R Çevrimdışı

RisingSun

Yeni Üye
25 Tem 2023
6
41
2023 modeller şu an için almak kötü bir düşünce.
2022 modellerden uygun olmaz. black friday bizde çok iyi olmuyor. Yurtdışında olduğu gibi fiyat olmuyor .
Samsung oledler iyi. Sizi korkutan 1. Nesil üretim olmasından dolayı korkunuz
Yerli markaların oledleri den daha çok endişelinirdim. LG CS serilerini de bakın. Fiyatlarına. Philips 807 olur.
S95B birinci nesil ve internette gerek türk gerek avsforum'da yabancı kullanıcılar içerisinde arıza oranı çok yüksek, neredeyse her 2 kişiden birinde ya ölü piksel ya arıza çıkartmış, panel çok dayanıksız hemen eğiliyor, hiçbirşey çıkarmasa zaten güncellemelerle parlaklık vs kısılmış, dolayısıyla kıbrıs'ta bu kadar riske girilmez çünkü servis olayı Tr'de bile sorunluyken burada çok daha sıkıntılı, arızalandığında birçok şeyin tamirini yapacak bir servis yok..LG CS göremedim bir yerde, C2 var sadece..Beko-arçeliğin de önceki serileri aynı şekilde sorunlu ve kalitesizmiş ama işte bu C 970 B teknik özellikleriyle cezbediyor, görmeyi bekliyorum..Ayrıca tabiki kaynak sordum, nereden emin olduğunu sordum, yanıt henüz vermedi..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Hami bey selamlar

-eMail den şimdi gördüm msg larını(3 tane)geç cevap için kusura bakma

>kablo konusunda daha önce de dile getirmiştim ancak senin sorduğun marka-kablolar ciddi pahalıdır ancak o verdikleri değerler ise harbi dir!!!
"certified cables" kısmından seçebilirsin tabiki ancak ext.cihaz uyumu ve markası+Bluray ve AVR oldumu işin içinde ve de özellikle
"Panasonic" cihazlar UHD formlarında ciddi bir uyum sorunları vardır Pany BD ler bu konuda çok seçicidir ama Sony/Samsung/Philips v.s böyle değildir!
hatta eski Pany BD ler de(ben de bir zamanlar kullanmıştım)bu sorun yine vardı dandik ama hesap da MARKA bir HDMI kablo bile bağlasan bırak resim kalitesini daha cihaz bu kabloyla hand-shake bile yapamıyor ve ısrar edersen kablo da bu sefer uyarı geliyor 1.4(Bluray) specified bir kablo takınız diye
ama sen bu arada MARKA 1.4 kablo takmışsın,ama o marka çakma Çin işi fason ürettirilen bir kablo olup "çok meşhur" bir marka dır(ben marka ismini yazmıyorum polemik olmasın diye zira bu marka insanlar arasında adam gibi MARKA diye bilinir!)

-futureshop dan alabilirsin ama bana tahsis edilen indirim kuponlarımı kullanma hakkım artık bitti!(2yıl süreli idi)

çok kişiye kullandırdım ve %10 veriyorlardı bu kod ile alanlara ve bu da oldukça iyi oluyordu,çok fazla insanlara bunları aldırdım
ancak TR için VAT düşüyorlar yine!

-Fiber optical HDMI "gerekmez" bunu da insanlar baştan yalnış anladılar gidip 1mt. lik fiber taktılar yaw halbuki FO-kablolar örneğin 50/100metre için geçerlidir!
Ext.cihazların ayrıca böyle bir destekleri de yoktur ve gerek de yoktur,TV lerinde yoktur bazı çakal markalar yok fiber tak yok şunu tak bunu tak diye her devirde reklam yaparlar bunları boşver "yalan" hepsi de!

-kenable da iyidir ve tanırım bunları da burası da OK dir fiyat olarak daha uygundur bu da VAT düşüyor tabiki(MAN Island da yerleri vergisiz işlem yapıyorlar overseas için)

-yerli den ben bir tek Paugge tavsiye ediyorum,kim aldıysa sorunsuz ve ciddi hesaplı bu UK lerin yanında!
sertifikaları da vardır! ama palavrsa sertifika değildir!
++

HDMI2.a halen devam ediyor "b" si de çıkıyor ama uyum sorunu olmayacaktır zaten "Lisansı" olan
üreticiler otomatikman buna yükseltecektir olmayanlar ise kısıtlanıyor!
ya da yeni lisans alacaklar(temdit edilmiyor bunlar süresi dolarsa)
ancak bu kadar data kullanmı kimseler de henüz yoktur!

AVR lerin bile en son modelleri tam uyumlu değilken biraz zor bu kadar data yı doldurmak
QFT/QMS gibi yeni nesil özellikler yazılım ile gelecektir ama donanım olarak da uyumlu
cihazlara gelecektir!!!

bu da her cihaza gelemeyecektir demk oluyor

arada AVR varsa bunlar ciddi gerekli ama yoksa hiç gerek olmadan kullanılacaktır
Kore/Japonya hariç böyle DATA kullanımı hiç bir yerde yoktur! adamlar rekorlar kırıyorlar ama işleri ANIME yaw!

++
AVR den picture processing faktörü>>>>
ilk etap da AVR video out processing factor kesinlikle "RAW" seçiyorsun sonra bir kaç resim at bana sana söylerim özellikle "baclit" total ayarları için;genel de şu hata yapılıyor özellikle AVR kullanımında daha parlak-canlı-detaylı v.s derken resmin içine sıçıyorlar,

yaw o zaman neden "OLED" aldınki??
adam "filimciyim" diyor ama hiç alakası yok! yaw sen en fazla Gamer filan olursun ne filimi
Hakan beyde bazı videolar var ondan iste bazı pic. sett. ayarlarını aynen gir hepsini...
ve takıldığın yer olursa beni ararsın tekrar

ancak AVR den şimdilik müdahale etme!!

++
ben LGE OLED leri özellikle film işleme de çok daha iyi buluyorum!
aslında diğer içerikler de çok çok iyiler yani totalde Samsung/Philips/Sony den daha iyi
Servis+MH ise kesinlikle en iyisi hatta tek geçiyoruz bunu!
Samy/Sony tek kelimeyle rezalet hiç bir şeyi kabul etmiyorlar,TPV de belki bunlardan bir tık daha iyi hepsi bu!
++
Servisin söylediği biçimde temizleme işlemi olmaz! bunun için ayrı bir dosya göndermiştim sana
orada bir kaç usul var,sırasıyla 1. den başlayarak uyguluyorsun

not;UYARI gelirse atlama! işleme hemen başlayacaksın yok maç bitsin yok Hanım Dizi izliyor demeyip gerekirse diğer panelden gidin izleyin
"Fişten çekme" olayını anlattım orada 4.madde de bunu da yalnış aktarıyorlar servisler hiç çekmeyin diye,onunda bir süresi var hiç çekmeyin demek son derece yalnış,gerekçelerini anlattım
ya da ""süreyi kısatlamak"" için ne yapılacak ona kadar anlattım
++
bu dosya 3.numaralı bölümde,içinde panelle ilgili diğer bilgiler v.s yoktur!
çünkü ciddi bir yalnış algılama ve yönlendirme v.s yapılıyor Oled paneller için
polemikler olmasın ve zaten herifin bildiği de bir şey yok,ayrıca alıp kullanmamış bile
sadece malum mağazalara gidip resim izlemiş hepsi bu sonra forumlarda ahkam kesiyorlar!
alıp kullanan çoğu insan da ayrıca bilmiyor çoğu şeyi bir de bu forumlara üye olup
daha da yalnış bilgiler v.s ile donanıyor,dolayısıyla dikkat edin diyorum,o bunu diyor muş yok bu bunu demiş
yani bu mudur sizin teknik bilginizin seviyesi!

++

Hakan ı aradım ama bulamadım Ps4 gitmişti 5 de sanırım gitti Olgun bey deki XBox ise duruyor
"sahibinden" sitesinden kaldırdı! sana tlf vermiştim ara adımı ver ve görüş fiyat da anlaşırsınız
ya da bana havale edersen beni kırmaz ben ayarlarım gerisini

++
Panasonic konusunda Almanya da arkadaşlar görüşüyor(firma bazlı olarak)ancak bu "caponlar" ile anlaşmak
kolay olmuyor! bundan dolayı geçmiş olayları da düşününce dönmeleri bana göre adeta imkansız!
ama keşke dönseler,zira bu bahsettiğim firma bu işte en iyisi ve tam profesyonel çalışıyorlar,sen devreye gir bilgileri
al bana da iletirsin sonra
NEC/Fujitsu/EIZO/AUO ve Sharp(Sakai-Foxxcon olmayan)bunlar da adamlar sadece prof. kişiler için iş yapıyorlar yani market den
ya da malum mağazalara verip de mal satmıyorlar yaw
TR de potansiyel aslında çok fazla,hatta tahminler den epeyi fazla,sen "Forum" denilen yerleri salla geç bunlar BLOG ile
adam gibi kişilerle muhatap olup iş yaparlar forum ne yaw bu işler için

Erdem beyin Blog düzenleme ve açma girişimi oldu ama Panasonic işinin neticesine göre bu olacak!
ona göre malları direk Almanya üzerinden resmi ithal yoluyla getirebilir bunda sorun yok ama Panasonic
avukatları bu konuda görüş verdiler ve kabul edilmedi Erdem beyin teklifi!

not;Avukatlar+Firma bazlı görüşmeler hala devam ediyor!

++
Saygılar

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm. Bu forumda kendim için bir TV aldım ve arkadaşlar çok yardımcı oldu. Ancak şuan bu arkadaşım için bakıyorum. Vatanda indirim varmış Samsung TV lerde %30 civarı. Samsung 2023 model olan iki tv arasında kaldık. Evi büyük olmadığı için 43 inç boyutunda bir TV tercih ediyor. Bahsettiğim modeller arasında fiyat farkı 3 k ancak bu fark değer mi değmezmiş bilmiyorum. Aşağıda panel bilgileri vs var. İnceleriz forumda adem helvacı sağolsun paylaşmış ancak hiç bilgim olmadığı için benim için birşey ifade etmiyor.
1.modelimiz Samsung Ue 43cu7000

Screenshot_20230729_222522_Chromeb9ef364515f3106c.jpg

2. Modelimiz Samsung Ue 43cu8500

Screenshot_20230729_222426_Chrome93446212ff332ead.jpg

Bu şekilde bilgiler mevcut. 7000 serisi 13k 8500 serisi 15 kusur k fiyatı var şuan.
Teşekkür ederim herşey için.

H Çevrimdışı

hakan06

Yeni Üye
18 May 2018
33
40
Selamun Aleykum arkadaslar tv bozuldu servis 4 bin Tl istedi yenisini almak daha mantikli geldi a101 e gelen tvlerden sunny,toshiba,onvo acaba hangisi alinabilir butce 9 bin civari 50 veya 55 inc olarak film dizi ve gunluk izlenim icin tavsiyelerinizi bekliyorum herkese tesekkur ederim simdiden emegine saglik.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Selamun Aleykum arkadaslar tv bozuldu servis 4 bin Tl istedi yenisini almak daha mantikli geldi a101 e gelen tvlerden sunny,toshiba,onvo acaba hangisi alinabilir butce 9 bin civari 50 veya 55 inc olarak film dizi ve gunluk izlenim icin tavsiyelerinizi bekliyorum herkese tesekkur ederim simdiden emegine saglik.
Ücretli değişim v.b. bir çözüm üretmediler mi?

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Aleyküm selam. Geçmiş olsun öncelikle. O fiyat bandında ki TV'lerin hepsi aynı diye biliyorum. Herhangi bir alışveriş sitesinden istediğiniz seçenekleri secip yorumlara bakarak alabilirsiniz. Sizin için baktım ve
Tcl50p615 modelinde yorumlar ortalamanın üstü fiyatta ta istediğiniz oranda. Bu bakın derim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaşlar öncelikle selamün aleyküm. Bu forumda kendim için bir TV aldım ve arkadaşlar çok yardımcı oldu. Ancak şuan bu arkadaşım için bakıyorum. Vatanda indirim varmış Samsung TV lerde %30 civarı. Samsung 2023 model olan iki tv arasında kaldık. Evi büyük olmadığı için 43 inç boyutunda bir TV tercih ediyor. Bahsettiğim modeller arasında fiyat farkı 3 k ancak bu fark değer mi değmezmiş bilmiyorum. Aşağıda panel bilgileri vs var. İnceleriz forumda adem helvacı sağolsun paylaşmış ancak hiç bilgim olmadığı için benim için birşey ifade etmiyor.
1.modelimiz Samsung Ue 43cu7000
2. Modelimiz Samsung Ue 43cu8500

Bu şekilde bilgiler mevcut. 7000 serisi 13k 8500 serisi 15 kusur k fiyatı var şuan.
Teşekkür ederim herşey için.
Ucuz olanı alın gitsin derim, arada kayda değer bir fark yok, aynı şeyin laciverti gibi iki cihaz da.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Aralarından marka olarak Toshiba daha iyi, Vestel güvencesinde diye biliyorum.

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Ucuz olanı alın gitsin derim, arada kayda değer bir fark yok, aynı şeyin laciverti gibi iki cihaz da.
Öyle yapacağız artık. Peki konu dışı bu vatanın keyif sigortası altında garanti süresi uzatılıyor. Bu konuda fikrinizi merak ediyorum. Sizce almaya değer bir şey mi çünkü 600 TL gibi bir ücrete 1 yıl ekstra garanti veriyor. Makul gibi.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,800
Öyle yapacağız artık. Peki konu dışı bu vatanın keyif sigortası altında garanti süresi uzatılıyor. Bu konuda fikrinizi merak ediyorum. Sizce almaya değer bir şey mi çünkü 600 TL gibi bir ücrete 1 yıl ekstra garanti veriyor. Makul gibi.
Vatan neden alıyorsunuz. Hepsiburada Amazon da
Cu8xxx serileri daha ucuz

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,800
Sen bilirsin. Herkese göre değişik güven meselesi. Ben Hepsiburada ve Amazon daha iyi ve güvenilir derim. Hiç sorun çekmedim. Neyse
Sigorta olayına girme para koparma yoludur extradan. Ürünle birlikte sigorta satarlarsa prim alır elaman. Sigorta açıklamalarını oku zaten vazgeçersin. Sadece kelime oyunları olur.

P Çevrimdışı

PATRONN

Yeni Üye
3 Ocak 2023
36
28
Sen bilirsin. Herkese göre değişik güven meselesi. Ben Hepsiburada ve Amazon daha iyi ve güvenilir derim. Hiç sorun çekmedim. Neyse
Sigorta olayına girme para koparma yoludur extradan. Ürünle birlikte sigorta satarlarsa prim alır elaman. Sigorta açıklamalarını oku zaten vazgeçersin. Sadece kelime oyunları olur.
Tamamdır hocam teşekkür ederim. Hayırlı geceler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Sigortayı tavsiye etmiyorum, satarken öve öve bitiremiyorlar ama sorun yaşadığınızda söyledikleri gibi olmuyor.

Geri
Üst Alt