osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
Öncelikle merhaba konuda geçen resimdeki olay kablo TV yayını olarak gözüküyor normal karasal yayın değil bu sizlerin,de bildiği gibi turktelekom büyükşehirlerde birçok semtte mahalle başlarına koyduğu kablotv kutuları vardı ve buradan abonelerine apartman içi ve daire içine kadar kablo çeker ve TV,nin karasal tunerine takılır ve yayın bu kablotv bölümünden seyredilirdi daha sonraları,da onlarda uydu üzerinden yayın vermeye başladılar abonelere dekoder dagittilar benim tahminim bu resimdeki yayın eğer güncelse duvardaki kablo,da kablotv yayını yeni TV,lerde bu yayını alan varmıdır bilmiyorum ama bazı uydu alıcılarında olduğunu biliyorum ve bu normal cihazlarda değil enigma diye adlandırdığımız oldukça yüksek fiyatlı cihazlarda var şöyle bir durumda,ki örneğin residance diye adlandırdığımız lüks binalarda ve merkezi sistemli sitelerde tek bir yerden dağıtım olduğu için bunlardada aynı karasal sistem üzerinden yayın alabiliyorlar buda olabilir arkadaşımız eğer böyle bir yer ise yönetime gidip bilgi alması gerekir.

F Çevrimdışı

freestanbul

Yeni Üye
4 Haz 2019
30
34
Hocam çalıştığım yer yeni ve çok büyük bir adliye. Teknik ekibe ilk sorduğumda onlar bilmiyorlardı nasıl yayın alınacağını. Kendi araştırmalarım sonucunda deneye yanıla bu yayınları alabilmiştim. Onlara da ben göstermiştim yöntemini :) Kabloyu ben herhangi bir uydu alıcısına takmamıştım direk f konnektörü tv bin anten girişine takmıştım. Kablo kanal aramadan kanalları bulmuştum. Yayınlar güncel hocam 5-6 ay önce almıştım yayınları. Tv nin modeli de philips 32pfs6805.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam çalıştığım yer yeni ve çok büyük bir adliye. Teknik ekibe ilk sorduğumda onlar bilmiyorlardı nasıl yayın alınacağını. Kendi araştırmalarım sonucunda deneye yanıla bu yayınları alabilmiştim. Onlara da ben göstermiştim yöntemini :) Kabloyu ben herhangi bir uydu alıcısına takmamıştım direk f konnektörü tv bin anten girişine takmıştım. Kablo kanal aramadan kanalları bulmuştum. Yayınlar güncel hocam 5-6 ay önce almıştım yayınları. Tv nin modeli de philips 32pfs6805.
Peki, doğrudan karasal yayından sinyal alabildiğinizi varsayarak sormak istiyorum. 32" bir TV boyut olarak büyük mü gelir?

Tekrar başa dönmüş gibi oldum kusuruma bakmayın.

Bu TV' ler MB140 anakarta sahip. (Eski MB82 muadili) O yüzden LNB giriş, Analog anten girişi mevcut. Ancak şöyle bir handikap var, geçenlerde kurulumunu gördüğüm benzer bir TV' de mkv, mp4 codec çözme sorunları vardı. Yani USB' den izleme konusunu harici bir medya player ile çözmeniz daha sağlıklı olur. Monitör + Medya oynatıcı özellikli uydu alıcı diyecek olduğunuzda eğer maliyet bu civarlara gelecekse ikisi arasında tercih yapmanız daha olası.

Hybrid Android Box dediğimiz ürünlerde de ciddi karışıklık var bana göre. osmanke osmanke üstadın Enigma seviyesi cihazlar dediği cihazlardan örnekler;

Mecool K7 (Sıfırını hiçbir yerde bulamadım. Hem LNB Hem anten girişli.)
Spybox S11 (Sayın teraspy teraspy Emmi tüm detay bilgiye sahiptir. O varken benim konuşmam doğru olmaz. En son 10000 TL civarı fiyat gördüm.)
Mecool KT1 (İki versiyonu var, biri LNB girişli, diğeri Anten girişli. ikisinin bir arada olduğu bir versiyon yok.)

Benim araştırmam bu kadar diyebilirim. Ancak eklenmesi gereken eksik bir bilgi olursa her zaman buradayız.

Son düzenleme:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
Genelde resmi olan yerler çoğunlukta olmak üzere adliye,maliye belediye,hastane,kaymakamlık,valilik gibi vb yerlerde ya karasal yada dediğimiz gibi kablo tv yayınları verilir uydu yayını olan yerler nadirdir bunun nedenini tam olarak bilemiyorum ama genelde uygulama böyle sizde,de muhtemelen kablotv yayını var karasal yayın olsa bu kadar yayın olduğunu sanmıyorum hd olarak karasal yayınlarda eğer dikkat ederseniz,ki genelde yayınlarda kayma ve karıncalanma olur sizinkisi net yayınsa bu kablotv yayınıdır bende bu yayından şuan yok belki daha fazla yayın vardır bant,bant aratmak gerekebilir bilginize.

F Çevrimdışı

freestanbul

Yeni Üye
4 Haz 2019
30
34
Slowfood hocam tv yi hemen masamın yanıbaşında konumlandıracağım için 32 inç çok büyük kalıyor. 24" daha ideal. Vestel24 inç olan hoş görünüyor.
Bir de bu var daha uygun fiyatlı bu nasıldır acaba?

Osmanke hocam muhtemelen karasal yayın değil çünkü benim aldığım yayınlarda donma kasma karıncalanma hiçbir sorun yoktu görüntüler hep cam gibiydi.

Maşallah bizim istediğimiz, uyduların fiyatları tv fiyatları ile yarışıyor. Üstüne biraz daha koyup anten girişli tv almak daha mantıklı

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Slowfood hocam tv yi hemen masamın yanıbaşında konumlandıracağım için 32 inç çok büyük kalıyor. 24" daha ideal. Vestel24 inç olan hoş görünüyor.
Bir de bu var daha uygun fiyatlı bu nasıldır acaba?

Osmanke hocam muhtemelen karasal yayın değil çünkü benim aldığım yayınlarda donma kasma karıncalanma hiçbir sorun yoktu görüntüler hep cam gibiydi.
Hepsi vestel üretimi olduğu için hiçbir fark olmaz. Ancak cihaz uydu alıcılı olarak görünüyor. Görsellerden net seçemesem de bir tane yuvarlak giriş görüyorum. Dolayısıyla sizin hem lnb hem analog giriş ihtiyacınızı karşılayamayacak gibi. Aşağıda ürün linkinden inceleyebilirsiniz;

Sonuçta daewoo, toshiba, vestel, hilevel (bazı serileri vestel dışında markalar tarafından üretilir.) gibi markalara da bakabilirsiniz. Hatta imkan varsa birebir görerek bir bayide medya markette inceleyip pazarlık yapma şansınız olursa daha da uygun fiyatlara bulma şansınız olabilir. Sayın osmanke osmanke üstatla ihtiyacın neler olduğunu belirleyebildiğimizi düşünüyorum. Buradan sonrası bütçenize en uygun seçeneği bulmak. Süreçte yine model, marka bildirimleri yaparsanız, ona göre bilgi paylaşmaya devam ederiz. :ok

F Çevrimdışı

freestanbul

Yeni Üye
4 Haz 2019
30
34
Hocam tuner kısmında dvb-t2 yazıyor aslında bu benim işimi gören kısmı ise eğer bu tv iyi gibi.

Screenshot_20230830_021610_Samsung-Internet.jpg

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
Beni yanlış anlama ama size adliye gibi bir resmi kurumda nasıl tv seyretme izni veriliyor orada hangi konumdasınız hangi adliyedesiniz bana yakınsanız tanişmak isterdim ben K,çekmece,deyim kayınpederim dolayısı ile zaman,zaman vasi işlerim oluyor

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
Peki, doğrudan karasal yayından sinyal alabildiğinizi varsayarak sormak istiyorum. 32" bir TV boyut olarak büyük mü gelir?

Tekrar başa dönmüş gibi oldum kusuruma bakmayın.

Bu TV' ler MB140 anakarta sahip. (Eski MB82 muadili) O yüzden LNB giriş, Analog anten girişi mevcut. Ancak şöyle bir handikap var, geçenlerde kurulumunu gördüğüm benzer bir TV' de mkv, mp4 codec çözme sorunları vardı. Yani USB' den izleme konusunu harici bir medya player ile çözmeniz daha sağlıklı olur. Monitör + Medya oynatıcı özellikli uydu alıcı diyecek olduğunuzda eğer maliyet bu civarlara gelecekse ikisi arasında tercih yapmanız daha olası.

Hybrid Android Box dediğimiz ürünlerde de ciddi karışıklık var bana göre. osmanke osmanke üstadın Enigma seviyesi cihazlar dediği cihazlardan örnekler;

Mecool K7 (Sıfırını hiçbir yerde bulamadım. Hem LNB Hem anten girişli.)
Spybox S11 (Sayın teraspy teraspy Emmi tüm detay bilgiye sahiptir. O varken benim konuşmam doğru olmaz. En son 10000 TL civarı fiyat gördüm.)
Mecool KT1 (İki versiyonu var, biri LNB girişli, diğeri Anten girişli. ikisinin bir arada olduğu bir versiyon yok.)

Benim araştırmam bu kadar diyebilirim. Ancak eklenmesi gereken eksik bir bilgi olursa her zaman buradayız.
slowfood dostum bu senin saydıkların daha çok iptv endeksli cihazlar benim dediklerim hem enigme,hem android cihazlar bu cihazların esas babası oluyor onlar örneğin:)reambox,wu,gigablu,humax gibi vs hatta tr,ye hiç gelmemiş ama oldukça başarılı cihazlar var ne yazık,ki bunları sadece ya parasal sorunu olmayan yada bu işlere gönül vermiş meraklı kişiler alıyor biliyorsun bu zamanda tr,de madi imkansızlıklar insanları dar bir alana kilitledi maalesef .

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood dostum bu senin saydıkların daha çok iptv endeksli cihazlar benim dediklerim hem enigme,hem android cihazlar bu cihazların esas babası oluyor onlar örneğin:)reambox,wu,gigablu,humax gibi vs hatta tr,ye hiç gelmemiş ama oldukça başarılı cihazlar var ne yazık,ki bunları sadece ya parasal sorunu olmayan yada bu işlere gönül vermiş meraklı kişiler alıyor biliyorsun bu zamanda tr,de madi imkansızlıklar insanları dar bir alana kilitledi maalesef .
Orası öyle üstadım. Yalnız bahsettiğim mecool serisi enigma2 destekli. S11' i zaten teraspy teraspy emmi kullanıyor. Vu+ ve octagon serileri de aynı. Zaten octagon' un fiyatının 20000 TL civarında olduğundan bile bahsedemedim. 🙁

Hocam tuner kısmında dvb-t2 yazıyor aslında bu benim işimi gören kısmı ise eğer bu tv iyi gibi.

Screenshot_20230830_021610_Samsung-Internet.jpg
F freestanbul;

Evet cihazda sizin ihtiyacını olan yayın protokollerinin de arama protokolleri mevcut. Ben sadece fiziksel olarak çift giriş düşündüğünüz için o şekilde bilgi verdim. Eğer uyumluysa gayet mantıklı. Yalnız tekrar hatırlatayım, bu cihazlar HD Ready' dir. Birebir testimde bazı video formatlarını oynatmadığını gördüm. Ekstra bir medya oynatıcıya ihtiyacınız olabilir.

F Çevrimdışı

fhayat

Yeni Üye
30 Ağu 2023
2
34
Axen AX55FIL243 (webos+akilli kumanda)
REGAL 58R754U

İkiside ikinci el,garantisi bitmis,esdeger fiyatta cihazlar.
Axenin + sı akilli kuamanda ve webos
Regalin +sı ekran boyutu ve dolby vision +memc
Siz bu konuda daha teknik bakis aciaina sahip ustadlardan bir tavsiye beklerim.
Saygilar.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Axen AX55FIL243 (webos+akilli kumanda)
REGAL 58R754U

İkiside ikinci el,garantisi bitmis,esdeger fiyatta cihazlar.
Axenin + sı akilli kuamanda ve webos
Regalin +sı ekran boyutu ve dolby vision +memc
Siz bu konuda daha teknik bakis aciaina sahip ustadlardan bir tavsiye beklerim.
Saygilar.
Axen sunny nin ürünü fiyatları nedir. Bunu da belirtin.

Geri
Üst Alt