slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Herkese selam, ev icin 43 inch tv bakıyorum. Genellikle akşam tv izlenecek gunduz ara ara izleniyor..10.000 civari butce.Aradiğım özellıkler, akıllı tv androıd,webos ,google tv vs dijital tv kanallar netflix.exxen gibi dizi ve film seyretmek ,wifi ,youtube. ışık yan camdan geliyor,izleme açısı direk tv karşısı ve yan koltuk.Bazi modelleri yaziyorum ,bunlar yada baska modelde olabilir.Panel secenegi iyi olan cok fazla sorun çikarmayan önerileriniz varsa belirtebilirsiniz.Birden fazla oneri yazabilirsiniz tercih siralamasi olarak.

philips 43PFS6805
philips 43PUS 8007
NEXT YE 42020GG4
Next 43020FS2
Vestel 43UA9631
Vestel 43FA9500

Bu listede en mantıklı seçenek 43ua9631 olacaktır. Paneli (şimdilik, değişebilir) BOE ADS (Geliştirilmiş IPS) olduğu için izleme yönlerinizde sıkıntı yaratmayacak. 4k destekli panelin bu boyutta olması daha kaliteli görüntü almanızı sağlayacaktır.

Ancak söz konusu smart özellikleri olunca işin rengi değişiyor. Yıllarca smart özellikleri size yetmeyecek. Bir noktadan sonra harici bir medya oynatıcı alacaksınız. Detaylarını yukarıdaki mesajlarımızda okuyabilirsiniz. Özeti TV smart donanımlarının yetersizliği.

L Çevrimdışı

Livaneli08

Aktif Üye
17 May 2023
54
29
Vestel 55Q9900 modeli lg va panel ürün için düşünceleriniz nelerdir arkadaşlar kullananlar şikayet ve önerilerini belirtirse memnun olurum her konuda

Ayrıca Tv alırken android mi alınmalı yoksa benim şahsi düşüncem bu modeldeki gibi smart tv alıp gerekirse android dönüştürücü ile kullanmak mi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Vestel 55Q9900 modeli lg va panel ürün için düşünceleriniz nelerdir arkadaşlar kullananlar şikayet ve önerilerini belirtirse memnun olurum her konuda

Ayrıca Tv alırken android mi alınmalı yoksa benim şahsi düşüncem bu modeldeki gibi smart tv alıp gerekirse android dönüştürücü ile kullanmak mi
TV tavsiyeleri için ana konuyu biliyorsunuz. Daha önce de mesaj yazdınız. Lütfen yeni konu açmak yerine bu konu altından görüş bekleyiniz.

TV smart özellikleri hakkında her zaman söylediğimiz, TV' nin smart yazılım altyapısının ne olduğu önemli değil. Donanım özellikleri kısıtlı olduğu için eninde sonunda harici bir medya oynatıcıya ihtiyaç duyulacak.

L Çevrimdışı

leadwell

Yeni Üye
17 Ağu 2023
9
33
2.5 metreden maç ve uydu yayınlarında kullanılacak 20 bin tl ye kadar 50-55 inç ne önerirsiniz? yarın alacağım.

M Çevrimdışı

MajoriS

Yeni Üye
3 Eyl 2019
25
31
Sevgili üstadlarım bir sorum olacak, aynı fiyat bandında olduğunu düşünerek aşağıdaki 3 TV den hangisini önerirsiniz. Genelde Netflix, YouTube, maç yayınları izlenecek. Bazen de uydu yayınları izlenecek.

- Samsung 55QN90B
- Samsung 55Q80B
-TCL 55c745

Görüntü kalitesi olarak, uzun vadede hangisi tercih edilmelidir?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
@akınal
bahsettiğim panel LGE 65-G3 idi,sen sanırım Kemalin paneliyle karıştırdın!

panel Almanya dan geldi ve o günlerde bildiğiim kadarıyla LGE/TR henüz G3 leri
ithal etmemişti ama yeni geldi şimdi fiyat 100 kağıdın üstünde
dövizin manyak yükselmesi sorunu durum cidden kötü hale gelmiştir!

o verdiğim link de tüm detayları anlattım,tek eksiğimiz G3 paneli UHD-Bluray testi dir
bunu da yapacaktık ama Bluray başka bir yere gittiği için bunu da işleme alamadım
ama çok da merak edecek bir şey yok,bu seri de LGE çok fena iş çıkarmış,sana öyle
söyliyeyim,rakiplerin den bir tek Panasonic hariç hepsini her konuda ciddi geride bıraktı

ki ben Pany 65Z2000 de geçenlerde kurmuştum,bir tek bu meret farklı,gerçekden mükemmel

G3 ise özellikle SD/HD de süper HDR cart curt filan saymıyorum bunları!
özellikle dahili Tuner Pany den bile iyi diyebilirim! SDR/HDR işlemesi çok cidid farklı yaw

Ben özellikle bizim Türksat dan bir alay bulunan dandik SD yayınları açtım sonuç çok çok iyi

>>24fps de sıfır sorun! (diğerleri öyle değil dalgaya düşme! bir de TPV bu konuda çok çok iyi)
bu testi de hem 2K Bluray hem de 4K Bluray cihazıyla yaptım öyle PC den yok Laptop dan
yok Stream dan filan değil

>>Tuner de 50fps/Hz desteği süper! ext.Receiver dan bile iyi yani bahsettiğim cihaz Kathrein 913 den iyi!!!
not;60Hz de hepsi sorunsuz ama 50 de durum öyle değildir ama LGE bu sefer bu işi bell ki Pany
gibi çok ciddiye almış!

"Büyük ebat" SDler de falsosu pek yaşanmıyor hatta hiç yaşanmıyor yaw! o kadar iyi durum

>Gaming testini de bizim Hakan bey yaptı hem PS5 hem de XBox dan,tek kelimeyle "süper"
ama ben Bluray media izlenimini XBox da çok daha başarılı buldum

24/23/59 ....tüm frekanslar sıfır sorun!

++

"olumsuz" diye bahsedilenleri gördüm,yaw inan bana bunların hepsi aynen "hikaye"!
ya da bazı yerlerin illa bir şeyleri bulacaklar ya;aynen öyle palavradan "eksiler"
kesinlikle takılma bunlara yaw

bunlar "LCD" filan değil,bazıları hala orada kalmışlar ne alaka şimdi ??

C3 de OK dir bu arada

++
diğer sorduğun konu ise dosya içiden var,2.bölümde anlatmıştım

ANCAK,Marka bazlı bazı ayar farklılıkları vardır! birisimnde yok iken diğerinde var veya birisi Off
yapılırken diğeri On v.s diye oldukça karışık yerleri var...
onun için uyarı veriyorum alan arkadaşlar marka/model seri v.s diye bana tam bilgi veriniz

kimisi çok abartmışlar demiş,halbuki hiç de öyle değil hem gerekli hem de baştan elin
alışırsa çok daha pratik ciddi kolay geliyor,adamla ruyarı sistemini de zaten 2021/22
den itibaren çok daha kullanışlı hale getirdiler
yok Oled böyle yok bu v.s bunları salla geç kardeşim hiç alakası yok,sana bir düzgün kullanım
metodu sunuyorlar ve uyacaksın bu kadar basit öyle zorluğu filan yok
ama belki Panasonic bu konuda çok çok daha iyi olabilir ama o da TR zaten yok,olan bir kaç kişide
ise onlar da dışarıdan getirdiler bunları++

alacağın gün bana alo dersin,net satışı bana daha makul geliyor bu konuda,ancak LGE/TR OLED panel
konusunda çok ciddi iyi diğerleri rezil ama bu herifler çok iyi hocam:ok:ok

not;diğer sorduğun cihazları sonraya bırakıyoruz şimdilik! önce paneli halledin
gerisi Allah kerim
Saygılar

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
hafif açılı izlenecek. 55 inç e kadar 20 bin lira civarında başka öneriniz olur mu? bugün sipariş vereceğim
Hafif açılı izlemelerde garanti olması açısından 55 inch civarına bakmanız daha sağlıklı olur. Çok yüksek görüntü kalitesi için bütçe bandı gün geçtikçe imkansızlaşıyor. O yüzden benim tavsiyem hazır bugün sipariş verecekseniz TV' leri birebir inceleyebileceğiniz bir ortamda bulunmanız. Vestel ve grubu bir TV bakarsanız, satış personelinden rica edebilirseniz barkod bilgisini aşağıdaki konumuzda paylaşıp tam olarak hangi panele sahip olacağını öğrenebilirsiniz.

L Çevrimdışı

leadwell

Yeni Üye
17 Ağu 2023
9
33
Hafif açılı izlemelerde garanti olması açısından 55 inch civarına bakmanız daha sağlıklı olur. Çok yüksek görüntü kalitesi için bütçe bandı gün geçtikçe imkansızlaşıyor. O yüzden benim tavsiyem hazır bugün sipariş verecekseniz TV' leri birebir inceleyebileceğiniz bir ortamda bulunmanız. Vestel ve grubu bir TV bakarsanız, satış personelinden rica edebilirseniz barkod bilgisini aşağıdaki konumuzda paylaşıp tam olarak hangi panele sahip olacağını öğrenebilirsiniz.

hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. anladığım kadarıyla bu bütçeye lg ve samsung yerine doğru panel seçimi ile vestel in daha uygun olduğunu söylüyorsunuz değil mi?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. anladığım kadarıyla bu bütçeye lg ve samsung yerine doğru panel seçimi ile vestel in daha uygun olduğunu söylüyorsunuz değil mi?
TV' lerin smart özellikleri ile ilgili donanım yetersizliklerini sürekli dile getirdiğimiz için bir televizyona 40-50 bin TL vermedikten sonra (Ki onların bile bazıları yetersiz) smart özellikleri için bir süre sonra harici bir medya oynatıcı edinmeniz gerekecek. Dolayısıyla ön plana panel kalitesi çıkacak ki burada da aslında birçok marka aslında belirli panel üreticilerinin panellerini kullanıyor.

Bir konunun yanlış anlaşılmasını istemem. Özellikle Vestel değil, TCL v.b. ürünleri de tercih edebilirsiniz. Tabii ki LG ve Samsung' ta tercih edilebilir. Ancak aynı özelliklere sahip bir televizyonu Samsungdan 14bin TL' ye almak yerine ben olsam vestelden 10 bin TL' ye alırım. Grundig v.b. Arçelik, Beko ürünleri de tercih edilebilir ancak teknik özellikleri (Son kullanıcı ile paylaşılan pazarlama özellikleri değil) paylaşılmadığı için tabir yerindeyse içinde ne olduğunu bilemiyoruz. ☺️

Samurai Unforgotten ve W Winston üstatların hazırlamış olduğu klavuz niteliğindeki konuların linkini de aşağıya bırakıyorum;

Bu tablolarda asıl teknik veriler. Dikkat ederseniz böyle bir tabloyu Vestel Grubu için hazırlayamıyoruz. Bu da Vestel' in handikapı. Çünkü neredeyse bütün modellerinde karma panel (Hangi panelin denk geleceği belli olmayabilir.) kullanılması.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Sevgili üstadlarım bir sorum olacak, aynı fiyat bandında olduğunu düşünerek aşağıdaki 3 TV den hangisini önerirsiniz. Genelde Netflix, YouTube, maç yayınları izlenecek. Bazen de uydu yayınları izlenecek.

- Samsung 55QN90B
- Samsung 55Q80B
-TCL 55c745

Görüntü kalitesi olarak, uzun vadede hangisi tercih edilmelidir?
QN90B listende daha iyi bir model.

Geri
Üst Alt