O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Sizde mi? Hemen hangi amaçla kullanacağınızı, nerede kullanacağınızı, izleme mesafenizi, günde kaç saat ve hangi saatlerde kullanacağınızı bildirin. (Yeni üyelere bunları yazmamız neyse de.) :sopa1
Salon, 2,5 metre mesafe, TV full time açık, Android box bağlanacak (Nokia box 8010), Yani smart olmasına gerek yok, görüntü kalitesi çok iyi olsun yeter. Tabi HDR gibi birşeyde olursa fena olmaz:)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Hocam öneriler için çok teşekkürler, hepsine tek tek bakacağım. Ama şuan kafamda acaba 65 e mi gecsem sorusu var. 65 için de önerileriniz var mi.
65 ebat için de aynı modeller geçerli. Önerdiğim televizyonlar led kategorisinde en iyi görüntüyü alacağınız modeller. Bunlardan daha iyisi Oled cihazlarda olur ancak.

O Çevrimdışı

Ozzytaste

Yasaklı Üye
2 Nis 2023
276
54
Şimdiye kadar incelediğiniz modelleri de paylaşın. Özellikleri yönünden kıyaslayalım.
blaupunkt-bl43130

onvo-ov43250

fobem-mt43es4000

daewoo-43de04fr

awox-43-smart-led-tv-13579

Bide bu var 4k

Techwood 43" / 109 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart DLED TV U43T60F​

Moderatör tarafında düzenlendi:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
M Muhtar

Hocam DM yi görmedim ama mail geldi,resimleri ayrıca attım sana

-2022/23 8807/08 tamamen aynı panel!
sadece fark soc da var MT1000Pentonic ddr4/gpu57

bunlar kağıt üstünde daha iyi değerler veriyor ama ben mt9x serisini hız olarak 1800/2000
içinde görmedim! +ancak gpu 57 de ki fark sanırım biraz daha iyi olacaktır ama codec/format
sorunu halen devam ediyor m.player olarak her bir şeyi açarım diyorsun ama; "açamazsın"
çünkü açmıyor bazı Lisansları olmadığı için,bunu BOX la aşacaksın bizim gibi,ama 928 soc+g57
çıktı-çıkıyor acele etme

-panel 10 bit flan değil! bunu geçen günde yazdım 10-bit denilen paneller de öyle hiç birisi değildir!
10-bit gerçek panel örneğin senin elindeki o eski Pany ve Pio larda var+Samy de var v.s

not;bunların panelleri 8-bit(10 olanları da yazılımsal dır gerçek kesinlikle değildir) clipping testini gönderdim
oradan bakarsın,10-bit/10bin(Dynamic-5binANSI panel yine YOK)
Hocam bunların 2017/18 den sonra üretilenleri modül ünitesi olarak=hepsi yazılım müdahalesine izin verdiği
için herifler de tam çakal oldukları için AUO/CsOT/CMO dan aldıkları ucuz yollu panelleri(VASAT/ORTA) HiEnd serisine
takarak kullanıyorlar!

OLED ler gerçek 10-it dir zaten bu testleri yaptığımız zaman durum ortaya çıkıyor!

-TPV özeline gelirsem,eskiden beri bir sıkıntıları vardı bunların örneğin 9x serileri genel de sıkıntılı
olurken 8x leri çok stabil ve başarılı idi! bu kural şimdi de geçerli 9x miniLED ler böyle biraz sıkıntılı
ama 8x ler çok iyi,ben 8505/8807 kullandım sıkıntı yoktur 8808 de yine olmadığına eminim
IPS leri aynen böyledir ama 55/65 IPS ler de panel farkı sebebiyle biraz fark olduğu gibi sıkıntı
konusunda aynı şeyi söyliyemem yani yok diyebilirim,IPS lerin en iyileri zaten epeyi zamandır ya TR de
olmayan Panasonic ler de bir de TPV de vardır(LGE de ise artıkı olsa bile TR ye ithal edilmiyoır bunlar!)
IPS ler artık alınası paneller den çıkmıştır ancak orta/vasat yollu v.s olursa ik bunlar da yerli markalar da
var ama iyi değil bana göre
Samsung/Sony de var uzak dur IPS lerinden haybeye fazla para bayılırsın!

-8807 ile 8808 arasında manyak bir fark gördüm yaw 10bin kağıt gibi ve öyleyse sakın alma 8808 olanı
bulursan 8807(ama sadece 50" den bahsediyorum ben)al!!

olmadı sana benim paneli satarım 15 kağıda yanın da bir Box hediyesi olarak:hihi
OLED alırım artık bundan sonra,20 den fazla oled kurdum bir oled panelim yok yaw
yani işin bu kısmı biraz şaka yollu,döviz çıldırdı gitti,bir de patron çıldırsa da şöyle 15/20
kağıda oled ler düşse anında kaparım😁

B Çevrimdışı

blackpeace

Yeni Üye
16 Ağu 2023
3
44
Merhaba ben 65 inç 4k bir TV almak istiyorum ancak ben TV yi Apple TV üzerinden kullanıyorum. O nedenle Tv'yi aslında panel olarak kullanıyorum. Bu gözle baktığınızda en ucuza bu işi nasıl sonuçlandırırım. Ethernet girişi olsun mutlaka wifi olsun bunlar olmazsa olmaz. Ne önerirsiniz teşekkürler
.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba ben 65 inç 4k bir TV almak istiyorum ancak ben TV yi Apple TV üzerinden kullanıyorum. O nedenle Tv'yi aslında panel olarak kullanıyorum. Bu gözle baktığınızda en ucuza bu işi nasıl sonuçlandırırım. Ethernet girişi olsun mutlaka wifi olsun bunlar olmazsa olmaz. Ne önerirsiniz teşekkürler
.
Peki harici bir medya oynatıcı ile kullanıyorsanız, TV üzerindeki Ethernet girişi, Wi fi ne için gerekli olacak?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
.
En ucuza nasıl sonuçlandırırım dediğinize göre odaklandığınız tek kriter fiyat olarak algılıyorum. Bu durumda yapmanız gereken şey çok basit aslında; Hepsiburada veya MediaMarkt gibi online satış yapan sitelere girip, tv ebadını 65 yaparak fiyata göre sıralama yapmak ve önünüze gelen listeden en uygun fiyatlı ürünü almak.

Karşınıza Onvo, Techwood, Awox gibi markalar çıkacak. Benim size naçizane önerim, bahsettiğim markalar ile maceraya girmektense en azından Vestel marka bir cihaz almanız olur. Bir sorun yaşamanız halinde servis ile uğraşmazsınız.

Bir de uyarım olacak; televizyon ebadı büyüdüğünde cihazın falsoları daha çok ortaya çıkar, hele bu ucuz ürünlerde daha büyük sıkıntı olur. Kullanım senaryonuzu bilmiyorum, görüntü kalitesi konusunda beklentinizi çok yüksek tutmayın.

B Çevrimdışı

blackpeace

Yeni Üye
16 Ağu 2023
3
44
En ucuza nasıl sonuçlandırırım dediğinize göre odaklandığınız tek kriter fiyat olarak algılıyorum. Bu durumda yapmanız gereken şey çok basit aslında; Hepsiburada veya MediaMarkt gibi online satış yapan sitelere girip, tv ebadını 65 yaparak fiyata göre sıralama yapmak ve önünüze gelen listeden en uygun fiyatlı ürünü almak.

Karşınıza Onvo, Techwood, Awox gibi markalar çıkacak. Benim size naçizane önerim, bahsettiğim markalar ile maceraya girmektense en azından Vestel marka bir cihaz almanız olur. Bir sorun yaşamanız halinde servis ile uğraşmazsınız.

Bir de uyarım olacak; televizyon ebadı büyüdüğünde cihazın falsoları daha çok ortaya çıkar, hele bu ucuz ürünlerde daha büyük sıkıntı olur. Kullanım senaryonuzu bilmiyorum, görüntü kalitesi konusunda beklentinizi çok yüksek tutm

Peki harici bir medya oynatıcı ile kullanıyorsanız, TV üzerindeki Ethernet girişi, Wi fi ne için gerekli olacak?
doğru söylüyorsunuz bir an kafa karışıklığı oldu.

Unforgotten üstat, ben genel olarak futbol maçlarını, dizileri ve filmleri seyrediyorum. Youtube, amazon izliyorum. 4k olsun isterim panel. Eski bir samsung kullanıcısı olarak söylersem vivid renkleri tercih ediyorum. Görüntünün parlak olması benim için önemli. Philips in renkleri bana hep solgun geldi. yada samsungtaki cinema modu bana silik gibi geliyor. tv yi 4 metre uzaklıktan ve tam karşıdan seyrediyorum. TV oturma yüksekliğinde duruyor. TV direkt ışık almıyor. Çoğunlukla da gece karanlıkta seyrediyorum. Bu TV yi yazlıkta kullanmak için alıcam. O nedenle fazla bütçe ayırmak istemiyorum. Mümkün olduğu kadar kullanım senaryosunu açıklamaya çalıştım.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kaanhan

Yeni Üye
16 Ağu 2023
4
57
Herkese selam, ev icin 43 inch tv bakıyorum. Genellikle akşam tv izlenecek gunduz ara ara izleniyor..10.000 civari butce.Aradiğım özellıkler, akıllı tv androıd,webos ,google tv vs dijital tv kanallar netflix.exxen gibi dizi ve film seyretmek ,wifi ,youtube. ışık yan camdan geliyor,izleme açısı direk tv karşısı ve yan koltuk.Bazi modelleri yaziyorum ,bunlar yada baska modelde olabilir.Panel secenegi iyi olan cok fazla sorun çikarmayan önerileriniz varsa belirtebilirsiniz.Birden fazla oneri yazabilirsiniz tercih siralamasi olarak.

philips 43PFS6805
philips 43PUS 8007
NEXT YE 42020GG4
Next 43020FS2
Vestel 43UA9631
Vestel 43FA9500

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
OLED için verdiğim dosya da olmayan bazı ayarlar var,bunları farklı Markalar da
değişik ayar ve isimler de olduğu için ben genel bir ayar vermedim!

örneğin LGE Oled de;>Adjust Logo Brightness>>>default OFF gelir sen bunu High yap!
renk yoğunluğu genel de fazla olduğu için bu Oled paneller de risk dir dolayısıyla
static image lar da bu riski azaltmak için Bright. fazla verilir!

>Philips de ise(7x serisi hariç) örneğin arada uyarı çıkacaktır ekran da direk kumanda da
kapatmayın sakın,mutlaka okuyun uyarıyı ve yönergeleri doğru takip edin!
kimisi uyarıyı görünce şak diye kapatıyor,bunj yapmayın!

>Sony de ki uyarıdan birisi yazılım ile kapalı hale getirildi! gerekçesi ise YOK! böyle saçma
şey görmedim yaw diğer uyarı ise zaten fonksiyonsuz kalıyor daima!
talimatları uyun ve takip edin diyor ortada takip edilecek bir şey yok!

>Sony de ki durum benzer Samsung da var!
özellikle "panel yanması" riski bu iki marka da diğerlerine göre çok ciddi fazla!
yeni modelleri dahil buna!

>>Uyarılar özellikle OLED paneller için dir böyle şeyler LCD ler de yoktur dolayısıyla kapatmadan
önce uyarıları ltf dikkatli okuyun ve talimatlarını da yerine getirin! zaten orada yazıyor

>Sony içinse önceden uyardım,K.Kılavuzları eksik bilgilendirmeli dir! okursanız zaten takılacaksınız
bazı noktalarına,servise sorarsanız da size anca hikaye anlatacaklardır!
Sony Oled panel kullanıp da bazı koruma durumları hk. bilgi isterseniz bana ulaşabilirsiniz++

Geri
Üst Alt