan gözüme birde regalin bu modeli takıldı anakart 17MB185_G32 serisi imiş g31 olsa düşünmeden alınır fakat g32 oluşundan dolayı 1.5 GB ram acaba yetersiz gelebilir mi arayuzde donma takılma akiciligini kaybetme durumu söz konusu olabilir mi diye endişelerim var Samurai Samurai

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Peki size onvo ov50f950 ile regal 50r755ua11 arasındaki karşılaştırma fikrini sormak istesem şuan gözüme birde regalin bu modeli takıldı anakart 17MB185_G32 serisi imiş g31 olsa düşünmeden alınır fakat g32 oluşundan dolayı 1.5 GB ram acaba yetersiz gelebilir mi arayuzde donma takılma akiciligini kaybetme durumu söz konusu olabilir mi diye endişelerim var Samurai Samurai
Bence siz zaten doğru cevabı bulmuşsunuz, G31 uzantılı ana kart olsaydı Regal bir alternatif olabilirdi. Bence F950 daha iyi bir seçim olur. Biliyorsunuz sadece Ram değil aynı zamanda MEMC farkı var, G32'lerde MEMC bulunmuyor.

Donma, takılma ve akıcılığını kaybetme durumu Android cihazların hemen hepsinde olur. Bende Sony Android TV var, ayda 3-4 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Neyse ki Apple TV kullanıyorum uzun zamandır, artık tv'nin işletim sistemine çok gerek kalmadı.

Bu arada, bir önceki mesajımda F950 için Edge Led demiştim, Direct Led olarak düzeltiyorum. Çerçevesiz tasarım olduğu için kenardan aydınlatmalıdır sanmıştım.

S Çevrimdışı

sirtayfun

Yeni Üye
21 Eyl 2021
25
26
Bugün teknosa mağazasında TCL 55C745 modeli için 27k fiyat aldım. Fiyat iyi miydi yoksa black fridayi beklemeli miyim daha da düşer mi?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Bugün teknosa mağazasında TCL 55C745 modeli için 27k fiyat aldım. Fiyat iyi miydi yoksa black fridayi beklemeli miyim daha da düşer mi?
Yaklaşık 1 ay önce yine Teknosa'da 24 veya 25'e kadar düşmüştü, kapanlar çok iyi fiyattan almış oldu. Bir şey söylemek zor, 27 şu an için iyi fiyat.

Z Çevrimdışı

Zygomatic 

Yeni Üye
27 Ağu 2020
29
29
Bence siz zaten doğru cevabı bulmuşsunuz, G31 uzantılı ana kart olsaydı Regal bir alternatif olabilirdi. Bence F950 daha iyi bir seçim olur. Biliyorsunuz sadece Ram değil aynı zamanda MEMC farkı var, G32'lerde MEMC bulunmuyor.

Donma, takılma ve akıcılığını kaybetme durumu Android cihazların hemen hepsinde olur. Bende Sony Android TV var, ayda 3-4 kez yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Neyse ki Apple TV kullanıyorum uzun zamandır, artık tv'nin işletim sistemine çok gerek kalmadı.

Bu arada, bir önceki mesajımda F950 için Edge Led demiştim, Direct Led olarak düzeltiyorum. Çerçevesiz tasarım olduğu için kenardan aydınlatmalıdır sanmıştım.
Android box ile g32 açığını kapatsak panel kıyaslaması hakkında bilginiz var mı onvonun performansını biliyorum fakat hkc öso va tabanlı panel nasıldır acaba onun hakkında hiç bir fikrim yok

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
175
50

Onvo 320V6000H 32" HD Ready Android 13 Smart Led TV​

selamlar mutfak için alacamustalar dan tasviye niz nedir servis kurulum ücretialırmı

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Android box ile g32 açığını kapatsak panel kıyaslaması hakkında bilginiz var mı onvonun performansını biliyorum fakat hkc öso va tabanlı panel nasıldır acaba onun hakkında hiç bir fikrim yok
Açıkçası hiçbir fikrim yok, mağazada varsa canlı olarak inceleyin.

zafer94 Çevrimdışı

zafer94

Yeni Üye
26 May 2020
19
29
En ucuz FALD tv olarak aklıma ilk gelenler;
- Philips PML9008 (Full Array ama bölge sayısı çok az)
- TCL C745

Ambilight sonradan her televizyona uygulanabiliyor. Bir aralar ben de merak sarmıştım sonra uğraşmaya üşendim. Eğer bu kadar içinizde ukde olacaksa daha uygun fiyatlı bir Philips alabilirsiniz, PUS8508 olabilir mesela.
Hocam merhabalar, Cumartesi günü mediamarktten sitesinde tahminimce bir yanlışlık yada bir sorun oldu bilmiyorum, Gerçekten 11.11 indirimide olabilir.

Normalde 28.000 tl olan fiyat hep 22.500 tlye düşüyordu. Gece özel indirimi ile 2 haftadır falan takipteydim. Cumartesi günü bir anda televizyonun fiyatı,

22.500 tlden, 17599 Tlye düştü, Bu fiyatı görünce 55PUS8508'i kaçırmayı göze alamadım. Ürün indirime girdikten 1 dakika içinde satın aldım. Sonra ürünü siparişe kapandı 🤣.

emirhanshn58 Çevrimdışı

emirhanshn58

Yeni Üye
22 Şub 2021
27
30
Kötü bir Philips 50pus8508 deneyiminden sonra tekrar arayışa geçtim.
Ps5 ve dizi/maç ağırlıklı kullanılacak TV arıyorum.

Tcl 50c645 önerir misiniz? 120hz panel olması çok ilgimi çekti.

Tcl TV bir kez alıp iade etmiştim kuruluma gelen servis inanılmaz kötüydü Tv'nin ayaklarını dahi zor takıp hunharca kurmuşlardı para verdiğim cihazı sonra direkt iade vermiştim cihazı.
Bunların servisi hala aynı mı? Tek sıkıntı noktam bu tcl ile alakalı.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Kötü bir Philips 50pus8508 deneyiminden sonra tekrar arayışa geçtim.
Ps5 ve dizi/maç ağırlıklı kullanılacak TV arıyorum.

Tcl 50c645 önerir misiniz? 120hz panel olması çok ilgimi çekti.

Tcl TV bir kez alıp iade etmiştim kuruluma gelen servis inanılmaz kötüydü Tv'nin ayaklarını dahi zor takıp hunharca kurmuşlardı para verdiğim cihazı sonra direkt iade vermiştim cihazı.
Bunların servisi hala aynı mı? Tek sıkıntı noktam bu tcl ile alakalı.
Panel 60 Hz. 120 Hz oyunlar için geliştirilmiş hızlandırıcı konsol ve bilgisayarlarda çözünürlüğü yarıya düşürerek bu işlemi yapar.
Birde 43 ve 50 inç lerinde bu özellik yok diye biliyorum. 55 ve üstü modellerinde var diye biliyorum. Gene bir bakarsınız.

emirhanshn58 Çevrimdışı

emirhanshn58

Yeni Üye
22 Şub 2021
27
30
Panel 60 Hz. 120 Hz oyunlar için geliştirilmiş hızlandırıcı konsol ve bilgisayarlarda çözünürlüğü yarıya düşürerek bu işlemi yapar.
Birde 43 ve 50 inç lerinde bu özellik yok diye biliyorum. 55 ve üstü modellerinde var diye biliyorum. Gene bir bakarsınız.
Anladım hocam teşekkürler bilgi için.
Aslında benim için 120hz olmazsa olmaz değil.
Response Time düşük olması yeterli.
Arkadaşım da Samsung cu7200 var ps5 de kullanıyor gecikmesi çok güzeldi TV nin zaten Samsung bu konuda çok iyi sanırım.

Cu8000 düşünüyorum bende şuan onu tavsiye eder misiniz, servis konusunda en azından Philips tcl den bence kat kat iyi.Tv de fena değil gibi geldi.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Anladım hocam teşekkürler bilgi için.
Aslında benim için 120hz olmazsa olmaz değil.
Response Time düşük olması yeterli.
Arkadaşım da Samsung cu7200 var ps5 de kullanıyor gecikmesi çok güzeldi TV nin zaten Samsung bu konuda çok iyi sanırım.

Cu8000 düşünüyorum bende şuan onu tavsiye eder misiniz, servis konusunda en azından Philips tcl den bence kat kat iyi.Tv de fena değil gibi geldi.
Bunların hepsi aslında benzer modellerdir. Kendine hangi markayı yakın görüyorsan onu alırsın. Satır işleme yani hareketli sahnelerde netlik Samsung da daha iyi olur tcl göre.
8000 de samsun da siyah ayrıntısı ve parlak bölgelerde ayrıntı eksikliği olur. Bu Samsung un canlı gösterme için görüntüyü yaptığı oyunlar. Kiminin hoşuna gidiyor.

Geri
Üst Alt