K Çevrimdışı

kaanhan

Yeni Üye
16 Ağu 2023
4
57
Okudugum yorumlardan vestel tv ler USB Flash sürücü NTFS desteklemiyor FAT32 destekliyor Bu durumda NTFS desteklı 43 inç tvlerden hangisi alınmalı IPS Panel 13-15.000 TL civari alınabilecek modeller hangisi olabilir ? LG ,PHILLPS, SAMSUNG destegi varmi NTFS icin? tsk

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Okudugum yorumlardan vestel tv ler USB Flash sürücü NTFS desteklemiyor FAT32 destekliyor Bu durumda NTFS desteklı 43 inç tvlerden hangisi alınmalı IPS Panel 13-15.000 TL civari alınabilecek modeller hangisi olabilir ? LG ,PHILLPS, SAMSUNG destegi varmi NTFS icin? tsk
Okuduğunuz yorumları daha detaylı incelemenizi tavsiye ederim. Söz konusu dosya sistemi sorunu, google ve android lisans prosedürü nedeniyle versiyona bağlı olarak geçerli. Söz konusu kısıt diğer cihazlar güncellenip versiyon değiştirdikçe neredeyse hepsinde yaşanacak. Dolayısıyla marka bağımsız olarak probleme dair çözüm yollarını yine ben paylaşmıştım. Ayrıca TV Smart özelliklerinin kısa bir süre sonra yetersiz geleceğini de daha önceki mesajınıza cevaben belirttim.

İlginç bir şekilde yine aynı konularda vestelin yan markalarında şimdilik böyle bir problem yok. Ancak donanım yetersizliği olmazsa ve aynı Android versiyonuna ulaşırlarsa aynı problem onlarda da yaşanacak. Bu yüzden TV markası bazında böyle bir tavsiye verebilmemiz mümkün değil.

S Çevrimdışı

seydi32

Yeni Üye
31 Ağu 2023
16
37
65QA9700 karma panel ile üretiliyor, 3 farklı üretici ile çalışılıyor;
- BOE marka ADS (Bir çeşit IPS)
- LG marka IPS
- HKC marka VA

Yani QA9700 alırsanız ya IPS ya da VA panel gelecek.

70UA9630 ise tekil panel diye biliyorum, CHOT marka VA panele sahip. Yani 9630 alırsanız kesinlikle VA panel gelecek. QA9700 alırsanız IPS de gelebilir VA da.

Vestel markası bir Sony veya Samsung olmadığı için, hangi modeli alırsanız alın öyle aman aman görüntü farkı yaşamazsınız. Sadece panel farklarından dolayı bir miktar değişiklik olur.
Acaba Vestel qled olması fark yaratirmi

Ayrıca çok teşekkür ederim ilginiz için. Bu gidişle 70inc alacak gibiyim. Olmuşken büyük olsun diye. Yanlız qled kafamı karistiriyor

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40

Ayrıca çok teşekkür ederim ilginiz için. Bu gidişle 70inc alacak gibiyim. Olmuşken büyük olsun diye. Yanlız qled kafamı karistiriyor
Qled olması bir miktar fark yaratır, renkler biraz daha canlı durur. İmkanınız varsa ikisini de mağazada inceleyin.

Bu iş biraz beklenti, alışkanlık ve kullanım senaryosu ile de ilgili. Benim evimde şu an Sony ve Samsung marka tv var, görece olarak üst sınıfta diyebileceğimiz modeller. Bana şimdi Vestel'i gösterseniz büyük ihtimalle hoşuma gitmeyecek. Zaten evinde Vestel, Hi-Level, Axen gibi cihazlar kullanan yakınlarım bana misafirliğe geldiğinde tv hemen dikkatini çekiyor çünkü gözleri daha kötüsüne alışmış. Biraz daha canlı ve kontrastı yüksek bir ekran gördüğünde hemen farkı hissediyor.

Tam akis durumda olabilir, evinde Oled kullanan adam benim televizyonu görse gözüne kötü görünebilir. Demek istediğim, Vestel modelleri arasında öyle çok fazla fark olmaz. QA9700 modeli IPS ve Qled olması sebebiyle daha canlı renkler sunar fakat aynı zamanda kontrastı düşük olacaktır.

Ben ne desem boş, sizin iki cihazı da mağazada canlı görüp öyle karar vermeniz gerekli.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
slowfood slowfood, Samurai Unforgotten,

Teşekkür ederim.
Peki 50Q60C ile 50Q67C arasında ne fark var acaba?
Hiçbir farkı yok diye biliyorum, sadece alternatif model isimleri. Belki stand ayak yapısı falan farklıdır.

Adsiz18d1da88210b0e14.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
3 adet markayı yazarak "Bunu açar mısın?" sorusuna cevap verip TV Önerisi yazarsanız yanıt almanız zorlaşır. Bahsettiğiniz markaların tüm modellerini mi detaylandıracağız, nerede nasıl kullanacağınızı biz mi tahmin edeceğiz?Aynı içerikle tekrar konu açmak yerine detaylı şekilde koşullarınızı paylaşın. Ona göre üyelerimiz bilgi paylaşımında bulunsunlar.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Samurai Unforgotten üstad detayları paylaşmış. Teşekkür ederiz. Kendisinin de söylediğini paylaşmam gerekirse artık farkı anlamak için bire bir görmek gerek. Çünkü görüntüdeki farklılık buradan paylaşacağımız örnek görüntüler v.b. sizin doğrudan cihazı görerek algılayacağınız kadar doyurucu ve doğru olmayacaktır.

A Çevrimdışı

akskon

Yeni Üye
28 Haz 2018
12
45
TCL 55C745 Ultra HD (4K) TV (55C745GTV)
Philips 55PUS8807 Ultra HD (4K) TV (55PUS8807/62)
Philips 55PUS8808 Ultra HD (4K) TV (55PUS8808/62)
Philips 50PUS8808 Ultra HD (4K) TV

Bu dörtlüden hangisini önerirsiniz. Önceki sayfalarda yorumlara göre sıraladım. 8808 ile 8807 arasında sadece model yılı olarak mı fark var.

Philips 50PUS8808 Ultra HD (4K) TV İPS mi VA mı?
TCL için yılın televizyonu olmaya aday demişsiniz. Bu model İPS mi VA mı. PS4 var. Ayrıca Mi Box da var.
Alırken etrafımdan farklı olarak bir çok ayrıntıya dikkat ediyorum.

İ Çevrimdışı

İsmailornkk

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
29
3 adet markayı yazarak "Bunu açar mısın?" sorusuna cevap verip TV Önerisi yazarsanız yanıt almanız zorlaşır. Bahsettiğiniz markaların tüm modellerini mi detaylandıracağız, nerede nasıl kullanacağınızı biz mi tahmin edeceğiz?Aynı içerikle tekrar konu açmak yerine detaylı şekilde koşullarınızı paylaşın. Ona göre üyelerimiz bilgi paylaşımında bu
55 veya58 inç maksimum 17bin ₺ olacak şekilde aslında ben yazmıştım ama sanırım bir yerde yanlış yaptım sadece marka isimleri göründü anket açmayı beceremedim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
TCL 55C745 Ultra HD (4K) TV (55C745GTV)
Philips 55PUS8807 Ultra HD (4K) TV (55PUS8807/62)
Philips 55PUS8808 Ultra HD (4K) TV (55PUS8808/62)
Philips 50PUS8808 Ultra HD (4K) TV

Bu dörtlüden hangisini önerirsiniz. Önceki sayfalarda yorumlara göre sıraladım. 8808 ile 8807 arasında sadece model yılı olarak mı fark var.

Philips 50PUS8808 Ultra HD (4K) TV İPS mi VA mı?
TCL için yılın televizyonu olmaya aday demişsiniz. Bu model İPS mi VA mı. PS4 var. Ayrıca Mi Box da var.
Alırken etrafımdan farklı olarak bir çok ayrıntıya dikkat ediyorum.
Philipsin satış sonrası hizmetleri nedeniyle TCL diyebiliriz. Ancak onlarında satış sonrası hizmetleriyle ilgili olumsuz geri dönüşler var.

TCL TV' lerin tamamı VA panel diye biliyorum.

50PUS8808 50" olduğu için tüm 50" TV' ler gibi doğrudan VA olduğunu düşünebilirsiniz.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Mesajlarınızı "Televizyon Tavsiye Ana Konu" altında yazmanız gerekiyor. O yüzden mesajınız taşındı. Gördüğünüz üzere ayrıca anket açmak, konu açmak karışıklığa sebep oluyor.

İçeriğe gelince;

Yine sınırlı bilgi paylaşıyorsunuz. Bahsettiğiniz markalarda bahsettiğiniz bütçelerle zaten birbirinden makro farkları olan, çok değişik teknik bilgi paylaşabileceğimiz modeller bulamayacağınızı düşünüyorum. O yüzden lütfen nerede kullanacağınızı, mesafeyi, aydınlatma ve güneş gelme sürelerini kısacası TV' yi nasıl kullanacağınızla ilgili bireysel detayları paylaşın.

İ Çevrimdışı

İsmailornkk

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
29
55 veya 58 inç olabilir, maksimum 17bin₺ bütçem var, evde film-dizi izlemek için kullanacağım.Markaların çok fazla çeşidi olduğu için kararsız kaldım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Buradan okuduğum incelemelerle ve tavsiyelerle Vestel 55QA9700 modelini saatın aldım.Zaman içinde izlenimlerimi buraya aktaracağım.Yardımcı olan herkese ve foruma teşekkür ederim. slowfood slowfood Özellikle size hocam :)
Rica ederiz. 😍 Tekrar hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Şöyle afilisinden, artısıyla, eksisiyle görseliyle bir kullanıcı deneyimi konusu açmanızı heyecanla bekliyoruz. ☺️

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt