S Çevrimdışı

straga

Yeni Üye
26 Ağu 2023
20
31
TCL abuk bir şey yapmaz ise C745 için yılın televizyonu olacak diyorum. C735 için hep parlaklık çok zayıf diyorduk. Adamlar bu sene hem parlaklığı düzelttiler hem de FALD panele geçtiler.

Oyun oynayacağınız için Vestel sizi tatmin etmez; size 120 HZ, VRR destekli bir cihaz gerekli. En mantıklı seçenek C745 olur. Sadece maç ve oyun değil, film izlerken de ciddi derecede kaliteli görüntü alırsınız
Peki TCL saymazsak önerebileceğiniz bir televizyon var mı? Benim yazdıklarım haricinde de olabilir.

Bir de bu benim yazdığım TV ler Va panel mi IPS panel mi acaba? Mesela q80c için yabancı bazı sitelerde IPS yazmış bazı sitelerde Va yazmış.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Peki TCL saymazsak önerebileceğiniz bir televizyon var mı? Benim yazdıklarım haricinde de olabilir.
Sizin yazdıklarınız haricinde, bu fiyat bandında başka önerebileceğimiz tv yok.

- Philips PML 9507 var ancak hem müşteri hizmetleri sıkıntılı hem de bu modelle ilgili çok sorun yaşayan görüyorum.
- Sony'nin 9 serisi tv'leri var, Türkiye'den çekildiler, bulabilmeniz zor. Bulsanız da garantisi problem olur.
- LG'nin QNED serisi var, mesela QNED866. Bu tv de piyasada kalmamış duruyor. IPS ekranlı.

Sizin bütçeniz ve kullanım senaryonuza en uygun cihazlar olarak Samsung Q80 ile TCL C745 kalıyor.

Mudo6 Çevrimdışı

Mudo6

Yeni Üye
28 Ağu 2023
1
24
Öncelikle merhabalar. Fazla detaylı olmasanda bir araştırma yaptım. Öncelikle istediğim hususlar büyük olması yaklaşık 3-4 metre mesafeye konumlandıracağım televizyon konusunda fikir yorum ve aydınlatmalarınıza ihtiyaç duyuyorum. 30 35 bin cidden çok üst limitim ama almışken bir defa alıyor olmanın verdiği stres ile çok kafa patlatıyorum.

Öncelikle en mantıklı olarak gördüğüm iki cihaz var TCL 65c735 ((29 bin TL idi amazonda stok kalmadı bugün)) - - - TCL 65C635((dün 23 bin TL idi teknosada)) bulduğum bilgiler ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum 735 modelinin tek artısı 120değilde 144 hz vermesi ve de fullaray olması. Diğeri galiba dikey bir aydınlatma modeli varmış o da siyahlara yansıyacak bir durum diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltmenize minnettar olurum. Lakin arada indirim sonrası oluşan 6-7 bin TL fark varken çoğu konsol oyunlarında 4k 120 hz bile yokken 144 e zorlamanın mantığı ne diye düşünüyorum.

Bir diğer modeller ise philips in 55pus8807 modeli 120 hzlik bir performansı ve de ambilight hep istediğim birşey olması cezbediyor. Lakin bu model Led bir model bildiğiniz üzere. Madem Led bir model alıyorum ve film izlemek önceliğim diyorum bütçeyi düşük tutayım dite TCL 58P633 o da 13-14 bin TL bandında bildiğiniz üzere.

Led cihaz tercih edeceksem inç düşürüp ambilight den ve hz den de vazgeçip samsung kalitesini düşünüp yaklaşık 30 binlik fiyat bandında 55q60c modelini düşündüm. Ama bunu düşünürken de samsung alayım ama cyrsttal Led olsun süpürgesi ya da ses sistemine de param kalsın inç düşük olsun ama kaliteli bir tv olsun kafasına girdiğim de doğrudur.

Çoğunlukla yapacağım işlem esasında eşimle film/dizi izlemek ve de konsol alıp konsola oynayamadığım god of war the Last of us gibi hikayeli oyunların çoğunu yaslandığım yerden oynamak ya da hali hazırdaki pc sistemimi pc ye bağlayıp 120 hz alıp oynamak. Online oyunlarda ms farkı olur sadece tv de ama keyif aynı olur diye tahmin ediyorum.

Lakin daha süpürge klima kahve makinesi Gİbi eşyalarda alınacak ondan dolayı bütçem fazla olmamalı ne yazıkki. Cümlemin başında da dediğim gibi bir defa alınacak nasıl olsa diyip tercihim hangi yönde olmalı sizce. Kendimi açıklayabildiğimi düşünüyorum. Dipnot olarakta Üstlerde dediğim gibi de konsol oyunları zaten 4k 60fps geneli 144 hz için kasmaya gerek var mı tcl seçeceksem.

Led ve qled farkı ile ilgili yeterince bilgi sahibi değilim ve de anlayamadığım bir nokta ille de qLed ne ve de seçeceksem markadan uzak kalacağım ve hz gibi özelliklerde olmayacak. Olabildiğince büyük almak istiyorum 65 inç gibi mesafe göz önünde bulundurulmaksızın çünkü farklı şekillerde de konuşlandırabilirim televizyonu. Ve de filme diziye kendimi vermem istiyorum piksel piksel görüntünün yarılmasını değil ama bütçem dahilinde olmasa da arkadaşımın aldığı 55 inç 120 hz oled samsung tv gibi de görüntünün yeterince tatmin etmesini istiyorum. Tabi ki teknoloji farklı ama amaç aynı. Elimdeki seçenekler bunlar önerilere açığım ama şeytan arada bir dürtüyor 55p633 ü al diğerlerine o parayı vereceğine git bir de kahve makinesi al diye 😂. Ama Led cihaz olması kafamda büyük bir soru işareti bilemiyorum güvenemiyorum.

Şimdiden buraya kadar okuyanlara çok teşekkür ediyorum. Cevaplarınıza da aynı şekilde. :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Öncelikle merhabalar. Fazla detaylı olmasanda bir araştırma yaptım. Öncelikle istediğim hususlar büyük olması yaklaşık 3-4 metre mesafeye konumlandıracağım televizyon konusunda fikir yorum ve aydınlatmalarınıza ihtiyaç duyuyorum. 30 35 bin cidden çok üst limitim ama almışken bir defa alıyor olmanın verdiği stres ile çok kafa patlatıyorum.

Öncelikle en mantıklı olarak gördüğüm iki cihaz var TCL 65c735 ((29 bin TL idi amazonda stok kalmadı bugün)) - - - TCL 65C635((dün 23 bin TL idi teknosada)) bulduğum bilgiler ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum 735 modelinin tek artısı 120değilde 144 hz vermesi ve de fullaray olması. Diğeri galiba dikey bir aydınlatma modeli varmış o da siyahlara yansıyacak bir durum diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltmenize minnettar olurum. Lakin arada indirim sonrası oluşan 6-7 bin TL fark varken çoğu konsol oyunlarında 4k 120 hz bile yokken 144 e zorlamanın mantığı ne diye düşünüyorum.

Bir diğer modeller ise philips in 55pus8807 modeli 120 hzlik bir performansı ve de ambilight hep istediğim birşey olması cezbediyor. Lakin bu model Led bir model bildiğiniz üzere. Madem Led bir model alıyorum ve film izlemek önceliğim diyorum bütçeyi düşük tutayım dite TCL 58P633 o da 13-14 bin TL bandında bildiğiniz üzere.

Led cihaz tercih edeceksem inç düşürüp ambilight den ve hz den de vazgeçip samsung kalitesini düşünüp yaklaşık 30 binlik fiyat bandında 55q60c modelini düşündüm. Ama bunu düşünürken de samsung alayım ama cyrsttal Led olsun süpürgesi ya da ses sistemine de param kalsın inç düşük olsun ama kaliteli bir tv olsun kafasına girdiğim de doğrudur.

Çoğunlukla yapacağım işlem esasında eşimle film/dizi izlemek ve de konsol alıp konsola oynayamadığım god of war the Last of us gibi hikayeli oyunların çoğunu yaslandığım yerden oynamak ya da hali hazırdaki pc sistemimi pc ye bağlayıp 120 hz alıp oynamak. Online oyunlarda ms farkı olur sadece tv de ama keyif aynı olur diye tahmin ediyorum.

Lakin daha süpürge klima kahve makinesi Gİbi eşyalarda alınacak ondan dolayı bütçem fazla olmamalı ne yazıkki. Cümlemin başında da dediğim gibi bir defa alınacak nasıl olsa diyip tercihim hangi yönde olmalı sizce. Kendimi açıklayabildiğimi düşünüyorum. Dipnot olarakta Üstlerde dediğim gibi de konsol oyunları zaten 4k 60fps geneli 144 hz için kasmaya gerek var mı tcl seçeceksem.

Led ve qled farkı ile ilgili yeterince bilgi sahibi değilim ve de anlayamadığım bir nokta ille de qLed ne ve de seçeceksem markadan uzak kalacağım ve hz gibi özelliklerde olmayacak. Olabildiğince büyük almak istiyorum 65 inç gibi mesafe göz önünde bulundurulmaksızın çünkü farklı şekillerde de konuşlandırabilirim televizyonu. Ve de filme diziye kendimi vermem istiyorum piksel piksel görüntünün yarılmasını değil ama bütçem dahilinde olmasa da arkadaşımın aldığı 55 inç 120 hz oled samsung tv gibi de görüntünün yeterince tatmin etmesini istiyorum. Tabi ki teknoloji farklı ama amaç aynı. Elimdeki seçenekler bunlar önerilere açığım ama şeytan arada bir dürtüyor 55p633 ü al diğerlerine o parayı vereceğine git bir de kahve makinesi al diye 😂. Ama Led cihaz olması kafamda büyük bir soru işareti bilemiyorum güvenemiyorum.

Şimdiden buraya kadar okuyanlara çok teşekkür ediyorum. Cevaplarınıza da aynı şekilde. :)
Detaylarınız bir üstteki mesajda belirtilen özelliklere çok yakın gibi göründü. Dilerseniz konuşulanları ve Samurai Unforgotten üstadın yanıtlarını bir inceleyin. Bunun dışında aklınızdan geçen başka modeller varsa paylaşın. Qled Normal led TV' lerin difüzör katmanında QDEF isimli bir katmanın daha bulunmasıdır. Bunun dışında normal bir led TV' den hiçbir farkı yoktur.

F Çevrimdışı

freestanbul

Yeni Üye
4 Haz 2019
30
34
Arkadaşlar merhaba..

24" tv tavaiyesi istiyorum. Hem f konnektör anten kablosu girişli hem normal uydu kablosu girişli olması gerekiyor. Tv yi işyerinde kullanacağım. Çalıştığım yerde normal uydu girişi kanal araması olmuyor. Anten kablosu girişinden çalışıyor kanallar.

Ayrıca tv ye harddisk bağlayıp içerik izleyeceğim için o konu da da sorun çıkarmayacak ucuz yollu bir tv arıyorum. Teşekkürler.

Edit: esasında 24" bir monitörü de uydu alıcısıyla tv ye çevirebilirim. Her iki anten bağlantısına sahip harddisk bağlayabilexrğim bir uydu alıcısı tavsiyesi varsa ona da açığım. Teşekkürler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
30 35 bin cidden çok üst limitim ama almışken bir defa alıyor olmanın verdiği stres ile çok kafa patlatıyorum.
Sizi çok iyi anlıyoruz, ben haftalarca araştırmıştım alırken.

735 modelinin tek artısı 120değilde 144 hz vermesi ve de fullaray olması.
TCL C735 modeli Full Array değil.

144 hz olayına da çok takılmayın, onu sadece VRR modunda açıyor. Dediğim gibi, 120 hz ile 144 hz arasındaki farkı hissetmezsiniz bile. Burada biraz pazarlama taktiği uygulanmış, TCL seviyor böyle şeyleri.

6-7 bin TL fark varken çoğu konsol oyunlarında 4k 120 hz bile yokken 144 e zorlamanın mantığı ne diye düşünüyorum.
Sadece oyunların 120 hz destekleyip desteklememesi olarak düşünmeyin bunu, televizyon panelinin 120 hz olması nerdeyse her bakımdan avantajdır. 120 hz'lik panel hareketi daha iyi işler, daha hızlıdır. İmkan varsa 120 hz tercih edilmelidir. Film izlerken, spor müsabakaları izlerken dahi hareketli sahnelerde fark eder.

Bir diğer modeller ise philips in 55pus8807 modeli 120 hzlik bir performansı ve de ambilight hep istediğim birşey olması cezbediyor.
Philips 8807 120 hz ama FALD yani Full Array değil. Ayrıca Türkiye'deki Philips Müşteri Hizmetleri ve servis kalitesini iyice araştırın. Benim gibi siyah renk ve renk homojenliği takıntınız varsa Full Array olmayan bir televizyon almanızı önermem.

samsung kalitesini düşünüp yaklaşık 30 binlik fiyat bandında 55q60c modelini düşündüm
55Q60C için 30.000 çok para, o paraya TCL C745 çok daha mantıklı olur. İki model arasında teknik özellik olarak uçurum var. Her iki televizyonda da CSOT marka VA panel var ama C745 bir üst ligde. 745'in Samsung'daki karşılığı Q80C olur.

Dipnot olarakta Üstlerde dediğim gibi de konsol oyunları zaten 4k 60fps geneli 144 hz için kasmaya gerek var mı tcl seçeceksem.
Yukarıda açıkladığım gibi; olay sadece oyunların 120 hz ve üstünü desteklemesi değil, panelin hızlı olması daha akıcı görüntüler almanızı sağlar.

Led ve qled farkı ile ilgili yeterince bilgi sahibi değilim ve de anlayamadığım bir nokta ille de qLed ne ve de seçeceksem markadan uzak kalacağım ve hz gibi özelliklerde olmayacak.
Qled olayını slowfood slowfood hocamız açıklamış, sadece ek bir filtre var, bu filtre sayesinde Qled olan cihazların renkleri biraz daha canlı ve parlak duruyor.

arkadaşımın aldığı 55 inç 120 hz oled samsung tv gibi de görüntünün yeterince tatmin etmesini istiyorum.
Alacağınız hiçbir led tv size Oled'deki derin siyahları veremez, böyle bir hayaliniz varsa ümitlenmeyin 😊

Fakat hiçbir Oled tv de, kaliteli bir led tv'nin verdiği kadar parlak bir görüntü sunamaz. Oled'lerde piksel yanığı olmasın diye ABL denilen bir yazılım vardır; ''Auto Brightness Limiter'' yani ''Otomatik Parlaklık Sınırlayıcı''. Bu sistem, Oled'lerin uzun süre yüksek parlaklıklarda kalmasını engeller. Bu sistem olmazsa aksi takdirde ısınma ve piksek yanması gerçekleşir.

Madem Samsung dediniz, aynı markanın Oled cihazı olan S95C modeline bakalım. Bu televizyon, ekranın 10%'unu kaplayan parlak sahnelerde 1.300 nit parlaklığa kadar çıkabiliyor. Ve sürekli olarak 1.200 nit civarı parlaklığını sürdürebiliyor. Fakat ekranın tamamını kaplayan sahnelerde yani 100% pencerede maksimum 265 nits parlaklık verebiliyor.

Bu değer fena da değil, LG Oled'ler genelde 150 nitlerde kalıyor. Fakat led tv ile kıyaslanınca arada ciddi fark var. Çünkü aynı markanın led modeli QN90C 10% ekranda 1.900 nit civarı parlaklığa çıkarken tam ekranda sürekli olarak 686 nit parlaklık verebiliyor. 265 nit nerde, 686 nit nerde.

Tüm bunlara rağmen, düşük parlaklığa rağmen Oled'lerin görüntüsü neredeyse kusursuzdur, siyahlar ve kontrast mükemmeldir. En pahalı led tv'yi dahi alsanız mutlaka bir miktar blooming olacak ve bir Oled'in siyah kalitesine ulaşamayacaktır. Fakat pahalı modellerin görüntüsü yine de Oled'e yakın sayılır.

Bir kahve ve çay tiryakisi olarak ve ülkenin ekonomik şartlarını da düşünerek sizi son derece iyi anlıyorum; pahalı ve ucuz tv alma konusunda git gel yaşıyorsunuz 🙂 Bu konudaki karar sizin tasarrufunuzda. Eğer 30.000 bandına çıkma niyetine girerseniz, ekran boyutunu 65'e düşürüp TCL 55C745 almanızı öneririm. Bence 29.499 fiyat iyi gibi;

Samsung tercih ederseniz de Q60C değil, 3k daha verip Q80C almanızı öneririm;

Q60C ile Q80C arasındaki fark kesinlikle 3K'dan çok daha fazla.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaşlar merhaba..

24" tv tavaiyesi istiyorum. Hem f konnektör anten kablosu girişli hem normal uydu kablosu girişli olması gerekiyor. Tv yi işyerinde kullanacağım. Çalıştığım yerde normal uydu girişi kanal araması olmuyor. Anten kablosu girişinden çalışıyor kanallar.

Ayrıca tv ye harddisk bağlayıp içerik izleyeceğim için o konu da da sorun çıkarmayacak ucuz yollu bir tv arıyorum. Teşekkürler.

Edit: esasında 24" bir monitörü de uydu alıcısıyla tv ye çevirebilirim. Her iki anten bağlantısına sahip harddisk bağlayabilexrğim bir uydu alıcısı tavsiyesi varsa ona da açığım. Teşekkürler.
Bu tip ürünler artık çok fazla üretilmiyor, açıkçası aklıma hiçbir model gelmiyor. Monitör kullanmanız daha iyi olabilir sanki, daha kaliteli bir görüntü alabilirsiniz.

slowfood slowfood Hocam senin aklına gelen bir model var mı ? Bu tarz ürünler 10 yıl önce falan üretiliyordu, artık neredeyse hiç görmüyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu tip ürünler artık çok fazla üretilmiyor, açıkçası aklıma hiçbir model gelmiyor. Monitör kullanmanız daha iyi olabilir sanki, daha kaliteli bir görüntü alabilirsiniz.

slowfood slowfood Hocam senin aklına gelen bir model var mı ? Bu tarz ürünler 10 yıl önce falan üretiliyordu, artık neredeyse hiç görmüyorum.
Ciddi bir araştırma yapmak lazım. Normal TV tuneri içeren ürünler piyasadan deyim yerinde ise silindi. Bir de şöyle bir bilinmezimiz var. Karasal doğrudan anten yayınında kanal kaldı mı? Yoksa anten kablosundan giriş yapılan kabloTV hizmeti mi var mevcut noktada. Onu öğrenmek lazım. Malum anten girişinden alınacak yayın hd kanalları içermeyecektir. (KabloTV var ise) O yüzden önce üyemizden bunun bilgisini alalım, daha sonra yönlendirme yapalım.

F freestanbul

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Hatta bu konuya Sayın teraspy teraspy Emmi ve sayın osmanke osmanke üstadımızı da davet edelim. Analog karasal yayın girişli bir harici uydu alıcısı varsa, aynı zamanda TOS görüntü çıkışı ya da HDMI çıkış verebilen, problem TV tarafından alıcı tarafına kaymış olur. Dolayısıyla yayınları o cihazla alıp herhangi bir TV, monitör v.b. aktarmak çok daha kolay hale gelir.

F Çevrimdışı

freestanbul

Yeni Üye
4 Haz 2019
30
34
Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim zaman ayırdınız... şunu belirtmek isterim ki teknik terimlerin çoğuna vakıf değilim. Bu alanda hiçbir bilgim yok. Deneyimlerin şu şekilde...

5-6 ay kadar önce kullandığım TV'de Normal uydu kablosunu TV'ye bağlayınca görüntü alamıyordum. Oysa duvardaki kablo girişi bildiğimiz hepimizin evinde olan uydu girişiydi. Ben de kablonun duvara gelen kısmını ellemeden televizyon kısmına gelen kısmını F konnektör yaparak uydu girişine değil de anten girişine taktım ve 15-16 tane kanal buldum ve 1080 p yayın aldım. Gelen yayın karasal mı oluyor farklı bir durum mu var emin değilim.

Monitör kullanmaya karar verdim bu arada. Dairede boşa çıkan monitör oldu. Daha önce monitörü tv ye çevirmiştim uydu alıcısının ses çıkışında da ses almıştım minik bir hoparlörle. Ancak şu anda bahsettiğim tarz da bir uydu alıcısına ihtiyacım var. Umarım meramımı anlatabilmişimdir. Teşekkürler herkese.

Daha önce kullandığım kablo şu şekildeydi ve ben yayın alabilmiştim. Siyah bantlı kısım duvara geliyordu.

16933163043952036873788076760189.jpg

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim zaman ayırdınız... şunu belirtmek isterim ki teknik terimlerin çoğuna vakıf değilim. Bu alanda hiçbir bilgim yok. Deneyimlerin şu şekilde...

5-6 ay kadar önce kullandığım TV'de Normal uydu kablosunu TV'ye bağlayınca görüntü alamıyordum. Oysa duvardaki kablo girişi bildiğimiz hepimizin evinde olan uydu girişiydi. Ben de kablonun duvara gelen kısmını ellemeden televizyon kısmına gelen kısmını F konnektör yaparak uydu girişine değil de anten girişine taktım ve 15-16 tane kanal buldum ve 1080 p yayın aldım. Gelen yayın karasal mı oluyor farklı bir durum mu var emin değilim.

Monitör kullanmaya karar verdim bu arada. Dairede boşa çıkan monitör oldu. Daha önce monitörü tv ye çevirmiştim uydu alıcısının ses çıkışında da ses almıştım minik bir hoparlörle. Ancak şu anda bahsettiğim tarz da bir uydu alıcısına ihtiyacım var. Umarım meramımı anlatabilmişimdir. Teşekkürler herkese.

Daha önce kullandığım kablo şu şekildeydi ve ben yayın alabilmiştim. Siyah bantlı kısım duvara geliyordu.

16933163043952036873788076760189.jpg
Şöyle bir cihaz mevcut;

DVB-T2/C özellikli cihazlarla karasal yayın almanız mümkün. Ancak daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu işlerin piri Sayın teraspy teraspy Emmi, Sayın osmanke osmanke üstat, M memoli1478 gibi şu anda isimleri aklıma gelmeyen üyelerimiz. Açıkçası dijital karasal yayınla ilgilenmeyeli uzun zaman oldu ve açıkçası mesajınıza kadar yayının tamamen kaldırılıp kaldırılmadığından bile emin değildim.

Bu aşamada Analog olan Karasal yayın sinyalinin DVB-T2/C' ye dönüşümü tamam mı? Yoksa halen bir çalışma var mı o konuyu bile netleştiremedim. Ancak E-devlet üzerinde şöyle bir sorgulama ekranı mevcut;

Burada görüntüleyebildiğim bilgiler de eski UHF VHF bandında açılan kanal frekansları. DVB-T2/C başladıysa bu frekanslar Analog frekanslar mı, DVB-T2 sistemi aynı frekans değerlerini mi kullanıyor hiçbir fikrim yok. O yüzden konuyla ilgili üyelerimizden net bilgi almadan kesin tavsiyede bulunmasam daha iyi olur diye düşünüyorum.

F Çevrimdışı

freestanbul

Yeni Üye
4 Haz 2019
30
34
Şöyle bir cihaz mevcut;

DVB-T2/C özellikli cihazlarla karasal yayın almanız mümkün. Ancak daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu işlerin piri Sayın teraspy teraspy Emmi, Sayın osmanke osmanke üstat, M memoli1478 gibi şu anda isimleri aklıma gelmeyen üyelerimiz. Açıkçası dijital karasal yayınla ilgilenmeyeli uzun zaman oldu ve açıkçası mesajınıza kadar yayının tamamen kaldırılıp kaldırılmadığından bile emin değildim.

Bu aşamada Analog olan Karasal yayın sinyalinin DVB-T2/C' ye dönüşümü tamam mı? Yoksa halen bir çalışma var mı o konuyu bile netleştiremedim. Ancak E-devlet üzerinde şöyle bir sorgulama ekranı mevcut;

Burada görüntüleyebildiğim bilgiler de eski UHF VHF bandında açılan kanal frekansları. DVB-T2/C başladıysa bu frekanslar Analog frekanslar mı, DVB-T2 sistemi aynı frekans değerlerini mi kullanıyor hiçbir fikrim yok. O yüzden konuyla ilgili üyelerimizden net bilgi almadan kesin tavsiyede bulunmasam daha iyi olur diye düşünüyorum.
Daha önce kullandığım tv yi eve götürmüştüm şimdi baktım.

Kanalları bu şekilde kurmuştum diye hatırlıyorum..

16933227902272792156832127481361.jpg

Bunlar da kurulan kanallar bu şekilde bi 22 tane filan kanal var.

16933228650754603902207073344115.jpg

Özür diliyorum bu arada konu tavsiyede çıktı teknik işlere döndü.

Ben artık tavsiye ettiğiniz uyduyu alıp deneyeceğim iş yerinde. Sonucundan da bilgi veririm buraya . Teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Daha önce kullandığım tv yi eve götürmüştüm şimdi baktım.

Kanalları bu şekilde kurmuştum diye hatırlıyorum..

16933227902272792156832127481361.jpg

Bunlar da kurulan kanallar bu şekilde bi 22 tane filan kanal var.

16933228650754603902207073344115.jpg

Özür diliyorum bu arada konu tavsiyede çıktı teknik işlere döndü.

Ben artık tavsiye ettiğiniz uyduyu alıp deneyeceğim iş yerinde. Sonucundan da bilgi veririm buraya . Teşekkürler.
Estağfurullah. Konuda yoğunluk oluşturursa ayrıca bir konu açar oraya taşırız. Sanıyorum konu benim anlattığım kısımla bağlandı. Önceden de söylediğim gibi doğrudan cihazı temin etmeden bir süre bekleyebilirseniz, konuyla ilgili üstadlardan da fikirlerini alalım. Yanlış yönlendirmiş olmayayım.

Geri
Üst Alt