slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar merhaba, 50' oled olmayan android tvlerde vestelde 2023 modellerde bir çok model var hangisi en yeni ve iyi olan model ve grundig rio 50 ghu 8900 s bu model sanırım yeni çıkmış çoğu yerde yok bu ya da Arçelik 9 serileri nasıldır bütçem maksimum 15-16k arası ne önerirsiniz Philips istemiyorum eskiden kötü deneyimlerimiz mevcut.
İzleme deneyiminizi ve ortamınızın özelliklerini detaylı olarak paylaşmanız, modelleri fiyatlarına göre inceleyerek teknik bilgi talep etmeniz daha sağlıklı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Aksi halde söz konusu ürün gamındaki tüm TV' leri tek tek ve tamamen tek mesajda inceleyip karşılaştırmamız mümkün değil. Kaldı ki genel geçer bir İYİ algısı yoktur. Siz açılı izlemeye ihtiyaç duyarsınız, TV VA panellidir birbirini tutmaz. En basit örnek.

Bu arada 50" bir TV bakıyorsanız hangi marka olursa olsun %99 VA panelli bir ürüne sahip olacaksınız.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
""eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı""

Pazar,"pazarını" böyle açtım:hihi

şu sıralar bazı kişiler ve dahi bir kısım uyanıklar,belli ki bir şeyler duymuşlar (ama benden değil tabiki!)
eski "efsane panellerine" manyak rakamlar çekmeye başladılar!
son 15 gün de bu emal de bana ulaşan bir çok eski bildiğim ve çoğusuna panel aldırdığım kişiler
"acaba" diyerek bana ulaşmaya başladılar...

cevabım çok kesin öncelikle yukarıdaki ilk veciz cümlemi(atasözünü) hatırlasınlar ltf!

bana soracağınız ilk soru şu; bunları alalımmı/alabilirmiyiz? kısa cevabım ise EVET dir!
ama istenen rakamlar tam absürd yaw ve kesinlikle bu saat den sonra zinhar alınmaz!

ben bunun için bazı rakamlar verdim 3/5 kağıt gibi hepsi budur,yani efsane de olsa mefsane de olsa
işi rakama dökerseniz ederi budur artık! ama 15/25 yok 35 yok anasının bilmem nesi
yaw soygunamı çıktınız kardeşim:hayir

işin tuhafı bana bunların "satışı" için ulaşan tek bir kişi henüz olmamıştır!
zira alacağı cevabı bildiği için hiç bana bulaşmıyor
++

>Sony X4500 efsane ama rakamı 5 kağıt dır o da bilenine yani meraklısına v.s adama gider o rakama
başka da daha yeni v.s bir başka model v.s Sony de panel de yoktur bu meretin üzerine çıkan(bugün dahi)
ama el-insaf yaw 15 kağıt nereden çıktı şimdi yaw??
ver 5 kağıda zaten yıllardır kullandın sat orakama bari DUA al hem ondan hem de benden!
üzerindeki Samsung S_PVA panel zaten miadını doldurdu sayılır!

>Panasonic VT5/60 serileri;yaw gidin işinize be.... buna yazacağım cevap bu olur

>Panasonic diğer PDP modelleri;unutun bunları ya da bana sorun ltf "kaça satıyor" diye

>Sony 65ZD9;2016 model bu da X4500 den sonra tek gerçek efsane panelidir Master Serisi olan
"FALD" baclit sistemi vardır ama tıpkı bir Sharp XS1/Toshiba SV685/Sony X4500 gibi "TAM" fald
sistemdir şimdiki çakma FALD lar dan değildir kesinlikle:hayir
aşırı pahalı olduğu için o zamanlar çok çok satıldı TR de ve alanların hemen hepsine ben aldırmıştım
bu mereti 2016/17 ler de bulursanız alın ve satanı da zaten kesin biliyor olmam lazım,"neden satıyorsun"?
diye sorun sonra benden bahsedin ve ben ona "kesinlikle satma" diyeceğim bunu da söyleyin!

Not;piyasa da adımı kullanıp adeta benden referanslı gibi gösteren bazı çakal ""2. el satıcılar"" vardır
ben bunlardan bahsetmiyorum,gerçek ilk sahiplerinden bahsediyorum ve satanlar çok büyük ihtimalle
bu heriflerdir yani 2.el deki tipsizler

++

Sony de bir de şimdi Master serisi var ve sadece "güzel" bunlar ama Zxx ler eski olanlar ise süper güzeldirler:ok:ok
karıştırmayın Masterleri(9x serisi) siz Zx diye bakın sonra bana ulaşın bir de satana sorunu beni tanıyormu

++

OLED lerin de geçen yazdım hepsi OK dir ama 2020 sonrası tabiki,LGE ilk öcenlikli tercih ve TPV 2.tercih
Samsung/Sony yi direk eleyin!

ciddi alıcı iseniz o bunu dedi şurada böyle yazıyor bu da böyle demiş..... yaw bunları sallayın geçin hepsini
direk bana sorun
hayırlı günler

asutay19 Çevrimdışı

asutay19

Yeni Üye
24 Şub 2020
2
34
Selamlar iyi forumlar.
Evimde şuan samsung 55 mu7000 var.Çokta memnunum.Bağ evi yaptırıyorum.Bu evimdekini bağa götürmeyi planlıyorum.Evime dinamik şuankinden büyük ekran hızlı menülere sahip bir cihaz arıyorum. Bütçem maksimum 15-18 bin arası.Bu fiyatlara bulabilirmiyim acaba ?

Yada bağa daha düşük bütçeli awox gibi bim a101e filan gelen cihazlardanmı alayım ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Selamlar iyi forumlar.
Evimde şuan samsung 55 mu7000 var.Çokta memnunum.Bağ evi yaptırıyorum.Bu evimdekini bağa götürmeyi planlıyorum.Evime dinamik şuankinden büyük ekran hızlı menülere sahip bir cihaz arıyorum. Bütçem maksimum 15-18 bin arası.Bu fiyatlara bulabilirmiyim acaba ?

Yada bağa daha düşük bütçeli awox gibi bim a101e filan gelen cihazlardanmı alayım ?
55 inch değerinden büyük ve istediğiniz özelliklere sahip (Menülerden kastınız televizyonun smart özellikleri ise o kısmı daha da sıkıntılı.) bir cihazı mevcut bütçe aralığınızda bulmanız kişisel olarak bana çok zor geliyor. BIM, A101' e gelen cihazlara yakın zamanda baktıysanız, onların bile fiyat düzeylerinin artık bu seviyelerde olduklarını göreceksiniz.

A101' de 10 Ağustosta satışa başlamış Toshiba 65UL2163DT/2 16500 TL' den satışa çıkmış. Detaylı bilgisine aşağıdan ulaşabilirsiniz;

S Çevrimdışı

sealed

Yeni Üye
19 Tem 2023
10
27
Merhaba. 55-58 inch televizyon tavsiye edebilir misiniz? OLED olmayacak. 30 bin TL bütçem var. Maç dahil her şey seyrediliyor. Netflix, Amazon vb. de kullanılacak.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
739
Sony xf 55 serisini alalı nerede ise 6 yıl oldu adamlar hala yazılım veriyor.
Vestel alalı 6 ay kadar oldu tek yazılım yok.
Yerli ürün hatadır.

R Çevrimdışı

rkursada

Yeni Üye
22 Kas 2018
8
31
Arkadaslar merhabalar,

Yeni eve geçeceğim için televizyonumu guncelleyip 4 yıllık 55Pus7303 u de balkona almayı düşünüyorum.

3 metre gibi bir uzaklıktan karanlık bir ortamda sadece tam karşıdan izlenecek. Uyduya bağlı olmayacak, sadece film-dizi izlenecek ve pc-ps5 oynanacak. Ses kalitesi de önemli değil, Dolby atmos sisteme bağlanacak.

Siyahların güzel olması benim için önemli. Oyun oynadığımdan dolayı 120hz güzel olur. Sorunları sebebiyle OLED dusunmuyorum. Marka secmem. Tasarım da benim için önemli değil.

Kronik sorunları olmayan, aradığım kriterlere uyan televizyon önerilerinize talibim.

Fiyat olarak henüz bir bütçe belirleyemedim. Ama çok da açılmak istemiyorum tabii ki.

Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

S Çevrimdışı

sealed

Yeni Üye
19 Tem 2023
10
27
Merhaba.

Beğendiklerim şunlar;

Philips 58PUS8507 22.000TL
Philips 55PUS8508 28.000TL
TCL 55C735 24.000TL

ya da biraz daha verip

Philips 55PML9507 30.000

TCL 55C745'i beklemeyi çok isterdim ama bir türlü çıkmadı, ne zaman çıkacak belli değil, kaça çıkacak belli değil.

Hangisini tavsiye edersiniz?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaslar merhabalar,

Yeni eve geçeceğim için televizyonumu guncelleyip 4 yıllık 55Pus7303 u de balkona almayı düşünüyorum.

3 metre gibi bir uzaklıktan karanlık bir ortamda sadece tam karşıdan izlenecek. Uyduya bağlı olmayacak, sadece film-dizi izlenecek ve pc-ps5 oynanacak. Ses kalitesi de önemli değil, Dolby atmos sisteme bağlanacak.

Siyahların güzel olması benim için önemli. Oyun oynadığımdan dolayı 120hz güzel olur. Sorunları sebebiyle OLED dusunmuyorum. Marka secmem. Tasarım da benim için önemli değil.

Kronik sorunları olmayan, aradığım kriterlere uyan televizyon önerilerinize talibim.

Fiyat olarak henüz bir bütçe belirleyemedim. Ama çok da açılmak istemiyorum tabii ki.

Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.
- Samsung 55 QN90B - 55 QN90C
- Türkiye'den çekildiler ama SONY 55 X90L
- Samsung 55 Q80B - 55 Q80C
- TCL 55 C745

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba.

Beğendiklerim şunlar;

Philips 58PUS8507 22.000TL
Philips 55PUS8508 28.000TL
TCL 55C735 24.000TL

ya da biraz daha verip

Philips 55PML9507 30.000

TCL 55C745'i beklemeyi çok isterdim ama bir türlü çıkmadı, ne zaman çıkacak belli değil, kaça çıkacak belli değil.

Hangisini tavsiye edersiniz?
Philips'e bulaşmamanızı öneririm. Geçenlere birine C745 tavsiye etmiştim, 31.000'e bulduğunu söylemişti. Samsung Q80C de bakabilirsiniz.

Geri
Üst Alt